2021-03-08   14:19:22
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM 2020 Lšnsi-Suomi

Alla lŲytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Document
Results
IKM 2020 Länsi-Suomi
Place: Organizer: SeUi
Pool: 25m Competition Date: loka 30, 2020 to marras 1, 2020
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 11 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Helmi Koivisto 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:26.21
50m: 40.56
100m: 1:26.21
(45.65)
2 Meimi Heikell 2009 Kokkolan Uimaseura 1:39.88 +13.67
50m: 46.02
100m: 1:39.88
(53.86)
3 Lina Koivulahti 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:41.13 +14.92
50m: 46.82
100m: 1:41.13
(54.31)
4 Kaisa Majasaari 2009 Porin Uimaseura 1:42.51 +16.30
50m: 47.73
100m: 1:42.51
(54.78)
5 Mette Kurtti 2009 Lapuan Virkiä 1:43.26 +17.05
50m: 49.01
100m: 1:43.26
(54.25)
6 Kerttu Ylinen 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:43.47 +17.26
50m: 48.91
100m: 1:43.47
(54.56)
7 Odessa Rukakoski 2009 Porin Uimaseura 1:47.41 +21.20
50m: 50.83
100m: 1:47.41
(56.58)
8 Siiri Karhulahti 2009 Kokkolan Uimaseura 1:52.22 +26.01
50m: 54.08
100m: 1:52.22
(58.14)
9 Siiri Lintala 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:52.47 +26.26
50m: 53.71
100m: 1:52.47
(58.76)
10 Hilkka Salo 2009 Rauman Uimaseura 1:53.95 +27.74
50m: 51.74
100m: 1:53.95
(1:02.21)
11 Minea Kangas 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:55.39 +29.18
50m: 53.45
100m: 1:55.39
(1:01.94)
12 Emilia Valtonen 2009 Rauman Uimaseura 1:55.44 +29.23
50m: 56.06
100m: 1:55.44
(59.38)
13 Emilia Syrjä 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:57.33 +31.12
50m: 55.63
100m: 1:57.33
(1:01.70)
14 Inka Jäntti 2009 Porin Uimaseura 2:05.66 +39.45
50m: 1:01.06
100m: 2:05.66
(1:04.60)
15 Sofia Marjamäki 2009 Lapuan Virkiä 2:07.37 +41.16
50m: 57.46
100m: 2:07.37
(1:09.91)
- Alina Kärki 2009 Porin Uimaseura DSQ 7.6, 75m
Event official at: 30.10.2020 18.52.15
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit 1:17.01
50m: 35.35
100m: 1:17.01
(41.66)
2 viivi Elonen 2008 Rauman Uimaseura 1:23.21 +6.20
50m: 38.98
100m: 1:23.21
(44.23)
3 Albertiina Kotkaniemi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:27.37 +10.36
50m: 40.75
100m: 1:27.37
(46.62)
4 Senja Pakkanen 2008 Kankaanpään Uimarit 1:29.53 +12.52
50m: 42.81
100m: 1:29.53
(46.72)
5 Selma Laukkanen 2008 Alavuden Urheilijat 1:30.90 +13.89
50m: 42.84
100m: 1:30.90
(48.06)
6 Venla Päivärinta 2008 Ilmajoen Kisailijat 1:33.04 +16.03
50m: 43.47
100m: 1:33.04
(49.57)
7 Milena elomaa 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:33.17 +16.16
50m: 44.08
100m: 1:33.17
(49.09)
8 Anni Lämpsä 2008 Vieskan Uimarit 1:33.24 +16.23
50m: 43.56
100m: 1:33.24
(49.68)
9 Iisa Vanne 2008 Swimming Team Rauma 1:35.18 +18.17
50m: 45.84
100m: 1:35.18
(49.34)
10 Siiri Nivukoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:35.20 +18.19
50m: 44.88
100m: 1:35.20
(50.32)
11 Nana Murtomäki 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:35.91 +18.90
50m: 45.10
100m: 1:35.91
(50.81)
12 Liina Ylinen 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:37.51 +20.50
50m: 46.59
100m: 1:37.51
(50.92)
13 Heidi Huppunen 2008 Porin Uimaseura 1:40.11 +23.10
50m: 47.75
100m: 1:40.11
(52.36)
14 Julia Luomakortes 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:40.80 +23.79
50m: 47.33
100m: 1:40.80
(53.47)
15 Mai Hirvilammi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:41.19 +24.18
50m: 47.88
100m: 1:41.19
(53.31)
16 Tessa Herronen 2008 Kokkolan Uimaseura 1:42.06 +25.05
50m: 47.57
100m: 1:42.06
(54.49)
17 Minttu-Ilona Saine 2008 Porin Uimaseura 1:42.29 +25.28
50m: 47.94
100m: 1:42.29
(54.35)
18 Aada Vataja 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:44.75 +27.74
50m: 48.80
100m: 1:44.75
(55.95)
19 Ava Hannula 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:44.93 +27.92
50m: 49.39
100m: 1:44.93
(55.54)
20 Aino Jämsä 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:45.50 +28.49
50m: 49.06
100m: 1:45.50
(56.44)
21 Peppi Lintilä 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:46.00 +28.99
50m: 49.46
100m: 1:46.00
(56.54)
22 Iida Eskola 2008 Vieskan Uimarit 1:46.83 +29.82
50m: 48.12
100m: 1:46.83
(58.71)
23 Netta Kivelä 2008 Loimaan Uimaseura 1:50.85 +33.84
50m: 50.50
100m: 1:50.85
(1:00.35)
24 Oona Alanko 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:51.10 +34.09
50m: 52.30
100m: 1:51.10
(58.80)
25 Meea Marjamäki 2008 Porin Uimaseura 1:52.19 +35.18
50m: 52.86
100m: 1:52.19
(59.33)
26 Ella Hatanpää 2008 Porin Uimaseura 1:54.74 +37.73
50m: 55.32
100m: 1:54.74
(59.42)
27 Ia  Vesterlund 2008 Porin Uimaseura 1:55.23 +38.22
50m: 56.13
100m: 1:55.23
(59.10)
28 Emilia Taipalus 2008 Rauman Uimaseura 2:01.40 +44.39
50m: 57.08
100m: 2:01.40
(1:04.32)
29 Enna Hautero 2008 Rauman Uimaseura 2:01.49 +44.48
50m: 55.43
100m: 2:01.49
(1:06.06)
- Jasmin Salo 2008 Porin Uimaseura DSQ 7.6
- Eveliina Salo 2008 Loimaan Uimaseura DSQ 10.8
Event official at: 30.10.2020 18.52.15
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Joanna Högback 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:18.18
50m: 37.04
100m: 1:18.18
(41.14)
2 Eerika Ekdahl 2007 Nivalan Saukot 1:18.41 +0.23
50m: 36.59
100m: 1:18.41
(41.82)
3 Lyyli Järvi 2007 Porin Uimaseura 1:23.29 +5.11
50m: 38.14
100m: 1:23.29
(45.15)
4 Michelle Fellman 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:24.54 +6.36
50m: 39.26
100m: 1:24.54
(45.28)
5 Hilla-Maaria Juhola 2007 Porin Uimaseura 1:24.96 +6.78
50m: 39.44
100m: 1:24.96
(45.52)
6 Nelli Ranne 2007 Porin Uimaseura 1:25.03 +6.85
50m: 39.38
100m: 1:25.03
(45.65)
7 Peppi Lehtinen 2007 Kankaanpään Uimarit 1:25.79 +7.61
50m: 39.58
100m: 1:25.79
(46.21)
8 Elsi Vedenjuoksu 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:26.52 +8.34
50m: 40.70
100m: 1:26.52
(45.82)
9 Linnea Azzola 2007 Porin Uimaseura 1:27.19 +9.01
50m: 41.03
100m: 1:27.19
(46.16)
10 Katri Tervola 2007 Kankaanpään Uimarit 1:29.07 +10.89
50m: 42.36
100m: 1:29.07
(46.71)
11 Mikaela Ainassaari 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:33.90 +15.72
50m: 43.69
100m: 1:33.90
(50.21)
12 Friida Koski 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:39.99 +21.81
50m: 46.96
100m: 1:39.99
(53.03)
13 Ilona Potinkara 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:46.06 +27.88
50m: 49.18
100m: 1:46.06
(56.88)
14 Marika Thors 2007 Ilmajoen Kisailijat 2:04.36 +46.18
50m: 57.67
100m: 2:04.36
(1:06.69)
Event official at: 30.10.2020 18.52.15
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Emilia Rahola 2006 Porin Uimaseura 1:17.23
50m: 36.25
100m: 1:17.23
(40.98)
2 Ellen Williamsson 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:17.68 +0.45
50m: 35.63
100m: 1:17.68
(42.05)
3 Tiia Mielonen 2006 Nivalan Saukot 1:18.93 +1.70
50m: 37.33
100m: 1:18.93
(41.60)
4 Hannah Lamminmäki 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:20.11 +2.88
50m: 37.73
100m: 1:20.11
(42.38)
5 Iina Hulkki 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:25.99 +8.76
50m: 40.75
100m: 1:25.99
(45.24)
6 Olivia Kivelä 2006 Kokkolan Uimaseura 1:26.70 +9.47
50m: 40.12
100m: 1:26.70
(46.58)
7 Pinja Pakkanen 2006 Kankaanpään Uimarit 1:27.98 +10.75
50m: 40.88
100m: 1:27.98
(47.10)
8 Saaga Kähkönen 2006 Vieskan Uimarit 1:29.35 +12.12
50m: 41.67
100m: 1:29.35
(47.68)
9 Peppi Ojakippola 2006 Vieskan Uimarit 1:35.77 +18.54
50m: 44.33
100m: 1:35.77
(51.44)
10 Evelina Myllykoski 2006 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:37.38 +20.15
50m: 46.44
100m: 1:37.38
(50.94)
11 Elviira Salminen 2006 Porin Uimaseura 1:44.42 +27.19
50m: 49.97
100m: 1:44.42
(54.45)
12 Lovisa Karlsson 2006 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:49.33 +32.10
50m: 52.52
100m: 1:49.33
(56.81)
Event official at: 30.10.2020 18.52.15
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Teea Jestoi 2005 Kokkolan Uimaseura 1:14.06
50m: 34.53
100m: 1:14.06
(39.53)
2 Enni Kinnunen 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:14.20 +0.14
50m: 34.94
100m: 1:14.20
(39.26)
3 Veera Välivainio 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:16.28 +2.22
50m: 35.55
100m: 1:16.28
(40.73)
4 Viola Karismaa 2005 Porin Uimaseura 1:17.92 +3.86
50m: 36.71
100m: 1:17.92
(41.21)
5 Ida Helena Ekebohm 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:21.56 +7.50
50m: 38.18
100m: 1:21.56
(43.38)
6 Vilma Rintala 2005 Kokkolan Uimaseura 1:21.60 +7.54
50m: 37.89
100m: 1:21.60
(43.71)
7 Enni Huttunen 2005 Rauman Uimaseura 1:24.41 +10.35
50m: 38.35
100m: 1:24.41
(46.06)
8 Ronja Rantanen 2005 Porin Uimaseura 1:29.59 +15.53
50m: 41.75
100m: 1:29.59
(47.84)
9 Aamu Kannosto 2005 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:29.75 +15.69
50m: 41.98
100m: 1:29.75
(47.77)
10 Veera Maijala 2005 Rauman Uimaseura 1:30.65 +16.59
50m: 41.27
100m: 1:30.65
(49.38)
11 Aino Lähelmä 2005 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:35.00 +20.94
50m: 44.65
100m: 1:35.00
(50.35)
12 Kaisa Harjula 2005 Porin Uimaseura 1:39.60 +25.54
50m: 46.84
100m: 1:39.60
(52.76)
13 Vea Victoria Ramsten 2005 Porin Uimaseura 1:39.87 +25.81
50m: 47.22
100m: 1:39.87
(52.65)
14 Amanda Ahmaoja 2005 Porin Uimaseura 1:49.81 +35.75
50m: 51.80
100m: 1:49.81
(58.01)
- Jaana Nevala 2005 Vieskan Uimarit DSQ 7.6
Event official at: 30.10.2020 18.52.15
2020-11-01 19.49.42 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner