2021-03-09   12:18:35
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM 2020 Lšnsi-Suomi

Alla lŲytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
IKM 2020 Länsi-Suomi
Place: Organizer: SeUi
Pool: 25m Competition Date: loka 30, 2020 to marras 1, 2020
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 11 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Helmi Koivisto 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:26.21
50m: 40.56
100m: 1:26.21
(45.65)
2 Meimi Heikell 2009 Kokkolan Uimaseura 1:39.88 +13.67
50m: 46.02
100m: 1:39.88
(53.86)
3 Lina Koivulahti 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:41.13 +14.92
50m: 46.82
100m: 1:41.13
(54.31)
4 Kaisa Majasaari 2009 Porin Uimaseura 1:42.51 +16.30
50m: 47.73
100m: 1:42.51
(54.78)
5 Mette Kurtti 2009 Lapuan Virkiä 1:43.26 +17.05
50m: 49.01
100m: 1:43.26
(54.25)
6 Kerttu Ylinen 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:43.47 +17.26
50m: 48.91
100m: 1:43.47
(54.56)
7 Odessa Rukakoski 2009 Porin Uimaseura 1:47.41 +21.20
50m: 50.83
100m: 1:47.41
(56.58)
8 Siiri Karhulahti 2009 Kokkolan Uimaseura 1:52.22 +26.01
50m: 54.08
100m: 1:52.22
(58.14)
9 Siiri Lintala 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:52.47 +26.26
50m: 53.71
100m: 1:52.47
(58.76)
10 Hilkka Salo 2009 Rauman Uimaseura 1:53.95 +27.74
50m: 51.74
100m: 1:53.95
(1:02.21)
11 Minea Kangas 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:55.39 +29.18
50m: 53.45
100m: 1:55.39
(1:01.94)
12 Emilia Valtonen 2009 Rauman Uimaseura 1:55.44 +29.23
50m: 56.06
100m: 1:55.44
(59.38)
13 Emilia Syrjä 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:57.33 +31.12
50m: 55.63
100m: 1:57.33
(1:01.70)
14 Inka Jäntti 2009 Porin Uimaseura 2:05.66 +39.45
50m: 1:01.06
100m: 2:05.66
(1:04.60)
15 Sofia Marjamäki 2009 Lapuan Virkiä 2:07.37 +41.16
50m: 57.46
100m: 2:07.37
(1:09.91)
- Alina Kärki 2009 Porin Uimaseura DSQ 7.6, 75m
Event official at: 30.10.2020 18.52.15
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit 1:17.01
50m: 35.35
100m: 1:17.01
(41.66)
2 viivi Elonen 2008 Rauman Uimaseura 1:23.21 +6.20
50m: 38.98
100m: 1:23.21
(44.23)
3 Albertiina Kotkaniemi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:27.37 +10.36
50m: 40.75
100m: 1:27.37
(46.62)
4 Senja Pakkanen 2008 Kankaanpään Uimarit 1:29.53 +12.52
50m: 42.81
100m: 1:29.53
(46.72)
5 Selma Laukkanen 2008 Alavuden Urheilijat 1:30.90 +13.89
50m: 42.84
100m: 1:30.90
(48.06)
6 Venla Päivärinta 2008 Ilmajoen Kisailijat 1:33.04 +16.03
50m: 43.47
100m: 1:33.04
(49.57)
7 Milena elomaa 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:33.17 +16.16
50m: 44.08
100m: 1:33.17
(49.09)
8 Anni Lämpsä 2008 Vieskan Uimarit 1:33.24 +16.23
50m: 43.56
100m: 1:33.24
(49.68)
9 Iisa Vanne 2008 Swimming Team Rauma 1:35.18 +18.17
50m: 45.84
100m: 1:35.18
(49.34)
10 Siiri Nivukoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:35.20 +18.19
50m: 44.88
100m: 1:35.20
(50.32)
11 Nana Murtomäki 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:35.91 +18.90
50m: 45.10
100m: 1:35.91
(50.81)
12 Liina Ylinen 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:37.51 +20.50
50m: 46.59
100m: 1:37.51
(50.92)
13 Heidi Huppunen 2008 Porin Uimaseura 1:40.11 +23.10
50m: 47.75
100m: 1:40.11
(52.36)
14 Julia Luomakortes 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:40.80 +23.79
50m: 47.33
100m: 1:40.80
(53.47)
15 Mai Hirvilammi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:41.19 +24.18
50m: 47.88
100m: 1:41.19
(53.31)
16 Tessa Herronen 2008 Kokkolan Uimaseura 1:42.06 +25.05
50m: 47.57
100m: 1:42.06
(54.49)
17 Minttu-Ilona Saine 2008 Porin Uimaseura 1:42.29 +25.28
50m: 47.94
100m: 1:42.29
(54.35)
18 Aada Vataja 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:44.75 +27.74
50m: 48.80
100m: 1:44.75
(55.95)
19 Ava Hannula 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:44.93 +27.92
50m: 49.39
100m: 1:44.93
(55.54)
20 Aino Jämsä 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:45.50 +28.49
50m: 49.06
100m: 1:45.50
(56.44)
21 Peppi Lintilä 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:46.00 +28.99
50m: 49.46
100m: 1:46.00
(56.54)
22 Iida Eskola 2008 Vieskan Uimarit 1:46.83 +29.82
50m: 48.12
100m: 1:46.83
(58.71)
23 Netta Kivelä 2008 Loimaan Uimaseura 1:50.85 +33.84
50m: 50.50
100m: 1:50.85
(1:00.35)
24 Oona Alanko 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:51.10 +34.09
50m: 52.30
100m: 1:51.10
(58.80)
25 Meea Marjamäki 2008 Porin Uimaseura 1:52.19 +35.18
50m: 52.86
100m: 1:52.19
(59.33)
26 Ella Hatanpää 2008 Porin Uimaseura 1:54.74 +37.73
50m: 55.32
100m: 1:54.74
(59.42)
27 Ia  Vesterlund 2008 Porin Uimaseura 1:55.23 +38.22
50m: 56.13
100m: 1:55.23
(59.10)
28 Emilia Taipalus 2008 Rauman Uimaseura 2:01.40 +44.39
50m: 57.08
100m: 2:01.40
(1:04.32)
29 Enna Hautero 2008 Rauman Uimaseura 2:01.49 +44.48
50m: 55.43
100m: 2:01.49
(1:06.06)
- Jasmin Salo 2008 Porin Uimaseura DSQ 7.6
- Eveliina Salo 2008 Loimaan Uimaseura DSQ 10.8
Event official at: 30.10.2020 18.52.15
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Joanna Högback 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:18.18
50m: 37.04
100m: 1:18.18
(41.14)
2 Eerika Ekdahl 2007 Nivalan Saukot 1:18.41 +0.23
50m: 36.59
100m: 1:18.41
(41.82)
3 Lyyli Järvi 2007 Porin Uimaseura 1:23.29 +5.11
50m: 38.14
100m: 1:23.29
(45.15)
4 Michelle Fellman 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:24.54 +6.36
50m: 39.26
100m: 1:24.54
(45.28)
5 Hilla-Maaria Juhola 2007 Porin Uimaseura 1:24.96 +6.78
50m: 39.44
100m: 1:24.96
(45.52)
6 Nelli Ranne 2007 Porin Uimaseura 1:25.03 +6.85
50m: 39.38
100m: 1:25.03
(45.65)
7 Peppi Lehtinen 2007 Kankaanpään Uimarit 1:25.79 +7.61
50m: 39.58
100m: 1:25.79
(46.21)
8 Elsi Vedenjuoksu 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:26.52 +8.34
50m: 40.70
100m: 1:26.52
(45.82)
9 Linnea Azzola 2007 Porin Uimaseura 1:27.19 +9.01
50m: 41.03
100m: 1:27.19
(46.16)
10 Katri Tervola 2007 Kankaanpään Uimarit 1:29.07 +10.89
50m: 42.36
100m: 1:29.07
(46.71)
11 Mikaela Ainassaari 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:33.90 +15.72
50m: 43.69
100m: 1:33.90
(50.21)
12 Friida Koski 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:39.99 +21.81
50m: 46.96
100m: 1:39.99
(53.03)
13 Ilona Potinkara 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:46.06 +27.88
50m: 49.18
100m: 1:46.06
(56.88)
14 Marika Thors 2007 Ilmajoen Kisailijat 2:04.36 +46.18
50m: 57.67
100m: 2:04.36
(1:06.69)
Event official at: 30.10.2020 18.52.15
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Emilia Rahola 2006 Porin Uimaseura 1:17.23
50m: 36.25
100m: 1:17.23
(40.98)
2 Ellen Williamsson 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:17.68 +0.45
50m: 35.63
100m: 1:17.68
(42.05)
3 Tiia Mielonen 2006 Nivalan Saukot 1:18.93 +1.70
50m: 37.33
100m: 1:18.93
(41.60)
4 Hannah Lamminmäki 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:20.11 +2.88
50m: 37.73
100m: 1:20.11
(42.38)
5 Iina Hulkki 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:25.99 +8.76
50m: 40.75
100m: 1:25.99
(45.24)
6 Olivia Kivelä 2006 Kokkolan Uimaseura 1:26.70 +9.47
50m: 40.12
100m: 1:26.70
(46.58)
7 Pinja Pakkanen 2006 Kankaanpään Uimarit 1:27.98 +10.75
50m: 40.88
100m: 1:27.98
(47.10)
8 Saaga Kähkönen 2006 Vieskan Uimarit 1:29.35 +12.12
50m: 41.67
100m: 1:29.35
(47.68)
9 Peppi Ojakippola 2006 Vieskan Uimarit 1:35.77 +18.54
50m: 44.33
100m: 1:35.77
(51.44)
10 Evelina Myllykoski 2006 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:37.38 +20.15
50m: 46.44
100m: 1:37.38
(50.94)
11 Elviira Salminen 2006 Porin Uimaseura 1:44.42 +27.19
50m: 49.97
100m: 1:44.42
(54.45)
12 Lovisa Karlsson 2006 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:49.33 +32.10
50m: 52.52
100m: 1:49.33
(56.81)
Event official at: 30.10.2020 18.52.15
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Teea Jestoi 2005 Kokkolan Uimaseura 1:14.06
50m: 34.53
100m: 1:14.06
(39.53)
2 Enni Kinnunen 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:14.20 +0.14
50m: 34.94
100m: 1:14.20
(39.26)
3 Veera Välivainio 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:16.28 +2.22
50m: 35.55
100m: 1:16.28
(40.73)
4 Viola Karismaa 2005 Porin Uimaseura 1:17.92 +3.86
50m: 36.71
100m: 1:17.92
(41.21)
5 Ida Helena Ekebohm 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:21.56 +7.50
50m: 38.18
100m: 1:21.56
(43.38)
6 Vilma Rintala 2005 Kokkolan Uimaseura 1:21.60 +7.54
50m: 37.89
100m: 1:21.60
(43.71)
7 Enni Huttunen 2005 Rauman Uimaseura 1:24.41 +10.35
50m: 38.35
100m: 1:24.41
(46.06)
8 Ronja Rantanen 2005 Porin Uimaseura 1:29.59 +15.53
50m: 41.75
100m: 1:29.59
(47.84)
9 Aamu Kannosto 2005 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:29.75 +15.69
50m: 41.98
100m: 1:29.75
(47.77)
10 Veera Maijala 2005 Rauman Uimaseura 1:30.65 +16.59
50m: 41.27
100m: 1:30.65
(49.38)
11 Aino Lähelmä 2005 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:35.00 +20.94
50m: 44.65
100m: 1:35.00
(50.35)
12 Kaisa Harjula 2005 Porin Uimaseura 1:39.60 +25.54
50m: 46.84
100m: 1:39.60
(52.76)
13 Vea Victoria Ramsten 2005 Porin Uimaseura 1:39.87 +25.81
50m: 47.22
100m: 1:39.87
(52.65)
14 Amanda Ahmaoja 2005 Porin Uimaseura 1:49.81 +35.75
50m: 51.80
100m: 1:49.81
(58.01)
- Jaana Nevala 2005 Vieskan Uimarit DSQ 7.6
Event official at: 30.10.2020 18.52.15
2020-11-01 19.49.42 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Results
IKM 2020 Länsi-Suomi
Place: Organizer: SeUi
Pool: 25m Competition Date: loka 30, 2020 to marras 1, 2020
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Oskari Juntti 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:25.90
50m: 39.64
100m: 1:25.90
(46.26)
2 Eemeli Nygård 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:27.00 +1.10
50m: 41.00
100m: 1:27.00
(46.00)
3 Emil Koskela 2008 Vieskan Uimarit 1:30.59 +4.69
50m: 42.90
100m: 1:30.59
(47.69)
4 Eino Luhtanen 2008 Porin Uimaseura 1:34.58 +8.68
50m: 43.22
100m: 1:34.58
(51.36)
5 Wili Laiho 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:41.53 +15.63
50m: 45.91
100m: 1:41.53
(55.62)
6 Daniel Przado 2008 Rauman Uimaseura 1:41.77 +15.87
50m: 47.09
100m: 1:41.77
(54.68)
7 Luka Hemminki 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:41.99 +16.09
50m: 49.03
100m: 1:41.99
(52.96)
8 Herman Sandbacka 2008 Kokkolan Uimaseura 1:43.61 +17.71
50m: 48.72
100m: 1:43.61
(54.89)
9 Topias Myllykoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:57.47 +31.57
50m: 54.51
100m: 1:57.47
(1:02.96)
10 Edvin Pulkkinen 2008 Kokkolan Uimaseura 1:58.73 +32.83
50m: 57.11
100m: 1:58.73
(1:01.62)
11 Kristian Perälä 2008 Lapuan Virkiä 2:08.64 +42.74
50m: 57.77
100m: 2:08.64
(1:10.87)
Event official at: 30.10.2020 18.56.35
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aaron Qvisén 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:22.11
50m: 38.09
100m: 1:22.11
(44.02)
2 Oskar Söderlund 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:24.44 +2.33
50m: 38.93
100m: 1:24.44
(45.51)
3 Lauri Jumppanen 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:26.49 +4.38
50m: 40.79
100m: 1:26.49
(45.70)
4 Oskari Tavast 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:27.00 +4.89
50m: 40.57
100m: 1:27.00
(46.43)
5 Netanel Hong 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:32.18 +10.07
50m: 43.91
100m: 1:32.18
(48.27)
6 Kasper Ikonen 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:36.62 +14.51
50m: 44.75
100m: 1:36.62
(51.87)
7 Adam Westeråker 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:37.08 +14.97
50m: 45.16
100m: 1:37.08
(51.92)
8 Kie Roukus 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:37.18 +15.07
50m: 45.16
100m: 1:37.18
(52.02)
9 Seeti Uusi-Panula 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:37.94 +15.83
50m: 45.95
100m: 1:37.94
(51.99)
10 Verneri Viljanen 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:38.78 +16.67
50m: 45.93
100m: 1:38.78
(52.85)
11 Aapo Ponsiluoma 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:38.90 +16.79
50m: 47.73
100m: 1:38.90
(51.17)
12 Justus Saarimaa 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:39.78 +17.67
50m: 44.29
100m: 1:39.78
(55.49)
13 Hannes Strömbäck 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:39.95 +17.84
50m: 47.61
100m: 1:39.95
(52.34)
14 Iivari Launonen 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:43.76 +21.65
50m: 47.73
100m: 1:43.76
(56.03)
15 Veka Arosarka 2007 Lapuan Virkiä 1:45.86 +23.75
50m: 48.09
100m: 1:45.86
(57.77)
16 Vili Niemelä 2007 Alavuden Urheilijat 1:47.95 +25.84
50m: 49.48
100m: 1:47.95
(58.47)
17 Kaj Jonatan Jakobsson 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:51.92 +29.81
50m: 51.84
100m: 1:51.92
(1:00.08)
18 Ilari Gröhn 2007 Lapuan Virkiä 1:52.68 +30.57
50m: 52.01
100m: 1:52.68
(1:00.67)
19 Atte Kiviniemi 2007 Lapuan Virkiä 1:57.42 +35.31
50m: 54.69
100m: 1:57.42
(1:02.73)
Event official at: 30.10.2020 18.56.35
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Torsti Saarela 2006 Vieskan Uimarit 1:13.66
50m: 34.65
100m: 1:13.66
(39.01)
2 Ilari Hatunen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:13.71 +0.05
50m: 34.38
100m: 1:13.71
(39.33)
3 Erik Kotanen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:16.80 +3.14
50m: 36.19
100m: 1:16.80
(40.61)
4 Viljo Varsanpää 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:17.41 +3.75
50m: 36.58
100m: 1:17.41
(40.83)
5 Iivari Kautiainen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:21.25 +7.59
50m: 38.03
100m: 1:21.25
(43.22)
6 Benjamin Salo 2006 Porin Uimaseura 1:22.85 +9.19
50m: 39.09
100m: 1:22.85
(43.76)
7 Vilho Okkonen 2006 Rauman Uimaseura 1:30.06 +16.40
50m: 42.02
100m: 1:30.06
(48.04)
8 Iiro Gröhn 2006 Lapuan Virkiä 1:58.44 +44.78
50m: 54.39
100m: 1:58.44
(1:04.05)
Event official at: 30.10.2020 18.56.35
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Sakari Korri 2005 Rauman Uimaseura 1:07.67
50m: 31.02
100m: 1:07.67
(36.65)
2 Konsta Joensuu 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:16.69 +9.02
50m: 36.63
100m: 1:16.69
(40.06)
3 Juho Törmä 2005 Porin Uimaseura 1:16.72 +9.05
50m: 35.90
100m: 1:16.72
(40.82)
4 Ville Ikola 2005 Kokkolan Uimaseura 1:18.30 +10.63
50m: 36.85
100m: 1:18.30
(41.45)
5 Joonas Arponen 2005 Rauman Uimaseura 1:20.91 +13.24
50m: 37.40
100m: 1:20.91
(43.51)
6 Arttu Syrjä 2005 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:28.76 +21.09
50m: 40.87
100m: 1:28.76
(47.89)
7 Onni Toiviainen 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:31.42 +23.75
50m: 41.56
100m: 1:31.42
(49.86)
Event official at: 30.10.2020 18.56.35
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 16 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 vilho verronen 2004 Swimming Team Rauma 1:14.36
50m: 34.34
100m: 1:14.36
(40.02)
2 Joona Kinnunen 2004 Alavuden Urheilijat 1:14.80 +0.44
50m: 34.14
100m: 1:14.80
(40.66)
3 Lassi Lahtinen 2004 Kokkolan Uimaseura 1:17.20 +2.84
50m: 35.47
100m: 1:17.20
(41.73)
4 Mikko Karjalainen 2004 Kokkolan Uimaseura 1:22.61 +8.25
50m: 38.44
100m: 1:22.61
(44.17)
5 Akseli Klutas 2004 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:28.39 +14.03
50m: 40.69
100m: 1:28.39
(47.70)
6 Rasmus Saarimaa 2004 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:29.86 +15.50
50m: 41.12
100m: 1:29.86
(48.74)
Event official at: 30.10.2020 18.56.35
2020-10-31 12.19.17 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Results
IKM 2020 Länsi-Suomi
Place: Organizer: SeUi
Pool: 25m Competition Date: loka 30, 2020 to marras 1, 2020
Event 3, T13,14,15 800m VU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Erin Heinikangas 2007 Rauman Uimaseura 9:39.77
50m: 34.29
100m: 1:10.38
(36.09)
150m: 1:47.44
(37.06)
200m: 2:23.62
(36.18)
250m: 2:59.76
(36.14)
300m: 3:35.74
(35.98)
350m: 4:12.11
(36.37)
400m: 4:48.46
(36.35)
450m: 5:24.60
(36.14)
500m: 6:00.81
(36.21)
550m: 6:37.88
(37.07)
600m: 7:14.61
(36.73)
650m: 7:51.32
(36.71)
700m: 8:27.89
(36.57)
750m: 9:04.70
(36.81)
800m: 9:39.77
(35.07)
2 Joanna Högback 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 9:55.02 +15.25
50m: 33.59
100m: 1:10.35
(36.76)
150m: 1:47.89
(37.54)
200m: 2:25.28
(37.39)
250m: 3:02.70
(37.42)
300m: 3:40.35
(37.65)
350m: 4:17.80
(37.45)
400m: 4:55.29
(37.49)
450m: 5:32.99
(37.70)
500m: 6:10.66
(37.67)
550m: 6:48.27
(37.61)
600m: 7:26.16
(37.89)
650m: 8:04.08
(37.92)
700m: 8:41.66
(37.58)
750m: 9:19.14
(37.48)
800m: 9:55.02
(35.88)
3 Hanna Törmä 2007 Porin Uimaseura 9:59.74 +19.97
50m: 33.06
100m: 1:09.74
(36.68)
150m: 1:47.20
(37.46)
200m: 2:24.30
(37.10)
250m: 3:01.74
(37.44)
300m: 3:39.41
(37.67)
350m: 4:17.31
(37.90)
400m: 4:55.36
(38.05)
450m: 5:33.10
(37.74)
500m: 6:10.84
(37.74)
550m: 6:49.03
(38.19)
600m: 7:27.63
(38.60)
650m: 8:05.95
(38.32)
700m: 8:44.53
(38.58)
750m: 9:23.01
(38.48)
800m: 9:59.74
(36.73)
4 Aina Keiski 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 10:09.36 +29.59
50m: 33.60
100m: 1:11.07
(37.47)
150m: 1:48.84
(37.77)
200m: 2:26.54
(37.70)
250m: 3:04.28
(37.74)
300m: 3:42.39
(38.11)
350m: 4:20.65
(38.26)
400m: 4:58.83
(38.18)
450m: 5:37.19
(38.36)
500m: 6:15.77
(38.58)
550m: 6:54.54
(38.77)
600m: 7:33.72
(39.18)
650m: 8:13.28
(39.56)
700m: 8:52.80
(39.52)
750m: 9:31.77
(38.97)
800m: 10:09.36
(37.59)
5 Tiia Reini 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 10:44.88 +1:05.11
50m: 34.69
100m: 1:13.99
(39.30)
150m: 1:55.02
(41.03)
200m: 2:36.96
(41.94)
250m: 3:18.36
(41.40)
300m: 3:58.55
(40.19)
350m: 4:40.06
(41.51)
400m: 5:21.31
(41.25)
450m: 6:01.82
(40.51)
500m: 6:42.88
(41.06)
550m: 7:23.37
(40.49)
600m: 8:05.17
(41.80)
650m: 8:46.50
(41.33)
700m: 9:27.77
(41.27)
750m: 10:08.23
(40.46)
800m: 10:44.88
(36.65)
Event official at: 30.10.2020 20.09.39
Event 3, T13,14,15 800m VU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Hannah Lamminmäki 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 9:39.14
50m: 33.44
100m: 1:10.17
(36.73)
150m: 1:46.96
(36.79)
200m: 2:25.04
(38.08)
250m: 3:01.76
(36.72)
300m: 3:39.02
(37.26)
350m: 4:16.57
(37.55)
400m: 4:53.66
(37.09)
450m: 5:29.97
(36.31)
500m: 6:06.79
(36.82)
550m: 6:43.08
(36.29)
600m: 7:19.83
(36.75)
650m: 7:55.35
(35.52)
700m: 8:31.66
(36.31)
750m: 9:06.29
(34.63)
800m: 9:39.14
(32.85)
2 Noora-Maria Linna 2006 Vieskan Uimarit 10:02.08 +22.94
50m: 33.25
100m: 1:10.35
(37.10)
150m: 1:47.48
(37.13)
200m: 2:25.22
(37.74)
250m: 3:03.00
(37.78)
300m: 3:40.97
(37.97)
350m: 4:19.14
(38.17)
400m: 4:57.37
(38.23)
450m: 5:35.64
(38.27)
500m: 6:14.02
(38.38)
550m: 6:52.47
(38.45)
600m: 7:31.11
(38.64)
650m: 8:09.66
(38.55)
700m: 8:47.58
(37.92)
750m: 9:25.54
(37.96)
800m: 10:02.08
(36.54)
3 Anni Turunen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 10:11.82 +32.68
50m: 33.83
100m: 1:11.20
(37.37)
150m: 1:48.62
(37.42)
200m: 2:26.80
(38.18)
250m: 3:05.16
(38.36)
300m: 3:43.96
(38.80)
350m: 4:23.12
(39.16)
400m: 5:01.70
(38.58)
450m: 5:40.22
(38.52)
500m: 6:19.08
(38.86)
550m: 6:57.85
(38.77)
600m: 7:36.98
(39.13)
650m: 8:16.24
(39.26)
700m: 8:55.39
(39.15)
750m: 9:34.48
(39.09)
800m: 10:11.82
(37.34)
4 Olivia Kivelä 2006 Kokkolan Uimaseura 10:43.53 +1:04.39
50m: 34.52
100m: 1:13.68
(39.16)
150m: 1:53.69
(40.01)
200m: 2:34.36
(40.67)
250m: 3:14.58
(40.22)
300m: 3:55.87
(41.29)
350m: 4:37.46
(41.59)
400m: 5:18.22
(40.76)
450m: 5:59.30
(41.08)
500m: 6:40.23
(40.93)
550m: 7:21.22
(40.99)
600m: 8:02.64
(41.42)
650m: 8:44.30
(41.66)
700m: 9:25.63
(41.33)
750m: 10:05.10
(39.47)
800m: 10:43.53
(38.43)
5 Tilda Saarela 2006 Vieskan Uimarit 10:49.35 +1:10.21
50m: 34.37
100m: 1:13.33
(38.96)
150m: 1:54.50
(41.17)
200m: 2:35.85
(41.35)
250m: 3:17.09
(41.24)
300m: 3:59.12
(42.03)
350m: 4:40.77
(41.65)
400m: 5:22.43
(41.66)
450m: 6:04.68
(42.25)
500m: 6:46.13
(41.45)
550m: 7:27.04
(40.91)
600m: 8:08.51
(41.47)
650m: 8:49.40
(40.89)
700m: 9:30.02
(40.62)
750m: 10:10.04
(40.02)
800m: 10:49.35
(39.31)
6 siiri suominen 2006 Seinäjoen Uimarit -58 ry 11:28.87 +1:49.73
50m: 35.47
100m: 1:16.13
(40.66)
150m: 1:58.99
(42.86)
200m: 2:43.69
(44.70)
250m: 3:27.70
(44.01)
300m: 4:12.47
(44.77)
350m: 4:55.87
(43.40)
400m: 5:40.47
(44.60)
450m: 6:24.96
(44.49)
500m: 7:10.08
(45.12)
550m: 7:54.39
(44.31)
600m: 8:38.56
(44.17)
650m: 9:21.98
(43.42)
700m: 10:04.86
(42.88)
750m: 10:47.91
(43.05)
800m: 11:28.87
(40.96)
7 Lovisa Karlsson 2006 Seinäjoen Uimarit -58 ry 12:06.91 +2:27.77
50m: 39.04
100m: 1:23.04
(44.00)
150m: 2:08.65
(45.61)
200m: 2:54.55
(45.90)
250m: 3:41.30
(46.75)
300m: 4:27.63
(46.33)
350m: 5:14.87
(47.24)
400m: 6:01.34
(46.47)
450m: 6:46.69
(45.35)
500m: 7:33.00
(46.31)
550m: 8:19.36
(46.36)
600m: 9:05.73
(46.37)
650m: 9:51.27
(45.54)
700m: 10:38.10
(46.83)
750m: 11:23.20
(45.10)
800m: 12:06.91
(43.71)
Event official at: 30.10.2020 20.09.39
Event 3, T13,14,15 800m VU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Matilda Holmlund 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 9:43.59
50m: 32.00
100m: 1:08.76
(36.76)
150m: 1:45.93
(37.17)
200m: 2:23.41
(37.48)
250m: 3:00.46
(37.05)
300m: 3:37.80
(37.34)
350m: 4:15.35
(37.55)
400m: 4:53.12
(37.77)
450m: 5:30.23
(37.11)
500m: 6:07.44
(37.21)
550m: 6:44.13
(36.69)
600m: 7:21.08
(36.95)
650m: 7:57.74
(36.66)
700m: 8:34.26
(36.52)
750m: 9:10.20
(35.94)
800m: 9:43.59
(33.39)
2 Anni Törmänen 2005 Rauman Uimaseura 9:43.77 +0.18
50m: 32.84
100m: 1:09.17
(36.33)
150m: 1:45.53
(36.36)
200m: 2:21.83
(36.30)
250m: 2:57.84
(36.01)
300m: 3:34.12
(36.28)
350m: 4:10.81
(36.69)
400m: 4:47.76
(36.95)
450m: 5:24.62
(36.86)
500m: 6:01.37
(36.75)
550m: 6:38.61
(37.24)
600m: 7:15.96
(37.35)
650m: 7:53.50
(37.54)
700m: 8:31.12
(37.62)
750m: 9:08.89
(37.77)
800m: 9:43.77
(34.88)
3 Veera Tall 2005 Rauman Uimaseura 10:05.97 +22.38
50m: 33.18
100m: 1:10.36
(37.18)
150m: 1:47.78
(37.42)
200m: 2:25.99
(38.21)
250m: 3:03.85
(37.86)
300m: 3:41.20
(37.35)
350m: 4:19.22
(38.02)
400m: 4:57.26
(38.04)
450m: 5:35.54
(38.28)
500m: 6:13.75
(38.21)
550m: 6:52.68
(38.93)
600m: 7:31.14
(38.46)
650m: 8:10.07
(38.93)
700m: 8:48.50
(38.43)
750m: 9:26.69
(38.19)
800m: 10:05.97
(39.28)
4 Vilma Rintala 2005 Kokkolan Uimaseura 10:14.72 +31.13
50m: 32.94
100m: 1:10.11
(37.17)
150m: 1:47.74
(37.63)
200m: 2:26.23
(38.49)
250m: 3:04.76
(38.53)
300m: 3:43.68
(38.92)
350m: 4:22.66
(38.98)
400m: 5:01.49
(38.83)
450m: 5:40.47
(38.98)
500m: 6:20.20
(39.73)
550m: 6:59.99
(39.79)
600m: 7:39.54
(39.55)
650m: 8:18.72
(39.18)
700m: 8:58.06
(39.34)
750m: 9:36.70
(38.64)
800m: 10:14.72
(38.02)
5 Aamu Kannosto 2005 Seinäjoen Uimarit -58 ry 10:18.96 +35.37
50m: 33.69
100m: 1:11.43
(37.74)
150m: 1:50.29
(38.86)
200m: 2:29.67
(39.38)
250m: 3:09.14
(39.47)
300m: 3:49.27
(40.13)
350m: 4:28.42
(39.15)
400m: 5:08.48
(40.06)
450m: 5:48.26
(39.78)
500m: 6:27.46
(39.20)
550m: 7:06.73
(39.27)
600m: 7:46.07
(39.34)
650m: 8:24.62
(38.55)
700m: 9:03.70
(39.08)
750m: 9:42.12
(38.42)
800m: 10:18.96
(36.84)
6 Oosa Paavola 2005 Kokkolan Uimaseura 10:56.55 +1:12.96
50m: 35.25
100m: 1:14.86
(39.61)
150m: 1:56.16
(41.30)
200m: 2:38.14
(41.98)
250m: 3:19.91
(41.77)
300m: 4:02.33
(42.42)
350m: 4:44.00
(41.67)
400m: 5:26.86
(42.86)
450m: 6:08.80
(41.94)
500m: 6:51.11
(42.31)
550m: 7:32.06
(40.95)
600m: 8:13.61
(41.55)
650m: 8:55.68
(42.07)
700m: 9:36.22
(40.54)
750m: 10:17.04
(40.82)
800m: 10:56.55
(39.51)
7 Sofia Heiskanen 2005 Kokkolan Uimaseura 11:13.77 +1:30.18
50m: 35.30
100m: 1:15.08
(39.78)
150m: 1:56.86
(41.78)
200m: 2:39.46
(42.60)
250m: 3:22.67
(43.21)
300m: 4:05.78
(43.11)
350m: 4:49.62
(43.84)
400m: 5:32.25
(42.63)
450m: 6:15.67
(43.42)
500m: 6:59.73
(44.06)
550m: 7:43.01
(43.28)
600m: 8:25.36
(42.35)
650m: 9:08.42
(43.06)
700m: 9:51.75
(43.33)
750m: 10:34.08
(42.33)
800m: 11:13.77
(39.69)
Event official at: 30.10.2020 20.09.39
2020-10-30 21.09.17 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Results
IKM 2020 Länsi-Suomi
Place: Organizer: SeUi
Pool: 25m Competition Date: loka 30, 2020 to marras 1, 2020
Event 4, P14,15,16 800m VU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ilari Hatunen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 9:28.56
50m: 30.70
100m: 1:05.42
(34.72)
150m: 1:40.96
(35.54)
200m: 2:17.05
(36.09)
250m: 2:53.29
(36.24)
300m: 3:29.16
(35.87)
350m: 4:05.18
(36.02)
400m: 4:41.44
(36.26)
450m: 5:17.48
(36.04)
500m: 5:53.68
(36.20)
550m: 6:30.08
(36.40)
600m: 7:06.89
(36.81)
650m: 7:42.31
(35.42)
700m: 8:18.57
(36.26)
750m: 8:54.54
(35.97)
800m: 9:28.56
(34.02)
2 Viljo Varsanpää 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 9:36.16 +7.60
50m: 31.16
100m: 1:06.79
(35.63)
150m: 1:43.33
(36.54)
200m: 2:19.60
(36.27)
250m: 2:56.32
(36.72)
300m: 3:33.61
(37.29)
350m: 4:10.40
(36.79)
400m: 4:46.87
(36.47)
450m: 5:24.37
(37.50)
500m: 6:00.79
(36.42)
550m: 6:37.28
(36.49)
600m: 7:13.89
(36.61)
650m: 7:50.35
(36.46)
700m: 8:26.61
(36.26)
750m: 9:02.26
(35.65)
800m: 9:36.16
(33.90)
3 Andras Galos 2006 Seinäjoen Uimarit -58 ry 10:04.89 +36.33
50m: 31.76
100m: 1:08.86
(37.10)
150m: 1:46.64
(37.78)
200m: 2:24.51
(37.87)
250m: 3:02.38
(37.87)
300m: 3:40.57
(38.19)
350m: 4:19.40
(38.83)
400m: 4:57.90
(38.50)
450m: 5:36.76
(38.86)
500m: 6:14.89
(38.13)
550m: 6:53.52
(38.63)
600m: 7:32.39
(38.87)
650m: 8:10.88
(38.49)
700m: 8:49.44
(38.56)
750m: 9:28.07
(38.63)
800m: 10:04.89
(36.82)
- Lauri Korpi 2006 Ilmajoen Kisailijat DSQ 4.4
Event official at: 30.10.2020 20.36.59
Event 4, P14,15,16 800m VU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Salomo Pihlaja 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 9:41.01
50m: 29.26
100m: 1:02.09
(32.83)
150m: 1:36.72
(34.63)
200m: 2:13.10
(36.38)
250m: 2:49.56
(36.46)
300m: 3:26.26
(36.70)
350m: 4:03.99
(37.73)
400m: 4:41.31
(37.32)
450m: 5:18.64
(37.33)
500m: 5:56.27
(37.63)
550m: 6:34.64
(38.37)
600m: 7:12.34
(37.70)
650m: 7:49.57
(37.23)
700m: 8:27.29
(37.72)
750m: 9:05.37
(38.08)
800m: 9:41.01
(35.64)
Event official at: 30.10.2020 20.36.59
Event 4, P14,15,16 800m VU 16 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Pietari Puutio 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 9:00.84
50m: 28.80
100m: 1:01.38
(32.58)
150m: 1:34.90
(33.52)
200m: 2:08.85
(33.95)
250m: 2:42.38
(33.53)
300m: 3:16.57
(34.19)
350m: 3:51.11
(34.54)
400m: 4:24.95
(33.84)
450m: 4:58.87
(33.92)
500m: 5:33.47
(34.60)
550m: 6:08.41
(34.94)
600m: 6:43.18
(34.77)
650m: 7:17.86
(34.68)
700m: 7:52.81
(34.95)
750m: 8:27.35
(34.54)
800m: 9:00.84
(33.49)
2 Filip Jåfs 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 9:16.82 +15.98
50m: 28.72
100m: 1:01.32
(32.60)
150m: 1:35.10
(33.78)
200m: 2:09.01
(33.91)
250m: 2:42.84
(33.83)
300m: 3:17.06
(34.22)
350m: 3:52.01
(34.95)
400m: 4:26.45
(34.44)
450m: 5:01.43
(34.98)
500m: 5:36.74
(35.31)
550m: 6:12.72
(35.98)
600m: 6:49.41
(36.69)
650m: 7:26.46
(37.05)
700m: 8:03.22
(36.76)
750m: 8:40.25
(37.03)
800m: 9:16.82
(36.57)
3 Akseli Klutas 2004 Seinäjoen Uimarit -58 ry 10:28.32 +1:27.48
50m: 33.17
100m: 1:11.38
(38.21)
150m: 1:51.53
(40.15)
200m: 2:31.65
(40.12)
250m: 3:12.46
(40.81)
300m: 3:52.54
(40.08)
350m: 4:32.78
(40.24)
400m: 5:13.50
(40.72)
450m: 5:54.16
(40.66)
500m: 6:34.21
(40.05)
550m: 7:15.05
(40.84)
600m: 7:54.98
(39.93)
650m: 8:35.10
(40.12)
700m: 9:14.29
(39.19)
750m: 9:53.16
(38.87)
800m: 10:28.32
(35.16)
4 Totti Juho Tapani Laukkala 2004 Seinäjoen Uimarit -58 ry 10:48.86 +1:48.02
50m: 32.97
100m: 1:10.90
(37.93)
150m: 1:50.57
(39.67)
200m: 2:31.02
(40.45)
250m: 3:11.89
(40.87)
300m: 3:53.47
(41.58)
350m: 4:34.92
(41.45)
400m: 5:16.64
(41.72)
450m: 5:58.05
(41.41)
500m: 6:40.83
(42.78)
550m: 7:22.98
(42.15)
600m: 8:04.59
(41.61)
650m: 8:45.97
(41.38)
700m: 9:28.33
(42.36)
750m: 10:10.77
(42.44)
800m: 10:48.86
(38.09)
5 Ilari Raninen 2004 Seinäjoen Uimarit -58 ry 11:45.42 +2:44.58
50m: 36.21
100m: 1:16.96
(40.75)
150m: 1:59.75
(42.79)
200m: 2:44.14
(44.39)
250m: 3:28.74
(44.60)
300m: 4:14.10
(45.36)
350m: 4:59.65
(45.55)
400m: 5:45.80
(46.15)
450m: 6:31.08
(45.28)
500m: 7:17.16
(46.08)
550m: 8:03.06
(45.90)
600m: 8:49.08
(46.02)
650m: 9:34.49
(45.41)
700m: 10:20.04
(45.55)
750m: 11:04.10
(44.06)
800m: 11:45.42
(41.32)
Event official at: 30.10.2020 20.36.59
2020-10-30 21.09.25 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Results
IKM 2020 Länsi-Suomi
Place: Organizer: SeUi
Pool: 25m Competition Date: loka 30, 2020 to marras 1, 2020
Event 5, 4X100m T15 SKU 12-15 years - Finaali
Rank Name Age Team FINA Time Diff
1 Vaasan Uimaseura - Vasa Sims 15 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 4:32.77
Fia Stenman 2006 06A349 31.41 1:06.62 1:06.62
Enni Kinnunen 2005 05A193 35.04 1:15.58 2:22.20
Anni Turunen 2006 06A416 33.33 1:11.59 3:33.79
Veera Välivainio 2005 05A645 27.72 58.98 4:32.77
2 Porin Uimaseura 1 15 Porin Uimaseura 4:48.78 +16.01
Emilia Rahola 2006 06A253 34.92 1:12.84 1:12.84
Hanna Törmä 2007 07A117 39.05 1:25.49 2:38.33
Viola Karismaa 2005 05B056 30.50 1:07.04 3:45.37
Hilla-Maaria Juhola 2007 07A039 29.82 1:03.41 4:48.78
3 Porin Uimaseura 2 15 Porin Uimaseura 5:23.08 +50.31
Linnea Azzola 2007 07A649 40.66 1:23.42 1:23.42
Nelli Ranne 2007 07A138 41.58 1:29.65 2:53.07
Lyyli Järvi 2007 07A623 35.53 1:20.67 4:13.74
Ronja Rantanen 2005 05A927 32.99 1:09.34 5:23.08
4 Vaasan Uimaseura - Vasa Sims 14 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 5:32.68 +59.91
Aino Jämsä 2008 08A218 43.11 1:31.21 1:31.21
Iina Hulkki 2006 06A179 39.82 1:25.55 2:56.76
Milena elomaa 2008 08A575 37.06 1:21.47 4:18.23
Ava Hannula 2008 08A221