2021-04-10   16:29:35
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntaiaamu

Document
Results
IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi
Place: Organizer: Tre Uinti
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 30, P13,14,15,16 200m RU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Sebastian Sojolin 2006 TaTu Tampere +0.74 2:42.52
Entry time: 2:57.02 (-14.50)
50m: 35.71
100m: 1:16.76
(41.05)
150m: 1:59.16
(42.40)
200m: 2:42.52
(43.36)
2 Ilmari Partanen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.59 2:45.39 +2.87
Entry time: 2:48.98 (-3.59)
50m: 36.33
100m: 1:17.49
(41.16)
150m: 2:01.17
(43.68)
200m: 2:45.39
(44.22)
3 Matias Leiwo 2006 Uinti Tampere +0.48 2:49.82 +7.30
50m: 37.76
100m: 1:21.91
(44.15)
150m: 2:06.95
(45.04)
200m: 2:49.82
(42.87)
4 Luka Hirvonen 2006 Nokian Pyry +0.82 2:49.91 +7.39
Entry time: 2:49.61 (+0.30)
50m: 38.59
100m: 1:22.23
(43.64)
150m: 2:06.81
(44.58)
200m: 2:49.91
(43.10)
5 Casper Kvist 2006 Nokian Pyry +0.54 2:55.35 +12.83
Entry time: 2:53.91 (+1.44)
50m: 37.56
100m: 1:21.07
(43.51)
150m: 2:07.55
(46.48)
200m: 2:55.35
(47.80)
6 Tobias Syrjä 2006 Uinti Tampere +0.70 2:56.23 +13.71
50m: 38.32
100m: 1:23.02
(44.70)
150m: 2:09.96
(46.94)
200m: 2:56.23
(46.27)
7 Saku Pietilä 2006 Uinti Tampere +0.72 2:58.39 +15.87
Entry time: 2:54.00 (+4.39)
50m: 39.61
100m: 1:24.48
(44.87)
150m: 2:11.14
(46.66)
200m: 2:58.39
(47.25)
8 Aleksi Luopajärvi 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.76 3:13.77 +31.25
Entry time: 3:30.36 (-16.59)
50m: 42.04
100m: 1:32.13
(50.09)
150m: 2:23.98
(51.85)
200m: 3:13.77
(49.79)
9 Rasmus Ruotoistenmäki 2006 Uinti Tampere +0.38 3:16.21 +33.69
Entry time: 3:15.71 (+0.50)
50m: 43.59
100m: 1:33.57
(49.98)
150m: 2:25.80
(52.23)
200m: 3:16.21
(50.41)
10 Ferdinand Backman 2006 TaTu Tampere +0.76 3:35.28 +52.76
Entry time: 3:36.44 (-1.16)
50m: 45.82
100m: 1:41.09
(55.27)
150m: 2:38.47
(57.38)
200m: 3:35.28
(56.81)
- Sami Schrader 2006 Uinti Tampere +0.70 DSQ SW7.4
Event official at: 1.11.2020 12.41.05
Event 30, P13,14,15,16 200m RU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Miklas Pikkuhuhta 2005 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.66 2:31.34
Entry time: 2:32.20 (-0.86)
50m: 34.45
100m: 1:13.44
(38.99)
150m: 1:53.20
(39.76)
200m: 2:31.34
(38.14)
2 Samuel Sainio 2005 Uinti Tampere +0.54 2:33.14 +1.80
Entry time: 2:32.31 (+0.83)
50m: 34.00
100m: 1:13.27
(39.27)
150m: 1:54.01
(40.74)
200m: 2:33.14
(39.13)
3 Oliver Priimägi 2005 Uinti Tampere +0.73 2:38.95 +7.61
50m: 34.71
100m: 1:15.25
(40.54)
150m: 1:56.93
(41.68)
200m: 2:38.95
(42.02)
4 Daniel Kontula 2005 Uinti Tampere +0.75 2:44.25 +12.91
Entry time: 2:44.29 (-0.04)
50m: 35.81
100m: 1:16.36
(40.55)
150m: 1:58.99
(42.63)
200m: 2:44.25
(45.26)
5 Akseli Liukkonen 2005 Uinti Tampere 2:45.35 +14.01
Entry time: 2:53.55 (-8.20)
50m: 36.99
100m: 1:19.11
(42.12)
150m: 2:02.63
(43.52)
200m: 2:45.35
(42.72)
6 Leevi Luoma 2005 Uinti Tampere 2:59.19 +27.85
Entry time: 2:55.40 (+3.79)
50m: 40.31
100m: 1:25.54
(45.23)
150m: 2:11.90
(46.36)
200m: 2:59.19
(47.29)
7 Timi Louhe 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.74 3:07.98 +36.64
Entry time: 3:12.23 (-4.25)
50m: 41.26
100m: 1:29.63
(48.37)
150m: 2:20.07
(50.44)
200m: 3:07.98
(47.91)
Event official at: 1.11.2020 12.41.05
Event 30, P13,14,15,16 200m RU 16 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jesse Hyppönen 2004 Lahden Uimaseura +0.64 2:37.75
Entry time: 2:36.59 (+1.16)
50m: 34.98
100m: 1:15.72
(40.74)
150m: 1:57.81
(42.09)
200m: 2:37.75
(39.94)
2 Niilo Kilpeläinen 2004 TaTu Tampere +0.69 2:40.59 +2.84
Entry time: 2:34.09 (+6.50)
50m: 35.26
100m: 1:15.91
(40.65)
150m: 1:57.83
(41.92)
200m: 2:40.59
(42.76)
3 Aapo Koskinen 2004 Lahden Uimaseura +0.65 2:41.26 +3.51
Entry time: 2:37.27 (+3.99)
50m: 36.08
100m: 1:17.24
(41.16)
150m: 1:59.44
(42.20)
200m: 2:41.26
(41.82)
4 Antero Ruban 2004 Lahden Uimaseura +0.74 2:43.31 +5.56
Entry time: 2:55.33 (-12.02)
50m: 35.61
100m: 1:17.88
(42.27)
150m: 2:01.17
(43.29)
200m: 2:43.31
(42.14)
Event official at: 1.11.2020 12.41.05
Event 30, P13,14,15,16 200m RU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lev Vlasov 2007 TaTu Tampere 2:38.39
Entry time: 2:40.54 (-2.15)
50m: 35.00
100m: 1:15.65
(40.65)
150m: 1:57.49
(41.84)
200m: 2:38.39
(40.90)
2 Juho Rosenström 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.43 2:46.41 +8.02
Entry time: 3:08.47 (-22.06)
50m: 38.25
100m: 1:21.06
(42.81)
150m: 2:04.07
(43.01)
200m: 2:46.41
(42.34)
3 Thomas Jürgens 2007 Uinti Tampere +0.72 2:59.17 +20.78
Entry time: 3:03.09 (-3.92)
50m: 40.76
100m: 1:26.48
(45.72)
150m: 2:13.11
(46.63)
200m: 2:59.17
(46.06)
4 Mikael Uitto 2007 Uinti Tampere +0.64 2:59.76 +21.37
Entry time: 2:57.93 (+1.83)
50m: 39.61
100m: 1:26.29
(46.68)
150m: 2:14.44
(48.15)
200m: 2:59.76
(45.32)
5 Leevi Immonen 2007 Lahden Uimaseura 3:09.11 +30.72
50m: 41.41
100m: 1:30.99
(49.58)
150m: 2:21.50
(50.51)
200m: 3:09.11
(47.61)
6 Tero Soukka 2007 TaTu Tampere +0.78 3:10.05 +31.66
Entry time: 3:13.23 (-3.18)
50m: 42.02
100m: 1:30.30
(48.28)
150m: 2:20.25
(49.95)
200m: 3:10.05
(49.80)
7 Markus Levonoja 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.43 3:26.82 +48.43
50m: 46.25
100m: 1:40.11
(53.86)
150m: 2:34.09
(53.98)
200m: 3:26.82
(52.73)
- Juhani Antti Tapio Ritakallio 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.79 DSQ SW4.4
Event official at: 1.11.2020 12.41.05
2020-11-01 12.41.14 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Uinti Tampere

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner