2021-04-10   16:47:08
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntaiaamu

Document
Results
IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi
Place: Organizer: Tre Uinti
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 24, P12,13,14,15,16 400m VU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Matias Suutala 2008 Uinti Tampere +0.88 5:26.09
50m: 34.17
100m: 1:13.63
(39.46)
150m: 1:55.64
(42.01)
200m: 2:38.87
(43.23)
250m: 3:22.33
(43.46)
300m: 4:05.64
(43.31)
350m: 4:49.06
(43.42)
400m: 5:26.09
(37.03)
2 Jesse Uutela 2008 Uinti Tampere +0.71 5:30.07 +3.98
Entry time: 5:59.00 (-28.93)
50m: 34.86
100m: 1:15.32
(40.46)
150m: 1:56.64
(41.32)
200m: 2:38.68
(42.04)
250m: 3:22.28
(43.60)
300m: 4:05.44
(43.16)
350m: 4:49.00
(43.56)
400m: 5:30.07
(41.07)
3 Aleksi Salo 2008 Lahden Uimaseura +0.73 5:33.24 +7.15
Entry time: 5:50.47 (-17.23)
50m: 37.26
100m: 1:20.36
(43.10)
150m: 2:04.95
(44.59)
200m: 2:48.29
(43.34)
250m: 3:30.45
(42.16)
300m: 4:12.96
(42.51)
350m: 4:55.62
(42.66)
400m: 5:33.24
(37.62)
4 Konsta Horppu 2008 Nokian Pyry +0.58 5:35.02 +8.93
Entry time: 5:57.51 (-22.49)
50m: 37.07
100m: 1:19.84
(42.77)
150m: 2:02.64
(42.80)
200m: 2:46.58
(43.94)
250m: 3:30.16
(43.58)
300m: 4:13.53
(43.37)
350m: 4:55.45
(41.92)
400m: 5:35.02
(39.57)
5 Eero Olli 2008 Uinti Tampere 5:46.56 +20.47
Entry time: 6:02.83 (-16.27)
50m: 38.30
100m: 1:20.07
(41.77)
150m: 2:03.82
(43.75)
200m: 2:48.96
(45.14)
250m: 3:33.15
(44.19)
300m: 4:17.32
(44.17)
350m: 5:01.80
(44.48)
400m: 5:46.56
(44.76)
6 Nikita Zuravljov 2008 TaTu Tampere 5:55.34 +29.25
50m: 36.31
100m: 1:19.04
(42.73)
150m: 2:04.96
(45.92)
200m: 2:52.53
(47.57)
250m: 3:39.52
(46.99)
300m: 4:26.69
(47.17)
350m: 5:13.39
(46.70)
400m: 5:55.34
(41.95)
7 Daniil Tirronen 2008 TaTu Tampere +0.55 6:04.23 +38.14
50m: 39.60
100m: 1:25.02
(45.42)
150m: 2:13.65
(48.63)
200m: 3:01.06
(47.41)
250m: 3:47.37
(46.31)
300m: 4:35.43
(48.06)
350m: 5:21.58
(46.15)
400m: 6:04.23
(42.65)
8 Hugo Rossi 2008 Uinti Tampere +0.74 6:14.58 +48.49
Entry time: 7:04.77 (-50.19)
50m: 40.00
100m: 1:26.51
(46.51)
150m: 2:14.39
(47.88)
200m: 3:03.46
(49.07)
250m: 3:52.48
(49.02)
300m: 4:40.34
(47.86)
350m: 5:28.81
(48.47)
400m: 6:14.58
(45.77)
9 Joel Alfthan 2008 Uinti Tampere 6:20.01 +53.92
50m: 38.59
100m: 1:24.88
(46.29)
150m: 2:13.35
(48.47)
200m: 3:03.24
(49.89)
250m: 3:53.16
(49.92)
300m: 4:42.65
(49.49)
350m: 5:31.72
(49.07)
400m: 6:20.01
(48.29)
- Aapo Pajunen 2008 Uinti Tampere DSQ SW4.4
Event official at: 1.11.2020 11.03.51
Event 24, P12,13,14,15,16 400m VU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Juho Rosenström 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.67 4:36.66
Entry time: 5:00.71 (-24.05)
50m: 31.20
100m: 1:06.20
(35.00)
150m: 1:41.55
(35.35)
200m: 2:17.47
(35.92)
250m: 2:52.56
(35.09)
300m: 3:28.14
(35.58)
350m: 4:03.44
(35.30)
400m: 4:36.66
(33.22)
2 Väinö Hinkka 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 4:48.93 +12.27
Entry time: 5:16.01 (-27.08)
50m: 32.20
100m: 1:08.59
(36.39)
150m: 1:45.87
(37.28)
200m: 2:23.16
(37.29)
250m: 2:59.33
(36.17)
300m: 3:36.47
(37.14)
350m: 4:12.82
(36.35)
400m: 4:48.93
(36.11)
3 Tatu Yli-houhala 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.62 4:49.83 +13.17
Entry time: 5:26.41 (-36.58)
50m: 31.35
100m: 1:07.34
(35.99)
150m: 1:44.72
(37.38)
200m: 2:22.59
(37.87)
250m: 2:59.70
(37.11)
300m: 3:36.76
(37.06)
350m: 4:13.73
(36.97)
400m: 4:49.83
(36.10)
4 Joonas Pulkkinen 2007 Lahden Uimaseura +0.69 4:52.85 +16.19
Entry time: 4:54.85 (-2.00)
50m: 31.83
100m: 1:08.12
(36.29)
150m: 1:45.40
(37.28)
200m: 2:22.97
(37.57)
250m: 3:00.77
(37.80)
300m: 3:38.14
(37.37)
350m: 4:15.68
(37.54)
400m: 4:52.85
(37.17)
5 Eemeli Salo 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.36 5:09.11 +32.45
Entry time: 6:04.80 (-55.69)
50m: 34.12
100m: 1:12.14
(38.02)
150m: 1:51.80
(39.66)
200m: 2:31.36
(39.56)
250m: 3:11.87
(40.51)
300m: 3:51.16
(39.29)
350m: 4:30.84
(39.68)
400m: 5:09.11
(38.27)
6 Emil Savolainen 2007 Nokian Pyry 5:41.50 +1:04.84
Entry time: 5:46.86 (-5.36)
50m: 36.34
100m: 1:19.17
(42.83)
150m: 2:02.35
(43.18)
200m: 2:46.95
(44.60)
250m: 3:31.23
(44.28)
300m: 4:15.75
(44.52)
350m: 4:59.46
(43.71)
400m: 5:41.50
(42.04)
7 Niklas Kallio 2007 TaTu Tampere +0.84 6:27.39 +1:50.73
50m: 42.95
100m: 1:32.37
(49.42)
150m: 2:23.00
(50.63)
200m: 3:14.05
(51.05)
250m: 4:03.17
(49.12)
300m: 4:54.15
(50.98)
350m: 5:44.13
(49.98)
400m: 6:27.39
(43.26)
Event official at: 1.11.2020 11.03.51
Event 24, P12,13,14,15,16 400m VU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Pyry Pyykkö 2006 Uinti Tampere +0.76 4:55.11
Entry time: 5:04.55 (-9.44)
50m: 31.83
100m: 1:08.34
(36.51)
150m: 1:46.14
(37.80)
200m: 2:24.11
(37.97)
250m: 3:01.91
(37.80)
300m: 3:40.14
(38.23)
350m: 4:18.10
(37.96)
400m: 4:55.11
(37.01)
2 Iiro Räty 2006 Nokian Pyry 4:59.69 +4.58
Entry time: 4:56.08 (+3.61)
50m: 30.42
100m: 1:05.84
(35.42)
150m: 1:43.19
(37.35)
200m: 2:20.99
(37.80)
250m: 2:59.85
(38.86)
300m: 3:40.07
(40.22)
350m: 4:20.66
(40.59)
400m: 4:59.69
(39.03)
3 Rasmus Ruotoistenmäki 2006 Uinti Tampere +0.64 5:02.25 +7.14
Entry time: 5:12.11 (-9.86)
50m: 31.82
100m: 1:08.34
(36.52)
150m: 1:46.25
(37.91)
200m: 2:25.30
(39.05)
250m: 3:04.67
(39.37)
300m: 3:44.17
(39.50)
350m: 4:24.45
(40.28)
400m: 5:02.25
(37.80)
4 Áron Zautasvili 2006 Uinti Tampere +0.67 5:03.99 +8.88
Entry time: 5:23.32 (-19.33)
50m: 32.90
100m: 1:10.31
(37.41)
150m: 1:49.87
(39.56)
200m: 2:29.82
(39.95)
250m: 3:09.94
(40.12)
300m: 3:48.90
(38.96)
350m: 4:28.86
(39.96)
400m: 5:03.99
(35.13)
5 Vilho Teno 2006 Lahden Uimaseura 5:15.06 +19.95
Entry time: 5:21.89 (-6.83)
50m: 33.32
100m: 1:12.98
(39.66)
150m: 1:52.63
(39.65)
200m: 2:33.77
(41.14)
250m: 3:14.66
(40.89)
300m: 3:55.86
(41.20)
350m: 4:36.37
(40.51)
400m: 5:15.06
(38.69)
6 Leo Lehtonen 2006 TaTu Tampere +0.89 6:14.18 +1:19.07
50m: 40.45
100m: 1:27.13
(46.68)
150m: 2:15.83
(48.70)
200m: 3:03.36
(47.53)
250m: 3:51.21
(47.85)
300m: 4:39.28
(48.07)
350m: 5:29.11
(49.83)
400m: 6:14.18
(45.07)
Event official at: 1.11.2020 11.03.51
Event 24, P12,13,14,15,16 400m VU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Topias Tynjä 2005 Lahden Uimaseura +0.68 4:27.17
Entry time: 4:27.20 (-0.03)
50m: 29.40
100m: 1:03.05
(33.65)
150m: 1:37.32
(34.27)
200m: 2:11.55
(34.23)
250m: 2:46.09
(34.54)
300m: 3:20.93
(34.84)
350m: 3:54.91
(33.98)
400m: 4:27.17
(32.26)
2 Miko Virtanen 2005 Lahden Uimaseura +0.70 4:44.96 +17.79
Entry time: 4:55.89 (-10.93)
50m: 31.92
100m: 1:07.59
(35.67)
150m: 1:43.13
(35.54)
200m: 2:19.97
(36.84)
250m: 2:56.95
(36.98)
300m: 3:33.33
(36.38)
350m: 4:10.34
(37.01)
400m: 4:44.96
(34.62)
3 Iiro Kyllönen 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.71 4:46.41 +19.24
Entry time: 4:53.78 (-7.37)
50m: 30.71
100m: 1:05.49
(34.78)
150m: 1:41.10
(35.61)
200m: 2:18.29
(37.19)
250m: 2:55.02
(36.73)
300m: 3:30.93
(35.91)
350m: 4:08.18
(37.25)
400m: 4:46.41
(38.23)
4 Severi Muje 2005 TaTu Tampere +0.90 5:15.89 +48.72
50m: 33.58
100m: 1:11.74
(38.16)
150m: 1:50.87
(39.13)
200m: 2:31.29
(40.42)
250m: 3:13.09
(41.80)
300m: 3:55.90
(42.81)
350m: 4:39.38
(43.48)
400m: 5:15.89
(36.51)
Event official at: 1.11.2020 11.03.51
Event 24, P12,13,14,15,16 400m VU 16 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Santeri Pulkkinen 2004 Lahden Uimaseura +0.78 4:07.96
Entry time: 4:11.53 (-3.57)
50m: 28.11
100m: 59.00
(30.89)
150m: 1:29.99
(30.99)
200m: 2:01.19
(31.20)
250m: 2:32.68
(31.49)
300m: 3:04.59
(31.91)
350m: 3:36.41
(31.82)
400m: 4:07.96
(31.55)
2 Taavi Backman 2004 Lahden Uimaseura +0.63 4:12.52 +4.56
Entry time: 4:16.60 (-4.08)
50m: 28.63
100m: 1:00.39
(31.76)
150m: 1:32.47
(32.08)
200m: 2:05.02
(32.55)
250m: 2:37.36
(32.34)
300m: 3:09.83
(32.47)
350m: 3:41.71
(31.88)
400m: 4:12.52
(30.81)
3 Lassi Niemi 2004 TaTu Tampere +0.69 4:15.79 +7.83
Entry time: 4:12.99 (+2.80)
50m: 28.68
100m: 59.86
(31.18)
150m: 1:31.53
(31.67)
200m: 2:03.67
(32.14)
250m: 2:36.08
(32.41)
300m: 3:09.32
(33.24)
350m: 3:42.80
(33.48)
400m: 4:15.79
(32.99)
4 Ilja Syrjä 2004 Uinti Tampere +0.72 4:29.04 +21.08
Entry time: 4:28.27 (+0.77)
50m: 30.75
100m: 1:04.86
(34.11)
150m: 1:38.46
(33.60)
200m: 2:12.80
(34.34)
250m: 2:46.97
(34.17)
300m: 3:21.55
(34.58)
350m: 3:56.07
(34.52)
400m: 4:29.04
(32.97)
5 Max Nikkari 2004 Uinti Tampere +0.72 4:30.73 +22.77
Entry time: 4:40.24 (-9.51)
50m: 29.80
100m: 1:03.67
(33.87)
150m: 1:37.87
(34.20)
200m: 2:12.87
(35.00)
250m: 2:47.76
(34.89)
300m: 3:22.59
(34.83)
350m: 3:57.31
(34.72)
400m: 4:30.73
(33.42)
6 Atte Nieminen 2004 TaTu Tampere +0.79 4:31.75 +23.79
Entry time: 4:49.34 (-17.59)
50m: 29.34
100m: 1:03.26
(33.92)
150m: 1:37.89
(34.63)
200m: 2:13.18
(35.29)
250m: 2:48.40
(35.22)
300m: 3:23.43
(35.03)
350m: 3:58.53
(35.10)
400m: 4:31.75
(33.22)
7 Akseli Kotti 2004 TaTu Tampere 4:35.80 +27.84
Entry time: 4:35.83 (-0.03)
50m: 30.17
100m: 1:04.32
(34.15)
150m: 1:38.54
(34.22)
200m: 2:13.38
(34.84)
250m: 2:49.19
(35.81)
300m: 3:25.47
(36.28)
350m: 4:01.70
(36.23)
400m: 4:35.80
(34.10)
8 Lassi Walden 2004 Uinti Tampere +0.63 4:38.29 +30.33
Entry time: 4:50.53 (-12.24)
50m: 30.12
100m: 1:03.95
(33.83)
150m: 1:39.00
(35.05)
200m: 2:15.13
(36.13)
250m: 2:50.83
(35.70)
300m: 3:27.45
(36.62)
350m: 4:03.55
(36.10)
400m: 4:38.29
(34.74)
9 Oskar Tuominen 2004 TaTu Tampere +0.63 4:43.78 +35.82
Entry time: 4:40.25 (+3.53)
50m: 29.76
100m: 1:04.65
(34.89)
150m: 1:40.22
(35.57)
200m: 2:16.11
(35.89)
250m: 2:52.19
(36.08)
300m: 3:29.51
(37.32)
350m: 4:07.41
(37.90)
400m: 4:43.78
(36.37)
Event official at: 1.11.2020 11.03.51
2020-11-01 11.04.17 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Uinti Tampere

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner