2021-04-10   17:23:39
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntaiaamu

Document
Results
IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi
Place: Organizer: Tre Uinti
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 23, T11,12,13,14,15 400m VU 11 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Helmi Hinkka 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.74 5:06.67
Entry time: 5:27.98 (-21.31)
50m: 33.98
100m: 1:12.23
(38.25)
150m: 1:51.22
(38.99)
200m: 2:30.86
(39.64)
250m: 3:10.33
(39.47)
300m: 3:50.34
(40.01)
350m: 4:29.56
(39.22)
400m: 5:06.67
(37.11)
2 Adele Luukkonen 2009 TaTu Tampere +0.70 5:25.23 +18.56
Entry time: 5:42.73 (-17.50)
50m: 35.47
100m: 1:15.85
(40.38)
150m: 1:58.01
(42.16)
200m: 2:40.04
(42.03)
250m: 3:22.02
(41.98)
300m: 4:04.30
(42.28)
350m: 4:45.83
(41.53)
400m: 5:25.23
(39.40)
3 Janna Saloniemi 2009 TaTu Tampere 5:33.31 +26.64
Entry time: 5:47.17 (-13.86)
50m: 35.87
100m: 1:17.10
(41.23)
150m: 2:00.30
(43.20)
200m: 2:42.89
(42.59)
250m: 3:26.03
(43.14)
300m: 4:08.83
(42.80)
350m: 4:50.96
(42.13)
400m: 5:33.31
(42.35)
4 Veera Linna 2009 Uinti Tampere 5:38.92 +32.25
Entry time: 6:12.12 (-33.20)
50m: 38.11
100m: 1:20.98
(42.87)
150m: 2:04.39
(43.41)
200m: 2:47.46
(43.07)
250m: 3:31.41
(43.95)
300m: 4:15.48
(44.07)
350m: 4:58.11
(42.63)
400m: 5:38.92
(40.81)
5 Peppi Mutikainen 2009 Lahden Uimaseura 5:45.11 +38.44
Entry time: 6:36.57 (-51.46)
50m: 38.99
100m: 1:22.28
(43.29)
150m: 2:06.34
(44.06)
200m: 2:49.96
(43.62)
250m: 3:34.43
(44.47)
300m: 4:19.68
(45.25)
350m: 5:03.59
(43.91)
400m: 5:45.11
(41.52)
6 Kerttu Mätäsjärvi 2009 Uinti Tampere 5:49.77 +43.10
50m: 39.43
100m: 1:23.07
(43.64)
150m: 2:08.10
(45.03)
200m: 2:53.44
(45.34)
250m: 3:38.84
(45.40)
300m: 4:24.49
(45.65)
350m: 5:07.64
(43.15)
400m: 5:49.77
(42.13)
7 Meea Kinnunen 2009 Uinti Tampere 5:52.44 +45.77
Entry time: 6:17.44 (-25.00)
50m: 38.17
100m: 1:21.97
(43.80)
150m: 2:06.65
(44.68)
200m: 2:51.99
(45.34)
250m: 3:37.85
(45.86)
300m: 4:23.97
(46.12)
350m: 5:09.86
(45.89)
400m: 5:52.44
(42.58)
8 Noora Ekman 2009 TaTu Tampere +0.88 5:57.67 +51.00
50m: 40.17
100m: 1:25.15
(44.98)
150m: 2:09.55
(44.40)
200m: 2:56.58
(47.03)
250m: 3:43.63
(47.05)
300m: 4:30.04
(46.41)
350m: 5:15.21
(45.17)
400m: 5:57.67
(42.46)
9 nelli savisto 2009 Uinti Tampere +0.73 5:59.04 +52.37
Entry time: 6:24.04 (-25.00)
50m: 40.37
100m: 1:25.95
(45.58)
150m: 2:12.30
(46.35)
200m: 2:58.63
(46.33)
250m: 3:45.78
(47.15)
300m: 4:32.14
(46.36)
350m: 5:18.52
(46.38)
400m: 5:59.04
(40.52)
10 Olivia Saukko 2009 TaTu Tampere +0.92 5:59.06 +52.39
Entry time: 7:08.22 (-1:09.16)
50m: 39.81
100m: 1:25.38
(45.57)
150m: 2:12.26
(46.88)
200m: 2:59.55
(47.29)
250m: 3:46.28
(46.73)
300m: 4:32.93
(46.65)
350m: 5:18.68
(45.75)
400m: 5:59.06
(40.38)
11 Aljean Kippola 2009 Uinti Tampere +0.58 6:36.10 +1:29.43
50m: 41.51
100m: 1:29.37
(47.86)
150m: 2:19.29
(49.92)
200m: 3:10.31
(51.02)
250m: 4:02.68
(52.37)
300m: 4:54.06
(51.38)
350m: 5:48.29
(54.23)
400m: 6:36.10
(47.81)
- Lotta Malmelin 2009 Nokian Pyry +0.67 DSQ SW4.4
Event official at: 1.11.2020 10.32.47
Event 23, T11,12,13,14,15 400m VU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Awa Laukkanen 2008 Lahden Uimaseura +0.77 4:56.13
Entry time: 5:11.44 (-15.31)
50m: 33.32
100m: 1:10.47
(37.15)
150m: 1:48.18
(37.71)
200m: 2:25.56
(37.38)
250m: 3:03.19
(37.63)
300m: 3:41.68
(38.49)
350m: 4:19.63
(37.95)
400m: 4:56.13
(36.50)
2 Liisi Lehtiö 2008 Lahden Uimaseura +0.43 5:05.37 +9.24
Entry time: 5:17.19 (-11.82)
50m: 34.39
100m: 1:12.26
(37.87)
150m: 1:51.11
(38.85)
200m: 2:30.58
(39.47)
250m: 3:09.55
(38.97)
300m: 3:48.70
(39.15)
350m: 4:27.71
(39.01)
400m: 5:05.37
(37.66)
3 Emma Tieaho 2008 Nokian Pyry +0.84 5:06.76 +10.63
Entry time: 5:21.65 (-14.89)
50m: 34.16
100m: 1:12.75
(38.59)
150m: 1:51.32
(38.57)
200m: 2:30.31
(38.99)
250m: 3:09.74
(39.43)
300m: 3:49.39
(39.65)
350m: 4:29.42
(40.03)
400m: 5:06.76
(37.34)
4 Maija Mikkonen 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.66 5:11.04 +14.91
Entry time: 5:41.70 (-30.66)
50m: 33.50
100m: 1:12.08
(38.58)
150m: 1:53.11
(41.03)
200m: 2:34.16
(41.05)
250m: 3:15.01
(40.85)
300m: 3:55.37
(40.36)
350m: 4:34.97
(39.60)
400m: 5:11.04
(36.07)
5 Ada Tuurna 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.62 5:32.62 +36.49
Entry time: 5:53.77 (-21.15)
50m: 35.38
100m: 1:15.89
(40.51)
150m: 1:58.98
(43.09)
200m: 2:41.65
(42.67)
250m: 3:25.43
(43.78)
300m: 4:08.88
(43.45)
350m: 4:51.97
(43.09)
400m: 5:32.62
(40.65)
6 Pihla Lehtivuori 2008 TaTu Tampere +0.78 5:54.21 +58.08
50m: 37.93
100m: 1:21.64
(43.71)
150m: 2:06.39
(44.75)
200m: 2:52.20
(45.81)
250m: 3:37.76
(45.56)
300m: 4:23.47
(45.71)
350m: 5:08.80
(45.33)
400m: 5:54.21
(45.41)
7 Nella Kuivanen 2008 Uinti Tampere 6:14.58 +1:18.45
Entry time: 5:59.26 (+15.32)
50m: 38.48
100m: 1:23.53
(45.05)
150m: 2:10.69
(47.16)
200m: 3:00.12
(49.43)
250m: 3:49.03
(48.91)
300m: 4:39.89
(50.86)
350m: 5:29.15
(49.26)
400m: 6:14.58
(45.43)
8 Viiu Levola 2008 TaTu Tampere 6:24.25 +1:28.12
50m: 41.67
100m: 1:30.72
(49.05)
150m: 2:18.86
(48.14)
200m: 3:07.64
(48.78)
250m: 3:57.71
(50.07)
300m: 4:48.29
(50.58)
350m: 5:38.33
(50.04)
400m: 6:24.25
(45.92)
Event official at: 1.11.2020 10.32.47
Event 23, T11,12,13,14,15 400m VU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Anni Frusti 2007 Nokian Pyry 4:30.44
Entry time: 4:36.29 (-5.85)
50m: 30.83
100m: 1:04.81
(33.98)
150m: 1:39.50
(34.69)
200m: 2:13.92
(34.42)
250m: 2:48.01
(34.09)
300m: 3:22.68
(34.67)
350m: 3:57.97
(35.29)
400m: 4:30.44
(32.47)
2 Hanni Koski 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 4:41.59 +11.15
Entry time: 4:41.09 (+0.50)
50m: 31.37
100m: 1:06.41
(35.04)
150m: 1:42.36
(35.95)
200m: 2:18.89
(36.53)
250m: 2:54.50
(35.61)
300m: 3:30.40
(35.90)
350m: 4:06.78
(36.38)
400m: 4:41.59
(34.81)
3 Ebba Simberg 2007 Lahden Uimaseura +0.79 4:45.36 +14.92
Entry time: 4:53.49 (-8.13)
50m: 31.36
100m: 1:06.69
(35.33)
150m: 1:43.05
(36.36)
200m: 2:20.12
(37.07)
250m: 2:56.49
(36.37)
300m: 3:33.40
(36.91)
350m: 4:10.05
(36.65)
400m: 4:45.36
(35.31)
4 Petra Soini 2007 Nokian Pyry +0.82 4:52.25 +21.81
Entry time: 5:01.93 (-9.68)
50m: 33.21
100m: 1:10.33
(37.12)
150m: 1:48.07
(37.74)
200m: 2:25.33
(37.26)
250m: 3:03.56
(38.23)
300m: 3:40.33
(36.77)
350m: 4:17.20
(36.87)
400m: 4:52.25
(35.05)
5 Iines Kuvaja 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.84 5:04.47 +34.03
50m: 35.30
100m: 1:14.43
(39.13)
150m: 1:53.78
(39.35)
200m: 2:32.38
(38.60)
250m: 3:10.47
(38.09)
300m: 3:49.79
(39.32)
350m: 4:28.40
(38.61)
400m: 5:04.47
(36.07)
6 Joanna Kivelä 2007 Uinti Tampere +0.72 5:11.23 +40.79
Entry time: 5:31.08 (-19.85)
50m: 32.28
100m: 1:09.42
(37.14)
150m: 1:49.10
(39.68)
200m: 2:29.36
(40.26)
250m: 3:10.09
(40.73)
300m: 3:51.06
(40.97)
350m: 4:31.68
(40.62)
400m: 5:11.23
(39.55)
7 Veera Nurmikolu 2007 Uinti Tampere +0.72 5:13.18 +42.74
Entry time: 5:21.36 (-8.18)
50m: 34.56
100m: 1:12.87
(38.31)
150m: 1:52.48
(39.61)
200m: 2:32.44
(39.96)
250m: 3:12.24
(39.80)
300m: 3:53.05
(40.81)
350m: 4:33.95
(40.90)
400m: 5:13.18
(39.23)
Event official at: 1.11.2020 10.32.47
Event 23, T11,12,13,14,15 400m VU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aino Välimaa 2006 Uinti Tampere +0.69 4:30.53
Entry time: 4:33.53 (-3.00)
50m: 30.19
100m: 1:04.11
(33.92)
150m: 1:38.34
(34.23)
200m: 2:12.99
(34.65)
250m: 2:47.73
(34.74)
300m: 3:22.35
(34.62)
350m: 3:57.00
(34.65)
400m: 4:30.53
(33.53)
2 piia lahtinen 2006 Uinti Tampere +0.76 4:57.31 +26.78
Entry time: 4:54.22 (+3.09)
50m: 33.48
100m: 1:09.91
(36.43)
150m: 1:47.52
(37.61)
200m: 2:25.42
(37.90)
250m: 3:03.78
(38.36)
300m: 3:41.59
(37.81)
350m: 4:19.59
(38.00)
400m: 4:57.31
(37.72)
3 Tytti Rantanen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura 5:08.76 +38.23
Entry time: 5:27.46 (-18.70)
50m: 33.94
100m: 1:12.27
(38.33)
150m: 1:51.87
(39.60)
200m: 2:31.93
(40.06)
250m: 3:11.89
(39.96)
300m: 3:51.15
(39.26)
350m: 4:31.25
(40.10)
400m: 5:08.76
(37.51)
4 Piitu Perkola 2006 TaTu Tampere 5:25.58 +55.05
Entry time: 5:34.86 (-9.28)
50m: 34.22
100m: 1:12.82
(38.60)
150m: 1:53.99
(41.17)
200m: 2:35.71
(41.72)
250m: 3:17.95
(42.24)
300m: 4:00.96
(43.01)
350m: 4:43.90
(42.94)
400m: 5:25.58
(41.68)
5 Helmi Heinonen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura 5:34.81 +1:04.28
Entry time: 5:38.26 (-3.45)
50m: 35.73
100m: 1:17.06
(41.33)
150m: 2:00.05
(42.99)
200m: 2:43.40
(43.35)
250m: 3:26.84
(43.44)
300m: 4:10.14
(43.30)
350m: 4:53.49
(43.35)
400m: 5:34.81
(41.32)
6 maisa savisto 2006 Uinti Tampere +0.77 5:59.23 +1:28.70
Entry time: 6:05.10 (-5.87)
50m: 37.53
100m: 1:20.64
(43.11)
150m: 2:06.09
(45.45)
200m: 2:51.93
(45.84)
250m: 3:38.71
(46.78)
300m: 4:25.60
(46.89)
350m: 5:13.26
(47.66)
400m: 5:59.23
(45.97)
- Anna Selin 2006 Uinti Tampere +0.61 DNF
Event official at: 1.11.2020 10.32.47
Event 23, T11,12,13,14,15 400m VU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Veera Viskari 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.84 5:02.94
Entry time: 5:04.63 (-1.69)
50m: 33.34
100m: 1:11.53
(38.19)
150m: 1:50.03
(38.50)
200m: 2:28.69
(38.66)
250m: 3:07.52
(38.83)
300m: 3:46.99
(39.47)
350m: 4:25.68
(38.69)
400m: 5:02.94
(37.26)
2 Henni Halme 2005 Uinti Tampere 5:14.95 +12.01
Entry time: 5:20.25 (-5.30)
50m: 32.96
100m: 1:10.24
(37.28)
150m: 1:49.42
(39.18)
200m: 2:29.33
(39.91)
250m: 3:10.30
(40.97)
300m: 3:51.87
(41.57)
350m: 4:34.02
(42.15)
400m: 5:14.95
(40.93)
- Emmi Lapikisto 2005 Uinti Tampere DNF
Event official at: 1.11.2020 10.32.47
2020-11-01 10.33.12 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Uinti Tampere

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner