Resultat för IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lauantai-ilta
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tre Uinti |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, P11,12,13-16 50m RU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuure Pikkuhuhta |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.73 |
|
43.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aaro Paasio |
2009 |
Lahden Uimaseura |
|
|
45.93 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.43 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maxim Zuravljov |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.58 |
|
46.64 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.19 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niko Aaltonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
50.88 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.19 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eemeli Pennanen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.81 |
|
51.79 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.23 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elmeri Osmala |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.82 |
|
55.49 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.45 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Atte Katajisto |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.80 |
|
56.73 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Kautto |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
57.28 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lassi Viljanmaa |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:01.16 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.31 |
(-10.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Otto Lehtola |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:01.27 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.27 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sisu Toiva |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.92 |
|
1:01.52 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.52 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Heikkilä |
2009 |
Nokian Pyry |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matias Haapala |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
SW7.5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31.10.2020 18.21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, P11,12,13-16 50m RU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.64 |
|
42.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.45 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Suominen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
44.38 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.76 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samu Nurminen |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
47.55 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.24 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Touko Hokkanen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.63 |
|
51.20 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.64 |
(-9.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Antti Sauroja |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.90 |
|
54.11 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.21 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31.10.2020 18.21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, P11,12,13-16 50m RU 13-16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Santeri Pulkkinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.70 |
|
29.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Sainio |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.56 |
|
30.64 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.90 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Mäkinen |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.48 |
|
31.29 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.71 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.64 |
|
31.57 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.14 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.65 |
|
31.77 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.70 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jesse Hyppönen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.61 |
|
32.16 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.55 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lev Vlasov |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.73 |
|
32.20 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.72 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aapo Koskinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.73 |
|
32.33 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.87 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Santeri Salonen |
2005 |
Heinolan Isku |
+0.52 |
|
32.98 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.71 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Riccardo Castagno |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
|
33.17 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Kontula |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
|
33.55 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.30 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lenni Lehtonen |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
|
33.80 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.23 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Antero Ruban |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.77 |
|
34.03 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.47 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Miko Virtanen |
2005 |
Lahden Uimaseura |
+0.71 |
|
34.88 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.45 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Denis Katunov |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.84 |
|
35.01 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.47 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ilmari Partanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.70 |
|
35.11 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.04 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Luka Hirvonen |
2006 |
Nokian Pyry |
+0.82 |
|
35.82 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.79 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Casper Kvist |
2006 |
Nokian Pyry |
+0.67 |
|
36.02 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.61 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iliad Sioofy Khojine |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
36.49 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikael Uitto |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
36.52 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.59 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kasperi Haverinen |
2005 |
Lahden Uimaseura |
+0.65 |
|
37.05 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.88 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aleksi Luopajärvi |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.81 |
|
37.18 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.56 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Timi Louhe |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.70 |
|
37.37 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.45 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alex Lehtola |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
|
37.93 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.98 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Luka Pykälistö |
2004 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.69 |
|
38.33 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.96 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vilho Teno |
2006 |
Lahden Uimaseura |
|
|
38.78 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.20 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Leevi Immonen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.81 |
|
40.63 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.29 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Veeti Puustinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
|
40.91 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ferdinand Backman |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
43.02 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.26 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Markus Levonoja |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.68 |
|
43.79 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.51 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Eetu Nieminen |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.67 |
|
44.05 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.67 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Severi Roihankorpi |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.92 |
|
44.07 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.75 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Pyry Nieminen |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
46.76 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.75 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Juhani Antti Tapio Ritakallio |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.52 |
|
47.58 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.24 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Niklas Kallio |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
50.04 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.03 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Viljami Yli-Valkama |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.63 |
|
50.46 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.54 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Joa Siltakoski |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.92 |
|
55.38 |
+25.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.54 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ivan Chupakhin |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.40 |
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tero Soukka |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.57 |
|
DSQ |
|
|
SW7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alex Hamilton |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31.10.2020 18.21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-31 19.44.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|