2021-03-01   11:37:50
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi
Place: Organizer: Tre Uinti
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 11 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Janna Saloniemi 2009 TaTu Tampere +0.74 1:23.88
Entry time: 1:24.41 (-0.53)
50m: 40.30
100m: 1:23.88
(43.58)
2 Helmi Hinkka 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:28.18 +4.30
Entry time: 1:28.82 (-0.64)
50m: 41.04
100m: 1:28.18
(47.14)
3 Aida Laukkanen 2009 Lahden Uimaseura +0.89 1:29.08 +5.20
Entry time: 1:34.02 (-4.94)
50m: 42.65
100m: 1:29.08
(46.43)
4 Olivia Saukko 2009 TaTu Tampere 1:33.66 +9.78
Entry time: 1:32.41 (+1.25)
50m: 44.04
100m: 1:33.66
(49.62)
5 Veera Linna 2009 Uinti Tampere +0.66 1:33.98 +10.10
Entry time: 1:36.57 (-2.59)
50m: 44.86
100m: 1:33.98
(49.12)
6 Adele Luukkonen 2009 TaTu Tampere +0.71 1:34.16 +10.28
Entry time: 1:37.65 (-3.49)
50m: 43.77
100m: 1:34.16
(50.39)
7 Aljean Kippola 2009 Uinti Tampere +0.78 1:34.73 +10.85
Entry time: 1:38.46 (-3.73)
50m: 45.24
100m: 1:34.73
(49.49)
8 Meea Kinnunen 2009 Uinti Tampere +0.87 1:34.85 +10.97
Entry time: 1:40.30 (-5.45)
50m: 44.86
100m: 1:34.85
(49.99)
9 Minea Moisio 2009 TaTu Tampere 1:36.27 +12.39
Entry time: 1:37.06 (-0.79)
50m: 44.99
100m: 1:36.27
(51.28)
10 Anni Eskelinen 2009 Lahden Uimaseura +0.70 1:36.48 +12.60
Entry time: 1:37.53 (-1.05)
50m: 44.95
100m: 1:36.48
(51.53)
11 Noora Ekman 2009 TaTu Tampere 1:37.08 +13.20
Entry time: 1:40.10 (-3.02)
50m: 46.49
100m: 1:37.08
(50.59)
12 Ida Tuomola 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.86 1:40.37 +16.49
Entry time: 1:43.80 (-3.43)
50m: 47.95
100m: 1:40.37
(52.42)
13 Kerttu Mätäsjärvi 2009 Uinti Tampere +0.71 1:43.04 +19.16
Entry time: 1:47.13 (-4.09)
50m: 48.81
100m: 1:43.04
(54.23)
14 Aino Koivuluoma 2009 Lahden Uimaseura +0.67 1:43.24 +19.36
Entry time: 1:46.08 (-2.84)
50m: 47.67
100m: 1:43.24
(55.57)
15 nelli savisto 2009 Uinti Tampere +0.74 1:44.77 +20.89
Entry time: 1:47.01 (-2.24)
50m: 50.19
100m: 1:44.77
(54.58)
16 Juuli Pulkkinen 2009 Uinti Tampere 1:54.29 +30.41
Entry time: 1:57.88 (-3.59)
50m: 55.76
100m: 1:54.29
(58.53)
17 Matilda Ådjers 2009 Uinti Tampere 1:54.97 +31.09
Entry time: 1:56.27 (-1.30)
50m: 54.21
100m: 1:54.97
(1:00.76)
18 Peppi Pohjanen 2009 Uinti Tampere +0.90 2:16.80 +52.92
50m: 1:05.77
100m: 2:16.80
(1:11.03)
- Iita Helminen 2009 Uinti Tampere +0.96 DSQ SW7.1
Event official at: 31.10.2020 11.56.32
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Maija Mikkonen 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.66 1:22.70
Entry time: 1:22.56 (+0.14)
50m: 39.17
100m: 1:22.70
(43.53)
2 Awa Laukkanen 2008 Lahden Uimaseura 1:27.69 +4.99
Entry time: 1:28.10 (-0.41)
50m: 40.73
100m: 1:27.69
(46.96)
3 Ameli Pitrè 2008 Uinti Tampere 1:28.65 +5.95
Entry time: 1:30.85 (-2.20)
50m: 42.21
100m: 1:28.65
(46.44)
4 Ada Tuurna 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.62 1:29.89 +7.19
Entry time: 1:33.53 (-3.64)
50m: 42.67
100m: 1:29.89
(47.22)
5 Oona Valtonen 2008 TaTu Tampere +0.73 1:30.39 +7.69
Entry time: 1:31.46 (-1.07)
50m: 41.56
100m: 1:30.39
(48.83)
6 Iiris Myllymäki 2008 TaTu Tampere 1:31.36 +8.66
Entry time: 1:35.30 (-3.94)
50m: 42.37
100m: 1:31.36
(48.99)
7 Sofia Hämäläinen 2008 Nokian Pyry 1:31.61 +8.91
Entry time: 1:32.92 (-1.31)
50m: 42.78
100m: 1:31.61
(48.83)
8 Martta Mäkinen 2008 TaTu Tampere +0.79 1:31.74 +9.04
Entry time: 1:38.58 (-6.84)
50m: 43.13
100m: 1:31.74
(48.61)
9 Chiara Kippola 2008 TaTu Tampere +0.85 1:32.90 +10.20
Entry time: 1:32.72 (+0.18)
50m: 43.56
100m: 1:32.90
(49.34)
10 Saaga Pitkänen 2008 Lahden Uimaseura +0.84 1:33.08 +10.38
Entry time: 1:32.94 (+0.14)
50m: 43.85
100m: 1:33.08
(49.23)
11 Iida Pennanen 2008 TaTu Tampere +0.70 1:34.29 +11.59
Entry time: 1:33.32 (+0.97)
50m: 43.80
100m: 1:34.29
(50.49)
12 Selma Ala-Karvia 2008 Uinti Tampere +0.72 1:34.43 +11.73
Entry time: 1:36.92 (-2.49)
50m: 45.17
100m: 1:34.43
(49.26)
13 Hanna Zautasvili 2008 Uinti Tampere +0.69 1:37.83 +15.13
Entry time: 1:37.92 (-0.09)
50m: 46.16
100m: 1:37.83
(51.67)
14 Hanna Vänni 2008 Uinti Tampere +0.68 1:38.90 +16.20
Entry time: 1:42.23 (-3.33)
50m: 46.05
100m: 1:38.90
(52.85)
15 Nella Kuivanen 2008 Uinti Tampere 1:39.77 +17.07
Entry time: 1:34.92 (+4.85)
50m: 47.82
100m: 1:39.77
(51.95)
16 Minttu Mäkihannu 2008 TaTu Tampere 1:40.24 +17.54
Entry time: 1:38.28 (+1.96)
50m: 45.89
100m: 1:40.24
(54.35)
17 Iina Mäensivu 2008 Uinti Tampere +0.85 1:40.48 +17.78
Entry time: 1:42.03 (-1.55)
50m: 47.20
100m: 1:40.48
(53.28)
18 Pinja Metsäpelto 2008 Uinti Tampere +0.72 1:42.49 +19.79
Entry time: 1:46.38 (-3.89)
50m: 48.29
100m: 1:42.49
(54.20)
19 Emilia Ådjers 2008 Uinti Tampere 1:42.73 +20.03
Entry time: 1:46.90 (-4.17)
50m: 48.99
100m: 1:42.73
(53.74)
20 Emmi Jokinen 2008 Uinti Tampere +0.56 1:42.81 +20.11
Entry time: 1:41.36 (+1.45)
50m: 48.37
100m: 1:42.81
(54.44)
21 Venla Viitaluoma 2008 Hämeenlinnan Uimaseura +0.78 1:44.47 +21.77
Entry time: 1:47.58 (-3.11)
50m: 48.68
100m: 1:44.47
(55.79)
22 Siiri Mäkelä 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.63 1:45.86 +23.16
Entry time: 1:47.72 (-1.86)
50m: 50.93
100m: 1:45.86
(54.93)
23 Linda From 2008 Uinti Tampere 1:45.89 +23.19
Entry time: 1:53.55 (-7.66)
50m: 49.83
100m: 1:45.89
(56.06)
24 Kiira Rasilahti 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:46.71 +24.01
Entry time: 1:45.53 (+1.18)
50m: 50.70
100m: 1:46.71
(56.01)
25 Viiu Levola 2008 TaTu Tampere 1:47.12 +24.42
Entry time: 1:51.18 (-4.06)
50m: 50.07
100m: 1:47.12
(57.05)
26 Olivia Gadd 2008 Uinti Tampere +0.88 1:47.80 +25.10
Entry time: 1:46.31 (+1.49)
50m: 51.85
100m: 1:47.80
(55.95)
27 Pihla Lehtivuori 2008 TaTu Tampere +0.72 1:48.50 +25.80
Entry time: 1:49.60 (-1.10)
50m: 50.19
100m: 1:48.50
(58.31)
28 Alissa Silfver 2008 Uinti Tampere +0.82 1:50.17 +27.47
Entry time: 1:58.07 (-7.90)
50m: 53.21
100m: 1:50.17
(56.96)
29 Lotta Laine 2008 Uinti Tampere +0.75 1:51.95 +29.25
Entry time: 1:54.30 (-2.35)
50m: 53.97
100m: 1:51.95
(57.98)
30 Sandra Roivas 2008 Uinti Tampere 1:53.08 +30.38
Entry time: 1:51.43 (+1.65)
50m: 52.92
100m: 1:53.08
(1:00.16)
31 Sissi Viitasaari 2008 Uinti Tampere +0.99 1:54.36 +31.66
Entry time: 1:55.48 (-1.12)
50m: 54.06
100m: 1:54.36
(1:00.30)
32 Lilja Malkavaara 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.47 1:57.30 +34.60
Entry time: 1:58.02 (-0.72)
50m: 55.60
100m: 1:57.30
(1:01.70)
33 Sini Ylipelkonen 2008 Uinti Tampere 1:58.69 +35.99
Entry time: 2:07.58 (-8.89)
50m: 57.20
100m: 1:58.69
(1:01.49)
Event official at: 31.10.2020 11.56.32
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Hertta Nieminen 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:17.70
Entry time: 1:18.28 (-0.58)
50m: 36.60
100m: 1:17.70
(41.10)
2 Siiri Haverinen 2007 Lahden Uimaseura +0.78 1:18.22 +0.52
Entry time: 1:17.70 (+0.52)
50m: 36.17
100m: 1:18.22
(42.05)
3 Veera Malmelin 2007 Nokian Pyry +0.79 1:21.61 +3.91
Entry time: 1:24.85 (-3.24)
50m: 38.37
100m: 1:21.61
(43.24)
4 Aino Ruottinen 2007 Uinti Tampere +0.67 1:24.11 +6.41
Entry time: 1:21.89 (+2.22)
50m: 39.44
100m: 1:24.11
(44.67)
5 Liisa Peetsu 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.78 1:25.63 +7.93
Entry time: 1:25.70 (-0.07)
50m: 39.36
100m: 1:25.63
(46.27)
6 Elsa Joseph 2007 TaTu Tampere 1:26.37 +8.67
Entry time: 1:30.09 (-3.72)
50m: 39.74
100m: 1:26.37
(46.63)
7 Veera Nurmikolu 2007 Uinti Tampere +0.70 1:31.78 +14.08
Entry time: 1:30.82 (+0.96)
50m: 43.44
100m: 1:31.78
(48.34)
8 Netta Halttunen 2007 Uinti Tampere +0.81 1:32.63 +14.93
Entry time: 1:35.57 (-2.94)
50m: 42.85
100m: 1:32.63
(49.78)
9 Nelli Hietala 2007 TaTu Tampere +0.89 1:33.62 +15.92
Entry time: 1:38.41 (-4.79)
50m: 43.77
100m: 1:33.62
(49.85)
10 Iines Kuvaja 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.58 1:33.73 +16.03
Entry time: 1:39.03 (-5.30)
50m: 43.68
100m: 1:33.73
(50.05)
- Lila Reiman 2007 TaTu Tampere +0.82 DNS
Event official at: 31.10.2020 11.56.32
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Saaga Keränen 2006 Uinti Tampere +0.52 1:15.23
Entry time: 1:16.34 (-1.11)
50m: 34.77
100m: 1:15.23
(40.46)
2 Silva Salonniemi 2006 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.80 1:16.10 +0.87
Entry time: 1:16.31 (-0.21)
50m: 36.06
100m: 1:16.10
(40.04)
3 Tinka Tamminen 2006 Lahden Uimaseura +0.45 1:16.48 +1.25
Entry time: 1:16.94 (-0.46)
50m: 36.23
100m: 1:16.48
(40.25)
4 Isla Leinonen 2006 Uinti Tampere +0.73 1:18.08 +2.85
Entry time: 1:17.47 (+0.61)
50m: 36.33
100m: 1:18.08
(41.75)
5 Aino Välimaa 2006 Uinti Tampere +0.66 1:20.23 +5.00
Entry time: 1:22.98 (-2.75)
50m: 37.39
100m: 1:20.23
(42.84)
6 Ippi Ranta 2006 Uinti Tampere +0.81 1:20.83 +5.60
Entry time: 1:19.27 (+1.56)
50m: 37.04
100m: 1:20.83
(43.79)
7 Tiinu Tamminen 2006 Lahden Uimaseura 1:24.49 +9.26
Entry time: 1:19.44 (+5.05)
50m: 38.96
100m: 1:24.49
(45.53)
8 Viivi Kiiveri 2006 Uinti Tampere +0.65 1:34.49 +19.26
Entry time: 1:34.90 (-0.41)
50m: 43.83
100m: 1:34.49
(50.66)
9 Linda Möttönen 2006 Uinti Tampere 1:40.59 +25.36
Entry time: 1:41.50 (-0.91)
50m: 47.50
100m: 1:40.59
(53.09)
Event official at: 31.10.2020 11.56.32
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jenna Luoma 2005 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.87 1:18.83
Entry time: 1:19.45 (-0.62)
50m: 36.76
100m: 1:18.83
(42.07)
2 Veera Olli 2005 Uinti Tampere +0.48 1:24.98 +6.15
Entry time: 1:24.62 (+0.36)
50m: 39.73
100m: 1:24.98
(45.25)
3 Soila Nevalainen 2005 Uinti Tampere +0.61 1:35.04 +16.21
Entry time: 1:33.28 (+1.76)
50m: 44.02
100m: 1:35.04
(51.02)
Event official at: 31.10.2020 11.56.32
2020-10-31 12.07.33 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Results
IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi
Place: Organizer: Tre Uinti
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Matias Suutala 2008 Uinti Tampere +0.77 1:24.54
Entry time: 1:25.30 (-0.76)
50m: 39.45
100m: 1:24.54
(45.09)
2 Georg Aspholm 2008 Uinti Tampere +0.45 1:24.59 +0.05
Entry time: 1:28.50 (-3.91)
50m: 40.27
100m: 1:24.59
(44.32)
3 Jesse Uutela 2008 Uinti Tampere +0.54 1:31.75 +7.21
Entry time: 1:36.03 (-4.28)
50m: 43.48
100m: 1:31.75
(48.27)
4 Daniil Tirronen 2008 TaTu Tampere +0.63 1:38.08 +13.54
Entry time: 1:40.55 (-2.47)
50m: 45.22
100m: 1:38.08
(52.86)
5 Eero Olli 2008 Uinti Tampere +0.70 1:38.26 +13.72
Entry time: 1:41.85 (-3.59)
50m: 46.70
100m: 1:38.26
(51.56)
6 Elias Suominen 2008 TaTu Tampere 1:38.40 +13.86
Entry time: 1:43.25 (-4.85)
50m: 46.44
100m: 1:38.40
(51.96)
7 Elias Eironen 2008 Uinti Tampere +0.91 1:43.37 +18.83
Entry time: 1:48.43 (-5.06)
50m: 48.19
100m: 1:43.37
(55.18)
8 Joel Alfthan 2008 Uinti Tampere +0.73 1:46.22 +21.68
Entry time: 1:48.79 (-2.57)
50m: 49.57
100m: 1:46.22
(56.65)
9 Oiva Katiska 2008 Uinti Tampere +0.66 1:46.32 +21.78
Entry time: 1:47.66 (-1.34)
50m: 50.30
100m: 1:46.32
(56.02)
10 Aapo Pajunen 2008 Uinti Tampere 1:50.47 +25.93
Entry time: 1:56.26 (-5.79)
50m: 53.27
100m: 1:50.47
(57.20)
11 Antti Sauroja 2008 Hämeenlinnan Uimaseura +0.94 1:52.78 +28.24
Entry time: 1:54.66 (-1.88)
50m: 54.10
100m: 1:52.78
(58.68)
12 Joonatan Niemi 2008 Uinti Tampere 1:55.15 +30.61
Entry time: 1:55.39 (-0.24)
50m: 54.86
100m: 1:55.15
(1:00.29)
13 Hugo Rossi 2008 Uinti Tampere +0.74 1:59.10 +34.56
Entry time: 2:01.61 (-2.51)
50m: 54.64
100m: 1:59.10
(1:04.46)
14 Aapeli Karislahti 2008 Uinti Tampere 2:00.79 +36.25
50m: 56.81
100m: 2:00.79
(1:03.98)
Event official at: 31.10.2020 12.16.33
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lev Vlasov 2007 TaTu Tampere +0.74 1:10.91
Entry time: 1:12.26 (-1.35)
50m: 32.77
100m: 1:10.91
(38.14)
2 Juho Rosenström 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.53 1:17.88 +6.97
Entry time: 1:19.62 (-1.74)
50m: 36.51
100m: 1:17.88
(41.37)
3 Valtteri Pellinen 2007 Uinti Tampere +0.49 1:18.01 +7.10
Entry time: 1:18.87 (-0.86)
50m: 35.18
100m: 1:18.01
(42.83)
4 Mikael Uitto 2007 Uinti Tampere +0.65 1:20.31 +9.40
Entry time: 1:20.80 (-0.49)
50m: 36.67
100m: 1:20.31
(43.64)
5 Joonas Pulkkinen 2007 Lahden Uimaseura 1:22.05 +11.14
Entry time: 1:24.22 (-2.17)
50m: 37.66
100m: 1:22.05
(44.39)
6 Väinö Hinkka 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.62 1:22.07 +11.16
Entry time: 1:21.87 (+0.20)
50m: 38.71
100m: 1:22.07
(43.36)
7 Thomas Jürgens 2007 Uinti Tampere +0.76 1:22.76 +11.85
Entry time: 1:24.77 (-2.01)
50m: 38.48
100m: 1:22.76
(44.28)
8 Oliver Bradford 2007 Uinti Tampere +0.74 1:23.63 +12.72
Entry time: 1:24.22 (-0.59)
50m: 38.61
100m: 1:23.63
(45.02)
9 Tero Soukka 2007 TaTu Tampere 1:23.80 +12.89
Entry time: 1:26.80 (-3.00)
50m: 39.18
100m: 1:23.80
(44.62)
10 Tatu Yli-houhala 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:25.01 +14.10
Entry time: 1:36.14 (-11.13)
50m: 39.54
100m: 1:25.01
(45.47)
11 Eemeli Salo 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.34 1:26.34 +15.43
Entry time: 1:29.07 (-2.73)
50m: 38.93
100m: 1:26.34
(47.41)
12 Leevi Immonen 2007 Lahden Uimaseura 1:26.80 +15.89
Entry time: 1:27.78 (-0.98)
50m: 39.89
100m: 1:26.80
(46.91)
13 Markus Levonoja 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:35.66 +24.75
Entry time: 1:38.70 (-3.04)
50m: 44.83
100m: 1:35.66
(50.83)
14 Pyry Nieminen 2007 TaTu Tampere +0.74 1:36.03 +25.12
Entry time: 1:38.40 (-2.37)
50m: 45.16
100m: 1:36.03
(50.87)
15 Niklas Tikkanen 2007 TaTu Tampere +0.73 1:38.65 +27.74
Entry time: 1:41.96 (-3.31)
50m: 46.71
100m: 1:38.65
(51.94)
16 Petter Kaskela 2007 Uinti Tampere +0.71 1:38.68 +27.77
Entry time: 1:42.53 (-3.85)
50m: 46.14
100m: 1:38.68
(52.54)
17 Juhani Antti Tapio Ritakallio 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.65 1:41.95 +31.04
50m: 47.52
100m: 1:41.95
(54.43)
18 Niklas Kallio 2007 TaTu Tampere +0.76 1:43.78 +32.87
Entry time: 1:52.66 (-8.88)
50m: 48.72
100m: 1:43.78
(55.06)
19 Topi Äikäs 2007 Uinti Tampere +0.82 1:48.94 +38.03
Entry time: 1:57.18 (-8.24)
50m: 50.41
100m: 1:48.94
(58.53)
Event official at: 31.10.2020 12.16.33
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Sebastian Sojolin 2006 TaTu Tampere +0.72 1:13.18
Entry time: 1:16.37 (-3.19)
50m: 33.20
100m: 1:13.18
(39.98)
2 Ilmari Partanen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura 1:14.71 +1.53
Entry time: 1:17.78 (-3.07)
50m: 34.82
100m: 1:14.71
(39.89)
3 Matias Leiwo 2006 Uinti Tampere +0.68 1:15.63 +2.45
Entry time: 1:18.63 (-3.00)
50m: 35.94
100m: 1:15.63
(39.69)
4 Väinö Pitkänen 2006 Uinti Tampere +0.65 1:18.02 +4.84
Entry time: 1:18.58 (-0.56)
50m: 35.81
100m: 1:18.02
(42.21)
5 Denis Katunov 2006 Lahden Uimaseura +0.85 1:19.01 +5.83
Entry time: 1:20.03 (-1.02)
50m: 36.45
100m: 1:19.01
(42.56)
6 Tobias Syrjä 2006 Uinti Tampere 1:19.49 +6.31
Entry time: 1:27.63 (-8.14)
50m: 36.09
100m: 1:19.49
(43.40)
7 Casper Kvist 2006 Nokian Pyry 1:19.89 +6.71
Entry time: 1:19.08 (+0.81)
50m: 37.75
100m: 1:19.89
(42.14)
8 Luka Hirvonen 2006 Nokian Pyry +0.80 1:20.27 +7.09
Entry time: 1:19.83 (+0.44)
50m: 38.23
100m: 1:20.27
(42.04)
9 Saku Pietilä 2006 Uinti Tampere 1:20.56 +7.38
Entry time: 1:22.33 (-1.77)
50m: 38.01
100m: 1:20.56
(42.55)
10 Vilho Teno 2006 Lahden Uimaseura 1:29.06 +15.88
Entry time: 1:30.48 (-1.42)
50m: 41.72
100m: 1:29.06
(47.34)
11 Miki Vierre 2006 TaTu Tampere +0.92 1:32.81 +19.63
Entry time: 1:38.56 (-5.75)
50m: 43.70
100m: 1:32.81
(49.11)
12 Eetu Nieminen 2006 TaTu Tampere 1:36.25 +23.07
Entry time: 1:43.94 (-7.69)
50m: 45.31
100m: 1:36.25
(50.94)
13 Ferdinand Backman 2006 TaTu Tampere +0.55 1:36.40 +23.22
Entry time: 1:39.16 (-2.76)
50m: 44.34
100m: 1:36.40
(52.06)
14 Leo Lehtonen 2006 TaTu Tampere +0.85 1:38.67 +25.49
Entry time: 1:37.68 (+0.99)
50m: 45.99
100m: 1:38.67
(52.68)
- Sami Schrader 2006 Uinti Tampere DNS
Event official at: 31.10.2020 12.16.33
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Samuel Sainio 2005 Uinti Tampere +0.68 1:08.54
Entry time: 1:07.10 (+1.44)
50m: 32.23
100m: 1:08.54
(36.31)
2 Miklas Pikkuhuhta 2005 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.55 1:09.57 +1.03
Entry time: 1:08.80 (+0.77)
50m: 33.18
100m: 1:09.57
(36.39)
3 Oliver Priimägi 2005 Uinti Tampere +0.73 1:11.74 +3.20
Entry time: 1:13.42 (-1.68)
50m: 33.76
100m: 1:11.74
(37.98)
4 Oliver Aspholm 2005 Uinti Tampere +0.71 1:13.24 +4.70
Entry time: 1:14.36 (-1.12)
50m: 34.37
100m: 1:13.24
(38.87)
5 Daniel Kontula 2005 Uinti Tampere +0.72 1:16.76 +8.22
Entry time: 1:14.32 (+2.44)
50m: 35.07
100m: 1:16.76
(41.69)
6 Miko Virtanen 2005 Lahden Uimaseura +0.75 1:16.96 +8.42
Entry time: 1:20.26 (-3.30)
50m: 35.67
100m: 1:16.96
(41.29)
7 Ivan Chupakhin 2005 Uinti Tampere +0.47 1:17.36 +8.82
Entry time: 1:14.95 (+2.41)
50m: 36.12
100m: 1:17.36
(41.24)
8 Kasperi Haverinen 2005 Lahden Uimaseura +0.70 1:19.57 +11.03
Entry time: 1:31.39 (-11.82)
50m: 37.66
100m: 1:19.57
(41.91)
9 Leevi Luoma 2005 Uinti Tampere 1:22.62 +14.08
Entry time: 1:21.19 (+1.43)
50m: 39.07
100m: 1:22.62
(43.55)
10 Elias Molodtsov 2005 Lahden Uimaseura +0.60 1:24.38 +15.84
Entry time: 1:28.83 (-4.45)
50m: 38.30
100m: 1:24.38
(46.08)
11 Timi Louhe 2005 Hämeenlinnan Uimaseura 1:24.60 +16.06
Entry time: 1:22.30 (+2.30)
50m: 38.87
100m: 1:24.60
(45.73)
12 Alex Lehtola 2005 Uinti Tampere 1:24.77 +16.23
Entry time: 1:26.32 (-1.55)
50m: 39.56
100m: 1:24.77
(45.21)
13 Luukas Kallio 2005 TaTu Tampere +0.79 1:33.04 +24.50
Entry time: 1:36.11 (-3.07)
50m: 42.67
100m: 1:33.04
(50.37)
- Akseli Liukkonen 2005 Uinti Tampere DNF
Event official at: 31.10.2020 12.16.33
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 16 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Santeri Pulkkinen 2004 Lahden Uimaseura +0.74 1:04.86
Entry time: 1:04.51 (+0.35)
50m: 30.24
100m: 1:04.86
(34.62)
2 Niilo Kilpeläinen 2004 TaTu Tampere +0.64 1:10.60 +5.74
Entry time: 1:08.68 (+1.92)
50m: 32.99
100m: 1:10.60
(37.61)
3 Jesse Hyppönen 2004 Lahden Uimaseura +0.62 1:11.32 +6.46
Entry time: 1:10.86 (+0.46)
50m: 33.16
100m: 1:11.32
(38.16)
4 Aapo Koskinen 2004 Lahden Uimaseura +0.65 1:12.50 +7.64
Entry time: 1:12.29 (+0.21)
50m: 33.92
100m: 1:12.50
(38.58)
5 Lauri Mäkinen 2004 Uinti Tampere +0.65 1:13.23 +8.37
Entry time: 1:11.89 (+1.34)
50m: 33.40
100m: 1:13.23
(39.83)
6 Konsta Kallio 2004 TaTu Tampere +0.31 1:13.89 +9.03
Entry time: 1:13.95 (-0.06)
50m: 34.77
100m: 1:13.89
(39.12)
7 Akseli Kotti 2004 TaTu Tampere 1:14.55 +9.69
Entry time: 1:18.74 (-4.19)
50m: 34.92
100m: 1:14.55
(39.63)
8 Lenni Lehtonen 2004 Uinti Tampere +0.71 1:15.38 +10.52
Entry time: 1:15.86 (-0.48)
50m: 34.56
100m: 1:15.38
(40.82)
9 Antero Ruban 2004 Lahden Uimaseura +0.80 1:15.49 +10.63
Entry time: 1:18.53 (-3.04)
50m: 35.08
100m: 1:15.49
(40.41)
Event official at: 31.10.2020 12.16.33
2020-10-31 12.17.25 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Results
IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi
Place: Organizer: Tre Uinti
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 3, T13,14,15 800m VU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Anni Frusti 2007 Nokian Pyry +0.73 9:28.61
Entry time: 10:53.29 (-1:24.68)
50m: 32.77
100m: 1:08.58
(35.81)
150m: 1:44.57
(35.99)
200m: 2:20.63
(36.06)
250m: 2:57.05
(36.42)
300m: 3:32.99
(35.94)
350m: 4:09.18
(36.19)
400m: 4:44.59
(35.41)
450m: 5:19.88
(35.29)
500m: 5:55.33
(35.45)
550m: 6:31.09
(35.76)
600m: 7:07.37
(36.28)
650m: 7:42.65
(35.28)
700m: 8:18.38
(35.73)
750m: 8:54.11
(35.73)
800m: 9:28.61
(34.50)
2 Ebba Simberg 2007 Lahden Uimaseura +0.59 9:35.26 +6.65
Entry time: 10:10.95 (-35.69)
50m: 32.30
100m: 1:08.24
(35.94)
150m: 1:44.12
(35.88)
200m: 2:20.41
(36.29)
250m: 2:56.74
(36.33)
300m: 3:32.80
(36.06)
350m: 4:09.24
(36.44)
400m: 4:45.25
(36.01)
450m: 5:21.54
(36.29)
500m: 5:58.39
(36.85)
550m: 6:35.14
(36.75)
600m: 7:11.93
(36.79)
650m: 7:48.37
(36.44)
700m: 8:25.16
(36.79)
750m: 9:00.85
(35.69)
800m: 9:35.26
(34.41)
3 Hanni Koski 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 9:36.94 +8.33
800m: 9:36.94
(9:36.94)
4 Nella Kortteinen 2007 Uinti Tampere 9:58.75 +30.14
Entry time: 10:02.70 (-3.95)
50m: 33.53
100m: 1:10.37
(36.84)
150m: 1:47.32
(36.95)
200m: 2:24.72
(37.40)
250m: 3:01.96
(37.24)
300m: 3:40.30
(38.34)
350m: 4:18.61
(38.31)
400m: 4:56.54
(37.93)
450m: 5:34.50
(37.96)
500m: 6:12.56
(38.06)
550m: 6:50.58
(38.02)
600m: 7:28.89
(38.31)
650m: 8:07.06
(38.17)
700m: 8:44.91
(37.85)
750m: 9:22.65
(37.74)
800m: 9:58.75
(36.10)
Event official at: 30.10.2020 20.38.04
Event 3, T13,14,15 800m VU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 piia lahtinen 2006 Uinti Tampere +0.74 10:09.62
Entry time: 10:12.02 (-2.40)
50m: 34.06
100m: 1:11.56
(37.50)
150m: 1:49.28
(37.72)
200m: 2:26.74
(37.46)
250m: 3:04.63
(37.89)
300m: 3:42.78
(38.15)
350m: 4:20.97
(38.19)
400m: 4:58.77
(37.80)
450m: 5:37.08
(38.31)
500m: 6:15.69
(38.61)
550m: 6:54.58
(38.89)
600m: 7:34.19
(39.61)
650m: 8:13.40
(39.21)
700m: 8:52.69
(39.29)
750m: 9:32.10
(39.41)
800m: 10:09.62
(37.52)
2 Piitu Perkola 2006 TaTu Tampere 11:12.62 +1:03.00
Entry time: 11:22.71 (-10.09)
50m: 34.67
100m: 1:14.35
(39.68)
150m: 1:55.33
(40.98)
200m: 2:37.35
(42.02)
250m: 3:19.71
(42.36)
300m: 4:02.21
(42.50)
350m: 4:44.75
(42.54)
400m: 5:27.33
(42.58)
450m: 6:10.22
(42.89)
500m: 6:53.42
(43.20)
550m: 7:37.30
(43.88)
600m: 8:21.21
(43.91)
650m: 9:04.10
(42.89)
700m: 9:47.36
(43.26)
750m: 10:30.16
(42.80)
800m: 11:12.62
(42.46)
3 Helmi Heinonen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.87 11:34.24 +1:24.62
Entry time: 13:00.97 (-1:26.73)
800m: 11:34.24
(11:34.24)
4 Neea Väkinen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.57 11:41.82 +1:32.20
Entry time: 12:55.29 (-1:13.47)
800m: 11:41.82
(11:41.82)
5 Isabel Rumask 2006 Lahden Uimaseura +0.87 12:15.74 +2:06.12
Entry time: 14:52.69 (-2:36.95)
800m: 12:15.74
(12:15.74)
- Milja Prepula 2006 Uinti Tampere DNF
Event official at: 30.10.2020 20.38.04
Event 3, T13,14,15 800m VU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aino Hinkka 2005 Uimaseura Kangasalan Kuohu 9:18.36
Entry time: 9:15.18 (+3.18)
50m: 32.61
100m: 1:07.99
(35.38)
150m: 1:42.19
(34.20)
200m: 2:16.65
(34.46)
250m: 2:51.55
(34.90)
300m: 3:26.42
(34.87)
350m: 4:01.39
(34.97)
400m: 4:36.55
(35.16)
450m: 5:12.31
(35.76)
500m: 5:47.81
(35.50)
550m: 6:23.48
(35.67)
600m: 6:59.53
(36.05)
650m: 7:35.31
(35.78)
700m: 8:10.78
(35.47)
750m: 8:45.54
(34.76)
800m: 9:18.36
(32.82)
2 Veera Viskari 2005 Hämeenlinnan Uimaseura 10:23.98 +1:05.62
Entry time: 10:28.55 (-4.57)
50m: 34.78
100m: 1:13.05
(38.27)
150m: 1:52.33
(39.28)
200m: 2:31.79
(39.46)
250m: 3:11.78
(39.99)
300m: 3:50.99
(39.21)
350m: 4:30.45
(39.46)
400m: 5:09.92
(39.47)
450m: 5:49.17
(39.25)
500m: 6:28.72
(39.55)
550m: 7:08.62
(39.90)
600m: 7:47.89
(39.27)
650m: 8:27.79
(39.90)
700m: 9:07.40
(39.61)
750m: 9:46.18
(38.78)
800m: 10:23.98
(37.80)
3 Emmi Lapikisto 2005 Uinti Tampere 10:28.20 +1:09.84
Entry time: 10:16.66 (+11.54)
50m: 33.68
100m: 1:10.91
(37.23)
150m: 1:49.45
(38.54)
200m: 2:28.93
(39.48)
250m: 3:08.67
(39.74)
300m: 3:48.65
(39.98)
350m: 4:29.13
(40.48)
400m: 5:08.82
(39.69)
450m: 5:48.99
(40.17)
500m: 6:29.45
(40.46)
550m: 7:10.30
(40.85)
600m: 7:49.84
(39.54)
650m: 8:29.47
(39.63)
700m: 9:10.35
(40.88)
750m: 9:50.28
(39.93)
800m: 10:28.20
(37.92)
4 Ilona Niemi 2005 Uinti Tampere 11:04.98 +1:46.62
800m: 11:04.98
(11:04.98)
Event official at: 30.10.2020 20.38.04
2020-10-30 21.30.38 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Results
IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi
Place: Organizer: Tre Uinti
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 4, P14,15,16 800m VU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Rasmus Ruotoistenmäki 2006 Uinti Tampere +0.70 10:13.78
Entry time: 10:24.54 (-10.76)
50m: 32.39
100m: 1:10.03
(37.64)
150m: 1:48.69
(38.66)
200m: 2:27.50
(38.81)
250m: 3:06.56
(39.06)
300m: 3:46.10
(39.54)
350m: 4:25.33
(39.23)
400m: 5:05.07
(39.74)
450m: 5:43.72
(38.65)
500m: 6:22.42
(38.70)
550m: 7:02.14
(39.72)
600m: 7:41.82
(39.68)
650m: 8:20.59
(38.77)
700m: 8:59.76
(39.17)
750m: 9:38.54
(38.78)
800m: 10:13.78
(35.24)
2 Pyry Pyykkö 2006 Uinti Tampere 10:13.92 +0.14
Entry time: 10:25.34 (-11.42)
50m: 32.88
100m: 1:10.59
(37.71)
150m: 1:49.22
(38.63)
200m: 2:27.28
(38.06)
250m: 3:06.18
(38.90)
300m: 3:45.09
(38.91)
350m: 4:24.08
(38.99)
400m: 5:03.09
(39.01)
450m: 5:42.22
(39.13)
500m: 6:21.17
(38.95)
550m: 7:00.58
(39.41)
600m: 7:39.57
(38.99)
650m: 8:19.20
(39.63)
700m: 8:58.02
(38.82)
750m: 9:36.84
(38.82)
800m: 10:13.92
(37.08)
3 Niklas Töyrylä 2006 Uinti Tampere +0.80 11:00.44 +46.66
50m: 34.44
100m: 1:13.61
(39.17)
150m: 1:54.71
(41.10)
200m: 2:36.83
(42.12)
250m: 3:17.80
(40.97)
300m: 4:00.25
(42.45)
350m: 4:41.55
(41.30)
400m: 5:23.38
(41.83)
450m: 6:04.98
(41.60)
500m: 6:47.06
(42.08)
550m: 7:28.85
(41.79)
600m: 8:11.00
(42.15)
650m: 8:53.53
(42.53)
700m: 9:36.59
(43.06)
750m: 10:19.83
(43.24)
800m: 11:00.44
(40.61)
Event official at: 30.10.2020 20.55.04
Event 4, P14,15,16 800m VU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Topias Tynjä 2005 Lahden Uimaseura +0.74 9:02.74
Entry time: 9:16.04 (-13.30)
50m: 30.12
100m: 1:03.82
(33.70)
150m: 1:37.93
(34.11)
200m: 2:12.21
(34.28)
250m: 2:46.41
(34.20)
300m: 3:20.87
(34.46)
350m: 3:55.30
(34.43)
400m: 4:30.15
(34.85)
450m: 5:04.89
(34.74)
500m: 5:39.77
(34.88)
550m: 6:14.96
(35.19)
600m: 6:49.38
(34.42)
650m: 7:23.49
(34.11)
700m: 7:58.00
(34.51)
750m: 8:31.39
(33.39)
800m: 9:02.74
(31.35)
2 Kasperi Haverinen 2005 Lahden Uimaseura 9:57.21 +54.47
Entry time: 10:39.92 (-42.71)
50m: 31.42
100m: 1:07.69
(36.27)
150m: 1:44.66
(36.97)
200m: 2:22.32
(37.66)
250m: 2:59.94
(37.62)
300m: 3:38.11
(38.17)
350m: 4:16.16
(38.05)
400m: 4:54.46
(38.30)
450m: 5:32.88
(38.42)
500m: 6:10.82
(37.94)
550m: 6:49.43
(38.61)
600m: 7:27.76
(38.33)
650m: 8:06.03
(38.27)
700m: 8:44.81
(38.78)
750m: 9:23.20
(38.39)
800m: 9:57.21
(34.01)
3 Iiro Kyllönen 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.77 10:09.11 +1:06.37
Entry time: 10:56.16 (-47.05)
50m: 31.80
100m: 1:08.68
(36.88)
150m: 1:45.78
(37.10)
200m: 2:23.63
(37.85)
250m: 3:01.48
(37.85)
300m: 3:40.27
(38.79)
350m: 4:18.22
(37.95)
400m: 4:56.63
(38.41)
450m: 5:35.82
(39.19)
500m: 6:14.07
(38.25)
550m: 6:52.98
(38.91)
600m: 7:32.32
(39.34)
650m: 8:11.57
(39.25)
700m: 8:50.61
(39.04)
750m: 9:29.81
(39.20)
800m: 10:09.11
(39.30)
4 Henrik  Leinonen 2005 Uinti Tampere 11:26.73 +2:23.99
Entry time: 10:56.09 (+30.64)
50m: 33.47
100m: 1:12.02
(38.55)
150m: 1:52.22
(40.20)
200m: 2:34.06
(41.84)
250m: 3:16.64
(42.58)
300m: 3:59.42
(42.78)
350m: 4:43.30
(43.88)
400m: 5:27.33
(44.03)
450m: 6:11.75
(44.42)
500m: 6:56.51
(44.76)
550m: 7:41.45
(44.94)
600m: 8:26.49
(45.04)
650m: 9:11.67
(45.18)
700m: 9:57.21
(45.54)
750m: 10:42.10
(44.89)
800m: 11:26.73
(44.63)
Event official at: 30.10.2020 20.55.04
Event 4, P14,15,16 800m VU 16 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Taavi Backman 2004 Lahden Uimaseura +0.62 8:45.03
Entry time: 8:53.48 (-8.45)
50m: 29.90
100m: 1:03.34
(33.44)
150m: 1:37.29
(33.95)
200m: 2:11.23
(33.94)
250m: 2:45.14
(33.91)
300m: 3:18.69
(33.55)
350m: 3:52.21
(33.52)
400m: 4:25.71
(33.50)
450m: 4:58.73
(33.02)
500m: 5:31.77
(33.04)
550m: 6:04.49
(32.72)
600m: 6:37.47
(32.98)
650m: 7:10.59
(33.12)
700m: 7:43.32
(32.73)
750m: 8:15.17
(31.85)
800m: 8:45.03
(29.86)
2 Lassi Niemi 2004 TaTu Tampere 8:45.04 +0.01
Entry time: 8:45.52 (-0.48)
50m: 29.81
100m: 1:03.43
(33.62)
150m: 1:37.23
(33.80)
200m: 2:10.99
(33.76)
250m: 2:44.82
(33.83)
300m: 3:18.36
(33.54)
350m: 3:52.42
(34.06)
400m: 4:25.82
(33.40)
450m: 4:58.40
(32.58)
500m: 5:31.34
(32.94)
550m: 6:03.91
(32.57)
600m: 6:37.30
(33.39)
650m: 7:10.49
(33.19)
700m: 7:43.50
(33.01)
750m: 8:15.72
(32.22)
800m: 8:45.04
(29.32)
3 Ilja Syrjä 2004 Uinti Tampere +0.73 9:23.68 +38.65
Entry time: 9:14.95 (+8.73)
50m: 31.23
100m: 1:05.77
(34.54)
150m: 1:40.16
(34.39)
200m: 2:15.35
(35.19)
250m: 2:50.70
(35.35)
300m: 3:26.44
(35.74)
350m: 4:02.16
(35.72)
400m: 4:37.80
(35.64)
450m: 5:13.52
(35.72)
500m: 5:49.16
(35.64)
550m: 6:25.10
(35.94)
600m: 7:00.81
(35.71)
650m: 7:36.92
(36.11)
700m: 8:13.00
(36.08)
750m: 8:48.33
(35.33)
800m: 9:23.68
(35.35)
4 Atte Nieminen 2004 TaTu Tampere 9:34.57 +49.54
Entry time: 9:44.96 (-10.39)
50m: 31.60
100m: 1:07.66
(36.06)
150m: 1:44.21
(36.55)
200m: 2:20.22
(36.01)
250m: 2:57.04
(36.82)
300m: 3:33.60
(36.56)
350m: 4:09.52
(35.92)
400m: 4:46.41
(36.89)
450m: 5:23.47
(37.06)
500m: 5:59.32
(35.85)
550m: 6:36.53
(37.21)
600m: 7:13.32
(36.79)
650m: 7:49.24
(35.92)
700m: 8:25.77
(36.53)
750m: 9:00.99
(35.22)
800m: 9:34.57
(33.58)
5 Oskar Tuominen 2004 TaTu Tampere 9:45.36 +1:00.33
Entry time: 9:46.76 (-1.40)
50m: 32.20
100m: 1:08.49
(36.29)
150m: 1:45.78
(37.29)
200m: 2:22.87
(37.09)
250m: 2:59.98
(37.11)
300m: 3:37.77
(37.79)
350m: 4:16.06
(38.29)
400m: 4:54.04
(37.98)
450m: 5:31.11
(37.07)
500m: 6:08.25
(37.14)
550m: 6:45.09
(36.84)
600m: 7:22.62
(37.53)
650m: 7:58.07
(35.45)
700m: 8:33.94
(35.87)
750m: 9:10.06
(36.12)
800m: 9:45.36
(35.30)
6 Aaro Tenhu 2004 Lahden Kaleva 9:48.82 +1:03.79
50m: 32.62
100m: 1:08.30
(35.68)
150m: 1:44.84
(36.54)
200m: 2:22.23
(37.39)
250m: 2:59.73
(37.50)
300m: 3:37.76
(38.03)
350m: 4:15.81
(38.05)
400m: 4:53.60
(37.79)
450m: 5:31.05
(37.45)
500m: 6:08.90
(37.85)
550m: 6:46.11
(37.21)
600m: 7:22.69