Tulokset Silkeborg Swim Cup 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år og yngre |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 2:27.68 2006-08-25 |
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 2:15.12 2005-08-20 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:09.83 2006-08-26 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 21.37 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 2:41.10 | ||||||
2 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 2:45.30 | ||||||
3 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 2:47.17 | ||||||
4 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 2:48.61 | ||||||
5 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 2:51.92 | ||||||
6 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 2:58.48 | ||||||
7 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 3:00.54 | ||||||
8 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 3:09.49 | ||||||
9 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 3:10.57 | ||||||
10 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 3:12.07 | ||||||
11 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 3:13.26 | ||||||
12 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 3:14.56 | ||||||
13 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 3:20.55 | ||||||
14 | Isak Gadegaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 3:21.04 | ||||||
15 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 3:21.08 | ||||||
16 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 3:21.31 | ||||||
17 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 3:23.03 | ||||||
18 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 3:23.40 | ||||||
19 | Oliver Raahauge | 1998 | Køge Svømmeklub | 3:28.79 | ||||||
20 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 3:29.21 | ||||||
21 | Martin Teit Bruun Anderse | 1998 | Køge Svømmeklub | 3:32.45 | ||||||
22 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 3:38.12 | ||||||
23 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 3:40.10 | ||||||
- | Anders Laursen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marc Salomonsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | DSQ | Asym arme v. 50 m | |||||
- | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Asym.arme v. 50 m | |||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 2:27.68 2006-08-25 |
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 2:15.12 2005-08-20 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:09.83 2006-08-26 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 21.37 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 2:24.63 | ||||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 2:24.74 | ||||||
3 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:31.73 | ||||||
4 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 2:32.77 | ||||||
5 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 2:33.83 | ||||||
6 | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | 2:38.80 | ||||||
7 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 2:39.98 | ||||||
8 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:40.35 | ||||||
9 | Rasmus Rothausen | 1994 | Odder IGF | 2:43.86 | ||||||
10 | Kristian Broløs | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:45.59 | ||||||
11 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 2:58.02 | ||||||
12 | Jonathan Bitch Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 3:01.36 | ||||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 2:27.68 2006-08-25 |
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 2:15.12 2005-08-20 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:09.83 2006-08-26 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 21.37 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 2:16.96 | ||||||
2 | Thomas S. Hansen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 2:38.24 | ||||||
3 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 2:46.08 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:34 |