Results for Silkeborg Swim Cup 2010
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:33 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
12 år og yngre: Kia Hansen (1995) 2:48.38 2007-08-25 |
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 2:31.48 2009-08-22 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 2:30.87 2008-08-31 |
17 år og ældre: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:24.33 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 3:02.33 | ||||||
2 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 3:05.07 | ||||||
3 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 3:07.75 | ||||||
4 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 3:09.82 | ||||||
5 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 3:09.92 | ||||||
6 | Astrid Delrin | 1999 | Køge Svømmeklub | 3:10.99 | ||||||
7 | Nicoline N. Pontopidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 3:14.93 | ||||||
8 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 3:15.99 | ||||||
9 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 3:20.35 | ||||||
10 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 3:21.58 | ||||||
11 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 3:21.66 | ||||||
12 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 3:22.36 | ||||||
13 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 3:22.66 | ||||||
14 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 3:25.29 | ||||||
15 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 3:32.16 | ||||||
16 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 3:33.06 | ||||||
17 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 3:34.07 | ||||||
18 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 3:34.50 | ||||||
19 | Ida Marie Ø. Melsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 3:40.39 | ||||||
20 | Tania Berry | 1998 | Dragør Svømmeklub | 3:40.60 | ||||||
21 | Alberte Levin Pedersen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 4:21.45 | ||||||
- | Simone Baür Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
12 år og yngre: Kia Hansen (1995) 2:48.38 2007-08-25 |
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 2:31.48 2009-08-22 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 2:30.87 2008-08-31 |
17 år og ældre: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:24.33 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 2:42.18 | ||||||
2 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 2:46.21 | ||||||
3 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 2:47.75 | ||||||
4 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 2:49.02 | ||||||
5 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 2:51.48 | ||||||
6 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 2:52.80 | ||||||
7 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 2:53.19 | ||||||
8 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 2:54.16 | ||||||
9 | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | Madla Svømmeklubb | 3:00.04 | ||||||
10 | Maria Nielsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 3:03.35 | ||||||
11 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 3:05.20 | ||||||
12 | Helene Dahl | 1996 | Dragør Svømmeklub | 3:05.39 | ||||||
13 | Eva Kjaergaard | 1996 | Dragør Svømmeklub | 3:10.47 | ||||||
14 | Charina Arent Sørensen | 1997 | Randers GF Neptun | 3:15.23 | ||||||
15 | Emilie Aagaard | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 3:18.73 | ||||||
16 | Anne K. Larsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 3:19.07 | ||||||
17 | Sofie Skibsted | 1997 | Randers GF Neptun | 3:28.66 | ||||||
18 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 3:35.96 | ||||||
19 | Caroline D. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 3:43.75 | ||||||
- | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
12 år og yngre: Kia Hansen (1995) 2:48.38 2007-08-25 |
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 2:31.48 2009-08-22 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 2:30.87 2008-08-31 |
17 år og ældre: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:24.33 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 2:32.42 | ||||||
2 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 2:43.37 | ||||||
3 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:44.40 | ||||||
4 | Solvej Mathissen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 2:46.73 | ||||||
5 | Amanda Katrine Pedersen | 1995 | Næstved IF | 2:47.53 | ||||||
6 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:50.57 | ||||||
7 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 2:52.67 | ||||||
8 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Næstved IF | 2:54.64 | ||||||
9 | Amalie Lorenzen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 3:04.60 | ||||||
10 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 3:12.20 | ||||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
12 år og yngre: Kia Hansen (1995) 2:48.38 2007-08-25 |
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 2:31.48 2009-08-22 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 2:30.87 2008-08-31 |
17 år og ældre: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:24.33 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 2:37.46 | ||||||
2 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 2:50.10 | ||||||
3 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 2:55.65 | ||||||
4 | Julie Brøggler | 1993 | Næstved IF | 2:59.97 | ||||||
5 | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | 3:13.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:33 |