Resultater for Novo Nordisk Hillerød Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 29.56 | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.51 | ||||||
2 | Alberte Breum | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 30.39 | ||||||
3 | Karoline Hauerbach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 30.59 | ||||||
4 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 30.73 | ||||||
5 | Laura Arberg | 1995 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 31.32 | ||||||
6 | Louise Jørgensen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 31.92 | ||||||
7 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 32.00 | ||||||
- | Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | Helsinge Skytte & IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Z. Bigum | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 29.52 | ||||||
2 | Martha Meilstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 29.92 | ||||||
3 | Marie-Louise Wibom | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 30.00 | ||||||
4 | Simone Riis | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 30.23 | ||||||
5 | Fie Bay Florin | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 30.54 | ||||||
6 | Katarina Vogel | 1997 | Allerød Svømmeklub | 31.23 | ||||||
7 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 32.07 | ||||||
8 | Louise R. Hartmann Nielse | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 32.25 | ||||||
9 | Nicoline Fie Jeppsson | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 32.39 | ||||||
10 | Nicoline Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 33.01 | ||||||
11 | Rikke Ferdinansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 33.96 | ||||||
12 | Pernille Agerlin | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 34.24 | ||||||
13 | Clara Petersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 35.07 | ||||||
14 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 35.93 | ||||||
15 | Camilla Westermann | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 37.59 | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.90 | ||||||
2 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 31.31 | ||||||
3 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 31.35 | ||||||
4 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 31.70 | ||||||
5 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 32.39 | ||||||
6 | Deirdre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 32.55 | ||||||
7 | Isabella Wolsted | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 33.53 | ||||||
8 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 33.79 | ||||||
9 | Silje Krarup | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 34.04 | ||||||
10 | Kamilla Ehlert | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 34.09 | ||||||
11 | Lea Søgaard | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.51 | ||||||
12 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 34.59 | ||||||
13 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 34.75 | ||||||
14 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 34.98 | ||||||
15 | Mathilde Top Jacobsen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 35.02 | ||||||
16 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 35.22 | ||||||
17 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 35.45 | ||||||
18 | Mie Gørtz | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 38.91 | ||||||
19 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 39.29 | ||||||
20 | Victoria S. Bahrensceer | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 40.95 | ||||||
21 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 41.11 | ||||||
22 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 45.27 | ||||||
23 | Laura Gub Jakobsen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 46.11 | ||||||
24 | Emile Buurgaard Westh | 1999 | Farum Svømmeklub | 53.20 | ||||||
25 | Anna Bengtson | 1999 | Farum Svømmeklub | 1:02.80 | ||||||
- | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Asta Bantz | 1999 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nini Sørensen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 37.44 | ||||||
2 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 38.38 | ||||||
3 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 39.12 | ||||||
4 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 40.11 | ||||||
5 | Mia Steen Duus | 2001 | Farum Svømmeklub | 42.48 | ||||||
6 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 42.60 | ||||||
7 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 43.84 | ||||||
8 | Liv Jensen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 44.47 | ||||||
9 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 46.04 | ||||||
10 | Josefine Lykke Wibom | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 46.46 | ||||||
11 | Aparjita Michaelsen | 2001 | Farum Svømmeklub | 46.89 | ||||||
12 | Emilie de Lemos Wiberg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 47.34 | ||||||
13 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 47.42 | ||||||
14 | Lea Fauerholdt Saarde | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 47.94 | ||||||
15 | Anna Bjerre | 2000 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 48.61 | ||||||
16 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 49.57 | ||||||
17 | Caroline Leth-Petersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 50.58 | ||||||
18 | Katrine Gerlach | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 50.68 | ||||||
19 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 51.02 | ||||||
20 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 51.27 | ||||||
21 | Maria Hauch | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 51.85 | ||||||
22 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 52.78 | ||||||
23 | Victoria Ringgaard | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 53.84 | ||||||
24 | Nicoline Rosenkilde Kjær | 2000 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 56.56 | ||||||
25 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:01.38 | ||||||
26 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:40.18 | ||||||
- | Mathilde Menele Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sophie U. de Brass | 2001 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:15 |