Results for ESK Klubmesterskab 2020, del 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
19/09-2020
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 21, 50m Flyben Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 36.25 | 36.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.08 | |||||||||
2 | Marie Thorup | 2006 | 43.47 | 43.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.25 | |||||||||
2 | Millie Møller | 2007 | 43.47 | 43.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.04 | |||||||||
4 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 45.92 | 45.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.13 | |||||||||
5 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | 48.30 | 48.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.77 | |||||||||
6 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 50.32 | 50.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.82 | |||||||||
7 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 52.78 | 52.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.69 | |||||||||
8 | Alberte Hansen | 2009 | 54.55 | 54.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.62 | |||||||||
9 | Lea Timmermand | 2008 | 55.24 | 55.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.64 | |||||||||
10 | Naya Davidsen | 2008 | 55.81 | 55.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.36 | |||||||||
11 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 58.18 | 58.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.65 | |||||||||
12 | Dicte Underbjerg | 2010 | 58.67 | 58.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.87 | |||||||||
13 | Sofie Barack Søe | 2008 | 1:00.83 | 1:00.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.87 | |||||||||
14 | Evalina Jordt-Edwards | 2010 | 1:01.22 | 1:01.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 1:01.70 | 1:01.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.40 | |||||||||
16 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | 1:02.15 | 1:02.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.21 | |||||||||
17 | Ida Riddersholm | 2009 | 1:02.55 | 1:02.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.23 | |||||||||
18 | Josefine Bay | 2008 | 1:03.93 | 1:03.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | 1:05.17 | 1:05.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.29 | |||||||||
20 | Bell Møller-Jacobsen | 2010 | 1:07.33 | 1:07.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 1:08.41 | 1:08.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.93 | |||||||||
22 | Isabelle Weber | 2009 | 1:09.80 | 1:09.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Signe Sejr Bentsen | 2010 | 1:14.30 | 1:14.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sofie Fur Lisby | 2010 | 1:22.80 | 1:22.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Thea Aggerholm | 2009 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Carolina Schlander | 2007 | DSQ | Crawlben ved 25 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 47.22 | |||||||||
- | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |