Resultater for ESK Klubmesterskab 2020, del 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
04/09-2020
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 1 | Udskriftsdato | 05 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 september 2020 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 638 | 30.23 | 1:05.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.62 | |||||||||
2 | Sofie A. Wolf | 2006 | 629 | 29.96 | 1:05.93 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.13 | |||||||||
3 | Astrid Nielsen | 2002 | 605 | 31.99 | 1:06.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.64 | |||||||||
4 | Melanie Eggertsen | 2002 | 587 | 31.11 | 1:07.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.71 | |||||||||
5 | Christina M. Glargaard | 2004 | 578 | 31.23 | 1:07.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.25 | |||||||||
6 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 567 | 32.62 | 1:08.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.78 | |||||||||
7 | Ida Jacobsen | 2005 | 559 | 29.99 | 1:08.56 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.02 | |||||||||
8 | Søs Freund | 2004 | 520 | 33.85 | 1:10.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.16 | |||||||||
9 | Kathrine Weide | 2004 | 514 | 31.96 | 1:10.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.58 | |||||||||
10 | Millie Møller | 2007 | 509 | 32.29 | 1:10.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.93 | |||||||||
11 | Marie Zou Jensen | 2005 | 501 | 33.21 | 1:11.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.80 | |||||||||
12 | Tiana Mescher | 2004 | 494 | 31.78 | 1:11.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.50 | |||||||||
13 | Femke Iris Keulen | 2005 | 493 | 30.90 | 1:11.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.49 | |||||||||
14 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 485 | 33.23 | 1:11.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.19 | |||||||||
15 | Thilde Timmermand | 2002 | 482 | 32.40 | 1:12.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.08 | |||||||||
16 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 481 | 33.22 | 1:12.10 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.08 | |||||||||
17 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 455 | 34.75 | 1:13.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.52 | |||||||||
18 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 448 | 34.35 | 1:13.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.45 | |||||||||
19 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 427 | 33.37 | 1:15.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.68 | |||||||||
20 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 385 | 34.32 | 1:17.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.47 | |||||||||
21 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 375 | 36.10 | 1:18.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
22 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 373 | 35.86 | 1:18.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.94 | |||||||||
23 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 339 | 37.05 | 1:21.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.00 | |||||||||
24 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | 304 | 38.93 | 1:23.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.02 | |||||||||
25 | Marie Thorup | 2006 | 298 | 39.45 | 1:24.57 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.07 | |||||||||
26 | Astrid Gregersen | 2005 | 297 | 38.75 | 1:24.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.01 | |||||||||
27 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 296 | 41.86 | 1:24.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.53 | |||||||||
28 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 296 | 38.23 | 1:24.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.72 | |||||||||
29 | Olivia MacArtney | 2008 | 284 | 41.61 | 1:25.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.19 | |||||||||
30 | Lea Timmermand | 2008 | 230 | 40.91 | 1:32.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.99 | |||||||||
31 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 216 | 42.82 | 1:34.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.73 | |||||||||
32 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | 206 | 45.08 | 1:35.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.24 | |||||||||
33 | Sofie Barack Søe | 2008 | 194 | 45.45 | 1:37.56 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:39.72 | |||||||||
34 | Dicte Underbjerg | 2010 | 193 | 43.84 | 1:37.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.35 | |||||||||
35 | Ida Riddersholm | 2009 | 191 | 46.63 | 1:38.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.91 | |||||||||
36 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 190 | 45.17 | 1:38.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.07 | |||||||||
37 | Naya Davidsen | 2008 | 183 | 47.50 | 1:39.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:49.86 | |||||||||
38 | Alberte Hansen | 2009 | 171 | 46.62 | 1:41.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:46.66 | |||||||||
39 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | 155 | 46.90 | 1:45.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:55.37 | |||||||||
40 | Bell Møller-Jacobsen | 2010 | 149 | 49.36 | 1:46.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:51.12 | |||||||||
41 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 143 | 52.13 | 1:47.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:44.67 | |||||||||
42 | Signe Sejr Bentsen | 2010 | 139 | 52.45 | 1:48.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
43 | Josefine Bay | 2008 | 125 | 58.32 | 1:52.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:13.76 | |||||||||
- | Carolina Schlander | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.45 | |||||||||
- | Amalie Haals Jensen | 2009 | DSQ | En hånd i vend. 25 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
- | Isabelle Weber | 2009 | DSQ | Mavelig. 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:52.36 | |||||||||
- | Line Bach-Henriksen | 2007 | DSQ | Mavelig. ved 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.74 | |||||||||
- | Sofie Fur Lisby | 2010 | DSQ | Ej berøring v 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
- | Thea Aggerholm | 2009 | DSQ | En hånd i vend. 75 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:49.57 | |||||||||
- | Victoria Underbjerg | 2004 | DSQ | Flyben i bryst | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 05 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:36 |