Resultater for Ruskauinnit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lauantai aamujakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun Uimahalli |
Organizer: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 3, 2020 to loka 4, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Breaststroke Men 13 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
Streamteam Nordic Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
1:07.12 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
1:10.10 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:12.10 |
|
|
|
GP-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM 16 |
1:12.98 |
|
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM 15 |
1:16.05 |
|
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM 14 |
1:20.50 |
|
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo P13 |
1:36.32 |
|
|
|
Rollo-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo P12 |
1:42.50 |
|
|
|
Rollo-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
308 |
1:22.27 |
|
|
|
Rollo P13 |
|
|
|
Entry time: 1:23.44 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
305 |
1:22.59 |
+0.32 |
|
Rollo P13 |
|
|
|
Entry time: 1:32.40 |
(-9.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
298 |
1:23.23 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.97 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
296 |
1:23.37 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.10 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iiro Tapaninen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
246 |
1:28.69 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.34 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
226 |
1:31.23 |
+8.96 |
|
Rollo P13 |
|
|
|
Entry time: 1:34.43 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
207 |
1:33.96 |
+11.69 |
|
Rollo P13 |
|
|
|
Entry time: 1:39.96 |
(-6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
203 |
1:34.55 |
+12.28 |
|
Rollo P13 |
|
|
|
Entry time: 1:38.57 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
201 |
1:34.89 |
+12.62 |
|
Rollo P13 |
|
|
|
Entry time: 1:33.28 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
178 |
1:38.78 |
+16.51 |
|
Rollo P12 |
|
|
|
Entry time: 1:46.77 |
(-7.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
174 |
1:39.54 |
+17.27 |
|
Rollo P12 |
|
|
|
Entry time: 1:40.28 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kim Salonen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
168 |
1:40.69 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.20 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Miko Helve |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
164 |
1:41.59 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.95 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Antti Turunen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
153 |
1:43.91 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.78 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
152 |
1:44.06 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.56 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
149 |
1:44.85 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.45 |
(-8.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Rannanpää |
2008 |
Oulun Lohet |
|
141 |
1:46.64 |
+24.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.16 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Onni Savola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
138 |
1:47.44 |
+25.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.39 |
(-22.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
123 |
1:51.59 |
+29.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.08 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
117 |
1:53.41 |
+31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
117 |
1:53.54 |
+31.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.47 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Artem Teryaev |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
116 |
1:53.94 |
+31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jalo Anttonen |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
114 |
1:54.42 |
+32.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.11 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
108 |
1:56.54 |
+34.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.90 |
(-6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
89 |
2:04.39 |
+42.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.20 |
(-6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Veeti Polojärvi |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
69 |
2:15.47 |
+53.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 3.10.2020 11:26:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Breaststroke Men 14-16 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Streamteam Nordic Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
1:07.12 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
1:10.10 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:12.10 |
|
|
|
GP-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM 16 |
1:12.98 |
|
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM 15 |
1:16.05 |
|
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM 14 |
1:20.50 |
|
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo P13 |
1:36.32 |
|
|
|
Rollo-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo P12 |
1:42.50 |
|
|
|
Rollo-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
489 |
1:10.57 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:12.65 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
457 |
1:12.17 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.89 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
452 |
1:12.46 |
+1.89 |
|
IKM 16 |
|
|
|
Entry time: 1:11.83 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vili Rantasuo |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
437 |
1:13.27 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.98 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuomo Leinonen |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
275 |
1:25.47 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.07 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
268 |
1:26.20 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.44 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Laukka |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
256 |
1:27.57 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.62 |
(-5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
238 |
1:29.66 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.89 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
224 |
1:31.47 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.22 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
217 |
1:32.40 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.32 |
(-10.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veikko Mikael Korpipää |
2006 |
Oulun Lohet |
|
209 |
1:33.62 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.78 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 3.10.2020 11:26:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Breaststroke Men 17 and older - Final |
|
|
Sponsor: |
Streamteam Nordic Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
1:07.12 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
1:10.10 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:12.10 |
|
|
|
GP-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM 16 |
1:12.98 |
|
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM 15 |
1:16.05 |
|
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM 14 |
1:20.50 |
|
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo P13 |
1:36.32 |
|
|
|
Rollo-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo P12 |
1:42.50 |
|
|
|
Rollo-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
750 |
1:01.18 |
|
|
|
SM |
|
|
|
Entry time: 1:01.64 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
629 |
1:04.90 |
+3.72 |
|
SM |
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lasse Pulkkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
602 |
1:05.84 |
+4.66 |
|
SM |
|
|
|
Entry time: 1:04.68 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksi Rajaniemi |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
602 |
1:05.84 |
+4.66 |
|
SM |
|
|
|
Entry time: 1:07.28 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juho Keränen |
2002 |
Oulun Lohet |
|
601 |
1:05.88 |
+4.70 |
|
SM |
|
|
|
Entry time: 1:05.81 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tiitus Taskila |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
529 |
1:08.75 |
+7.57 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:07.48 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
janne tyni |
2000 |
Oulun Uinti 1906 |
|
508 |
1:09.66 |
+8.48 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:10.01 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Juntunen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
495 |
1:10.27 |
+9.09 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:11.09 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
462 |
1:11.90 |
+10.72 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:11.47 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
MIIKKA MATTILA |
1977 |
Oulun Uinti 1906 |
|
201 |
1:34.83 |
+33.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.98 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 3.10.2020 11:26:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-03 11:57:52 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|