Resultater for Tampere Invitational 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tampere Invitational 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tre Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jun 13, 2020 to Jun 13, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Butterfly Women - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fanny Teijonsalo |
1996 |
Admin |
|
|
27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Välimaa |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.48 |
|
31.33 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13.6.2020 18.35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-13 18.35.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tampere Invitational 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tre Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jun 13, 2020 to Jun 13, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Butterfly Men - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niko Mäkelä |
1998 |
Admin |
|
|
24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Herrala |
1993 |
Admin |
+0.69 |
|
24.85 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemil Varho |
1997 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
|
25.58 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13.6.2020 18.35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-13 18.35.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tampere Invitational 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tre Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jun 13, 2020 to Jun 13, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Freestyle Men - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Admin |
|
|
52.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nader Khalili |
2001 |
Admin |
+0.84 |
|
57.24 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Riccardo Castagno |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
|
1:00.02 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13.6.2020 18.38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-13 18.38.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tampere Invitational 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tre Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jun 13, 2020 to Jun 13, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Backstroke Women - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mimosa Jallow |
1994 |
Admin |
+0.63 |
|
28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Susanne Hirvonen |
1997 |
Admin |
+0.66 |
|
29.62 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fanny Teijonsalo |
1996 |
Admin |
+0.53 |
|
29.72 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alina Antila |
2004 |
Admin |
+0.64 |
|
30.54 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isla Leinonen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
33.58 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13.6.2020 18.42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-13 18.42.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tampere Invitational 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tre Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jun 13, 2020 to Jun 13, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Backstroke Men - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niko Mäkelä |
1998 |
Admin |
+0.53 |
|
27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roope Kastarinen |
1994 |
TaTu Tampere |
+0.62 |
|
27.54 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13.6.2020 18.43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-13 18.43.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tampere Invitational 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tre Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jun 13, 2020 to Jun 13, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Breaststroke Women - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Hulkko |
1998 |
Admin |
|
|
1:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siiri Einiö |
2003 |
Admin |
+0.58 |
|
1:12.24 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13.6.2020 18.47.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-13 18.47.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tampere Invitational 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tre Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jun 13, 2020 to Jun 13, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Breaststroke Men - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Mattsson |
1993 |
Admin |
|
|
1:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Verneri Viisanen |
2002 |
Admin |
+0.66 |
|
1:04.32 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tapio Junninen |
1995 |
Admin |
+0.46 |
|
1:05.13 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nader Khalili |
2001 |
Admin |
+0.84 |
|
1:21.45 |
+19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13.6.2020 18.57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-13 18.57.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tampere Invitational 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tre Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jun 13, 2020 to Jun 13, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 200m Individual Medley Men - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Lietzén |
2002 |
Admin |
|
|
2:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teemu Vuorela |
1994 |
Admin |
|
|
2:08.58 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nader Khalili |
2001 |
Admin |
+0.90 |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW8.2 PU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13.6.2020 18.57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-13 19.07.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tampere Invitational 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tre Tuki |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jun 13, 2020 to Jun 13, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-13 19.32.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tampere Invitational 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tre Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jun 13, 2020 to Jun 13, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 100m Butterfly Men - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nader Khalili |
2001 |
Admin |
|
|
1:07.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13.6.2020 19.29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-13 19.32.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tampere Invitational 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tre Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jun 13, 2020 to Jun 13, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Freestyle Women - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mimosa Jallow |
1994 |
Admin |
|
|
26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fanny Teijonsalo |
1996 |
Admin |
+0.26 |
|
26.99 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Susanne Hirvonen |
1997 |
Admin |
+0.66 |
|
27.52 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Välimaa |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
29.01 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isla Leinonen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
29.41 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13.6.2020 19.32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-13 19.41.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tampere Invitational 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tre Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jun 13, 2020 to Jun 13, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Freestyle Men - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Admin |
+0.76 |
|
23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Herrala |
1993 |
Admin |
+0.43 |
|
23.59 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niko Mäkelä |
1998 |
Admin |
+0.67 |
|
23.92 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Admin |
+0.71 |
|
24.33 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13.6.2020 19.35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-13 19.41.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tampere Invitational 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tre Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jun 13, 2020 to Jun 13, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Backstroke Women - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alina Antila |
2004 |
Admin |
+0.64 |
|
1:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13.6.2020 19.37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-13 19.41.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tampere Invitational 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tre Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jun 13, 2020 to Jun 13, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Backstroke Men - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Lietzén |
2002 |
Admin |
+0.76 |
|
59.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teemu Vuorela |
1994 |
Admin |
+0.69 |
|
1:02.66 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nader Khalili |
2001 |
Admin |
+0.77 |
|
1:09.85 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13.6.2020 19.41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-13 19.41.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tampere Invitational 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tre Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jun 13, 2020 to Jun 13, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Breaststroke Women - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Hulkko |
1998 |
Admin |
|
|
30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fanny Teijonsalo |
1996 |
Admin |
+0.61 |
|
33.29 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siiri Einiö |
2003 |
Admin |
+0.72 |
|
33.52 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13.6.2020 19.43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-13 19.45.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tampere Invitational 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tre Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jun 13, 2020 to Jun 13, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 50m Breaststroke Men - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Mattsson |
1993 |
Admin |
|
|
28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tapio Junninen |
1995 |
Admin |
+0.48 |
|
29.95 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Verneri Viisanen |
2002 |
Admin |
+0.67 |
|
30.07 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Riccardo Castagno |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
|
34.50 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13.6.2020 19.45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-13 19.45.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|