Tulokset Roskilde Challenge
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 16:02 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 40.38 | 1:25.09 | |||||
2 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 40.91 | 1:25.48 | |||||
3 | Louise Friis | 1998 | Greve Svømmeklub | 44.24 | 1:30.08 | |||||
4 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 42.20 | 1:31.36 | |||||
5 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 42.75 | 1:31.43 | |||||
6 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 44.90 | 1:31.49 | |||||
7 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 44.23 | 1:32.22 | |||||
8 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 43.31 | 1:32.60 | |||||
9 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 44.06 | 1:32.91 | |||||
10 | Maria Pii Hjørne | 1998 | Ishøj Svømme Klub | 43.78 | 1:35.13 | |||||
11 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 46.16 | 1:36.40 | |||||
12 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 45.71 | 1:40.75 | |||||
13 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 46.67 | 1:42.59 | |||||
14 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 48.38 | 1:42.91 | |||||
15 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | GI-40 Hermes | 49.39 | 1:43.80 | |||||
16 | Nina Lisakowski | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 48.76 | 1:44.29 | |||||
17 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 51.46 | 1:44.32 | |||||
18 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 51.86 | 1:47.00 | |||||
19 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 48.94 | 1:50.72 | |||||
20 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 54.32 | 1:51.35 | |||||
21 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:01.33 | 1:57.37 | |||||
22 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Ishøj Svømme Klub | 58.80 | 2:01.65 | |||||
23 | Sophia H. Sundgreen | 1999 | GI-40 Hermes | 1:03.03 | 2:08.90 | |||||
- | Ingrid Maclean Nyegaard | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Karoline Haenschke | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | Ej afsl på ryg v 50m | |||||
- | Louise Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | Ej berøring v 25m | |||||
- | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | En hånd v 75m | |||||
- | Nanna Sørine Olafsen | 2000 | GI-40 Hermes | DSQ | Asym arme i fly | |||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 34.10 | 1:12.94 | |||||
2 | Katrine Christiansen | 1996 | Albertslund IF | 35.92 | 1:17.58 | |||||
3 | Thea Jensen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 36.40 | 1:18.83 | |||||
4 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 39.21 | 1:20.51 | |||||
5 | Caroline Thoby | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.46 | 1:21.11 | |||||
6 | Simone Riis | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.03 | 1:21.29 | |||||
7 | Rikke Willumsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 38.72 | 1:22.70 | |||||
8 | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | 40.79 | 1:23.60 | |||||
9 | Isabella Dolang | 1996 | Greve Svømmeklub | 39.36 | 1:24.70 | |||||
10 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 39.07 | 1:25.03 | |||||
11 | Cecilie Toftelund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 39.88 | 1:25.52 | |||||
12 | Victoria Laursen | 1997 | GI-40 Hermes | 40.49 | 1:25.61 | |||||
13 | Anna Pii Hjørne | 1996 | Ishøj Svømme Klub | 41.01 | 1:25.75 | |||||
14 | Sandra Garlin | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 41.66 | 1:27.62 | |||||
15 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 42.22 | 1:29.13 | |||||
16 | Clara Petersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 42.68 | 1:32.24 | |||||
17 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 44.26 | 1:32.69 | |||||
18 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 42.19 | 1:33.57 | |||||
19 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 46.94 | 1:37.34 | |||||
20 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 45.00 | 1:40.55 | |||||
21 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 55.40 | 1:49.39 | |||||
- | Emma Mäkelä | 1996 | Greve Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lise Norgil Damgaard | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 32.58 | 1:10.87 | |||||
2 | Katrine Brahtz | 1995 | Albertslund IF | 34.15 | 1:12.82 | |||||
3 | Annelouise Dolleris | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 33.27 | 1:13.00 | |||||
4 | Signe Stubager | 1992 | Ringe Svømme Klub | 34.40 | 1:13.68 | |||||
5 | Amanda Sandager | 1995 | GI-40 Hermes | 34.68 | 1:13.95 | |||||
6 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.50 | 1:14.54 | |||||
7 | Nathja Larsen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 36.29 | 1:15.30 | |||||
8 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 35.08 | 1:15.65 | |||||
9 | Julie F. V. Christensen | 1995 | GI-40 Hermes | 35.80 | 1:16.31 | |||||
10 | Rósa Vikingsdottír | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.06 | 1:16.68 | |||||
11 | Isabel Brylov | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 36.51 | 1:17.06 | |||||
12 | Pil Hansen | 1995 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.93 | 1:19.86 | |||||
13 | Anita Baastrup | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 39.11 | 1:22.79 | |||||
14 | Julie Langberg | 1995 | Roskilde Svømning | 41.93 | 1:28.10 | |||||
- | Camilla Rønbøg | 1992 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Helene Tukjær | 1994 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Olivia Hansen | 1994 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 16:02 |