Resultater for Roskilde Challenge
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 12:52 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 35.85 | 1:13.93 | |||||
2 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 36.95 | 1:15.18 | |||||
3 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 39.26 | 1:18.66 | |||||
4 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 38.24 | 1:18.96 | |||||
5 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 39.51 | 1:21.75 | |||||
6 | Klara Holm Rasmussen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 40.37 | 1:24.57 | |||||
7 | Nadia Hansen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 40.39 | 1:25.15 | |||||
8 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 39.94 | 1:25.50 | |||||
9 | Maria Pii Hjørne | 1998 | Ishøj Svømme Klub | 40.15 | 1:26.16 | |||||
10 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 41.69 | 1:26.43 | |||||
11 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | GI-40 Hermes | 41.64 | 1:27.38 | |||||
12 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 41.33 | 1:28.11 | |||||
13 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 42.53 | 1:28.26 | |||||
14 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 42.25 | 1:28.78 | |||||
15 | Yaning Wang | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.65 | 1:29.87 | |||||
16 | Stine Mathiasen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.38 | 1:33.89 | |||||
17 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 45.39 | 1:34.61 | |||||
18 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 44.92 | 1:35.72 | |||||
19 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 44.32 | 1:36.44 | |||||
20 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.09 | 1:36.48 | |||||
21 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.33 | 1:37.09 | |||||
21 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 44.96 | 1:37.09 | |||||
23 | Agnes Hansen | 2000 | Roskilde Svømning | 45.80 | 1:37.71 | |||||
24 | Ingeborg Høybye Greisen | 1999 | Roskilde Svømning | 47.34 | 1:38.42 | |||||
25 | Mille Rask Sander | 1999 | GI-40 Hermes | 49.63 | 1:38.46 | |||||
26 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 47.42 | 1:38.78 | |||||
27 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 46.96 | 1:38.83 | |||||
28 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.64 | 1:39.36 | |||||
29 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.48 | 1:39.38 | |||||
30 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | Ishøj Svømme Klub | 47.73 | 1:40.06 | |||||
31 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 47.38 | 1:41.17 | |||||
32 | Caroline Bengtson | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.39 | 1:41.63 | |||||
33 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.07 | 1:42.62 | |||||
34 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 48.83 | 1:43.72 | |||||
35 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Ishøj Svømme Klub | 47.24 | 1:43.83 | |||||
36 | Mathilde Clara Skaaning | 2001 | GI-40 Hermes | 48.86 | 1:45.63 | |||||
37 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.38 | 1:45.79 | |||||
38 | Maria Buch | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.02 | 1:46.69 | |||||
39 | Louise Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 50.96 | 1:48.04 | |||||
40 | Caroline S. I. Sørensen | 2000 | GI-40 Hermes | 51.22 | 1:49.73 | |||||
41 | Julie Blem-Nielsen | 2001 | GI-40 Hermes | 51.71 | 1:50.02 | |||||
42 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 53.03 | 1:51.21 | |||||
43 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 51.65 | 1:52.15 | |||||
44 | Sophia H. Sundgreen | 1999 | GI-40 Hermes | 52.60 | 1:53.52 | |||||
45 | Pil Nicolajsen | 2000 | Roskilde Svømning | 50.73 | 1:53.92 | |||||
46 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 53.77 | 1:55.40 | |||||
47 | Carlotta Naulin | 1999 | Roskilde Svømning | 55.28 | 1:58.52 | |||||
48 | Marie Palmqvist | 2000 | Roskilde Svømning | 56.65 | 1:59.82 | |||||
49 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 57.24 | 2:00.85 | |||||
50 | Esther Pereira Dos Santos | 2001 | GI-40 Hermes | 56.55 | 2:02.30 | |||||
51 | Johanne Hingebjerg | 2002 | GI-40 Hermes | 56.25 | 2:03.11 | |||||
52 | Signe Fich Hansen | 2002 | GI-40 Hermes | 1:03.15 | 2:15.46 | |||||
- | Caroline Seidenberg | 2001 | GI-40 Hermes | DNS | ||||||
- | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | DNS | ||||||
- | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nina Lisakowski | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Sofie Esbjørnsen | 2000 | GI-40 Hermes | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 31.31 | 1:05.30 | |||||
2 | Thea Jensen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 32.78 | 1:07.42 | |||||
3 | Simone Riis | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.32 | 1:07.71 | |||||
4 | Nanna Johansen | 1996 | Roskilde Svømning | 33.36 | 1:07.97 | |||||
5 | Rikke Willumsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 33.69 | 1:09.49 | |||||
6 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 33.12 | 1:09.77 | |||||
7 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 35.32 | 1:09.93 | |||||
8 | Anna Olsen | 1997 | Albertslund IF | 34.31 | 1:10.15 | |||||
9 | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | 34.87 | 1:11.24 | |||||
10 | Cecilie Toftelund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 35.64 | 1:13.29 | |||||
11 | Signe Yde | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 35.61 | 1:14.45 | |||||
12 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 36.72 | 1:14.60 | |||||
13 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 35.52 | 1:14.90 | |||||
14 | Anna Pii Hjørne | 1996 | Ishøj Svømme Klub | 36.25 | 1:15.23 | |||||
15 | Mian Hartoft | 1996 | Swim Team Tåstrup | 36.85 | 1:16.70 | |||||
16 | Katrine Larsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 37.33 | 1:16.83 | |||||
17 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 35.32 | 1:16.91 | |||||
18 | Stine Flensburg | 1996 | Ringe Svømme Klub | 36.78 | 1:17.08 | |||||
19 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 38.31 | 1:20.23 | |||||
20 | Anna Pedersen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 39.45 | 1:20.50 | |||||
21 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 40.75 | 1:23.43 | |||||
22 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 40.52 | 1:23.98 | |||||
23 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 40.82 | 1:26.14 | |||||
24 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 41.83 | 1:27.57 | |||||
- | Simone H. Nordfast | 1996 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Siri Wiecker | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 30.07 | 1:01.53 | |||||
2 | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 30.64 | 1:01.66 | |||||
3 | Julie Piihl Hansen | 1992 | Nakskov Svømme Klub | 30.24 | 1:01.87 | |||||
4 | Tenna Holm | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 30.11 | 1:01.88 | |||||
5 | Amanda Sandager | 1995 | GI-40 Hermes | 30.55 | 1:03.17 | |||||
6 | Christine Pedersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 30.77 | 1:03.23 | |||||
7 | Julie F. V. Christensen | 1995 | GI-40 Hermes | 31.47 | 1:05.44 | |||||
8 | Trine Meier | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 31.47 | 1:05.45 | |||||
9 | Pernille Vegge | 1995 | Greve Svømmeklub | 32.85 | 1:08.79 | |||||
10 | Stinna Pedersen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 32.30 | 1:08.90 | |||||
11 | Julie Langberg | 1995 | Roskilde Svømning | 36.13 | 1:15.04 | |||||
- | Frederikke Christensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 12:52 |