Resultater for Øst Junior/Senior Langbane 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 51.71 23-07-2017 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 52.69 30-07-2017 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 23-03-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | 721 | 27.72 | 57.66 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 55.61 | |||||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 706 | 27.91 | 58.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 56.08 | |||||||||
3 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 702 | 28.52 | 58.17 | |||||
Køge Svømmeklub | 57.96 | |||||||||
4 | Schastine Tabor | 2005 | 671 | 28.59 | 59.06 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.12 | |||||||||
5 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 649 | 28.43 | 59.70 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 58.36 | |||||||||
6 | Maj Howardsen | 1997 | 646 | 29.28 | 59.79 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 57.57 | |||||||||
7 | Liva Stjernholm | 2004 | 644 | 29.22 | 59.86 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.17 | |||||||||
8 | Cecilie Wiuff | 2000 | 631 | 28.74 | 1:00.26 | Deltager ikke i finalen | ||||
A6 JGI-Swim | 58.61 | |||||||||
9 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 630 | 29.18 | 1:00.31 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 59.90 | |||||||||
10 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 625 | 29.52 | 1:00.46 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 59.24 | |||||||||
11 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 604 | 29.73 | 1:01.15 | |||||
Køge Svømmeklub | 59.19 | |||||||||
12 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 590 | 30.07 | 1:01.62 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.19 | |||||||||
13 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 582 | 29.84 | 1:01.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.30 | |||||||||
14 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 582 | 30.00 | 1:01.92 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:00.94 | |||||||||
15 | Mia Rindshøj | 2003 | 578 | 30.54 | 1:02.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.63 | |||||||||
16 | Cille Kirketerp | 2005 | 575 | 29.91 | 1:02.15 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.30 | |||||||||
17 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 575 | 29.94 | 1:02.17 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.45 | |||||||||
18 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 573 | 29.53 | 1:02.25 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:01.06 | |||||||||
19 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 568 | 29.58 | 1:02.41 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.76 | |||||||||
19 | Thea Blomsterberg | 2002 | 568 | 30.19 | 1:02.41 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.67 | |||||||||
21 | Freja Stenbækgård | 2003 | 567 | 30.20 | 1:02.45 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 59.07 | |||||||||
22 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 566 | 30.15 | 1:02.48 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.03 | |||||||||
23 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 565 | 30.44 | 1:02.54 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:01.43 | |||||||||
24 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 562 | 30.76 | 1:02.66 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.35 | |||||||||
25 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 554 | 30.45 | 1:02.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.34 | |||||||||
26 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 553 | 30.20 | 1:02.98 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:02.13 | |||||||||
26 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 553 | 30.02 | 1:02.98 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:00.96 | |||||||||
28 | Johanna Berthelsen | 2000 | 552 | 30.55 | 1:03.00 | Deltager ikke i finalen | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.20 | |||||||||
29 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 551 | 30.25 | 1:03.05 | |||||
Vest-Brøndby | 1:01.12 | |||||||||
30 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 550 | 30.30 | 1:03.09 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.26 | |||||||||
31 | Linnea Hietala | 2004 | 544 | 30.28 | 1:03.32 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.78 | |||||||||
32 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 543 | 31.18 | 1:03.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.99 | |||||||||
33 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 542 | 30.35 | 1:03.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 59.70 | |||||||||
34 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 541 | 30.00 | 1:03.44 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:02.91 | |||||||||
35 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 541 | 30.97 | 1:03.45 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:02.16 | |||||||||
36 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 537 | 30.10 | 1:03.58 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:03.47 | |||||||||
37 | Ella Gohr Metz | 2005 | 537 | 30.43 | 1:03.61 | |||||
Vest-Brøndby | 1:03.43 | |||||||||
38 | Wilma Anker | 2004 | 534 | 30.82 | 1:03.70 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:03.33 | |||||||||
39 | Lærke Rask Sander | 2002 | 530 | 30.74 | 1:03.87 | Deltager ikke i finalen | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.20 | |||||||||
40 | Emily Hansen | 2005 | 524 | 30.34 | 1:04.14 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:04.22 | |||||||||
41 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 523 | 30.76 | 1:04.15 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.33 | |||||||||
42 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 523 | 29.96 | 1:04.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59.83 | |||||||||
43 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 519 | 31.18 | 1:04.34 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:02.88 | |||||||||
44 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 511 | 31.02 | 1:04.64 | |||||
Vest-Brøndby | 1:03.33 | |||||||||
45 | Annika Køhn | 2005 | 510 | 31.32 | 1:04.68 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.05 | |||||||||
46 | Filippa Eiler | 2005 | 508 | 30.67 | 1:04.77 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.12 | |||||||||
47 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 504 | 30.61 | 1:04.94 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.02 | |||||||||
48 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 501 | 31.36 | 1:05.09 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.05 | |||||||||
49 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 497 | 31.04 | 1:05.27 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:04.36 | |||||||||
50 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 493 | 31.58 | 1:05.44 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.07 | |||||||||
51 | Mathilde Svendsen | 2004 | 488 | 31.36 | 1:05.66 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:06.60 | |||||||||
52 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 486 | 31.64 | 1:05.74 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.50 | |||||||||
53 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 486 | 31.98 | 1:05.77 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:03.53 | |||||||||
54 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 479 | 31.83 | 1:06.06 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.38 | |||||||||
55 | Liva Lund Hansen | 2005 | 462 | 31.70 | 1:06.87 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.81 | |||||||||
- | Benedicte Them Jensen | 2004 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | 1:01.42 | |||||||||
- | Marina Heller Hansen | 1994 | Afmeldt | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 58.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:37 |