Results for DGI Landsmesterskab 2020
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rina Damsgaard | 1956 | DGI Sydøstjylland | 59.27 | ||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | DGI Fyn | 32.09 | ||||||
2 | Nete Lund Madsen | 2001 | DGI Nordjylland | 33.64 | ||||||
3 | Signe Thomsen | 2003 | DGI Nordjylland | 34.46 | ||||||
4 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | DGI Østjylland | 35.10 | ||||||
5 | Anne Raunsø | 2002 | DGI Østjylland | 35.95 | ||||||
6 | Estefi Sancho | 2003 | DGI Storstrømmen | 37.39 | ||||||
7 | Sarah Salling Larsen | 2003 | DGI Østjylland | 37.81 | ||||||
8 | Louise Høeg | 2003 | DGI Nordjylland | 38.48 | ||||||
9 | Caroline Buhl Søderberg | 2003 | DGI Østjylland | 38.51 | ||||||
10 | Julie Martinussen | 1997 | DGI Fyn | 38.67 | ||||||
11 | Laura Sejr Simonsen | 2003 | DGI Østjylland | 39.98 | ||||||
12 | Kamille Termansen | 2002 | DGI Fyn | 42.07 | ||||||
13 | Anna Kaarill | 2002 | DGI Fyn | 42.97 | ||||||
13 | Emma Christensen | 2002 | DGI Fyn | 42.97 | ||||||
- | Freya Kobber Nielsen | 2001 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Louise Hove | 2002 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | DGI Nordjylland | 33.30 | ||||||
2 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | DGI Nordjylland | 34.42 | ||||||
3 | Nikoline Thygesen | 2005 | DGI Fyn | 34.91 | ||||||
4 | Sofia Illum Kirkeby | 2004 | DGI Østjylland | 35.08 | ||||||
5 | Alberte Randlev Laustsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 35.27 | ||||||
6 | Freja Duus | 2005 | DGI Fyn | 35.73 | ||||||
7 | Mille Post | 2004 | DGI Østjylland | 35.77 | ||||||
8 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | DGI Nordjylland | 36.78 | ||||||
9 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | DGI Nordjylland | 36.96 | ||||||
10 | Mathilde Møller | 2004 | DGI Østjylland | 37.35 | ||||||
11 | Kirstine Buch | 2005 | DGI Sydøstjylland | 37.63 | ||||||
12 | Lise Lund Sørensen | 2005 | DGI Østjylland | 37.98 | ||||||
13 | Maia Bødtker | 2005 | DGI Østjylland | 38.70 | ||||||
14 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | 38.72 | ||||||
15 | Wencke Andresen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 38.76 | ||||||
16 | Josephine Maja Madsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 39.16 | ||||||
17 | Malou Sophie Stormes | 2005 | DGI Østjylland | 39.35 | ||||||
18 | Sofie Holm Rasmussen | 2004 | DGI Fyn | 39.92 | ||||||
19 | Christina Markussen | 2005 | DGI Nordjylland | 40.16 | ||||||
20 | Emma Brødsgaard | 2004 | DGI Sydøstjylland | 40.21 | ||||||
21 | Lærke Kirkedal Laursen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 40.89 | ||||||
22 | Katrine Hesselager Rothe | 2005 | DGI Sønder Jylland | 44.17 | ||||||
23 | Anna Lis Kristensen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 45.72 | ||||||
- | Anna Lind Petersen | 2004 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Emma Bojesen | 2004 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Annemone Rasmussen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 34.03 | ||||||
2 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | DGI Nordjylland | 34.12 | ||||||
3 | Ida Loft Andersen | 2007 | DGI Østjylland | 35.79 | ||||||
4 | Sarah Frandsen | 2007 | DGI Nordjylland | 36.97 | ||||||
5 | Matilde Work Jespersen | 2006 | DGI Østjylland | 37.40 | ||||||
6 | Clara Kornum | 2007 | DGI Nordjylland | 37.71 | ||||||
7 | Karoline Høgh | 2006 | DGI Østjylland | 37.78 | ||||||
8 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | DGI Midtjylland | 37.80 | ||||||
9 | Freja Lucassen | 2007 | DGI Nordjylland | 38.28 | ||||||
10 | Maja Brøndum | 2006 | DGI Østjylland | 38.49 | ||||||
11 | Karoline Jørgensen | 2007 | DGI Fyn | 38.56 | ||||||
12 | Madeline Skovhus | 2007 | DGI Fyn | 38.84 | ||||||
13 | Karoline Christiansen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 39.31 | ||||||
14 | Ida Nørregaard Jensen | 2007 | DGI Fyn | 39.35 | ||||||
15 | Sofia Mortensen | 2007 | DGI Fyn | 39.53 | ||||||
16 | Katrine Due Sørensen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 39.65 | ||||||
17 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | DGI Midtjylland | 39.68 | ||||||
18 | Anna Baad Clausen | 2007 | DGI Storstrømmen | 39.84 | ||||||
19 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | DGI Midtjylland | 40.88 | ||||||
20 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | DGI Midtjylland | 40.94 | ||||||
21 | Stine Lund Holgersen | 2006 | DGI Fyn | 41.23 | ||||||
22 | Mathilde Lucassen | 2007 | DGI Nordjylland | 41.42 | ||||||
22 | Silja Larsen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 41.42 | ||||||
24 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | DGI Midtjylland | 41.69 | ||||||
25 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | DGI Sydøstjylland | 42.41 | ||||||
26 | Tuana Kasirga | 2007 | DGI Midtjylland | 42.67 | ||||||
27 | Sofie Laursen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 42.82 | ||||||
28 | Helene Meldgaard | 2007 | DGI Østjylland | 42.97 | ||||||
29 | Andrea Norlyk | 2006 | DGI Sønder Jylland | 44.22 | ||||||
30 | Frederikke Lindharth | 2007 | DGI Fyn | 44.53 | ||||||
31 | Sofie Simonsen Buerstedde | 2007 | DGI Sydøstjylland | 45.47 | ||||||
32 | Celina L. Hansen | 2006 | DGI Storstrømmen | 45.84 | ||||||
33 | Sofie Bolvig Christensen | 2006 | DGI Fyn | 46.55 | ||||||
34 | Emma Christiansen | 2007 | DGI Sønder Jylland | 47.22 | ||||||
35 | Johanne Schmidt Jensen | 2007 | DGI Østjylland | 48.50 | ||||||
- | Ida Jørgensen | 2007 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Isabella Johansson | 2007 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Kirstine Hove | 2006 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lea Skjærris Lund | 2008 | DGI Østjylland | 39.15 | ||||||
2 | Iben Hjorth | 2008 | DGI Nordjylland | 41.15 | ||||||
3 | Freya Jensen | 2009 | DGI Midtjylland | 42.39 | ||||||
4 | Maria Nybro Laursen | 2008 | DGI Østjylland | 43.05 | ||||||
5 | Anna Weltz Sørensen | 2008 | DGI Sønder Jylland | 43.13 | ||||||
6 | Frida Asp Mikkelsen | 2008 | DGI Østjylland | 43.64 | ||||||
7 | Milla Sofia Dalgas Hansen | 2009 | DGI Østjylland | 44.48 | ||||||
8 | Louise Carlqvist | 2008 | DGI Østjylland | 45.02 | ||||||
9 | Ida Friberg | 2008 | DGI Sydøstjylland | 45.57 | ||||||
10 | Isabella Terp | 2008 | DGI Nordjylland | 45.85 | ||||||
11 | Freja Brandt-Larsen | 2008 | DGI Østjylland | 46.42 | ||||||
12 | Anna Lorentzen | 2008 | DGI Fyn | 46.71 | ||||||
13 | Caroline R. Frandsen | 2009 | DGI Midtjylland | 47.27 | ||||||
14 | Ditte Holm Rasmussen | 2008 | DGI Fyn | 47.30 | ||||||
15 | Ella Krogager Jensen | 2008 | DGI Fyn | 48.11 | ||||||
16 | Katrine Mølbak | 2009 | DGI Midtjylland | 48.73 | ||||||
17 | Caroline Rasmussen | 2008 | DGI Fyn | 48.77 | ||||||
18 | Camilla Søjberg | 2009 | DGI Østjylland | 50.53 | ||||||
19 | Wiktoria Gawor | 2009 | DGI Sydøstjylland | 51.58 | ||||||
- | Lisa Stenger | 2008 | DGI Nordjylland | DSQ | EFB 25 m | |||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Schleimann | 2010 | DGI Østjylland | 43.16 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:51 |