Results for Danske Bank Cup 2010
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 39, 100m Medley, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 354 | 1:21.59 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura Dahl | 1998 | 340 | 1:22.73 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Frederikke Dons | 1998 | 339 | 1:22.78 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Julie Windfeldt Nielsen | 1998 | 322 | 1:24.25 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Isabella B. Grant | 1998 | 310 | 1:25.28 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Kathrine Clausen | 1999 | 305 | 1:25.78 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Asta Kielgast | 1999 | 302 | 1:26.09 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Knar Mikael | 1999 | 294 | 1:26.81 | ||||||
S71 | ||||||||||
9 | Maria Dollas | 1998 | 293 | 1:26.89 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Simone Madsen | 1998 | 273 | 1:29.01 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Astrid Ovesen | 1999 | 263 | 1:30.07 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 262 | 1:30.22 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | 245 | 1:32.32 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 243 | 1:32.55 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Signe Skousen | 1999 | 233 | 1:33.82 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 231 | 1:34.11 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Simone Bukholt | 1999 | 230 | 1:34.30 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Camilla Jacobsen | 1998 | 225 | 1:34.92 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
19 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 222 | 1:35.41 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofie S. Korch | 1998 | 206 | 1:37.74 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Katharina Lind Andersen | 1998 | 203 | 1:38.28 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Amalie Bonnesen | 1999 | 201 | 1:38.60 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
23 | Mille D. Rasmussen | 1999 | 183 | 1:41.74 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 151 | 1:48.54 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 137 | 1:51.91 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Caroline Bøcher | 1998 | 131 | 1:53.65 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
27 | Natacha Klitgaard Voss | 1999 | 123 | 1:56.00 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Maja Lauritsen | 1999 | 105 | 2:02.40 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Mai Sørensen | 1999 | 103 | 2:03.36 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
30 | Katrine Johannessen | 1999 | 85 | 2:11.52 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Isabella V. Knudsen | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Sandra Åfeldt | 1999 | DSQ | sv. på maven v. 50m | ||||||
S71 | ||||||||||
- | Simone Baur Nielsen | 1999 | DSQ | svøm på mave v 25m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 39, 100m Medley, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 285 | 1:27.79 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 278 | 1:28.46 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Melanie Degner | 2000 | 251 | 1:31.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 233 | 1:33.79 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Micaela Jönsson | 2001 | 231 | 1:34.05 | ||||||
S71 | ||||||||||
6 | Clara Schade Cantby | 2000 | 218 | 1:36.00 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mette Hegelund | 2000 | 214 | 1:36.48 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nana Hansen | 2000 | 208 | 1:37.42 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Karoline Kjær | 2000 | 180 | 1:42.18 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 161 | 1:46.05 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Emma Lyse | 2000 | 136 | 1:52.16 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Karoline Barrett | 2002 | 129 | 1:54.26 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 120 | 1:57.15 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
14 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 112 | 1:59.76 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
15 | Emilie Larsen | 2001 | 106 | 2:01.93 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
16 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 100 | 2:04.50 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Ingrid Bo Andersen | 2001 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Caroline Samuel | 2000 | DSQ | svøm på mave ved 50m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:16 |