Results for Danske Bank Cup 2010
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 28, 100m Brystsvømning, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Erik Olsson | 1987 | 524 | 1:08.98 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Christian Jensen | 1987 | 506 | 1:09.80 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Glifberg | 1992 | 619 | 1:05.24 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 598 | 1:05.99 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 471 | 1:11.46 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Dufour | 1993 | DNS | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | 561 | 1:07.44 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kristian Jensen | 1994 | 516 | 1:09.33 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Victor Klügel | 1995 | 485 | 1:10.79 | ||||||
S71 | ||||||||||
4 | Burak Dagidir | 1995 | 434 | 1:13.44 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Andreas Sandbirk | 1995 | 408 | 1:14.95 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Oliver Hjeresen | 1995 | 402 | 1:15.37 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Max Åfeldt | 1995 | 387 | 1:16.32 | ||||||
S71 | ||||||||||
8 | Jonas Frei | 1995 | 385 | 1:16.42 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
9 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | 374 | 1:17.15 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Gustav Lindecrona | 1995 | 318 | 1:21.43 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Rolf Svensson | 1994 | 295 | 1:23.57 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Filip Guldberg | 1995 | 260 | 1:27.10 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Andreas Qvist-Pedersen | 1995 | 246 | 1:28.73 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Ulrik Peter Willén | 1995 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sune Kokholm | 1996 | 402 | 1:15.36 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | 388 | 1:16.23 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Victor Jensen | 1997 | 318 | 1:21.49 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 316 | 1:21.67 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Nicolai Billenstein | 1996 | 293 | 1:23.76 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Emil Zachariassen | 1997 | 279 | 1:25.11 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 278 | 1:25.20 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | 238 | 1:29.68 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | 172 | 1:39.90 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 246 | 1:28.73 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Mathias Nielsen | 1999 | 215 | 1:32.79 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Johansen | 1999 | 198 | 1:35.43 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Casper Davidsen | 1999 | 193 | 1:36.31 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 178 | 1:38.80 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Ulrich | 1998 | 175 | 1:39.40 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 173 | 1:39.85 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Benjamin Kjær | 1998 | 151 | 1:44.47 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Rasmus Andersen | 1998 | 148 | 1:45.07 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Joel Mörck | 1999 | 147 | 1:45.32 | ||||||
S71 | ||||||||||
11 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 132 | 1:49.11 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Phillip Riis | 1998 | 132 | 1:49.23 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 129 | 1:49.97 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Frederik Palmø | 2000 | 121 | 1:52.30 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Christopher Riis | 2000 | 118 | 1:53.49 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 110 | 1:55.94 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Jeppe Hygum | 1998 | 106 | 1:57.54 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Andreas Foverskov | 1999 | 105 | 1:57.84 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 102 | 1:59.05 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Tue Larsen | 2001 | 95 | 2:02.06 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Magnus Nygaard | 2000 | 94 | 2:02.29 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Aksel Hjart Hansen | 1998 | 90 | 2:04.11 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Demir Kaan Er | 2000 | 88 | 2:05.24 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
24 | Nicolai C. S. Køhler | 2000 | 85 | 2:06.62 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
25 | Peter Kristensen | 1999 | 82 | 2:08.20 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 64 | 2:18.93 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Nicklas Kenno Hansen | 1999 | DSQ | 1 hånd i v. 75m | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:43 |