Results for Danske Bank Cup 2010
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 26, 200m Frisvømning, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bengtsson | 1991 | 592 | 1:58.33 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Adam Schön-Svensson | 1991 | 513 | 2:04.16 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 506 | 2:04.68 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Holmström | 1992 | 654 | 1:54.50 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Måns Hjelm | 1992 | 643 | 1:55.14 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Andreas Mouritsen | 1992 | 605 | 1:57.50 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lauge Bruun | 1992 | 578 | 1:59.27 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Andreas Haugaard | 1993 | 516 | 2:03.89 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Myhrberg | 1993 | 444 | 2:10.24 | ||||||
S71 | ||||||||||
7 | Johan Jørgensen | 1993 | 422 | 2:12.47 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 402 | 2:14.59 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 518 | 2:03.77 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | 514 | 2:04.05 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 505 | 2:04.76 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Mads Kildholt | 1994 | 500 | 2:05.23 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Nicolas Nord | 1994 | 499 | 2:05.28 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Emil Møhl | 1994 | 498 | 2:05.39 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
7 | Tony Brkic | 1994 | 494 | 2:05.69 | ||||||
S71 | ||||||||||
8 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 489 | 2:06.10 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Søren Meier | 1994 | 488 | 2:06.23 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Tobias Nordbo | 1994 | 486 | 2:06.40 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Oliver Grodt | 1994 | 469 | 2:07.93 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
12 | Morten Voigt Larsen | 1995 | 451 | 2:09.61 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 446 | 2:10.10 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Yannick Rasmussen | 1995 | 444 | 2:10.27 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Jacob Jensen | 1995 | 437 | 2:10.92 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mads Andersen | 1995 | 409 | 2:13.84 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Jens Dyreborg Nielsen | 1995 | 384 | 2:16.74 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
18 | Magnus Andersen | 1995 | 357 | 2:20.02 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Jesper Andersen | 1995 | 337 | 2:22.75 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Andreas Qvist-Pedersen | 1995 | 277 | 2:32.49 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Huban | 1996 | 400 | 2:14.84 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Emil S. Christoffersen | 1996 | 386 | 2:16.48 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Bjørn Wismann | 1996 | 378 | 2:17.42 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kasper Jensen | 1996 | 365 | 2:19.09 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 361 | 2:19.62 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Simon Hansen | 1997 | 347 | 2:21.45 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | 335 | 2:23.03 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | 330 | 2:23.82 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
9 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 316 | 2:25.89 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Victor Jensen | 1997 | 307 | 2:27.30 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
11 | Michael Skødstrup | 1996 | 291 | 2:29.99 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 274 | 2:33.00 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Patrick Rasmussen | 1997 | 272 | 2:33.40 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 253 | 2:37.19 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | 251 | 2:37.58 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
16 | Benjamin Kâhler | 1997 | 250 | 2:37.70 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Emil Brohus Nielsen | 1997 | 235 | 2:40.95 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mads Ottosen | 1997 | 234 | 2:41.23 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 232 | 2:41.79 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Oliver Jacobsen | 1997 | 225 | 2:43.49 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Martin Nielsen | 1997 | 220 | 2:44.56 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Johan Johnsen | 1997 | 209 | 2:47.32 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Joachim Raahauge | 1996 | 174 | 2:58.03 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
24 | Kasper Andkjær | 1997 | 170 | 2:59.28 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Johnbeck | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 279 | 2:32.05 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil Grovn | 1998 | 271 | 2:33.64 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Toft | 1998 | 249 | 2:37.96 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 248 | 2:38.10 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob Samuel | 1998 | 248 | 2:38.25 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Peter Hansen | 1998 | 246 | 2:38.54 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Markus Bøjsen | 1999 | 244 | 2:39.07 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kenneth Abcell | 1998 | 234 | 2:41.15 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Mads Krogh Hansen | 1998 | 232 | 2:41.65 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
10 | Niels Ottosen | 1998 | 213 | 2:46.40 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Rasmus Andersen | 1998 | 212 | 2:46.56 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Benjamin Larsen | 2000 | 212 | 2:46.74 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias Wilquin | 1998 | 207 | 2:48.00 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Nicolai Walther | 1998 | 205 | 2:48.47 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 195 | 2:51.35 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Anders Søndermann | 1998 | 193 | 2:51.99 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Oliver Raahauge | 1998 | 193 | 2:52.02 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Daniel Sørensen | 1999 | 192 | 2:52.27 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
19 | Magnus Grundesen | 1998 | 188 | 2:53.46 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Robin Olofsen | 1998 | 178 | 2:56.60 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mads Witthøft | 2000 | 175 | 2:57.60 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Lau Osric | 1999 | 173 | 2:58.22 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 172 | 2:58.76 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
24 | Jacob Jørgensen | 1999 | 169 | 2:59.68 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
25 | Thomas Porsborg | 1998 | 164 | 3:01.38 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mikkel Halby | 1999 | 163 | 3:01.89 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
27 | Thor B. Hansen | 2000 | 159 | 3:03.41 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
28 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 153 | 3:05.85 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mikkel Henriksen | 1999 | 150 | 3:07.04 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
30 | Mikael Jakobsen | 2000 | 149 | 3:07.56 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
31 | Jonas Tranemose Hansen | 1999 | 136 | 3:13.14 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
32 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | 115 | 3:24.14 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
33 | Martin Stengelshøj | 1999 | 113 | 3:25.39 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
34 | Thor Nørgaard Eriksen | 2000 | 110 | 3:27.65 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
35 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | 106 | 3:29.92 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
36 | Jonas Andersen | 2001 | 105 | 3:30.65 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
37 | Jeppe Hygum | 1998 | 101 | 3:33.49 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
38 | Viktor Kielstrup | 2000 | 88 | 3:43.05 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
39 | Victor Saltoft | 1999 | 80 | 3:50.71 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
40 | William Kristiansen | 2001 | 68 | 4:03.17 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
41 | Tobias Enghave | 2002 | 40 | 4:49.37 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
- | Eskil Kinnunen | 1999 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Hjalte Mikkelsen | 1999 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Hansen | 1999 | DNS | |||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:07 |