Results for NÃ…C - Nyborg Ã…rgangs Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | August Høy | 2005 | 487 | 32.09 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 32.32 | |||||||||
2 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 467 | 32.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.10 | |||||||||
3 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 457 | 32.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.26 | |||||||||
4 | Teodor Thuelund | 2005 | 414 | 33.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 36.96 | |||||||||
5 | Luca Hertzog | 2005 | 412 | 33.92 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.54 | |||||||||
6 | William Bogø Andersen | 2005 | 403 | 34.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.77 | |||||||||
7 | Carl Clausen | 2005 | 398 | 34.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.81 | |||||||||
8 | Nicolas Duvander | 2005 | 366 | 35.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.24 | |||||||||
9 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 261 | 39.47 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.61 | |||||||||
10 | Tobias Hansen | 2005 | 220 | 41.81 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.72 | |||||||||
- | Magnus Marschall | 2005 | DSQ | sw 7.6 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.28 | |||||||||
- | Vincent Matras | 2005 | DSQ | sw7.6 25m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.59 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Cludts | 2006 | 428 | 33.48 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.84 | |||||||||
2 | Frederik Nielsen | 2006 | 338 | 36.23 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 36.84 | |||||||||
3 | Jonas Mathiasen | 2006 | 319 | 36.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.43 | |||||||||
4 | Oskar Foss | 2006 | 316 | 37.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.19 | |||||||||
5 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 309 | 37.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.70 | |||||||||
6 | Anders Hansen | 2006 | 278 | 38.66 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 45.86 | |||||||||
7 | Anton Egholm Husted | 2006 | 262 | 39.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.02 | |||||||||
8 | William Brix Søhoel | 2006 | 235 | 40.87 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.62 | |||||||||
9 | Christian Moefelt | 2006 | 227 | 41.35 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.80 | |||||||||
10 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 213 | 42.22 | ||||||
H2Odense | 47.36 | |||||||||
11 | Tobias Damsgaard | 2006 | 185 | 44.26 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 44.30 | |||||||||
- | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.90 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 357 | 35.58 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.85 | |||||||||
2 | William Bendixen | 2007 | 304 | 37.55 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.98 | |||||||||
3 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 260 | 39.52 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.59 | |||||||||
4 | Rasmus Edske | 2007 | 260 | 39.56 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.98 | |||||||||
5 | Hubert Fosbøl | 2007 | 258 | 39.64 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.13 | |||||||||
6 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 241 | 40.57 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.83 | |||||||||
7 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 237 | 40.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.65 | |||||||||
8 | Sebastian Aunt | 2007 | 233 | 40.99 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 43.06 | |||||||||
9 | Lukas Peacock | 2007 | 233 | 41.00 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.95 | |||||||||
10 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 189 | 43.93 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 47.90 | |||||||||
11 | Adrian Vaarning | 2007 | 178 | 44.85 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.51 | |||||||||
12 | Christian Lind Petersen | 2007 | 175 | 45.13 | ||||||
Frem Odense | 48.33 | |||||||||
13 | Emil Lejbølle | 2007 | 173 | 45.24 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 48.60 | |||||||||
14 | Martin Kjeldsen | 2007 | 152 | 47.29 | ||||||
H2Odense | 1:07.08 | |||||||||
15 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 147 | 47.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.38 | |||||||||
16 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 141 | 48.51 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 51.98 | |||||||||
17 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 49.04 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Sylvester Neto | 2007 | 123 | 50.69 | ||||||
Frem Odense | 56.69 | |||||||||
19 | Emil A. Larsen | 2007 | 120 | 51.06 | ||||||
Frem Odense | 1:02.55 | |||||||||
20 | Martin Stokholm | 2007 | 110 | 52.60 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 56.63 | |||||||||
- | Mathias Nielsen | 2007 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 50.51 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | 201 | 43.08 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.70 | |||||||||
2 | Damjan Kruc | 2008 | 185 | 44.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.67 | |||||||||
3 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 174 | 45.18 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 47.60 | |||||||||
4 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 157 | 46.78 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 52.42 | |||||||||
5 | Anes Hajrovic | 2008 | 153 | 47.12 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 50.16 | |||||||||
6 | Marius Lundsfryd | 2008 | 47.38 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Hjalte Gregersen | 2008 | 143 | 48.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.44 | |||||||||
8 | Sebastian Brice Meierhans | 2008 | 143 | 48.21 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.65 | |||||||||
9 | Toke Kousgaard | 2008 | 139 | 48.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.27 | |||||||||
10 | Malthe Petersen | 2008 | 137 | 48.90 | ||||||
Frem Odense | 50.96 | |||||||||
11 | Johannes Ravn | 2008 | 136 | 49.06 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 53.35 | |||||||||
12 | Magnus Jeppesen | 2008 | 127 | 50.16 | ||||||
Frem Odense | 50.00 | |||||||||
13 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 121 | 50.97 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 51.37 | |||||||||
14 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 117 | 51.56 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 52.80 | |||||||||
15 | Valdemar Christoffersen-Thorsen | 2008 | 106 | 53.24 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Hjalte Møller Carlsen | 2008 | 104 | 53.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 57.40 | |||||||||
17 | Jonas Liholm | 2008 | 86 | 57.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.92 | |||||||||
18 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 80 | 58.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.37 | |||||||||
19 | Alexander Kirk | 2008 | 73 | 1:00.18 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.83 | |||||||||
19 | Markus Zou Jensen | 2008 | 73 | 1:00.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.82 | |||||||||
21 | Viktor Hjortkær Wintervad | 2008 | 72 | 1:00.42 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 55.51 | |||||||||
- | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | DSQ | sw 7.6 25m | ||||||
Frem Odense | 45.00 | |||||||||
- | Oliver Petersen | 2008 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 55.39 | |||||||||
- | Rolf Hjalmar Nielsen | 2008 | DSQ | SW7.5 45 m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian Drachmann | 2008 | DSQ | SW 7.4 40m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.84 | |||||||||
- | William Bank Jørgensen | 2008 | DSQ | sw 7.1 10 m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.02 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | 149 | 47.57 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 52.20 | |||||||||
2 | Danilo Vaarning | 2009 | 138 | 48.82 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.15 | |||||||||
3 | Linus Andersen | 2009 | 136 | 49.03 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikolai Elgaard | 2009 | 128 | 50.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.20 | |||||||||
5 | Benjamin Svenningsen | 2009 | 107 | 53.17 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 55.95 | |||||||||
6 | Teodor Wichmann Meisner | 2009 | 106 | 53.22 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:03.76 | |||||||||
7 | Alfred J. R. Pedas | 2009 | 89 | 56.39 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.16 | |||||||||
8 | Albert Benian | 2009 | 86 | 57.20 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.31 | |||||||||
9 | Aksel Damsted Lund | 2009 | 81 | 58.21 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:11.09 | |||||||||
10 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 63 | 1:03.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:03.24 | |||||||||
11 | Filip Stadnicki | 2009 | 32 | 1:18.95 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Vitus Sommers Vissing | 2009 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | David Kjeldgaard | 2009 | DSQ | SW4.4 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Julian K. Sørensen | 2009 | DSQ | SW7.2 5m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
- | Lasse Lee Bang Brodersen | 2009 | DSQ | sw 7.4 40m | ||||||
Frem Odense | 1:02.48 | |||||||||
- | Tobias Gorm | 2009 | DSQ | SW 7.6 25m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.25 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 171 | 45.42 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.85 | |||||||||
2 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | 122 | 50.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.59 | |||||||||
3 | Hubert Nissen | 2011 | 56 | 1:05.65 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver Nielsen | 2010 | 55 | 1:06.29 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anton Plauborg | 2010 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:55 |