Resultat för NÅC - Nyborg Årgangs Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Bogø Andersen | 2005 | 485 | 27.74 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.97 | |||||||||
2 | Teodor Thuelund | 2005 | 462 | 28.18 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 28.00 | |||||||||
3 | William Bendix Schmidt | 2005 | 436 | 28.74 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.17 | |||||||||
4 | Nicolas Duvander | 2005 | 429 | 28.89 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.97 | |||||||||
5 | Patrick Skov Vinding | 2005 | 378 | 30.13 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 34.58 | |||||||||
6 | August Høy | 2005 | 378 | 30.15 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 33.69 | |||||||||
7 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 343 | 31.13 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.18 | |||||||||
8 | Morten Broni Simonsen | 2005 | 323 | 31.75 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 33.16 | |||||||||
9 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 323 | 31.77 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.36 | |||||||||
10 | Alexander Drachmann | 2005 | 320 | 31.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.05 | |||||||||
11 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 318 | 31.91 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 32.92 | |||||||||
12 | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | 292 | 32.85 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 32.51 | |||||||||
13 | Magnus Marschall | 2005 | 268 | 33.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.06 | |||||||||
14 | Daniel Landbo | 2005 | 257 | 34.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.69 | |||||||||
15 | Magnus Tranekjer | 2005 | 230 | 35.53 | ||||||
H2Odense | 36.30 | |||||||||
16 | Cilas Skafte | 2005 | 214 | 36.44 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 37.43 | |||||||||
- | Nicholas H. Hansen | 2005 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.13 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 315 | 32.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.55 | |||||||||
2 | William Brix Søhoel | 2006 | 305 | 32.36 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.28 | |||||||||
3 | Oskar Foss | 2006 | 303 | 32.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.67 | |||||||||
4 | Christian Moefelt | 2006 | 296 | 32.70 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.26 | |||||||||
5 | Tobias Damsgaard | 2006 | 289 | 32.96 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.01 | |||||||||
6 | Tobias Wemmelund | 2006 | 279 | 33.34 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
7 | Anders Hansen | 2006 | 272 | 33.61 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.25 | |||||||||
8 | Jonas Rask | 2006 | 267 | 33.84 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 35.11 | |||||||||
9 | Sebastian Kingo | 2006 | 188 | 38.04 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.81 | |||||||||
10 | Jacob Landtved | 2006 | 170 | 39.32 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 38.21 | |||||||||
10 | Sebastian Svenningsen | 2006 | 170 | 39.32 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.83 | |||||||||
12 | Jonas Bergmann | 2006 | 120 | 44.18 | ||||||
H2Odense | 46.18 | |||||||||
- | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.28 | |||||||||
- | Anton Egholm Husted | 2006 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
- | Jonas Mathiasen | 2006 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.12 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 401 | 29.55 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.97 | |||||||||
2 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 374 | 30.25 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
3 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 362 | 30.58 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.47 | |||||||||
4 | Lukas Peacock | 2007 | 337 | 31.30 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.34 | |||||||||
5 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 326 | 31.66 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.06 | |||||||||
6 | Christian Pedersen | 2007 | 298 | 32.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.22 | |||||||||
7 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 291 | 32.89 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.60 | |||||||||
8 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 261 | 34.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.39 | |||||||||
9 | William Bendixen | 2007 | 259 | 34.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.93 | |||||||||
10 | Phillip Knudsen | 2007 | 227 | 35.70 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 37.22 | |||||||||
11 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 227 | 35.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.55 | |||||||||
12 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 226 | 35.75 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.80 | |||||||||
13 | Emil Lejbølle | 2007 | 219 | 36.13 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 36.55 | |||||||||
14 | Hubert Fosbøl | 2007 | 216 | 36.29 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.62 | |||||||||
15 | Malte Neuber | 2007 | 184 | 38.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.25 | |||||||||
16 | Philip Park-Nielsen | 2007 | 184 | 38.29 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.48 | |||||||||
17 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 182 | 38.44 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 39.05 | |||||||||
18 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 180 | 38.58 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 38.82 | |||||||||
19 | Jonas Scheby Petersen | 2007 | 175 | 38.92 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 40.15 | |||||||||
20 | Adrian Vaarning | 2007 | 174 | 38.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 39.67 | |||||||||
21 | Rasmus Edske | 2007 | 168 | 39.44 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.06 | |||||||||
22 | Emil A. Larsen | 2007 | 161 | 40.02 | ||||||
Frem Odense | 41.83 | |||||||||
23 | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | 155 | 40.51 | ||||||
Frem Odense | 50.26 | |||||||||
24 | Besian Selaci | 2007 | 140 | 41.92 | ||||||
H2Odense | 44.33 | |||||||||
25 | Villiam K. Carstensen | 2007 | 129 | 43.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.68 | |||||||||
26 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 88 | 48.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.91 | |||||||||
27 | Calle Skafte | 2007 | 82 | 50.01 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 55.00 | |||||||||
28 | Mathias Nielsen | 2007 | 78 | 50.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.43 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Damjan Kruc | 2008 | 246 | 34.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.13 | |||||||||
2 | Noah Junior Grene | 2008 | 238 | 35.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.09 | |||||||||
3 | Villads Moefelt | 2008 | 237 | 35.22 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.86 | |||||||||
4 | Andreas Molin | 2008 | 200 | 37.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.17 | |||||||||
5 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | 179 | 38.63 | ||||||
Frem Odense | 43.43 | |||||||||
6 | Toke Kousgaard | 2008 | 178 | 38.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.38 | |||||||||
7 | Nicklas Hiort | 2008 | 174 | 39.00 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.19 | |||||||||
8 | Hjalte Gregersen | 2008 | 167 | 39.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.34 | |||||||||
9 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 165 | 39.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 40.59 | |||||||||
10 | William Bank Jørgensen | 2008 | 157 | 40.35 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.84 | |||||||||
11 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 152 | 40.78 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 41.69 | |||||||||
12 | Oscar Hågensen | 2008 | 146 | 41.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 45.34 | |||||||||
13 | Anes Hajrovic | 2008 | 143 | 41.61 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.73 | |||||||||
14 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | 123 | 43.81 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 47.71 | |||||||||
15 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 120 | 44.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.24 | |||||||||
16 | Rasmus Bjerre | 2008 | 119 | 44.27 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 41.74 | |||||||||
17 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 118 | 44.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.31 | |||||||||
18 | Johannes Ravn | 2008 | 110 | 45.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 47.16 | |||||||||
19 | Hjalte Møller Carlsen | 2008 | 105 | 46.17 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.37 | |||||||||
20 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 89 | 48.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.30 | |||||||||
21 | Magnus Jeppesen | 2008 | 88 | 48.90 | ||||||
Frem Odense | 53.97 | |||||||||
22 | Viktor Hjortkær Wintervad | 2008 | 83 | 49.89 | ||||||
Frem Odense | 50.33 | |||||||||
23 | Valdemar Christoffersen-Thorsen | 2008 | 76 | 51.35 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jacob Wemmelund | 2008 | 74 | 51.79 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 49.35 | |||||||||
- | David Stoklund | 2008 | DNS | |||||||
Kalundborg SK 1 | 35.74 | |||||||||
- | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.06 | |||||||||
- | Johan Reimer Ørsberg | 2008 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 43.13 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolai Elgaard | 2009 | 201 | 37.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.29 | |||||||||
2 | Oliver Ogstrup | 2009 | 146 | 41.35 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.84 | |||||||||
3 | Linus Andersen | 2009 | 127 | 43.31 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 41.12 | |||||||||
4 | Danilo Vaarning | 2009 | 112 | 45.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 52.53 | |||||||||
5 | Liam Jonasen | 2009 | 102 | 46.64 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.20 | |||||||||
6 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 84 | 49.73 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.16 | |||||||||
7 | Benjamin Svenningsen | 2009 | 80 | 50.39 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 51.73 | |||||||||
8 | Teodor Wichmann Meisner | 2009 | 75 | 51.62 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 51.39 | |||||||||
9 | Dominic Torkamani | 2009 | 73 | 51.96 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.89 | |||||||||
10 | Samuel Bred | 2009 | 48 | 59.67 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
11 | Sigurd Poulin Pedersen | 2009 | 48 | 59.70 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 55.00 | |||||||||
12 | Jakob Kristensen | 2009 | 40 | 1:03.63 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | David Kjeldgaard | 2009 | 29 | 1:10.60 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.77 | |||||||||
- | Julian K. Sørensen | 2009 | DSQ | sw 8.4 50m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
- | Noah Andersen | 2009 | DSQ | sw 8.2 27m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sander Y Hansen | 2009 | DSQ | sw 8.4 50m | ||||||
Kalundborg SK 1 | 1:00.71 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 137 | 42.19 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.51 | |||||||||
2 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | 117 | 44.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.35 | |||||||||
3 | Marcus Korsholm Gaster | 2010 | 44 | 1:01.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Otto Thuelund | 2010 | 41 | 1:02.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.45 | |||||||||
5 | Hjalte Monberg Witzel | 2010 | 16 | 1:25.81 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Hubert Nissen | 2011 | DSQ | sw 8.2 5m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Laurits Schou Petersen | 2010 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |