Results for NÅC - Nyborg Årgangs Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Nyborg rgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stvne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:43 | |||
Arrangr | Nyborg Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 06 marts 2020 |
Lb 17, 100m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Hemmelff | 2006 | 551 | 35.73 | 1:16.02 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:16.20 | |||||||||
2 | Emilie hlenschlger | 2006 | 497 | 37.29 | 1:18.71 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:17.49 | |||||||||
3 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 479 | 37.74 | 1:19.65 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:18.40 | |||||||||
4 | Henriette Roos | 2006 | 452 | 38.28 | 1:21.22 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:19.04 | |||||||||
5 | Kamma Rasmussen | 2006 | 443 | 38.73 | 1:21.77 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:20.25 | |||||||||
6 | Beatrice Buhr Mller | 2006 | 392 | 39.10 | 1:25.18 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:19.24 | |||||||||
7 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 348 | 40.80 | 1:28.65 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:25.87 | |||||||||
8 | Maria Stoklund | 2006 | 319 | 42.59 | 1:31.23 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:26.53 | |||||||||
9 | Laura Worm Glsner | 2006 | 317 | 42.84 | 1:31.40 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:28.71 | |||||||||
10 | Penelope Kamp Teglgrd | 2006 | 269 | 44.63 | 1:36.56 | |||||
Horsens Svmmeklub | 1:38.92 | |||||||||
11 | Olivia Funder | 2006 | 251 | 44.63 | 1:38.73 | |||||
H2Odense | 1:38.89 | |||||||||
12 | Shauli Mortensen | 2006 | 227 | 48.44 | 1:42.16 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:46.31 | |||||||||
13 | Victoria Paulsen | 2006 | 223 | 49.91 | 1:42.78 | |||||
Herlufsholm Svmmeklub | 1:46.95 | |||||||||
Lb 17, 100m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Millie Mller | 2007 | 419 | 38.79 | 1:23.31 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:19.81 | |||||||||
2 | Andrea Skjelmose | 2007 | 414 | 39.63 | 1:23.63 | |||||
Horsens Svmmeklub | 1:24.33 | |||||||||
3 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 375 | 40.68 | 1:26.41 | Deltager ikke i finalen | ||||
Ringe Svmme Klub | 1:25.93 | |||||||||
4 | Frida Gode Agersbk | 2007 | 374 | 40.03 | 1:26.48 | |||||
Horsens Svmmeklub | 1:28.40 | |||||||||
5 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | 339 | 41.24 | 1:29.43 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:29.28 | |||||||||
6 | Filippa Juul Jensen | 2007 | 337 | 42.11 | 1:29.55 | |||||
Horsens Svmmeklub | 1:29.19 | |||||||||
7 | Sarah Qvist | 2007 | 319 | 43.94 | 1:31.18 | |||||
Nyborg Svmmeklub | 1:33.40 | |||||||||
8 | Silje Rud Pedersen | 2007 | 291 | 44.17 | 1:34.06 | |||||
Herlufsholm Svmmeklub | 1:34.87 | |||||||||
9 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | 287 | 44.10 | 1:34.44 | |||||
Frem Odense | 1:35.99 | |||||||||
10 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | 287 | 45.02 | 1:34.48 | |||||
Herlufsholm Svmmeklub | 1:33.89 | |||||||||
11 | Josephine Kviesgaard | 2007 | 285 | 45.11 | 1:34.70 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:36.83 | |||||||||
12 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 275 | 45.15 | 1:35.80 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:32.89 | |||||||||
13 | Thea Keinicke | 2007 | 225 | 47.52 | 1:42.46 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:42.82 | |||||||||
14 | Lrke Andersen Haurslev | 2007 | 208 | 49.04 | 1:45.20 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:44.42 | |||||||||
- | Frederikke Wood | 2007 | DSQ | sw7.6 50m | ||||||
Frem Odense | 1:51.24 | |||||||||
Lb 17, 100m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline Lee T. Srensen | 2008 | 350 | 41.86 | 1:28.47 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:31.73 | |||||||||
2 | Victoria Brammer Krgaard | 2008 | 278 | 46.07 | 1:35.54 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:40.90 | |||||||||
3 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 220 | 49.04 | 1:43.25 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:41.83 | |||||||||
4 | Tilde Tinggrd Truelsen | 2008 | 217 | 48.51 | 1:43.67 | |||||
Horsens Svmmeklub | 1:48.90 | |||||||||
5 | Thilde Thomsen | 2008 | 213 | 49.38 | 1:44.35 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:46.46 | |||||||||
6 | Dicte S. Falkenstrm | 2008 | 189 | 51.79 | 1:48.55 | |||||
Nyborg Svmmeklub | 1:53.45 | |||||||||
7 | Lea Timmermand | 2008 | 163 | 54.10 | 1:54.01 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 2:05.49 | |||||||||
8 | Katrine Hermansen | 2008 | 136 | 57.71 | 2:01.25 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 2:24.97 | |||||||||
Lb 17, 100m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Slbech Larsen | 2009 | 257 | 45.51 | 1:38.07 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:42.99 | |||||||||
2 | Mille Nrskov Kaltoft | 2009 | 190 | 50.61 | 1:48.37 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:46.80 | |||||||||
3 | Mille Strmkjr | 2009 | 161 | 54.78 | 1:54.46 | |||||
Frem Odense | 2:03.17 | |||||||||
4 | Ida Riddersholm | 2009 | 159 | 55.20 | 1:54.94 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 2:01.99 | |||||||||
5 | Veronica Dyhre | 2009 | 126 | 59.02 | 2:04.15 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 2:25.75 | |||||||||
6 | Julie Preuss Nielsen | 2009 | 114 | 59.65 | 2:08.30 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 2:01.95 | |||||||||
7 | Sille Nisted Petersen | 2009 | 105 | 1:01.98 | 2:11.82 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Clara Nrrelund Lindgreen | 2009 | DSQ | sw 7.4 80m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Isabelle Weber | 2009 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 2:00.17 | |||||||||
Lb 17, 100m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Filippa Wrfel | 2010 | 135 | 57.25 | 2:01.53 | |||||
Herlufsholm Svmmeklub | 2:00.98 | |||||||||
2 | Line Silleborg | 2010 | 95 | 1:03.56 | 2:16.44 | |||||
Herlufsholm Svmmeklub | 2:12.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:43 |