Resultat för LH-GAMES
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2010 | Utskriftsdatum | 10 juli 2010 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | Landskrona S & Helsingborgs S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-07-11 |
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Khaled Darouiche | 1993 | Karlshamns Simklubb | 35.49 | 1:16.53 | |||||
2 | Alexander Svanevik Nilsen | 1993 | Stavanger Svømme Club | 36.48 | 1:17.37 | |||||
- | Israelyan Arsen | 1992 | Armenien | DNS | ||||||
- | Linus Lindén | 1993 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Shahinyan Artak | 1989 | Armenien | DNS | ||||||
- | Shamoyan Alik | 1987 | Armenien | DNF | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henrik Nilsson | 1994 | Simklubben Triton | 33.13 | 1:10.48 | |||||
2 | Erik Öjstedt | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 37.54 | 1:17.06 | |||||
3 | Hampus Larsson | 1995 | Höganäs Simsällskap | 35.61 | 1:17.45 | |||||
4 | Simon Boman | 1994 | Simsällskapet Iden | 36.65 | 1:17.74 | |||||
5 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.77 | 1:18.33 | |||||
6 | Kerim Kozo | 1995 | Landskrona Simsällskap | 37.25 | 1:19.90 | |||||
7 | Timmie Hermansson | 1995 | S71 | 38.06 | 1:20.85 | |||||
8 | Ole Martin Turøy | 1995 | Stavanger Svømme Club | 39.08 | 1:21.02 | |||||
9 | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägens Simförening | 39.61 | 1:24.72 | |||||
10 | Tim Göransson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 39.55 | 1:24.89 | |||||
11 | Jonatan Jönsson | 1994 | Simklubben Triton | 39.51 | 1:25.52 | |||||
12 | Tobias Schmidt | 1994 | Simklubben Triton | 41.18 | 1:28.39 | |||||
13 | Kamil Najami | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 46.23 | 1:35.89 | |||||
- | Nils Runersjö | 1995 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Kertes | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 36.08 | 1:16.94 | |||||
2 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.63 | 1:21.86 | |||||
3 | Philip Thornberg | 1996 | Simklubben Sydsim | 39.01 | 1:22.45 | |||||
4 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Sydsim | 39.51 | 1:23.82 | |||||
5 | Axel Andersson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 39.86 | 1:24.56 | |||||
6 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 40.44 | 1:25.63 | |||||
7 | Oskar Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 40.90 | 1:25.68 | |||||
8 | Filip Kroon | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 40.98 | 1:27.05 | |||||
9 | Simon Lundmark | 1996 | Landskrona Simsällskap | 41.37 | 1:28.17 | |||||
10 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 42.97 | 1:29.74 | |||||
11 | Viktor Rosenqvist | 1997 | Simklubben Lödde | 43.64 | 1:30.67 | |||||
12 | Jesper Björkman | 1997 | Simklubben Götene | 42.84 | 1:31.20 | |||||
13 | Jonas Hansson | 1996 | Karlshamns Simklubb | 42.14 | 1:31.33 | |||||
14 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.66 | 1:34.25 | |||||
15 | Albin Karlström | 1997 | Spårvägens Simförening | 44.77 | 1:34.86 | |||||
16 | Erik Nilsson | 1996 | Simklubben Sydsim | 45.87 | 1:36.64 | |||||
17 | Isak Rasmusson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 47.17 | 1:38.66 | |||||
18 | Esbjörn Ohlsson | 1996 | Simsällskapet Iden | 48.64 | 1:40.75 | |||||
19 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 49.69 | 1:42.28 | |||||
20 | Anton Andersson | 1997 | Simklubben Götene | 50.13 | 1:45.03 | |||||
21 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 49.97 | 1:45.30 | |||||
- | Filip Alvgren | 1997 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Sander | 1998 | Falu Simsällskap | 44.15 | 1:31.63 | |||||
2 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 43.74 | 1:32.40 | |||||
3 | Edvin Paul | 1998 | Simklubben Poseidon | 44.77 | 1:32.98 | |||||
4 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 44.97 | 1:34.31 | |||||
5 | Filip Antlöv | 1998 | Falu Simsällskap | 46.33 | 1:34.81 | |||||
6 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 45.07 | 1:35.35 | |||||
7 | Victor Peltomaa | 1998 | Falu Simsällskap | 45.18 | 1:35.45 | |||||
8 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 47.29 | 1:39.04 | |||||
9 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 47.52 | 1:40.01 | |||||
10 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 47.37 | 1:40.09 | |||||
11 | Henrik Albäck | 1998 | Landskrona Simsällskap | 48.34 | 1:40.27 | |||||
12 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 48.75 | 1:42.22 | |||||
13 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 48.32 | 1:42.95 | |||||
14 | Tobias Telleborn | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 49.57 | 1:43.54 | |||||
15 | Filip Lindell-Strömblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 47.99 | 1:44.97 | |||||
16 | Lukas Gunnarsson | 1998 | Simklubben Lödde | 51.47 | 1:45.48 | |||||
17 | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 48.97 | 1:46.39 | |||||
18 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 49.87 | 1:47.64 | |||||
19 | Viktor Cado | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 50.45 | 1:49.92 | |||||
20 | Eddy Kadric | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 51.28 | 1:50.33 | |||||
21 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 55.21 | 1:59.42 | |||||
22 | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 58.25 | 2:03.67 | |||||
23 | Victor Schagerlöf | 1998 | Landskrona Simsällskap | 1:02.26 | 2:05.73 | |||||
24 | Mikael Hägerlund | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:20.90 | 2:52.66 | |||||
- | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | DNF | ||||||
- | Philip Mineur | 1999 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 47.71 | 1:41.36 | |||||
2 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 50.42 | 1:43.95 | |||||
3 | Philip Chen | 2000 | S71 | 50.24 | 1:44.14 | |||||
4 | Erik Josefson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 51.70 | 1:53.21 | |||||
5 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 59.15 | 2:05.33 | |||||
- | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 10 juli 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:46 |