Resultat för Vidösternsimmet Sprint 2020
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:11 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 1, 50m Frisim Damer, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alina Andersson | 2007 | 28.39 | |||||||
Nässjö SLS | 28.53 | |||||||||
2 | Gresa Hasi | 2008 | 29.61 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 29.98 | |||||||||
3 | Ingrid Mann | 2007 | 31.13 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 31.70 | |||||||||
4 | Ida Thom | 2007 | 32.23 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 31.80 | |||||||||
5 | Siri Gustavsson | 2007 | 32.29 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 33.45 | |||||||||
6 | Ella Jansson | 2007 | 33.10 | |||||||
Nässjö SLS | 32.90 | |||||||||
7 | Alma Glamocanin | 2008 | 33.56 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 34.45 | |||||||||
8 | Ida Henrysson | 2007 | 33.57 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 33.15 | |||||||||
9 | Elsa Dahlberg | 2008 | 34.07 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 34.57 | |||||||||
10 | Hanna Sandberg | 2007 | 34.69 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 35.77 | |||||||||
11 | Vilma Ilyes | 2008 | 34.93 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 38.60 | |||||||||
12 | Anna Cvitanovic | 2008 | 35.19 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 38.94 | |||||||||
13 | Daria Anghelescu | 2007 | 35.23 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 35.55 | |||||||||
14 | Gréta Soltész | 2008 | 35.61 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 38.62 | |||||||||
15 | Isabelle Andersson | 2008 | 35.87 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 40.89 | |||||||||
16 | Ellen Kemper | 2007 | 36.09 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 40.26 | |||||||||
17 | Emma Leandersson | 2007 | 36.30 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 41.22 | |||||||||
18 | Ronja Johansson Magnusson | 2007 | 37.00 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 38.13 | |||||||||
19 | Stella Förstberg | 2007 | 37.09 | |||||||
Varberg Sim | 38.13 | |||||||||
20 | Saga Svensson | 2007 | 37.13 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 40.14 | |||||||||
21 | Mahdia Ziraki | 2008 | 37.30 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 39.94 | |||||||||
22 | Selma Cosic | 2008 | 37.42 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 38.60 | |||||||||
23 | Samira Sistek | 2008 | 37.59 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 37.12 | |||||||||
24 | Alma Göransson | 2007 | 38.51 | |||||||
Varberg Sim | 39.92 | |||||||||
25 | Estelle Davis | 2008 | 38.65 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 39.24 | |||||||||
26 | Siri Lindblom | 2008 | 39.23 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 39.73 | |||||||||
27 | Ella Alsäter | 2007 | 40.06 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 39.63 | |||||||||
28 | Tindra Leijon | 2008 | 40.33 | |||||||
Varberg Sim | 41.15 | |||||||||
29 | Elena Andone | 2007 | 40.92 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 48.05 | |||||||||
30 | Noomi Malm | 2008 | 41.08 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 45.40 | |||||||||
31 | Vida Eriksson | 2007 | 41.20 | |||||||
Varberg Sim | 41.59 | |||||||||
32 | Felicia Johansson | 2007 | 41.35 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 42.96 | |||||||||
33 | Kata Carola Tojzan | 2008 | 42.17 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 42.67 | |||||||||
34 | Jennifer Malkoc | 2008 | 45.98 | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
35 | Agnes Lundahl | 2008 | 52.75 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 55.64 | |||||||||
Gren 1, 50m Frisim Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linnea Haraldsson | 2005 | 28.22 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 27.96 | |||||||||
2 | Hilma Ihreborn | 2005 | 28.31 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 27.94 | |||||||||
3 | Nina Mirkhan | 2006 | 28.47 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 28.59 | |||||||||
4 | Amanda Thom | 2005 | 29.28 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 30.18 | |||||||||
5 | Mara Nichitelea | 2006 | 29.81 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 29.51 | |||||||||
6 | Selma Glamocanin | 2005 | 30.28 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 30.52 | |||||||||
7 | Emelie Jansson | 2006 | 31.01 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 31.63 | |||||||||
8 | Ella Stensson | 2005 | 31.15 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 31.16 | |||||||||
9 | Wilma Eringfeldt-Lager | 2005 | 31.70 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 31.94 | |||||||||
10 | Ajla Sistek | 2006 | 32.30 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 32.07 | |||||||||
11 | Noe Oguni | 2005 | 32.32 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 32.42 | |||||||||
12 | Alma Cosic | 2006 | 32.67 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 32.28 | |||||||||
13 | Wilma Ristl | 2006 | 33.65 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 33.93 | |||||||||
14 | Alva Beard | 2006 | 34.32 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 35.12 | |||||||||
15 | Tilde Florin | 2006 | 34.66 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 36.97 | |||||||||
16 | Lina Liljekvist | 2006 | 34.95 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 35.16 | |||||||||
17 | Hilda Darvelid | 2006 | 35.14 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 36.60 | |||||||||
18 | Vilma Lagö | 2006 | 35.92 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 36.79 | |||||||||
19 | Frida Blomqvist | 2006 | 36.19 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 37.12 | |||||||||
20 | Michaela Malakova | 2006 | 41.04 | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
21 | Signe Mörtsell | 2006 | 47.74 | |||||||
Varberg Sim | 49.19 | |||||||||
Gren 1, 50m Frisim Damer, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lovisa Svensson | 2002 | 30.38 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 29.23 | |||||||||
2 | Agnes Torén | 2003 | 30.66 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 30.58 | |||||||||
3 | Evelina Johnsson | 2004 | 30.87 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 33.05 | |||||||||
4 | Klara Tallbäck | 2003 | 32.91 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 32.73 | |||||||||
5 | Ebba Kemper | 2004 | 35.31 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 36.18 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:11 |
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 12:24 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alina Andersson | 2007 | 28.07 | |||||||
Nässjö SLS | 28.53 | |||||||||
2 | Gresa Hasi | 2008 | 29.50 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 29.98 | |||||||||
3 | Ingrid Mann | 2007 | 31.22 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 31.70 | |||||||||
4 | Siri Gustavsson | 2007 | 32.44 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 33.45 | |||||||||
5 | Ida Thom | 2007 | 32.98 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 31.80 | |||||||||
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nina Mirkhan | 2006 | 28.52 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 28.59 | |||||||||
2 | Hilma Ihreborn | 2005 | 28.63 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 27.94 | |||||||||
3 | Linnea Haraldsson | 2005 | 28.67 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 27.96 | |||||||||
4 | Mara Nichitelea | 2006 | 29.57 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 29.51 | |||||||||
5 | Amanda Thom | 2005 | 29.69 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 30.18 | |||||||||
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Evelina Johnsson | 2004 | 30.32 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 33.05 | |||||||||
2 | Lovisa Svensson | 2002 | 30.37 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 29.23 | |||||||||
3 | Agnes Torén | 2003 | 30.42 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 30.58 | |||||||||
4 | Klara Tallbäck | 2003 | 32.63 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 32.73 | |||||||||
5 | Ebba Kemper | 2004 | 35.28 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 36.18 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 12:24 |
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:12 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Markus Andelius | 2007 | 29.89 | |||||||
Nässjö SLS | 30.07 | |||||||||
2 | Emil Bjärsholm | 2007 | 33.08 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 33.02 | |||||||||
3 | Hugo Svensson | 2008 | 34.14 | |||||||
Varberg Sim | 35.85 | |||||||||
4 | Olle Lutgård | 2007 | 34.87 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 37.22 | |||||||||
5 | Adis Nukovic | 2007 | 35.01 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 38.69 | |||||||||
6 | Benjamin Nilsson | 2007 | 35.15 | |||||||
Nässjö SLS | 36.06 | |||||||||
7 | Wilgot Olausson | 2007 | 36.76 | |||||||
Nässjö SLS | 37.52 | |||||||||
8 | Martin Pranjic | 2007 | 37.99 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 38.79 | |||||||||
9 | Tony Grahovic | 2007 | 38.46 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 40.27 | |||||||||
10 | Theo Ekblad | 2008 | 39.17 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 40.72 | |||||||||
11 | Ismar Kahrimanovic | 2008 | 39.79 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 39.50 | |||||||||
12 | Maximiliam Källström | 2008 | 50.92 | |||||||
Varberg Sim | 47.16 | |||||||||
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albin Tallbäck | 2005 | 27.45 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 27.53 | |||||||||
2 | Anders Runeqvist | 2005 | 28.71 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 28.54 | |||||||||
3 | Jacob Lindström | 2005 | 29.08 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 29.23 | |||||||||
4 | Alfred Enlund | 2005 | 30.61 | |||||||
Nässjö SLS | 28.73 | |||||||||
5 | Zed Roos | 2006 | 30.64 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 32.30 | |||||||||
6 | Vilgot Westman | 2006 | 30.75 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 32.75 | |||||||||
7 | Tony Kerman | 2005 | 32.07 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 31.73 | |||||||||
8 | Viggo Stjärnås | 2006 | 33.50 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 36.92 | |||||||||
9 | Joel Johansson | 2006 | 33.77 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 36.00 | |||||||||
10 | Danis Jugo | 2006 | 34.17 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 33.90 | |||||||||
11 | Eric Wilhelmsson | 2006 | 36.30 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 40.19 | |||||||||
12 | Edvin Söderlind | 2005 | 46.21 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 47.66 | |||||||||
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robin Pettersson | 2000 | 24.31 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 23.67 | |||||||||
2 | Ville Seppälä | 2004 | 25.33 | Deltar ej i final | ||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 25.50 | |||||||||
3 | Noah Svensson | 1999 | 25.99 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 24.38 | |||||||||
4 | Erik Stensson | 2002 | 26.21 | Deltar ej i final | ||||||
Värnamo Simsällskap | 23.78 | |||||||||
5 | Anton Bäckman | 2003 | 26.27 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 26.73 | |||||||||
6 | Sebastian Florez | 2004 | 26.63 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 26.72 | |||||||||
7 | Pavle Skoric | 2003 | 28.15 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 28.40 | |||||||||
8 | Carl Thelin | 2004 | 30.02 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 31.13 | |||||||||
9 | Daniel Kljajic | 2003 | 30.87 | |||||||
Nässjö SLS | 30.24 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:12 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 12:31 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Markus Andelius | 2007 | 29.83 | |||||||
Nässjö SLS | 30.07 | |||||||||
2 | Emil Bjärsholm | 2007 | 32.66 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 33.02 | |||||||||
3 | Hugo Svensson | 2008 | 34.13 | |||||||
Varberg Sim | 35.85 | |||||||||
4 | Olle Lutgård | 2007 | 35.19 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 37.22 | |||||||||
5 | Adis Nukovic | 2007 | 35.42 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 38.69 | |||||||||
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albin Tallbäck | 2005 | 27.99 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 27.53 | |||||||||
2 | Jacob Lindström | 2005 | 28.02 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 29.23 | |||||||||
3 | Anders Runeqvist | 2005 | 28.16 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 28.54 | |||||||||
4 | Alfred Enlund | 2005 | 29.43 | |||||||
Nässjö SLS | 28.73 | |||||||||
5 | Zed Roos | 2006 | 32.21 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 32.30 | |||||||||
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robin Pettersson | 2000 | 24.84 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 23.67 | |||||||||
2 | Noah Svensson | 1999 | 25.50 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 24.38 | |||||||||
3 | Anton Bäckman | 2003 | 26.45 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 26.73 | |||||||||
4 | Pavle Skoric | 2003 | 29.15 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 28.40 | |||||||||
- | Sebastian Florez | 2004 | DNS | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 26.72 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 12:31 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:12 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 3, 50m Frisim Fl 11 oy, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ebba Johansson | 2009 | 36.66 | |||||||
Varberg Sim | 38.55 | |||||||||
2 | Ebba Pantzar | 2009 | 36.75 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 36.56 | |||||||||
3 | Liv Blomdahl | 2009 | 37.62 | |||||||
Varberg Sim | 41.03 | |||||||||
4 | Edith Bard | 2009 | 37.84 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 39.26 | |||||||||
5 | Lovisa Holm | 2010 | 39.71 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 41.18 | |||||||||
6 | Sofia Soldesjö | 2009 | 41.91 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 44.38 | |||||||||
7 | Molly Bengtsson | 2010 | 42.37 | |||||||
Varberg Sim | 45.40 | |||||||||
8 | Iris Sternryd | 2011 | 43.23 | |||||||
Varberg Sim | 50.96 | |||||||||
9 | Lilly Rogö | 2009 | 44.18 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 47.43 | |||||||||
10 | Vera Dahlberg | 2010 | 44.67 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 45.26 | |||||||||
11 | Jadie Elgh | 2009 | 45.42 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 44.72 | |||||||||
12 | Nellie Brånn | 2010 | 49.77 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 48.16 | |||||||||
13 | Linnéa Nguyen Lyly | 2012 | 50.61 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 52.50 | |||||||||
14 | Nicoline Källström | 2009 | 53.85 | |||||||
Varberg Sim | 56.76 | |||||||||
15 | Alisha Marascu | 2010 | 1:04.66 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 1:16.27 | |||||||||
- | Lava Hagström | 2011 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | 54.46 | |||||||||
- | Tuva Svensson | 2009 | DSQ | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 39.60 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:12 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:12 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 4, 50m Frisim Po 11oy, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joel Stenström | 2009 | 37.91 | |||||||
Varberg Sim | 37.23 | |||||||||
2 | Linus Jansson | 2009 | 37.95 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 39.66 | |||||||||
3 | Elias Liljenvall | 2009 | 39.95 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | ||||||||||
4 | Hannes Walhjalt | 2010 | 42.47 | |||||||
Nässjö SLS | 43.70 | |||||||||
5 | Andrei Stefan | 2009 | 45.58 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 48.37 | |||||||||
6 | Vincent Nilsson | 2010 | 45.69 | |||||||
Nässjö SLS | 49.08 | |||||||||
7 | Faysal Alshoura | 2009 | 46.57 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 47.87 | |||||||||
8 | Kevin Hesselgren | 2010 | 52.24 | |||||||
Varberg Sim | 52.87 | |||||||||
9 | André Blomdahl | 2010 | 52.53 | |||||||
Varberg Sim | 50.37 | |||||||||
10 | Derhuy Truong | 2011 | 57.12 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 1:09.03 | |||||||||
11 | Belmin Omirovic | 2009 | 1:05.31 | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
- | Ruben Kramer | 2009 | DSQ | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 41.11 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:12 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:12 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gresa Hasi | 2008 | 35.10 | 1:14.13 | ||||||
Smålandsstenars Simsällskap | ||||||||||
2 | Alina Andersson | 2007 | 34.84 | 1:15.04 | ||||||
Nässjö SLS | 1:16.14 | |||||||||
3 | Ida Thom | 2007 | 34.99 | 1:17.43 | ||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 1:15.79 | |||||||||
4 | Ingrid Mann | 2007 | 39.22 | 1:24.60 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:28.80 | |||||||||
5 | Ella Jansson | 2007 | 39.77 | 1:26.49 | ||||||
Nässjö SLS | 1:23.09 | |||||||||
6 | Lotten Eriksson | 2008 | 43.42 | 1:32.03 | ||||||
Smålandsstenars Simsällskap | ||||||||||
7 | Siri Gustavsson | 2007 | 42.06 | 1:36.13 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
8 | Elsa Dahlberg | 2008 | 45.10 | 1:39.78 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
9 | Anna Cvitanovic | 2008 | 44.57 | 1:40.37 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:46.21 | |||||||||
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nina Mirkhan | 2006 | 31.67 | 1:09.67 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:07.92 | |||||||||
2 | Mara Nichitelea | 2006 | 36.05 | 1:19.66 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:20.35 | |||||||||
3 | Majken Eriksson | 2005 | 41.58 | 1:29.34 | ||||||
Smålandsstenars Simsällskap | ||||||||||
4 | Ella Stensson | 2005 | 39.50 | 1:30.46 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:28.76 | |||||||||
5 | Ajla Sistek | 2006 | 42.12 | 1:31.18 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:29.89 | |||||||||
6 | Tilde Florin | 2006 | 43.04 | 1:39.25 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:40.94 | |||||||||
- | Hilma Ihreborn | 2005 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | 1:10.16 | |||||||||
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Annie Seppälä | 2004 | 33.90 | 1:13.24 | ||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 1:12.63 | |||||||||
2 | Lovisa Svensson | 2002 | 34.25 | 1:16.20 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:15.07 | |||||||||
3 | Agnes Torén | 2003 | 34.85 | 1:16.48 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | 1:19.01 | |||||||||
4 | Evelina Johnsson | 2004 | 39.08 | 1:24.20 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:24.14 | |||||||||
5 | Jennifer Jingmark | 2003 | 38.45 | 1:25.29 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | 1:11.92 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:12 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 10:05 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Markus Andelius | 2007 | 40.68 | 1:27.76 | ||||||
Nässjö SLS | 1:24.73 | |||||||||
2 | Emil Bjärsholm | 2007 | 44.89 | 1:39.09 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | 1:40.84 | |||||||||
3 | Adis Nukovic | 2007 | 47.20 | 1:45.56 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:43.75 | |||||||||
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albin Tallbäck | 2005 | 32.80 | 1:11.40 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:10.16 | |||||||||
2 | Jacob Lindström | 2005 | 37.38 | 1:19.96 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:19.03 | |||||||||
3 | Anders Runeqvist | 2005 | 37.74 | 1:23.47 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:16.57 | |||||||||
4 | Tony Kerman | 2005 | 38.03 | 1:24.35 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | 1:23.62 | |||||||||
- | Zed Roos | 2006 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Stensson | 2002 | 29.13 | 1:01.47 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 55.43 | |||||||||
2 | Noah Svensson | 1999 | 29.50 | 1:02.58 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 58.98 | |||||||||
3 | Anton Bäckman | 2003 | 32.69 | 1:12.07 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:06.20 | |||||||||
4 | Carl Thelin | 2004 | 37.88 | 1:20.56 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:19.93 | |||||||||
5 | Pavle Skoric | 2003 | 36.37 | 1:23.84 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:22.76 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 10:05 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 10:41 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gresa Hasi | 2008 | 36.77 | 1:14.22 | ||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 1:13.81 | |||||||||
2 | Alina Andersson | 2007 | 37.55 | 1:15.15 | ||||||
Nässjö SLS | 1:13.82 | |||||||||
3 | Ingrid Mann | 2007 | 42.08 | 1:26.21 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:26.41 | |||||||||
4 | Ida Henrysson | 2007 | 41.72 | 1:26.25 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | 1:29.86 | |||||||||
5 | Vilma Ilyes | 2008 | 43.31 | 1:28.83 | ||||||
Ljungby Simsällskap | 1:33.25 | |||||||||
6 | Siri Gustavsson | 2007 | 44.17 | 1:30.49 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:30.80 | |||||||||
7 | Elsa Dahlberg | 2008 | 47.74 | 1:32.78 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:29.15 | |||||||||
8 | Isabelle Andersson | 2008 | 46.05 | 1:33.37 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:35.70 | |||||||||
9 | Vida Eriksson | 2007 | 46.48 | 1:33.63 | ||||||
Varberg Sim | 1:33.54 | |||||||||
10 | Daria Anghelescu | 2007 | 46.30 | 1:34.34 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:34.90 | |||||||||
11 | Siri Lindblom | 2008 | 48.18 | 1:36.51 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:35.95 | |||||||||
12 | Lotten Eriksson | 2008 | 48.13 | 1:37.04 | ||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 1:37.03 | |||||||||
13 | Emma Leandersson | 2007 | 46.17 | 1:37.35 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:40.60 | |||||||||
13 | Ronja Johansson Magnusson | 2007 | 47.67 | 1:37.35 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:37.04 | |||||||||
15 | Hanna Sandberg | 2007 | 46.89 | 1:37.42 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:37.92 | |||||||||
16 | Samira Sistek | 2008 | 49.12 | 1:38.91 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:37.60 | |||||||||
17 | Stella Förstberg | 2007 | 49.46 | 1:40.39 | ||||||
Varberg Sim | 1:40.18 | |||||||||
18 | Elena Andone | 2007 | 52.07 | 1:44.13 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:47.47 | |||||||||
19 | Mahdia Ziraki | 2008 | 50.20 | 1:46.05 | ||||||
Ljungby Simsällskap | 2:01.29 | |||||||||
20 | Tindra Leijon | 2008 | 51.41 | 1:46.76 | ||||||
Varberg Sim | 1:42.02 | |||||||||
21 | Noomi Malm | 2008 | 53.74 | 1:48.07 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:57.88 | |||||||||
22 | Felicia Johansson | 2007 | 54.01 | 1:48.81 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:59.71 | |||||||||
23 | Kata Carola Tojzan | 2008 | 53.04 | 1:50.25 | ||||||
Ljungby Simsällskap | 1:52.90 | |||||||||
24 | Estelle Davis | 2008 | 54.36 | 1:52.71 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:48.39 | |||||||||
- | Alma Glamocanin | 2008 | DSQ | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
- | Selma Cosic | 2008 | DSQ | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:44.52 | |||||||||
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hilma Ihreborn | 2005 | 35.22 | 1:12.41 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:14.74 | |||||||||
2 | Nina Mirkhan | 2006 | 36.25 | 1:13.44 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:12.70 | |||||||||
3 | Linnea Haraldsson | 2005 | 36.96 | 1:16.18 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | 1:15.98 | |||||||||
4 | Mara Nichitelea | 2006 | 38.20 | 1:19.56 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:14.46 | |||||||||
5 | Selma Glamocanin | 2005 | 40.58 | 1:24.10 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | 1:24.33 | |||||||||
6 | Emelie Jansson | 2006 | 41.14 | 1:24.31 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:22.27 | |||||||||
7 | Alma Cosic | 2006 | 41.51 | 1:24.83 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:23.28 | |||||||||
8 | Wilma Ristl | 2006 | 42.81 | 1:28.20 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:26.35 | |||||||||
9 | Vilma Lagö | 2006 | 45.80 | 1:35.55 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:35.95 | |||||||||
10 | Signe Mörtsell | 2006 | 58.40 | 1:59.42 | ||||||
Varberg Sim | 1:56.10 | |||||||||
- | Majken Eriksson | 2005 | DSQ | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 1:23.69 | |||||||||
- | Michaela Malakova | 2006 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
- | Wilma Eringfeldt-Lager | 2005 | DSQ | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lovisa Svensson | 2002 | 35.50 | 1:13.11 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:11.97 | |||||||||
2 | Klara Tallbäck | 2003 | 38.50 | 1:19.59 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | 1:20.20 | |||||||||
3 | Agnes Torén | 2003 | 39.37 | 1:21.09 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | 1:18.12 | |||||||||
4 | Ebba Kemper | 2004 | 40.93 | 1:23.60 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | 1:24.77 | |||||||||
5 | Evelina Johnsson | 2004 | 42.28 | 1:24.35 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:21.86 | |||||||||
6 | Jennifer Jingmark | 2003 | 40.56 | 1:25.60 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | 1:17.90 | |||||||||
- | Lisa Flaa | 2002 | DNS | |||||||
Nässjö SLS | 1:14.68 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 10:41 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Bjärsholm | 2007 | 38.56 | 1:20.02 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | 1:24.09 | |||||||||
2 | Hugo Svensson | 2008 | 42.47 | 1:27.20 | ||||||
Varberg Sim | 1:28.34 | |||||||||
3 | Felix Falk | 2007 | 42.97 | 1:28.39 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:30.67 | |||||||||
4 | Olle Lutgård | 2007 | 44.46 | 1:30.47 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:42.72 | |||||||||
5 | Benjamin Nilsson | 2007 | 46.03 | 1:33.82 | ||||||
Nässjö SLS | 1:36.04 | |||||||||
6 | Wilgot Olausson | 2007 | 47.32 | 1:36.26 | ||||||
Nässjö SLS | 1:30.49 | |||||||||
- | Ismar Kahrimanovic | 2008 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
- | Maximiliam Källström | 2008 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Theo Ekblad | 2008 | DSQ | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:38.99 | |||||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albin Tallbäck | 2005 | 32.71 | 1:06.36 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:06.65 | |||||||||
2 | Anders Runeqvist | 2005 | 37.74 | 1:15.88 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:12.33 | |||||||||
3 | Alfred Enlund | 2005 | 38.67 | 1:20.41 | ||||||
Nässjö SLS | 1:14.50 | |||||||||
4 | Vilgot Westman | 2006 | 41.07 | 1:23.92 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:20.64 | |||||||||
5 | Tony Kerman | 2005 | 40.99 | 1:24.74 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | 1:26.22 | |||||||||
6 | Danis Jugo | 2006 | 41.58 | 1:26.17 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:36.53 | |||||||||
7 | Zed Roos | 2006 | 45.50 | 1:32.82 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:35.51 | |||||||||
8 | Eric Wilhelmsson | 2006 | 49.05 | 1:41.60 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:39.14 | |||||||||
9 | Joel Johansson | 2006 | 49.53 | 1:42.91 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:32.80 | |||||||||
10 | Edvin Söderlind | 2005 | 1:01.65 | 2:05.35 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 2:08.09 | |||||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Stensson | 2002 | 31.01 | 1:01.30 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 59.82 | |||||||||
2 | Ville Seppälä | 2004 | 30.99 | 1:02.88 | ||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 1:02.87 | |||||||||
3 | Noah Svensson | 1999 | 32.36 | 1:05.81 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:02.49 | |||||||||
4 | Anton Bäckman | 2003 | 33.72 | 1:10.52 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:07.75 | |||||||||
5 | Pavle Skoric | 2003 | 38.79 | 1:17.29 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:18.83 | |||||||||
6 | Carl Thelin | 2004 | 42.27 | 1:27.70 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:31.01 | |||||||||
- | Daniel Kljajic | 2003 | DSQ | |||||||
Nässjö SLS | 1:23.95 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 11:01 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 11:45 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 9, 100m Medley Fl 11oy, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ebba Johansson | 2009 | 43.60 | 1:33.29 | ||||||
Varberg Sim | 1:38.28 | |||||||||
2 | Tuva Svensson | 2009 | 45.85 | 1:36.01 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:38.13 | |||||||||
3 | Edith Bard | 2009 | 47.13 | 1:36.83 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | 1:47.73 | |||||||||
4 | Liv Blomdahl | 2009 | 45.87 | 1:37.87 | ||||||
Varberg Sim | 1:54.99 | |||||||||
5 | Ebba Pantzar | 2009 | 46.73 | 1:40.97 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:33.95 | |||||||||
6 | Sofia Soldesjö | 2009 | 55.83 | 1:51.33 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:49.26 | |||||||||
- | Jadie Elgh | 2009 | DSQ | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:53.58 | |||||||||
- | Lovisa Holm | 2010 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | 1:47.98 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 11:45 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 11:05 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 10, 100m Medley Po 11oy, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ruben Kramer | 2009 | 47.65 | 1:37.75 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:39.00 | |||||||||
2 | Joel Stenström | 2009 | 49.16 | 1:40.12 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
3 | Linus Jansson | 2009 | 48.35 | 1:42.82 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:44.41 | |||||||||
- | Hannes Walhjalt | 2010 | DSQ | |||||||
Nässjö SLS | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 11:05 |
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 11:38 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gresa Hasi | 2008 | 39.25 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 39.70 | |||||||||
2 | Ida Thom | 2007 | 41.68 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 1:00.38 | |||||||||
3 | Ingrid Mann | 2007 | 41.77 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 43.39 | |||||||||
4 | Siri Gustavsson | 2007 | 42.14 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 43.81 | |||||||||
5 | Ella Jansson | 2007 | 43.01 | |||||||
Nässjö SLS | 43.55 | |||||||||
6 | Gréta Soltész | 2008 | 43.18 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 43.91 | |||||||||
7 | Elsa Dahlberg | 2008 | 43.45 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 44.80 | |||||||||
8 | Ida Henrysson | 2007 | 45.10 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 44.81 | |||||||||
9 | Daria Anghelescu | 2007 | 46.40 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 47.31 | |||||||||
10 | Isabelle Andersson | 2008 | 46.94 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 47.89 | |||||||||
11 | Mahdia Ziraki | 2008 | 47.16 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 46.76 | |||||||||
12 | Alma Glamocanin | 2008 | 47.19 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 46.37 | |||||||||
13 | Alma Göransson | 2007 | 48.87 | |||||||
Varberg Sim | 49.29 | |||||||||
14 | Stella Förstberg | 2007 | 48.94 | |||||||
Varberg Sim | 50.86 | |||||||||
15 | Estelle Davis | 2008 | 49.02 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 49.18 | |||||||||
16 | Ellen Kemper | 2007 | 49.17 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 51.27 | |||||||||
17 | Saga Svensson | 2007 | 49.61 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 51.24 | |||||||||
18 | Ella Alsäter | 2007 | 49.88 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 51.52 | |||||||||
19 | Elena Andone | 2007 | 50.21 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 50.18 | |||||||||
20 | Anna Cvitanovic | 2008 | 51.98 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 58.57 | |||||||||
21 | Noomi Malm | 2008 | 52.54 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 55.31 | |||||||||
22 | Felicia Johansson | 2007 | 53.95 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 1:00.69 | |||||||||
23 | Siri Lindblom | 2008 | 55.45 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 55.38 | |||||||||
24 | Tindra Leijon | 2008 | 1:00.04 | |||||||
Varberg Sim | 1:00.20 | |||||||||
25 | Kata Carola Tojzan | 2008 | 1:01.87 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 1:00.05 | |||||||||
26 | Agnes Lundahl | 2008 | 1:05.78 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 1:05.25 | |||||||||
- | Jennifer Malkoc | 2008 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Samira Sistek | 2008 | DSQ | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 49.81 | |||||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hilma Ihreborn | 2005 | 35.35 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 35.33 | |||||||||
2 | Amanda Thom | 2005 | 36.35 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 37.19 | |||||||||
3 | Linnea Haraldsson | 2005 | 39.07 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 37.83 | |||||||||
4 | Nina Mirkhan | 2006 | 39.92 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 44.12 | |||||||||
5 | Wilma Ristl | 2006 | 40.10 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 42.64 | |||||||||
6 | Alma Cosic | 2006 | 41.22 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 39.84 | |||||||||
7 | Noe Oguni | 2005 | 41.61 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 43.09 | |||||||||
8 | Alva Beard | 2006 | 43.63 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 43.47 | |||||||||
9 | Mara Nichitelea | 2006 | 43.68 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 41.82 | |||||||||
10 | Frida Blomqvist | 2006 | 44.75 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 44.60 | |||||||||
11 | Lina Liljekvist | 2006 | 46.37 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 45.69 | |||||||||
12 | Hilda Darvelid | 2006 | 48.82 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 52.53 | |||||||||
13 | Signe Mörtsell | 2006 | 50.28 | |||||||
Varberg Sim | 49.71 | |||||||||
14 | Michaela Malakova | 2006 | 52.14 | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lovisa Svensson | 2002 | 38.54 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 38.45 | |||||||||
2 | Annie Seppälä | 2004 | 38.60 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 38.36 | |||||||||
3 | Klara Tallbäck | 2003 | 42.53 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 42.65 | |||||||||
4 | Evelina Johnsson | 2004 | 43.68 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 45.06 | |||||||||
5 | Agnes Torén | 2003 | 45.22 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 44.43 | |||||||||
6 | Jennifer Jingmark | 2003 | 47.87 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 41.91 | |||||||||
7 | Ebba Kemper | 2004 | 47.96 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 47.91 | |||||||||
- | Lisa Flaa | 2002 | DNS | |||||||
Nässjö SLS | 37.55 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 11:38 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 12:06 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gresa Hasi | 2008 | 38.95 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 39.70 | |||||||||
2 | Siri Gustavsson | 2007 | 41.43 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 43.81 | |||||||||
3 | Ingrid Mann | 2007 | 41.53 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 43.39 | |||||||||
4 | Ida Thom | 2007 | 42.51 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 1:00.38 | |||||||||
5 | Ella Jansson | 2007 | 42.86 | |||||||
Nässjö SLS | 43.55 | |||||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hilma Ihreborn | 2005 | 35.33 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 35.33 | |||||||||
2 | Amanda Thom | 2005 | 35.87 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 37.19 | |||||||||
3 | Linnea Haraldsson | 2005 | 38.76 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 37.83 | |||||||||
4 | Wilma Ristl | 2006 | 39.63 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 42.64 | |||||||||
5 | Nina Mirkhan | 2006 | 39.85 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 44.12 | |||||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Annie Seppälä | 2004 | 38.25 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 38.36 | |||||||||
2 | Lovisa Svensson | 2002 | 38.27 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 38.45 | |||||||||
3 | Evelina Johnsson | 2004 | 42.50 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 45.06 | |||||||||
4 | Klara Tallbäck | 2003 | 42.87 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 42.65 | |||||||||
5 | Agnes Torén | 2003 | 43.89 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 44.43 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 12:06 |
Resultat Gren 12 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:13 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felix Falk | 2007 | 43.87 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 45.43 | |||||||||
2 | Theo Ekblad | 2008 | 51.12 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 52.17 | |||||||||
3 | Wilgot Olausson | 2007 | 52.19 | |||||||
Nässjö SLS | 53.97 | |||||||||
4 | Maximiliam Källström | 2008 | 56.29 | |||||||
Varberg Sim | 55.71 | |||||||||
5 | Ismar Kahrimanovic | 2008 | 1:00.69 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 1:00.65 | |||||||||
- | Benjamin Nilsson | 2007 | DSQ | |||||||
Nässjö SLS | 52.36 | |||||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albin Tallbäck | 2005 | 34.64 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 36.84 | |||||||||
2 | Zed Roos | 2006 | 41.04 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 45.45 | |||||||||
3 | Joel Johansson | 2006 | 41.12 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 42.67 | |||||||||
4 | Tony Kerman | 2005 | 42.16 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 41.73 | |||||||||
5 | Viggo Stjärnås | 2006 | 44.26 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 46.47 | |||||||||
6 | Vilgot Westman | 2006 | 44.72 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 44.43 | |||||||||
7 | Eric Wilhelmsson | 2006 | 51.13 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 51.93 | |||||||||
- | Danis Jugo | 2006 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | 47.60 | |||||||||
- | Edvin Söderlind | 2005 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | 1:04.10 | |||||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Stensson | 2002 | 31.57 | Deltar ej i final | ||||||
Värnamo Simsällskap | 29.50 | |||||||||
2 | Noah Svensson | 1999 | 31.88 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 32.59 | |||||||||
3 | Robin Pettersson | 2000 | 32.14 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 32.58 | |||||||||
4 | Anton Bäckman | 2003 | 34.59 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 34.29 | |||||||||
5 | Sebastian Florez | 2004 | 35.75 | Deltar ej i final | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | 34.61 | |||||||||
6 | Pavle Skoric | 2003 | 38.22 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 38.26 | |||||||||
7 | Daniel Kljajic | 2003 | 38.96 | |||||||
Nässjö SLS | 38.22 | |||||||||
8 | Carl Thelin | 2004 | 43.44 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 46.15 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:13 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 12:13 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felix Falk | 2007 | 42.63 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 45.43 | |||||||||
2 | Theo Ekblad | 2008 | 48.81 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 52.17 | |||||||||
3 | Wilgot Olausson | 2007 | 50.34 | |||||||
Nässjö SLS | 53.97 | |||||||||
4 | Maximiliam Källström | 2008 | 56.14 | |||||||
Varberg Sim | 55.71 | |||||||||
- | Ismar Kahrimanovic | 2008 | DNS | |||||||
Värnamo Simsällskap | 1:00.65 | |||||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joel Johansson | 2006 | 39.20 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 42.67 | |||||||||
2 | Tony Kerman | 2005 | 40.76 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 41.73 | |||||||||
3 | Zed Roos | 2006 | 40.88 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 45.45 | |||||||||
4 | Viggo Stjärnås | 2006 | 42.06 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 46.47 | |||||||||
- | Albin Tallbäck | 2005 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | 36.84 | |||||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Noah Svensson | 1999 | 32.46 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 32.59 | |||||||||
2 | Robin Pettersson | 2000 | 32.64 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 32.58 | |||||||||
3 | Anton Bäckman | 2003 | 34.71 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 34.29 | |||||||||
4 | Pavle Skoric | 2003 | 39.65 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 38.26 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 12:13 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:13 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 13, 50m Bröstsim fl 11oy, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ebba Johansson | 2009 | 48.09 | |||||||
Varberg Sim | 47.86 | |||||||||
2 | Liv Blomdahl | 2009 | 49.40 | |||||||
Varberg Sim | 48.61 | |||||||||
3 | Vera Dahlberg | 2010 | 51.76 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 51.22 | |||||||||
4 | Ebba Pantzar | 2009 | 53.23 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 49.96 | |||||||||
5 | Lovisa Holm | 2010 | 54.87 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 53.53 | |||||||||
6 | Nellie Brånn | 2010 | 56.82 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 55.78 | |||||||||
7 | Lilly Rogö | 2009 | 57.67 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 56.67 | |||||||||
8 | Jadie Elgh | 2009 | 58.60 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 53.08 | |||||||||
9 | Lava Hagström | 2011 | 59.35 | |||||||
Varberg Sim | 1:12.79 | |||||||||
- | Alisha Marascu | 2010 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | 1:22.32 | |||||||||
- | Edith Bard | 2009 | DSQ | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 46.56 | |||||||||
- | Iris Sternryd | 2011 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Linnéa Nguyen Lyly | 2012 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
- | Molly Bengtsson | 2010 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | 1:10.83 | |||||||||
- | Nicoline Källström | 2009 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | 1:11.39 | |||||||||
- | Tuva Svensson | 2009 | DSQ | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 53.39 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:13 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:13 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 14, 50m Bröstsim po 11oy, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ruben Kramer | 2009 | 48.34 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 47.44 | |||||||||
2 | Linus Jansson | 2009 | 49.16 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 51.08 | |||||||||
3 | Joel Stenström | 2009 | 49.40 | |||||||
Varberg Sim | 50.64 | |||||||||
4 | Vincent Nilsson | 2010 | 52.83 | |||||||
Nässjö SLS | ||||||||||
5 | Elias Liljenvall | 2009 | 55.07 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | ||||||||||
6 | Faysal Alshoura | 2009 | 56.72 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 1:00.90 | |||||||||
7 | Andrei Stefan | 2009 | 58.79 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 1:01.78 | |||||||||
8 | Derhuy Truong | 2011 | 1:02.20 | |||||||
Ljungby Simsällskap | ||||||||||
- | André Blomdahl | 2010 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Belmin Omirovic | 2009 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
- | Hannes Walhjalt | 2010 | DSQ | |||||||
Nässjö SLS | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:13 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:14 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 15, 4X50m Medley Fl 13oy, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jönköpings Simsällskap Lag 1 | 2007 | 2:39.33 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 2:44.77 | |||||||||
Samira Sistek | 2008 | 42.09 | 42.09 | |||||||
Gréta Soltész | 2008 | 43.98 | 1:26.07 | |||||||
Ronja Johansson Magnusson | 2007 | 40.16 | 2:06.23 | |||||||
Hanna Sandberg | 2007 | 33.10 | 2:39.33 | |||||||
2 | Föreningen Varbergs Sim | 2007 | 2:53.10 | |||||||
Varberg Sim | 2:49.08 | |||||||||
Vida Eriksson | 2007 | 44.08 | 44.08 | |||||||
Liv Blomdahl | 2009 | 49.44 | 1:33.52 | |||||||
Ebba Johansson | 2009 | 40.79 | 2:14.31 | |||||||
Stella Förstberg | 2007 | 38.79 | 2:53.10 | |||||||
3 | Jönköpings Simsällskap Lag 2 | 2008 | 2:55.08 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 2:52.89 | |||||||||
Isabelle Andersson | 2008 | 42.91 | 42.91 | |||||||
Selma Cosic | 2008 | 47.79 | 1:30.70 | |||||||
Tuva Svensson | 2009 | 46.87 | 2:17.57 | |||||||
Ebba Pantzar | 2009 | 37.51 | 2:55.08 | |||||||
4 | Värnamo Simsällskap Lag 2 | 2007 | 3:00.59 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 3:48.25 | |||||||||
Siri Gustavsson | 2007 | 42.37 | 42.37 | |||||||
Felicia Johansson | 2007 | 53.36 | 1:35.73 | |||||||
Anna Cvitanovic | 2008 | 40.75 | 2:16.48 | |||||||
Vera Dahlberg | 2010 | 44.11 | 3:00.59 | |||||||
5 | Jönköpings Simsällskap Lag 3 | 2007 | 3:04.24 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 3:08.38 | |||||||||
Jadie Elgh | 2009 | 52.44 | 52.44 | |||||||
Estelle Davis | 2008 | 50.30 | 1:42.74 | |||||||
Siri Lindblom | 2008 | 45.47 | 2:28.21 | |||||||
Emma Leandersson | 2007 | 36.03 | 3:04.24 | |||||||
6 | Föreningen Varbergs Sim Lag 2 | 2007 | 3:15.11 | |||||||
Varberg Sim | 3:09.87 | |||||||||
Iris Sternryd | 2011 | 52.82 | 52.82 | |||||||
Alma Göransson | 2007 | 47.60 | 1:40.42 | |||||||
Tindra Leijon | 2008 | 51.21 | 2:31.63 | |||||||
Molly Bengtsson | 2010 | 43.48 | 3:15.11 | |||||||
7 | Värnamo Spec | 0 | 3:15.24 | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
Daria Anghelescu | 2007 | 43.91 | 43.91 | |||||||
Nellie Brånn | 2010 | 58.26 | 1:42.17 | |||||||
Elsa Dahlberg | 2008 | 40.72 | 2:22.89 | |||||||
Linnéa Nguyen Lyly | 2012 | 52.35 | 3:15.24 | |||||||
- | Jönköpings Simsällskap Lag 4 | 2008 | DSQ | |||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Elena Andone | 2007 | 48.35 | 48.35 | |||||||
Lilly Rogö | 2009 | 56.20 | 1:44.55 | |||||||
- | Ljungby Simsällskap | 2008 | DSQ | |||||||
Ljungby Simsällskap | 3:02.77 | |||||||||
Vilma Ilyes | 2008 | 42.93 | 42.93 | |||||||
Agnes Lundahl | 2008 | 1:03.22 | 1:46.15 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:14 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:14 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 16, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Värnamo Simsällskap | 2002 | 2:17.27 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 2:19.89 | |||||||||
Emelie Jansson | 2006 | 38.79 | 38.79 | |||||||
Hilma Ihreborn | 2005 | 35.14 | 1:13.93 | |||||||
Lovisa Svensson | 2002 | 32.41 | 1:46.34 | |||||||
Ella Stensson | 2005 | 30.93 | 2:17.27 | |||||||
2 | Smålandsstenars Simsällskap | 2004 | 2:18.23 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 2:20.53 | |||||||||
Majken Eriksson | 2005 | 38.44 | 38.44 | |||||||
Amanda Thom | 2005 | 35.72 | 1:14.16 | |||||||
Annie Seppälä | 2004 | 32.38 | 1:46.54 | |||||||
Noe Oguni | 2005 | 31.69 | 2:18.23 | |||||||
3 | Anderstorps Simsällskap | 2003 | 2:27.02 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 2:25.99 | |||||||||
Ebba Kemper | 2004 | 39.16 | 39.16 | |||||||
Klara Tallbäck | 2003 | 42.53 | 1:21.69 | |||||||
Jennifer Jingmark | 2003 | 34.86 | 1:56.55 | |||||||
Agnes Torén | 2003 | 30.47 | 2:27.02 | |||||||
4 | Värnamo Simsällskap Lag 2 | 2005 | 2:28.47 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 2:29.51 | |||||||||
Mara Nichitelea | 2006 | 36.37 | 36.37 | |||||||
Ingrid Mann | 2007 | 41.79 | 1:18.16 | |||||||
Nina Mirkhan | 2006 | 30.97 | 1:49.13 | |||||||
Lovisa Holm | 2010 | 39.34 | 2:28.47 | |||||||
5 | Jönköpings Simsällskap Lag 1 | 2004 | 2:30.30 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 2:27.82 | |||||||||
Wilma Ristl | 2006 | 41.68 | 41.68 | |||||||
Alma Cosic | 2006 | 40.98 | 1:22.66 | |||||||
Ajla Sistek | 2006 | 37.28 | 1:59.94 | |||||||
Evelina Johnsson | 2004 | 30.36 | 2:30.30 | |||||||
- | Jönköpings Simsällskap Lag 2 | 2006 | DSQ | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 2:54.04 | |||||||||
- | Värnamo Simsällskap Lag 3 | 2005 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:14 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:14 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 17, 4X50m Medley Po 13oy, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nässjö SLS | 2007 | 2:49.00 | |||||||
Nässjö SLS | 2:38.22 | |||||||||
Benjamin Nilsson | 2007 | 41.77 | 41.77 | |||||||
Markus Andelius | 2007 | 43.15 | 1:24.92 | |||||||
Wilgot Olausson | 2007 | 41.74 | 2:06.66 | |||||||
Hannes Walhjalt | 2010 | 42.34 | 2:49.00 | |||||||
2 | Föreningen Varbergs Sim | 2008 | 3:27.37 | |||||||
Varberg Sim | 3:17.71 | |||||||||
Joel Stenström | 2009 | 49.37 | 49.37 | |||||||
Maximiliam Källström | 2008 | 57.64 | 1:47.01 | |||||||
Hugo Svensson | 2008 | 45.12 | 2:32.13 | |||||||
André Blomdahl | 2010 | 55.24 | 3:27.37 | |||||||
- | Jönköpings Simsällskap Lag 1 | 2007 | DSQ | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 3:07.44 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:14 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:14 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 18, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Värnamo Simsällskap | 2000 | 2:17.37 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 2:21.19 | |||||||||
Robin Pettersson | 2000 | 29.04 | 29.04 | |||||||
Albin Tallbäck | 2005 | 34.77 | 1:03.81 | |||||||
Carl Thelin | 2004 | 33.72 | 1:37.53 | |||||||
Linus Jansson | 2009 | 39.84 | 2:17.37 | |||||||
2 | Värnamo Simsällskap Lag 2 | 2002 | 2:25.29 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 2:23.71 | |||||||||
Noah Svensson | 1999 | 29.41 | 29.41 | |||||||
Anton Bäckman | 2003 | 33.25 | 1:02.66 | |||||||
Anders Runeqvist | 2005 | 32.86 | 1:35.52 | |||||||
Andrei Stefan | 2009 | 49.77 | 2:25.29 | |||||||
3 | Jönköpings Simsällskap Lag 1 | 2005 | 2:28.93 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 2:29.58 | |||||||||
Vilgot Westman | 2006 | 38.67 | 38.67 | |||||||
Joel Johansson | 2006 | 40.95 | 1:19.62 | |||||||
Jacob Lindström | 2005 | 33.05 | 1:52.67 | |||||||
Felix Falk | 2007 | 36.26 | 2:28.93 | |||||||
- | Värnamo Simsällskap Lag 3 | 2003 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | 2:25.43 | |||||||||
Erik Stensson | 2002 | 28.95 | 28.95 | |||||||
Pavle Skoric | 2003 | 37.50 | 1:06.45 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:14 |
Resultat Gren 19 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:15 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alina Andersson | 2007 | 32.94 | |||||||
Nässjö SLS | 33.45 | |||||||||
2 | Gresa Hasi | 2008 | 33.68 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 33.72 | |||||||||
3 | Ida Thom | 2007 | 38.73 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 38.55 | |||||||||
4 | Ingrid Mann | 2007 | 38.99 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 40.12 | |||||||||
5 | Ella Jansson | 2007 | 39.54 | |||||||
Nässjö SLS | 39.35 | |||||||||
6 | Ida Henrysson | 2007 | 40.88 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 39.30 | |||||||||
7 | Vilma Ilyes | 2008 | 40.95 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 42.76 | |||||||||
8 | Elsa Dahlberg | 2008 | 41.26 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 40.06 | |||||||||
9 | Siri Gustavsson | 2007 | 41.69 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 41.66 | |||||||||
10 | Isabelle Andersson | 2008 | 42.39 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 44.66 | |||||||||
11 | Anna Cvitanovic | 2008 | 42.81 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 47.42 | |||||||||
12 | Daria Anghelescu | 2007 | 42.97 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 42.88 | |||||||||
13 | Samira Sistek | 2008 | 43.31 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 43.36 | |||||||||
14 | Selma Cosic | 2008 | 43.43 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 45.37 | |||||||||
15 | Siri Lindblom | 2008 | 43.93 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 46.85 | |||||||||
16 | Hanna Sandberg | 2007 | 43.97 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 44.64 | |||||||||
17 | Vida Eriksson | 2007 | 44.91 | |||||||
Varberg Sim | 42.56 | |||||||||
18 | Stella Förstberg | 2007 | 45.26 | |||||||
Varberg Sim | 46.99 | |||||||||
19 | Ellen Kemper | 2007 | 45.33 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 47.98 | |||||||||
20 | Emma Leandersson | 2007 | 45.39 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 48.08 | |||||||||
21 | Alma Glamocanin | 2008 | 45.56 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 41.87 | |||||||||
22 | Mahdia Ziraki | 2008 | 46.29 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 50.21 | |||||||||
23 | Elena Andone | 2007 | 47.62 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 51.58 | |||||||||
24 | Tindra Leijon | 2008 | 47.84 | |||||||
Varberg Sim | 48.01 | |||||||||
25 | Jennifer Malkoc | 2008 | 47.89 | |||||||
Varberg Sim | 56.76 | |||||||||
26 | Gréta Soltész | 2008 | 47.94 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 48.03 | |||||||||
27 | Saga Svensson | 2007 | 48.97 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 52.33 | |||||||||
28 | Estelle Davis | 2008 | 49.29 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 53.65 | |||||||||
29 | Noomi Malm | 2008 | 50.52 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 51.51 | |||||||||
30 | Alma Göransson | 2007 | 50.86 | |||||||
Varberg Sim | 49.48 | |||||||||
31 | Felicia Johansson | 2007 | 51.49 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 52.73 | |||||||||
32 | Kata Carola Tojzan | 2008 | 52.35 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 49.68 | |||||||||
33 | Agnes Lundahl | 2008 | 56.63 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 58.93 | |||||||||
- | Alice Carlqvist | 2007 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | 51.96 | |||||||||
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nina Mirkhan | 2006 | 34.63 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 34.22 | |||||||||
2 | Mara Nichitelea | 2006 | 34.67 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 35.02 | |||||||||
3 | Linnea Haraldsson | 2005 | 35.16 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 34.77 | |||||||||
4 | Wilma Eringfeldt-Lager | 2005 | 36.56 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 37.12 | |||||||||
5 | Emelie Jansson | 2006 | 37.19 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 38.67 | |||||||||
6 | Selma Glamocanin | 2005 | 38.24 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 37.38 | |||||||||
7 | Ella Stensson | 2005 | 38.47 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 36.74 | |||||||||
8 | Ajla Sistek | 2006 | 40.43 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 39.49 | |||||||||
9 | Wilma Ristl | 2006 | 40.88 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 41.39 | |||||||||
10 | Alva Beard | 2006 | 41.49 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 42.65 | |||||||||
11 | Vilma Lagö | 2006 | 41.77 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 43.02 | |||||||||
12 | Tilde Florin | 2006 | 42.89 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 42.35 | |||||||||
13 | Hilda Darvelid | 2006 | 42.95 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 45.81 | |||||||||
14 | Lina Liljekvist | 2006 | 45.12 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 43.33 | |||||||||
15 | Michaela Malakova | 2006 | 51.25 | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
16 | Signe Mörtsell | 2006 | 54.92 | |||||||
Varberg Sim | 52.00 | |||||||||
- | Alma Elstad Arenkvist | 2006 | DNS | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 44.44 | |||||||||
- | Alma Cosic | 2006 | DSQ | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 39.60 | |||||||||
- | Hilma Ihreborn | 2005 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | 33.30 | |||||||||
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lovisa Svensson | 2002 | 34.96 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 34.19 | |||||||||
2 | Klara Tallbäck | 2003 | 37.33 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 37.24 | |||||||||
3 | Agnes Torén | 2003 | 37.59 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 35.60 | |||||||||
4 | Jennifer Jingmark | 2003 | 39.20 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 36.02 | |||||||||
5 | Ebba Kemper | 2004 | 39.66 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 39.41 | |||||||||
- | Evelina Johnsson | 2004 | DSQ | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 40.94 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:15 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 11:48 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alina Andersson | 2007 | 32.63 | |||||||
Nässjö SLS | 33.45 | |||||||||
2 | Gresa Hasi | 2008 | 33.22 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 33.72 | |||||||||
3 | Ingrid Mann | 2007 | 38.01 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 40.12 | |||||||||
4 | Ida Thom | 2007 | 38.08 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 38.55 | |||||||||
5 | Ella Jansson | 2007 | 39.02 | |||||||
Nässjö SLS | 39.35 | |||||||||
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nina Mirkhan | 2006 | 33.92 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 34.22 | |||||||||
2 | Mara Nichitelea | 2006 | 34.97 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 35.02 | |||||||||
3 | Linnea Haraldsson | 2005 | 35.24 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 34.77 | |||||||||
4 | Emelie Jansson | 2006 | 38.10 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 38.67 | |||||||||
5 | Selma Glamocanin | 2005 | 38.42 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 37.38 | |||||||||
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lovisa Svensson | 2002 | 34.83 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 34.19 | |||||||||
2 | Agnes Torén | 2003 | 35.96 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 35.60 | |||||||||
3 | Klara Tallbäck | 2003 | 36.54 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 37.24 | |||||||||
4 | Ebba Kemper | 2004 | 39.69 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 39.41 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 11:48 |
Resultat Gren 20 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:15 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Bjärsholm | 2007 | 36.32 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 38.10 | |||||||||
2 | Markus Andelius | 2007 | 38.30 | |||||||
Nässjö SLS | 38.12 | |||||||||
3 | Hugo Svensson | 2008 | 40.21 | |||||||
Varberg Sim | 42.46 | |||||||||
4 | Felix Falk | 2007 | 41.43 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 41.68 | |||||||||
5 | Olle Lutgård | 2007 | 42.64 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 42.18 | |||||||||
6 | Benjamin Nilsson | 2007 | 43.03 | |||||||
Nässjö SLS | 42.24 | |||||||||
7 | Wilgot Olausson | 2007 | 43.06 | |||||||
Nässjö SLS | 40.47 | |||||||||
8 | Adis Nukovic | 2007 | 45.69 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 47.71 | |||||||||
9 | Ismar Kahrimanovic | 2008 | 46.85 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 47.85 | |||||||||
10 | Theo Ekblad | 2008 | 46.87 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 50.89 | |||||||||
11 | Martin Pranjic | 2007 | 47.35 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 48.58 | |||||||||
- | Maximiliam Källström | 2008 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albin Tallbäck | 2005 | 30.86 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 32.16 | |||||||||
2 | Alfred Enlund | 2005 | 35.14 | |||||||
Nässjö SLS | 33.70 | |||||||||
3 | Anders Runeqvist | 2005 | 36.04 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 35.10 | |||||||||
4 | Tony Kerman | 2005 | 38.05 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 38.97 | |||||||||
5 | Danis Jugo | 2006 | 40.98 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 44.67 | |||||||||
6 | Zed Roos | 2006 | 42.40 | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
7 | Eric Wilhelmsson | 2006 | 44.66 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 50.15 | |||||||||
- | Edvin Söderlind | 2005 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | 59.24 | |||||||||
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robin Pettersson | 2000 | 29.03 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 28.32 | |||||||||
2 | Ville Seppälä | 2004 | 29.62 | Deltar ej i final | ||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 29.78 | |||||||||
3 | Noah Svensson | 1999 | 29.65 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 28.19 | |||||||||
4 | Anton Bäckman | 2003 | 30.63 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 30.80 | |||||||||
5 | Sebastian Florez | 2004 | 34.94 | Deltar ej i final | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | 33.69 | |||||||||
6 | Daniel Kljajic | 2003 | 35.76 | |||||||
Nässjö SLS | 36.09 | |||||||||
7 | Pavle Skoric | 2003 | 37.81 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 38.05 | |||||||||
8 | Carl Thelin | 2004 | 39.17 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 40.26 | |||||||||
- | Erik Stensson | 2002 | DNS | |||||||
Värnamo Simsällskap | 28.11 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:15 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 11:54 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Bjärsholm | 2007 | 36.40 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 38.10 | |||||||||
2 | Markus Andelius | 2007 | 37.55 | |||||||
Nässjö SLS | 38.12 | |||||||||
3 | Hugo Svensson | 2008 | 39.95 | |||||||
Varberg Sim | 42.46 | |||||||||
4 | Olle Lutgård | 2007 | 40.49 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 42.18 | |||||||||
- | Felix Falk | 2007 | DSQ | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 41.68 | |||||||||
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albin Tallbäck | 2005 | 30.43 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 32.16 | |||||||||
2 | Anders Runeqvist | 2005 | 34.34 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 35.10 | |||||||||
3 | Alfred Enlund | 2005 | 34.64 | |||||||
Nässjö SLS | 33.70 | |||||||||
4 | Tony Kerman | 2005 | 39.54 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 38.97 | |||||||||
5 | Danis Jugo | 2006 | 39.76 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 44.67 | |||||||||
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robin Pettersson | 2000 | 29.00 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 28.32 | |||||||||
2 | Noah Svensson | 1999 | 29.20 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 28.19 | |||||||||
3 | Anton Bäckman | 2003 | 31.18 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 30.80 | |||||||||
4 | Pavle Skoric | 2003 | 38.76 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 38.05 | |||||||||
- | Daniel Kljajic | 2003 | DNS | |||||||
Nässjö SLS | 36.09 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 11:54 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:15 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 21, 50m Ryggsim fl 11oy, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ebba Pantzar | 2009 | 40.72 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 40.39 | |||||||||
2 | Edith Bard | 2009 | 43.53 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 43.88 | |||||||||
3 | Liv Blomdahl | 2009 | 45.08 | |||||||
Varberg Sim | 44.68 | |||||||||
4 | Ebba Johansson | 2009 | 45.62 | |||||||
Varberg Sim | 44.51 | |||||||||
5 | Tuva Svensson | 2009 | 47.15 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 47.55 | |||||||||
6 | Lovisa Holm | 2010 | 48.36 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 47.30 | |||||||||
7 | Jadie Elgh | 2009 | 49.59 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 47.31 | |||||||||
8 | Lava Hagström | 2011 | 49.71 | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
9 | Sofia Soldesjö | 2009 | 50.66 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 50.48 | |||||||||
10 | Lilly Rogö | 2009 | 51.59 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 54.09 | |||||||||
11 | Iris Sternryd | 2011 | 51.92 | |||||||
Varberg Sim | 55.50 | |||||||||
12 | Vera Dahlberg | 2010 | 56.22 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 55.55 | |||||||||
- | Alisha Marascu | 2010 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
- | Molly Bengtsson | 2010 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Nellie Brånn | 2010 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | 56.55 | |||||||||
- | Nicoline Källström | 2009 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | 57.69 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:15 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 22, 50m Ryggsim po 11oy, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joel Stenström | 2009 | 47.56 | |||||||
Varberg Sim | 47.07 | |||||||||
2 | Linus Jansson | 2009 | 49.12 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 51.02 | |||||||||
3 | Vincent Nilsson | 2010 | 50.62 | |||||||
Nässjö SLS | 52.19 | |||||||||
4 | Hannes Walhjalt | 2010 | 52.25 | |||||||
Nässjö SLS | 52.27 | |||||||||
5 | Derhuy Truong | 2011 | 59.28 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 59.56 | |||||||||
6 | Kevin Hesselgren | 2010 | 1:01.49 | |||||||
Varberg Sim | 58.84 | |||||||||
- | André Blomdahl | 2010 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | 55.37 | |||||||||
- | Andrei Stefan | 2009 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | 1:00.09 | |||||||||
- | Belmin Omirovic | 2009 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
- | Ruben Kramer | 2009 | DSQ | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 48.42 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:16 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 23, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ingrid Mann | 2007 | 43.74 | 1:32.39 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:34.87 | |||||||||
2 | Ella Jansson | 2007 | 45.27 | 1:33.05 | ||||||
Nässjö SLS | 1:33.05 | |||||||||
3 | Siri Gustavsson | 2007 | 44.34 | 1:34.00 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:34.18 | |||||||||
4 | Gréta Soltész | 2008 | 45.56 | 1:36.32 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:33.99 | |||||||||
5 | Elsa Dahlberg | 2008 | 46.36 | 1:37.89 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:39.76 | |||||||||
6 | Mahdia Ziraki | 2008 | 48.31 | 1:41.40 | ||||||
Ljungby Simsällskap | 1:43.73 | |||||||||
7 | Ronja Johansson Magnusson | 2007 | 49.21 | 1:43.08 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:44.46 | |||||||||
8 | Daria Anghelescu | 2007 | 49.31 | 1:44.16 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:44.27 | |||||||||
9 | Selma Cosic | 2008 | 50.17 | 1:44.51 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:50.28 | |||||||||
10 | Ida Henrysson | 2007 | 49.08 | 1:44.64 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | 1:42.05 | |||||||||
11 | Isabelle Andersson | 2008 | 49.00 | 1:45.17 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:44.59 | |||||||||
12 | Vilma Ilyes | 2008 | 50.09 | 1:45.73 | ||||||
Ljungby Simsällskap | 1:47.58 | |||||||||
13 | Emma Leandersson | 2007 | 50.54 | 1:47.53 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:57.57 | |||||||||
14 | Estelle Davis | 2008 | 50.73 | 1:47.55 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:50.68 | |||||||||
15 | Ellen Kemper | 2007 | 51.47 | 1:48.57 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | 1:48.64 | |||||||||
16 | Samira Sistek | 2008 | 50.59 | 1:49.56 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:58.35 | |||||||||
17 | Elena Andone | 2007 | 54.00 | 1:51.62 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:51.56 | |||||||||
18 | Saga Svensson | 2007 | 50.81 | 1:52.06 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
19 | Felicia Johansson | 2007 | 54.12 | 1:54.63 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:59.39 | |||||||||
20 | Anna Cvitanovic | 2008 | 55.74 | 1:55.72 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:55.44 | |||||||||
21 | Siri Lindblom | 2008 | 54.74 | 1:59.05 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 2:10.78 | |||||||||
22 | Alice Carlqvist | 2007 | 56.28 | 2:03.35 | ||||||
Varberg Sim | 2:02.65 | |||||||||
- | Alma Göransson | 2007 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | 1:47.10 | |||||||||
- | Stella Förstberg | 2007 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | 1:49.15 | |||||||||
Gren 23, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hilma Ihreborn | 2005 | 36.77 | 1:18.21 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:17.63 | |||||||||
2 | Amanda Thom | 2005 | 37.67 | 1:19.80 | ||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 1:22.72 | |||||||||
3 | Nina Mirkhan | 2006 | 40.56 | 1:26.39 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:25.77 | |||||||||
4 | Wilma Ristl | 2006 | 41.93 | 1:30.05 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:28.93 | |||||||||
5 | Alma Cosic | 2006 | 43.08 | 1:31.16 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:24.78 | |||||||||
6 | Noe Oguni | 2005 | 44.71 | 1:31.81 | ||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 1:33.51 | |||||||||
7 | Ajla Sistek | 2006 | 43.04 | 1:32.69 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:32.16 | |||||||||
8 | Alva Beard | 2006 | 44.98 | 1:34.46 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:37.44 | |||||||||
9 | Frida Blomqvist | 2006 | 44.00 | 1:34.64 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | 1:39.97 | |||||||||
10 | Lina Liljekvist | 2006 | 47.08 | 1:40.30 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:41.83 | |||||||||
11 | Signe Mörtsell | 2006 | 54.28 | 1:52.85 | ||||||
Varberg Sim | 1:51.27 | |||||||||
12 | Michaela Malakova | 2006 | 51.21 | 1:55.37 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
- | Boglarka Kovacs | 2006 | DNS | |||||||
Värnamo Simsällskap | 1:18.00 | |||||||||
Gren 23, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Annie Seppälä | 2004 | 40.36 | 1:24.67 | ||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 1:25.48 | |||||||||
2 | Lovisa Svensson | 2002 | 39.01 | 1:25.37 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:25.39 | |||||||||
3 | Klara Tallbäck | 2003 | 44.37 | 1:35.26 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | 1:33.05 | |||||||||
4 | Agnes Torén | 2003 | 48.29 | 1:42.40 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | 1:39.38 | |||||||||
5 | Jennifer Jingmark | 2003 | 48.15 | 1:45.50 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | 1:30.03 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:16 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 24, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felix Falk | 2007 | 45.46 | 1:35.68 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:37.32 | |||||||||
2 | Martin Pranjic | 2007 | 48.06 | 1:40.55 | ||||||
Ljungby Simsällskap | 1:44.94 | |||||||||
3 | Hugo Svensson | 2008 | 50.39 | 1:46.78 | ||||||
Varberg Sim | 1:47.21 | |||||||||
4 | Olle Lutgård | 2007 | 51.82 | 1:46.83 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:52.24 | |||||||||
5 | Adis Nukovic | 2007 | 52.61 | 1:50.90 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:54.68 | |||||||||
6 | Ismar Kahrimanovic | 2008 | 1:03.29 | 2:14.57 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 2:32.80 | |||||||||
- | Maximiliam Källström | 2008 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | 1:57.42 | |||||||||
- | Theo Ekblad | 2008 | DSQ | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:47.88 | |||||||||
- | Tony Grahovic | 2007 | DSQ | |||||||
Ljungby Simsällskap | 1:44.23 | |||||||||
Gren 24, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albin Tallbäck | 2005 | 36.49 | 1:18.69 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:19.50 | |||||||||
2 | Joel Johansson | 2006 | 41.38 | 1:30.45 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:35.35 | |||||||||
3 | Tony Kerman | 2005 | 44.58 | 1:30.91 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | 1:32.32 | |||||||||
4 | Zed Roos | 2006 | 42.19 | 1:32.16 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:34.90 | |||||||||
5 | Jacob Lindström | 2005 | 43.01 | 1:33.68 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:34.50 | |||||||||
6 | Viggo Stjärnås | 2006 | 47.24 | 1:38.06 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:40.35 | |||||||||
7 | Vilgot Westman | 2006 | 47.16 | 1:41.18 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:36.78 | |||||||||
8 | Danis Jugo | 2006 | 48.85 | 1:45.17 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:51.57 | |||||||||
9 | Eric Wilhelmsson | 2006 | 51.04 | 1:49.76 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:49.51 | |||||||||
- | Edvin Söderlind | 2005 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | 2:23.03 | |||||||||
Gren 24, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Bäckman | 2003 | 35.02 | 1:14.45 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:16.08 | |||||||||
2 | Sebastian Florez | 2004 | 37.07 | 1:22.22 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | 1:18.80 | |||||||||
3 | Daniel Kljajic | 2003 | 39.06 | 1:24.93 | ||||||
Nässjö SLS | 1:25.87 | |||||||||
4 | Pavle Skoric | 2003 | 41.43 | 1:28.34 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:25.51 | |||||||||
- | Erik Stensson | 2002 | DNS | |||||||
Värnamo Simsällskap | 1:05.20 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:16 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 25, 25m Fjärilsim Fl 11oy, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ebba Johansson | 2009 | 17.46 | |||||||
Varberg Sim | 18.52 | |||||||||
2 | Tuva Svensson | 2009 | 18.77 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 18.94 | |||||||||
3 | Ebba Pantzar | 2009 | 19.38 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 18.43 | |||||||||
4 | Liv Blomdahl | 2009 | 20.71 | |||||||
Varberg Sim | 22.45 | |||||||||
5 | Lovisa Holm | 2010 | 21.69 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 21.64 | |||||||||
6 | Sofia Soldesjö | 2009 | 24.27 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 25.35 | |||||||||
- | Edith Bard | 2009 | DSQ | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 19.87 | |||||||||
- | Lava Hagström | 2011 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Lilly Rogö | 2009 | DSQ | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 24.84 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:16 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 26, 25m Fjärilsim Po 11 oy, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joel Stenström | 2009 | 19.41 | |||||||
Varberg Sim | 20.48 | |||||||||
2 | Linus Jansson | 2009 | 19.52 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 21.07 | |||||||||
3 | Kevin Hesselgren | 2010 | 26.53 | |||||||
Varberg Sim | 26.24 | |||||||||
3 | Vincent Nilsson | 2010 | 26.53 | |||||||
Nässjö SLS | ||||||||||
- | Hannes Walhjalt | 2010 | DSQ | |||||||
Nässjö SLS | 21.26 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:16 |
Resultat Gren 27 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 27, 50m Fjärilsim Damer, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alina Andersson | 2007 | 31.44 | |||||||
Nässjö SLS | 31.36 | |||||||||
2 | Ida Thom | 2007 | 34.50 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 34.79 | |||||||||
3 | Ella Jansson | 2007 | 37.30 | |||||||
Nässjö SLS | 37.16 | |||||||||
4 | Ingrid Mann | 2007 | 37.33 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 37.83 | |||||||||
5 | Ronja Johansson Magnusson | 2007 | 39.82 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 41.73 | |||||||||
6 | Anna Cvitanovic | 2008 | 40.57 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 40.32 | |||||||||
7 | Elsa Dahlberg | 2008 | 41.13 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 40.07 | |||||||||
8 | Siri Gustavsson | 2007 | 41.36 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 43.12 | |||||||||
9 | Ida Henrysson | 2007 | 42.17 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 39.71 | |||||||||
10 | Isabelle Andersson | 2008 | 42.78 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 44.82 | |||||||||
11 | Mahdia Ziraki | 2008 | 43.46 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 45.66 | |||||||||
12 | Daria Anghelescu | 2007 | 45.18 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 43.65 | |||||||||
13 | Alma Glamocanin | 2008 | 45.42 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 43.53 | |||||||||
14 | Ellen Kemper | 2007 | 47.20 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 48.42 | |||||||||
15 | Vilma Ilyes | 2008 | 47.25 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 45.86 | |||||||||
16 | Samira Sistek | 2008 | 47.82 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 48.04 | |||||||||
17 | Siri Lindblom | 2008 | 49.39 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 50.67 | |||||||||
18 | Estelle Davis | 2008 | 53.14 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 53.80 | |||||||||
19 | Noomi Malm | 2008 | 53.55 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:01.32 | |||||||||
20 | Elena Andone | 2007 | 57.34 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 54.71 | |||||||||
- | Saga Svensson | 2007 | DSQ | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
- | Tindra Leijon | 2008 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | 50.76 | |||||||||
Gren 27, 50m Fjärilsim Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nina Mirkhan | 2006 | 31.26 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 31.14 | |||||||||
2 | Hilma Ihreborn | 2005 | 31.95 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 31.18 | |||||||||
3 | Mara Nichitelea | 2006 | 33.72 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 34.70 | |||||||||
4 | Linnea Haraldsson | 2005 | 34.21 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 32.81 | |||||||||
5 | Selma Glamocanin | 2005 | 34.28 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 34.15 | |||||||||
6 | Wilma Eringfeldt-Lager | 2005 | 36.14 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 36.08 | |||||||||
7 | Ella Stensson | 2005 | 37.70 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 36.52 | |||||||||
8 | Noe Oguni | 2005 | 37.83 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 36.70 | |||||||||
9 | Hilda Darvelid | 2006 | 45.87 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 46.87 | |||||||||
- | Boglarka Kovacs | 2006 | DNS | |||||||
Värnamo Simsällskap | 35.03 | |||||||||
Gren 27, 50m Fjärilsim Damer, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Annie Seppälä | 2004 | 32.58 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 32.39 | |||||||||
2 | Agnes Torén | 2003 | 33.31 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 33.74 | |||||||||
3 | Lovisa Svensson | 2002 | 33.98 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 33.41 | |||||||||
4 | Evelina Johnsson | 2004 | 35.68 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 38.33 | |||||||||
5 | Klara Tallbäck | 2003 | 36.04 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 35.58 | |||||||||
6 | Jennifer Jingmark | 2003 | 37.33 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 33.35 | |||||||||
7 | Ebba Kemper | 2004 | 40.96 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 41.12 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:16 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 27, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alina Andersson | 2007 | 31.02 | |||||||
Nässjö SLS | 31.36 | |||||||||
2 | Ida Thom | 2007 | 33.98 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 34.79 | |||||||||
3 | Ingrid Mann | 2007 | 35.42 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 37.83 | |||||||||
4 | Ella Jansson | 2007 | 36.00 | |||||||
Nässjö SLS | 37.16 | |||||||||
5 | Ronja Johansson Magnusson | 2007 | 39.21 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 41.73 | |||||||||
Gren 27, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nina Mirkhan | 2006 | 30.85 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 31.14 | |||||||||
2 | Hilma Ihreborn | 2005 | 32.28 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 31.18 | |||||||||
3 | Mara Nichitelea | 2006 | 33.65 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 34.70 | |||||||||
4 | Linnea Haraldsson | 2005 | 33.83 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 32.81 | |||||||||
5 | Selma Glamocanin | 2005 | 34.85 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 34.15 | |||||||||
Gren 27, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Annie Seppälä | 2004 | 32.58 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 32.39 | |||||||||
2 | Agnes Torén | 2003 | 32.88 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 33.74 | |||||||||
3 | Lovisa Svensson | 2002 | 33.05 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 33.41 | |||||||||
4 | Evelina Johnsson | 2004 | 35.57 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 38.33 | |||||||||
5 | Klara Tallbäck | 2003 | 35.91 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 35.58 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 28 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:17 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 28, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Markus Andelius | 2007 | 35.02 | |||||||
Nässjö SLS | 35.58 | |||||||||
2 | Emil Bjärsholm | 2007 | 41.76 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 44.20 | |||||||||
3 | Wilgot Olausson | 2007 | 42.13 | |||||||
Nässjö SLS | 41.71 | |||||||||
4 | Adis Nukovic | 2007 | 44.11 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 51.89 | |||||||||
5 | Theo Ekblad | 2008 | 44.48 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 47.43 | |||||||||
6 | Tony Grahovic | 2007 | 45.11 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 46.59 | |||||||||
7 | Benjamin Nilsson | 2007 | 45.92 | |||||||
Nässjö SLS | 45.81 | |||||||||
Gren 28, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albin Tallbäck | 2005 | 31.34 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 31.59 | |||||||||
2 | Alfred Enlund | 2005 | 32.48 | |||||||
Nässjö SLS | 31.18 | |||||||||
3 | Anders Runeqvist | 2005 | 33.51 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 32.99 | |||||||||
4 | Jacob Lindström | 2005 | 33.62 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 32.70 | |||||||||
5 | Tony Kerman | 2005 | 36.35 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 37.43 | |||||||||
6 | Vilgot Westman | 2006 | 36.77 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 43.19 | |||||||||
7 | Zed Roos | 2006 | 37.60 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 39.55 | |||||||||
8 | Viggo Stjärnås | 2006 | 43.80 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 52.86 | |||||||||
9 | Danis Jugo | 2006 | 44.53 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 41.59 | |||||||||
Gren 28, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robin Pettersson | 2000 | 26.80 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 25.96 | |||||||||
2 | Noah Svensson | 1999 | 27.66 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 25.93 | |||||||||
3 | Anton Bäckman | 2003 | 29.70 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 29.18 | |||||||||
4 | Sebastian Florez | 2004 | 31.08 | Deltar ej i final | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | 30.39 | |||||||||
5 | Carl Thelin | 2004 | 35.48 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 36.03 | |||||||||
6 | Pavle Skoric | 2003 | 35.59 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 35.17 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:17 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 11:36 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 28, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Markus Andelius | 2007 | 33.64 | |||||||
Nässjö SLS | 35.58 | |||||||||
2 | Wilgot Olausson | 2007 | 39.69 | |||||||
Nässjö SLS | 41.71 | |||||||||
3 | Emil Bjärsholm | 2007 | 40.32 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 44.20 | |||||||||
4 | Adis Nukovic | 2007 | 43.28 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 51.89 | |||||||||
5 | Theo Ekblad | 2008 | 43.87 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 47.43 | |||||||||
Gren 28, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albin Tallbäck | 2005 | 30.78 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 31.59 | |||||||||
2 | Alfred Enlund | 2005 | 30.99 | |||||||
Nässjö SLS | 31.18 | |||||||||
3 | Anders Runeqvist | 2005 | 32.03 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 32.99 | |||||||||
4 | Jacob Lindström | 2005 | 32.20 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 32.70 | |||||||||
5 | Tony Kerman | 2005 | 35.70 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 37.43 | |||||||||
Gren 28, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robin Pettersson | 2000 | 26.86 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 25.96 | |||||||||
2 | Noah Svensson | 1999 | 27.25 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 25.93 | |||||||||
3 | Anton Bäckman | 2003 | 29.25 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 29.18 | |||||||||
4 | Carl Thelin | 2004 | 34.19 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 36.03 | |||||||||
5 | Pavle Skoric | 2003 | 34.77 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 35.17 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 11:36 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:17 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 29, 4X50m Frisim Fl 13oy, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Värnamo Simsällskap Lag 2 | 2007 | 2:15.97 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 2:58.92 | |||||||||
Elsa Dahlberg | 2008 | 35.42 | 35.42 | |||||||
Siri Gustavsson | 2007 | 33.31 | 1:08.73 | |||||||
Ingrid Mann | 2007 | 31.02 | 1:39.75 | |||||||
Anna Cvitanovic | 2008 | 36.22 | 2:15.97 | |||||||
2 | Jönköpings Simsällskap Lag 1 | 2007 | 2:24.88 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 2:29.64 | |||||||||
Samira Sistek | 2008 | 37.98 | 37.98 | |||||||
Gréta Soltész | 2008 | 36.96 | 1:14.94 | |||||||
Ronja Johansson Magnusson | 2007 | 37.09 | 1:52.03 | |||||||
Hanna Sandberg | 2007 | 32.85 | 2:24.88 | |||||||
3 | Jönköpings Simsällskap Lag 2 | 2008 | 2:34.52 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 2:35.65 | |||||||||
Isabelle Andersson | 2008 | 39.25 | 39.25 | |||||||
Selma Cosic | 2008 | 38.09 | 1:17.34 | |||||||
Tuva Svensson | 2009 | 40.06 | 1:57.40 | |||||||
Ebba Pantzar | 2009 | 37.12 | 2:34.52 | |||||||
4 | Jönköpings Simsällskap Lag 3 | 2007 | 2:36.55 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 2:48.24 | |||||||||
Elena Andone | 2007 | 40.66 | 40.66 | |||||||
Estelle Davis | 2008 | 41.61 | 1:22.27 | |||||||
Siri Lindblom | 2008 | 39.25 | 2:01.52 | |||||||
Emma Leandersson | 2007 | 35.03 | 2:36.55 | |||||||
5 | Föreningen Varbergs Sim Lag 2 | 2007 | 2:37.19 | |||||||
Varberg Sim | 2:38.81 | |||||||||
Alma Göransson | 2007 | 40.47 | 40.47 | |||||||
Ebba Johansson | 2009 | 39.62 | 1:20.09 | |||||||
Stella Förstberg | 2007 | 38.52 | 1:58.61 | |||||||
Liv Blomdahl | 2009 | 38.58 | 2:37.19 | |||||||
6 | Föreningen Varbergs Sim Lag 3 | 2007 | 2:43.64 | |||||||
Varberg Sim | 2:44.02 | |||||||||
Molly Bengtsson | 2010 | 41.30 | 41.30 | |||||||
Vida Eriksson | 2007 | 38.90 | 1:20.20 | |||||||
Alice Carlqvist | 2007 | 42.88 | 2:03.08 | |||||||
Tindra Leijon | 2008 | 40.56 | 2:43.64 | |||||||
7 | Ljungby Simsällskap | 2008 | 2:54.66 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 2:56.85 | |||||||||
Kata Carola Tojzan | 2008 | 42.33 | 42.33 | |||||||
Agnes Lundahl | 2008 | 57.59 | 1:39.92 | |||||||
Mahdia Ziraki | 2008 | 37.06 | 2:16.98 | |||||||
Vilma Ilyes | 2008 | 37.68 | 2:54.66 | |||||||
8 | Föreningen Varbergs Sim | 2009 | 3:17.32 | |||||||
Varberg Sim | 3:27.58 | |||||||||
Nicoline Källström | 2009 | 57.55 | 57.55 | |||||||
Iris Sternryd | 2011 | 47.57 | 1:45.12 | |||||||
Jennifer Malkoc | 2008 | 44.86 | 2:29.98 | |||||||
Lava Hagström | 2011 | 47.34 | 3:17.32 | |||||||
- | Jönköpings Simsällskap Lag 4 | 2009 | DSQ | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 3:05.39 | |||||||||
Jadie Elgh | 2009 | 44.86 | 44.86 | |||||||
Lilly Rogö | 2009 | 48.52 | 1:33.38 | |||||||
Sofia Soldesjö | 2009 | 43.88 | 2:17.26 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:17 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:17 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 30, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Smålandsstenars Simsällskap | 2004 | 2:01.03 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 2:05.44 | |||||||||
Annie Seppälä | 2004 | 30.35 | 30.35 | |||||||
Amanda Thom | 2005 | 29.68 | 1:00.03 | |||||||
Noe Oguni | 2005 | 31.72 | 1:31.75 | |||||||
Gresa Hasi | 2008 | 29.28 | 2:01.03 | |||||||
2 | Hvetlanda Simsällskap | 2005 | 2:05.24 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | 2:04.87 | |||||||||
Selma Glamocanin | 2005 | 30.86 | 30.86 | |||||||
Wilma Eringfeldt-Lager | 2005 | 31.51 | 1:02.37 | |||||||
Linnea Haraldsson | 2005 | 28.32 | 1:30.69 | |||||||
Alma Glamocanin | 2008 | 34.55 | 2:05.24 | |||||||
3 | Jönköpings Simsällskap Lag 1 | 2004 | 2:10.50 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 2:11.12 | |||||||||
Ajla Sistek | 2006 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Wilma Ristl | 2006 | 34.06 | 1:06.46 | |||||||
Evelina Johnsson | 2004 | 30.74 | 1:37.20 | |||||||
Alma Cosic | 2006 | 33.30 | 2:10.50 | |||||||
4 | Anderstorps Simsällskap | 2003 | 2:14.85 | |||||||
Anderstorps Simsällskap | 2:16.09 | |||||||||
Klara Tallbäck | 2003 | 32.75 | 32.75 | |||||||
Hilda Darvelid | 2006 | 34.99 | 1:07.74 | |||||||
Ebba Kemper | 2004 | 36.38 | 1:44.12 | |||||||
Agnes Torén | 2003 | 30.73 | 2:14.85 | |||||||
5 | Jönköpings Simsällskap Lag 2 | 2005 | 2:20.13 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 2:18.76 | |||||||||
Alva Beard | 2006 | 35.15 | 35.15 | |||||||
Vilma Lagö | 2006 | 36.66 | 1:11.81 | |||||||
Lina Liljekvist | 2006 | 33.73 | 1:45.54 | |||||||
Tilde Florin | 2006 | 34.59 | 2:20.13 | |||||||
6 | Värnamo Simsällskap Lag 2 | 2005 | 2:22.78 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 2:12.14 | |||||||||
Hilma Ihreborn | 2005 | 29.15 | 29.15 | |||||||
Mara Nichitelea | 2006 | 29.89 | 59.04 | |||||||
Lovisa Holm | 2010 | 41.65 | 1:40.69 | |||||||
Felicia Johansson | 2007 | 42.09 | 2:22.78 | |||||||
7 | Värnamo Simsällskap | 2005 | 2:34.29 | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
Nina Mirkhan | 2006 | 28.77 | 28.77 | |||||||
Ella Stensson | 2005 | 31.67 | 1:00.44 | |||||||
Vera Dahlberg | 2010 | 46.61 | 1:47.05 | |||||||
Nellie Brånn | 2010 | 47.24 | 2:34.29 | |||||||
8 | Värnamo Simsällskap Lag 3 | 2002 | 2:57.06 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 2:00.89 | |||||||||
Lovisa Svensson | 2002 | 30.94 | 30.94 | |||||||
Emelie Jansson | 2006 | 31.35 | 1:02.29 | |||||||
Michaela Malakova | 2006 | 44.90 | 1:47.19 | |||||||
Alisha Marascu | 2010 | 1:09.87 | 2:57.06 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:17 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:17 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 31, 4X50m Frisim 13oy, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nässjö SLS | 2007 | 2:29.73 | |||||||
Nässjö SLS | 2:16.81 | |||||||||
Markus Andelius | 2007 | 30.14 | 30.14 | |||||||
Benjamin Nilsson | 2007 | 37.76 | 1:07.90 | |||||||
Wilgot Olausson | 2007 | 36.96 | 1:44.86 | |||||||
Hannes Walhjalt | 2010 | 44.87 | 2:29.73 | |||||||
2 | Jönköpings Simsällskap Lag 1 | 2007 | 2:34.31 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 2:37.74 | |||||||||
Adis Nukovic | 2007 | 35.38 | 35.38 | |||||||
Olle Lutgård | 2007 | 36.47 | 1:11.85 | |||||||
Theo Ekblad | 2008 | 41.44 | 1:53.29 | |||||||
Ruben Kramer | 2009 | 41.02 | 2:34.31 | |||||||
3 | Föreningen Varbergs Sim | 2008 | 2:52.36 | |||||||
Varberg Sim | 2:50.61 | |||||||||
Hugo Svensson | 2008 | 34.73 | 34.73 | |||||||
Joel Stenström | 2009 | 38.49 | 1:13.22 | |||||||
André Blomdahl | 2010 | 51.43 | 2:04.65 | |||||||
Maximiliam Källström | 2008 | 47.71 | 2:52.36 | |||||||
4 | Värnamo Spec | 0 | 3:08.51 | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
Linus Jansson | 2009 | 39.90 | 39.90 | |||||||
Ismar Kahrimanovic | 2008 | 42.34 | 1:22.24 | |||||||
Andrei Stefan | 2009 | 49.78 | 2:12.02 | |||||||
Belmin Omirovic | 2009 | 56.49 | 3:08.51 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:17 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:17 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 32, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Värnamo Simsällskap Lag 3 | 2000 | 1:49.88 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 2:04.37 | |||||||||
Robin Pettersson | 2000 | 24.49 | 24.49 | |||||||
Anders Runeqvist | 2005 | 27.87 | 52.36 | |||||||
Carl Thelin | 2004 | 29.71 | 1:22.07 | |||||||
Christoffer Arvidsson | 1989 | 27.81 | 1:49.88 | |||||||
2 | Värnamo Simsällskap | 2003 | 1:58.91 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 1:57.69 | |||||||||
Noah Svensson | 1999 | 25.01 | 25.01 | |||||||
Albin Tallbäck | 2005 | 27.44 | 52.45 | |||||||
Zed Roos | 2006 | 31.67 | 1:24.12 | |||||||
Danis Jugo | 2006 | 34.79 | 1:58.91 | |||||||
3 | Värnamo Simsällskap Lag 2 | 2002 | 2:07.85 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 2:07.16 | |||||||||
Erik Stensson | 2002 | 27.65 | 27.65 | |||||||
Anton Bäckman | 2003 | 26.12 | 53.77 | |||||||
Pavle Skoric | 2003 | 27.92 | 1:21.69 | |||||||
Edvin Söderlind | 2005 | 46.16 | 2:07.85 | |||||||
4 | Jönköpings Simsällskap Lag 1 | 2005 | 2:10.35 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 2:14.35 | |||||||||
Vilgot Westman | 2006 | 31.70 | 31.70 | |||||||
Felix Falk | 2007 | 35.97 | 1:07.67 | |||||||
Jacob Lindström | 2005 | 29.77 | 1:37.44 | |||||||
Viggo Stjärnås | 2006 | 32.91 | 2:10.35 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:17 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 09:04 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 33, 4X50m Frisim Mix 13oy, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nässjö SLS | 2007 | 2:04.80 | |||||||
Nässjö SLS | 2:04.26 | |||||||||
Benjamin Nilsson | 2007 | 35.43 | 35.43 | |||||||
Ella Jansson | 2007 | 32.38 | 1:07.81 | |||||||
Alina Andersson | 2007 | 28.15 | 1:35.96 | |||||||
Markus Andelius | 2007 | 28.84 | 2:04.80 | |||||||
2 | Föreningen Varbergs Sim | 2007 | 2:26.79 | |||||||
Varberg Sim | 2:29.76 | |||||||||
Hugo Svensson | 2008 | 33.45 | 33.45 | |||||||
Joel Stenström | 2009 | 38.22 | 1:11.67 | |||||||
Stella Förstberg | 2007 | 37.65 | 1:49.32 | |||||||
Ebba Johansson | 2009 | 37.47 | 2:26.79 | |||||||
- | Värnamo Simsällskap Lag 2 | 2008 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | 41.18 | |||||||||
Linus Jansson | 2009 | 38.79 | 38.79 | |||||||
Andrei Stefan | 2009 | 49.27 | 1:28.06 | |||||||
Felicia Johansson | 2007 | 41.57 | 2:09.63 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 09:04 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 09:08 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 34, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Värnamo Simsällskap Lag 3 | 2005 | 1:52.00 | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
Robin Pettersson | 2000 | 24.89 | 24.89 | |||||||
Anton Bäckman | 2003 | 25.89 | 50.78 | |||||||
Emelie Jansson | 2006 | 30.94 | 1:21.72 | |||||||
Ella Stensson | 2005 | 30.28 | 1:52.00 | |||||||
2 | Värnamo Simsällskap Lag 2 | 1999 | 1:52.21 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 1:53.33 | |||||||||
Mara Nichitelea | 2006 | 29.64 | 29.64 | |||||||
Lovisa Svensson | 2002 | 31.30 | 1:00.94 | |||||||
Noah Svensson | 1999 | 23.70 | 1:24.64 | |||||||
Anders Runeqvist | 2005 | 27.57 | 1:52.21 | |||||||
3 | Värnamo Simsällskap | 2003 | 1:52.51 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 1:52.20 | |||||||||
Nina Mirkhan | 2006 | 28.76 | 28.76 | |||||||
Hilma Ihreborn | 2005 | 28.83 | 57.59 | |||||||
Albin Tallbäck | 2005 | 26.82 | 1:24.41 | |||||||
Pavle Skoric | 2003 | 28.10 | 1:52.51 | |||||||
4 | Värnamo Simsällskap Lag 4 | 2000 | 2:06.44 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 1:53.85 | |||||||||
Carl Thelin | 2004 | 30.70 | 30.70 | |||||||
Zed Roos | 2006 | 30.66 | 1:01.36 | |||||||
Ingrid Mann | 2007 | 31.08 | 1:32.44 | |||||||
Daria Anghelescu | 2007 | 34.00 | 2:06.44 | |||||||
5 | Värnamo Simsällskap Lag 5 | 2002 | 2:28.55 | |||||||
Värnamo Simsällskap | 1:52.10 | |||||||||
Siri Gustavsson | 2007 | 32.15 | 32.15 | |||||||
Elsa Dahlberg | 2008 | 35.38 | 1:07.53 | |||||||
Edvin Söderlind | 2005 | 46.33 | 1:53.86 | |||||||
Danis Jugo | 2006 | 34.69 | 2:28.55 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 09:08 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 09:38 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 35, 200m Frisim Damer, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nina Mirkhan | 2006 | 32.02 | 1:05.53 | 1:39.83 | 2:14.34 | ||||
Värnamo Simsällskap | 2:12.99 | |||||||||
2 | Hilma Ihreborn | 2005 | 31.90 | 1:05.77 | 1:40.79 | 2:14.98 | ||||
Värnamo Simsällskap | 2:15.37 | |||||||||
3 | Lovisa Svensson | 2002 | 33.91 | 1:09.52 | 1:45.96 | 2:21.34 | ||||
Värnamo Simsällskap | 2:14.91 | |||||||||
4 | Annie Seppälä | 2004 | 33.19 | 1:09.10 | 1:45.68 | 2:21.70 | ||||
Smålandsstenars Simsällskap | 2:21.16 | |||||||||
5 | Mara Nichitelea | 2006 | 33.44 | 1:10.89 | 1:49.06 | 2:26.73 | ||||
Värnamo Simsällskap | 2:29.07 | |||||||||
6 | Evelina Johnsson | 2004 | 33.91 | 1:11.71 | 1:50.26 | 2:27.00 | ||||
Jönköpings Simsällskap | 2:29.16 | |||||||||
7 | Alina Andersson | 2007 | 35.35 | 1:13.60 | 1:52.79 | 2:29.34 | ||||
Nässjö SLS | 2:29.25 | |||||||||
8 | Agnes Torén | 2003 | 34.05 | 1:12.73 | 1:52.10 | 2:30.39 | ||||
Anderstorps Simsällskap | 2:30.91 | |||||||||
9 | Ella Stensson | 2005 | 34.63 | 1:12.33 | 1:51.57 | 2:30.72 | ||||
Värnamo Simsällskap | 2:29.15 | |||||||||
10 | Emelie Jansson | 2006 | 34.47 | 1:12.79 | 1:52.92 | 2:31.30 | ||||
Värnamo Simsällskap | 2:35.58 | |||||||||
11 | Ida Thom | 2007 | 35.59 | 1:16.44 | 1:56.78 | 2:36.82 | ||||
Smålandsstenars Simsällskap | 2:42.71 | |||||||||
12 | Ingrid Mann | 2007 | 35.64 | 1:15.30 | 1:57.04 | 2:37.43 | ||||
Värnamo Simsällskap | 2:41.05 | |||||||||
12 | Klara Tallbäck | 2003 | 35.52 | 1:15.14 | 1:56.61 | 2:37.43 | ||||
Anderstorps Simsällskap | 2:38.35 | |||||||||
14 | Noe Oguni | 2005 | 35.98 | 1:15.80 | 1:58.20 | 2:39.50 | ||||
Smålandsstenars Simsällskap | 2:40.09 | |||||||||
15 | Ajla Sistek | 2006 | 37.80 | 1:18.64 | 2:00.06 | 2:40.20 | ||||
Jönköpings Simsällskap | 2:41.94 | |||||||||
16 | Ella Jansson | 2007 | 38.13 | 1:19.80 | 2:02.04 | 2:42.17 | ||||
Nässjö SLS | 2:41.60 | |||||||||
17 | Tilde Florin | 2006 | 37.05 | 1:18.74 | 2:01.25 | 2:44.16 | ||||
Jönköpings Simsällskap | 2:45.93 | |||||||||
18 | Siri Gustavsson | 2007 | 37.35 | 1:19.48 | 2:04.46 | 2:45.11 | ||||
Värnamo Simsällskap | 2:49.19 | |||||||||
19 | Lina Liljekvist | 2006 | 37.58 | 1:20.00 | 2:04.00 | 2:47.16 | ||||
Jönköpings Simsällskap | 2:48.56 | |||||||||
20 | Ebba Kemper | 2004 | 38.35 | 1:22.46 | 2:07.60 | 2:48.78 | ||||
Anderstorps Simsällskap | 2:49.72 | |||||||||
21 | Saga Nilsson | 2008 | 38.32 | 1:21.60 | 2:08.46 | 2:49.56 | ||||
Smålandsstenars Simsällskap | 2:51.28 | |||||||||
22 | Alva Beard | 2006 | 38.49 | 1:21.51 | 2:07.27 | 2:50.03 | ||||
Jönköpings Simsällskap | 2:53.81 | |||||||||
23 | Daria Anghelescu | 2007 | 40.02 | 1:23.76 | 2:09.54 | 2:52.18 | ||||
Värnamo Simsällskap | 2:59.60 | |||||||||
24 | Hanna Sandberg | 2007 | 38.85 | 1:23.34 | 2:09.14 | 2:52.46 | ||||
Jönköpings Simsällskap | 3:06.52 | |||||||||
25 | Elsa Dahlberg | 2008 | 40.01 | 1:25.66 | 2:11.23 | 2:53.98 | ||||
Värnamo Simsällskap | 2:21.15 | |||||||||
26 | Ellen Kemper | 2007 | 39.98 | 1:26.21 | 2:12.87 | 2:56.75 | ||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
27 | Emma Leandersson | 2007 | 38.80 | 1:24.80 | 2:12.16 | 2:58.05 | ||||
Jönköpings Simsällskap | 3:16.00 | |||||||||
28 | Gréta Soltész | 2008 | 39.57 | 1:26.49 | 2:14.37 | 2:58.52 | ||||
Jönköpings Simsällskap | 3:00.44 | |||||||||
29 | Vilma Lagö | 2006 | 38.74 | 1:24.24 | 2:12.25 | 2:58.88 | ||||
Jönköpings Simsällskap | 3:57.54 | |||||||||
30 | Alma Göransson | 2007 | 45.18 | 1:37.02 | 2:30.73 | 3:20.59 | ||||
Varberg Sim | 3:29.65 | |||||||||
31 | Vida Eriksson | 2007 | 43.33 | 1:34.91 | 2:30.00 | 3:22.30 | ||||
Varberg Sim | ||||||||||
32 | Felicia Johansson | 2007 | 46.08 | 1:37.36 | 2:31.35 | 3:25.37 | ||||
Värnamo Simsällskap | 4:03.46 | |||||||||
33 | Noomi Malm | 2008 | 45.69 | 1:44.21 | 2:42.67 | 3:39.48 | ||||
Jönköpings Simsällskap | 3:54.12 | |||||||||
- | Anna Cvitanovic | 2008 | DNS | |||||||
Värnamo Simsällskap | 3:16.18 | |||||||||
- | Boglarka Kovacs | 2006 | DNS | |||||||
Värnamo Simsällskap | 2:37.76 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 09:38 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 09:56 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 36, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Bäckman | 2003 | 29.20 | 1:00.82 | 1:32.63 | 2:04.15 | ||||
Värnamo Simsällskap | 2:02.90 | |||||||||
2 | Noah Svensson | 1999 | 29.25 | 1:00.37 | 1:32.61 | 2:04.58 | ||||
Värnamo Simsällskap | 1:59.49 | |||||||||
3 | Ville Seppälä | 2004 | 30.11 | 1:03.63 | 1:37.76 | 2:11.10 | ||||
Smålandsstenars Simsällskap | 2:11.41 | |||||||||
4 | Albin Tallbäck | 2005 | 30.92 | 1:05.45 | 1:40.74 | 2:15.63 | ||||
Värnamo Simsällskap | 2:13.33 | |||||||||
5 | Jacob Lindström | 2005 | 33.62 | 1:10.98 | 1:48.59 | 2:24.53 | ||||
Jönköpings Simsällskap | 2:19.50 | |||||||||
6 | Carl Thelin | 2004 | 33.73 | 1:11.45 | 1:49.14 | 2:26.07 | ||||
Värnamo Simsällskap | 2:25.23 | |||||||||
7 | Pavle Skoric | 2003 | 34.37 | 1:13.05 | 1:51.20 | 2:28.14 | ||||
Värnamo Simsällskap | 2:21.98 | |||||||||
8 | Tony Kerman | 2005 | 34.18 | 1:11.90 | 1:50.74 | 2:29.21 | ||||
Anderstorps Simsällskap | 2:36.40 | |||||||||
9 | Alfred Enlund | 2005 | 32.80 | 1:12.52 | 1:53.68 | 2:32.34 | ||||
Nässjö SLS | 2:29.32 | |||||||||
10 | Anders Runeqvist | 2005 | 31.99 | 1:10.20 | 1:52.44 | 2:32.77 | ||||
Värnamo Simsällskap | 2:17.63 | |||||||||
11 | Markus Andelius | 2007 | 34.45 | 1:14.01 | 1:54.94 | 2:34.17 | ||||
Nässjö SLS | 2:37.40 | |||||||||
12 | Emil Bjärsholm | 2007 | 35.09 | 1:14.06 | 1:55.15 | 2:36.22 | ||||
Anderstorps Simsällskap | 2:54.86 | |||||||||
13 | Axel Hägg | 2007 | 34.99 | 1:15.83 | 1:58.90 | 2:40.71 | ||||
Anderstorps Simsällskap | 3:11.40 | |||||||||
14 | Hugo Svensson | 2008 | 37.43 | 1:21.22 | 2:04.59 | 2:44.48 | ||||
Varberg Sim | 2:56.77 | |||||||||
15 | Viggo Stjärnås | 2006 | 37.10 | 1:21.04 | 2:05.39 | 2:44.94 | ||||
Jönköpings Simsällskap | 3:03.89 | |||||||||
16 | Danis Jugo | 2006 | 37.83 | 1:20.43 | 2:06.59 | 2:50.57 | ||||
Värnamo Simsällskap | 3:20.77 | |||||||||
17 | Zed Roos | 2006 | 37.74 | 1:22.27 | 2:09.00 | 2:51.76 | ||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
18 | Olle Lutgård | 2007 | 39.27 | 1:24.65 | 2:10.92 | 2:54.78 | ||||
Jönköpings Simsällskap | 3:17.21 | |||||||||
19 | Felix Falk | 2007 | 38.49 | 1:23.62 | 2:10.80 | 2:55.65 | ||||
Jönköpings Simsällskap | 3:21.67 | |||||||||
20 | Benjamin Nilsson | 2007 | 39.10 | 1:26.69 | 2:13.47 | 2:58.60 | ||||
Nässjö SLS | 2:59.91 | |||||||||
21 | Wilgot Olausson | 2007 | 42.49 | 1:31.42 | 2:20.73 | 3:05.75 | ||||
Nässjö SLS | 3:14.68 | |||||||||
22 | Edvin Söderlind | 2005 | 52.53 | 1:51.97 | 2:48.84 | 3:40.90 | ||||
Värnamo Simsällskap | 3:47.74 | |||||||||
23 | Maximiliam Källström | 2008 | 53.30 | 1:57.10 | 3:02.28 | 4:01.94 | ||||
Varberg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 09:56 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 10:07 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 37, 100m Ryggsim Fl 11oy, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ebba Pantzar | 2009 | 44.07 | 1:29.43 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:35.08 | |||||||||
2 | Ebba Johansson | 2009 | 47.60 | 1:35.06 | ||||||
Varberg Sim | 1:39.62 | |||||||||
3 | Tuva Svensson | 2009 | 49.16 | 1:39.13 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:41.62 | |||||||||
4 | Lovisa Holm | 2010 | 49.30 | 1:40.97 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:42.88 | |||||||||
5 | Nellie Brånn | 2010 | 58.22 | 2:03.66 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
6 | Nicoline Källström | 2009 | 1:00.42 | 2:06.00 | ||||||
Varberg Sim | 2:07.21 | |||||||||
7 | Linnéa Nguyen Lyly | 2012 | 1:02.03 | 2:10.03 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
- | Vera Dahlberg | 2010 | DNS | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 10:07 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 38, 100m Ryggsim Po 11oy, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joel Bjärsholm | 2009 | 46.14 | 1:32.60 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | 1:47.97 | |||||||||
2 | Joel Stenström | 2009 | 50.50 | 1:45.74 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
3 | Hannes Walhjalt | 2010 | 52.01 | 1:51.69 | ||||||
Nässjö SLS | ||||||||||
- | Andrei Stefan | 2009 | DNS | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
- | Kevin Hesselgren | 2010 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | 1:56.28 | |||||||||
- | Linus Jansson | 2009 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | 1:51.62 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 39, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hilma Ihreborn | 2005 | 34.18 | 1:15.80 | 1:58.44 | 2:33.49 | ||||
Värnamo Simsällskap | 2:29.60 | |||||||||
2 | Nina Mirkhan | 2006 | 32.85 | 1:14.82 | 2:01.22 | 2:36.46 | ||||
Värnamo Simsällskap | 2:31.53 | |||||||||
3 | Lovisa Svensson | 2002 | 35.10 | 1:16.38 | 2:03.99 | 2:40.23 | ||||
Värnamo Simsällskap | 2:35.55 | |||||||||
4 | Gresa Hasi | 2008 | 35.60 | 1:17.39 | 2:07.06 | 2:42.05 | ||||
Smålandsstenars Simsällskap | 2:42.92 | |||||||||
5 | Ella Jansson | 2007 | 38.67 | 1:25.24 | 2:15.39 | 2:54.82 | ||||
Nässjö SLS | 2:58.56 | |||||||||
6 | Evelina Johnsson | 2004 | 38.14 | 1:23.86 | 2:16.76 | 2:55.68 | ||||
Jönköpings Simsällskap | 2:52.62 | |||||||||
7 | Ingrid Mann | 2007 | 39.31 | 1:25.92 | 2:19.95 | 2:59.54 | ||||
Värnamo Simsällskap | 3:00.04 | |||||||||
8 | Wilma Ristl | 2006 | 42.70 | 1:31.28 | 2:20.15 | 3:01.00 | ||||
Jönköpings Simsällskap | 3:03.76 | |||||||||
9 | Siri Gustavsson | 2007 | 42.06 | 1:33.46 | 2:23.98 | 3:05.70 | ||||
Värnamo Simsällskap | 3:13.99 | |||||||||
10 | Ebba Kemper | 2004 | 42.96 | 1:28.03 | 2:26.26 | 3:08.22 | ||||
Anderstorps Simsällskap | 3:07.59 | |||||||||
11 | Elsa Dahlberg | 2008 | 45.37 | 1:36.05 | 2:28.90 | 3:13.74 | ||||
Värnamo Simsällskap | 3:11.15 | |||||||||
12 | Alva Beard | 2006 | 44.64 | 1:34.66 | 2:28.72 | 3:13.78 | ||||
Jönköpings Simsällskap | 3:14.82 | |||||||||
13 | Ronja Johansson Magnusson | 2007 | 42.14 | 1:33.64 | 2:30.90 | 3:14.04 | ||||
Jönköpings Simsällskap | 3:21.66 | |||||||||
14 | Saga Nilsson | 2008 | 44.76 | 1:34.73 | 2:30.62 | 3:14.59 | ||||
Smålandsstenars Simsällskap | ||||||||||
15 | Daria Anghelescu | 2007 | 45.51 | 1:37.73 | 2:35.50 | 3:19.52 | ||||
Värnamo Simsällskap | 3:23.48 | |||||||||
16 | Isabelle Andersson | 2008 | 44.67 | 1:39.39 | 2:34.51 | 3:21.36 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
17 | Ellen Kemper | 2007 | 48.27 | 1:39.64 | 2:36.99 | 3:21.91 | ||||
Anderstorps Simsällskap | 3:27.34 | |||||||||
18 | Selma Cosic | 2008 | 47.93 | 1:41.99 | 2:38.92 | 3:27.07 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
19 | Stella Förstberg | 2007 | 45.40 | 1:41.73 | 2:43.39 | 3:28.23 | ||||
Varberg Sim | ||||||||||
20 | Siri Lindblom | 2008 | 47.82 | 1:40.84 | 2:46.04 | 3:35.25 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
21 | Samira Sistek | 2008 | 48.52 | 1:43.22 | 2:48.73 | 3:43.64 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
22 | Estelle Davis | 2008 | 54.27 | 1:54.81 | 2:50.79 | 3:45.19 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
- | Anna Cvitanovic | 2008 | DNS | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
- | Boglarka Kovacs | 2006 | DNS | |||||||
Värnamo Simsällskap | 2:42.37 | |||||||||
- | Elena Andone | 2007 | DNS | |||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
- | Alice Carlqvist | 2007 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Alma Cosic | 2006 | DSQ | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 3:02.34 | |||||||||
- | Freja Tistelgren | 2008 | DSQ | |||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
- | Mara Nichitelea | 2006 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | 2:47.66 | |||||||||
- | Tindra Leijon | 2008 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 10:52 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 40, 200m Medley Herrar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Noah Svensson | 1999 | 31.66 | 1:11.27 | 1:51.26 | 2:25.39 | ||||
Värnamo Simsällskap | 2:15.46 | |||||||||
2 | Anton Bäckman | 2003 | 32.25 | 1:11.78 | 1:54.94 | 2:28.05 | ||||
Värnamo Simsällskap | 2:24.06 | |||||||||
3 | Albin Tallbäck | 2005 | 32.28 | 1:09.55 | 1:53.16 | 2:28.10 | ||||
Värnamo Simsällskap | 2:29.59 | |||||||||
4 | Tony Kerman | 2005 | 37.11 | 1:22.76 | 2:12.75 | 2:50.57 | ||||
Anderstorps Simsällskap | 2:55.97 | |||||||||
5 | Pavle Skoric | 2003 | 37.70 | 1:23.47 | 2:15.12 | 2:52.79 | ||||
Värnamo Simsällskap | 2:43.91 | |||||||||
6 | Carl Thelin | 2004 | 35.48 | 1:20.28 | 2:14.23 | 2:54.10 | ||||
Värnamo Simsällskap | 2:59.76 | |||||||||
7 | Vilgot Westman | 2006 | 38.40 | 1:25.25 | 2:20.38 | 2:57.69 | ||||
Jönköpings Simsällskap | 2:54.17 | |||||||||
8 | Zed Roos | 2006 | 38.20 | 1:30.82 | 2:24.22 | 3:08.44 | ||||
Värnamo Simsällskap | 3:12.88 | |||||||||
9 | Axel Hägg | 2007 | 42.27 | 1:32.29 | 2:29.15 | 3:09.65 | ||||
Anderstorps Simsällskap | 3:09.16 | |||||||||
10 | Joel Johansson | 2006 | 44.19 | 1:38.65 | 2:28.01 | 3:09.70 | ||||
Jönköpings Simsällskap | 3:20.84 | |||||||||
11 | Danis Jugo | 2006 | 45.10 | 1:31.51 | 2:28.16 | 3:09.83 | ||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
- | Hugo Svensson | 2008 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 10:52 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 41, 100m Bröstsim Fl 11oy, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liv Blomdahl | 2009 | 48.31 | 1:43.67 | ||||||
Varberg Sim | 1:50.52 | |||||||||
2 | Ebba Johansson | 2009 | 50.31 | 1:46.05 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
3 | Tuva Svensson | 2009 | 52.27 | 1:52.29 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:56.23 | |||||||||
4 | Ebba Pantzar | 2009 | 53.09 | 1:52.88 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:50.38 | |||||||||
5 | Vera Dahlberg | 2010 | 53.49 | 1:53.27 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
6 | Lilly Rogö | 2009 | 54.63 | 1:58.72 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
7 | Nellie Brånn | 2010 | 59.63 | 2:07.59 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
- | Alisha Marascu | 2010 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
- | Lovisa Holm | 2010 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | 1:58.02 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 11:01 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 11:02 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 42, 100m Bröstsim Po 11oy, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ruben Kramer | 2009 | 48.69 | 1:43.79 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:45.85 | |||||||||
2 | Joel Bjärsholm | 2009 | 50.96 | 1:49.03 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | 1:59.04 | |||||||||
3 | Vincent Nilsson | 2010 | 52.97 | 1:51.24 | ||||||
Nässjö SLS | ||||||||||
4 | Linus Jansson | 2009 | 54.13 | 1:52.73 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:55.52 | |||||||||
- | Andrei Stefan | 2009 | DNS | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 11:02 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 11:15 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 43, 100m Frisim Fl 11oy, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tuva Svensson | 2009 | 40.77 | 1:24.40 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:28.08 | |||||||||
2 | Ebba Pantzar | 2009 | 42.12 | 1:26.81 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:24.50 | |||||||||
3 | Lovisa Holm | 2010 | 43.84 | 1:30.79 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:32.17 | |||||||||
4 | Sofia Soldesjö | 2009 | 45.97 | 1:33.53 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:38.34 | |||||||||
5 | Molly Bengtsson | 2010 | 46.61 | 1:41.17 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
6 | Linnéa Nguyen Lyly | 2012 | 53.96 | 1:54.07 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 2:15.83 | |||||||||
7 | Nicoline Källström | 2009 | 1:04.93 | 2:18.93 | ||||||
Varberg Sim | 2:11.77 | |||||||||
8 | Alisha Marascu | 2010 | 1:20.64 | 2:53.34 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
- | Nellie Brånn | 2010 | DNS | |||||||
Värnamo Simsällskap | 2:06.29 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 11:15 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 44, 100m Frisim Po 11oy, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joel Bjärsholm | 2009 | 39.15 | 1:20.52 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | 1:26.52 | |||||||||
2 | Joel Stenström | 2009 | 39.91 | 1:21.58 | ||||||
Varberg Sim | 1:30.82 | |||||||||
3 | Ruben Kramer | 2009 | 41.30 | 1:27.54 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:27.18 | |||||||||
4 | Linus Jansson | 2009 | 43.54 | 1:33.22 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:34.15 | |||||||||
5 | Hannes Walhjalt | 2010 | 46.11 | 1:40.02 | ||||||
Nässjö SLS | ||||||||||
6 | Vincent Nilsson | 2010 | 55.94 | 1:53.37 | ||||||
Nässjö SLS | ||||||||||
7 | Kevin Hesselgren | 2010 | 59.80 | 2:04.89 | ||||||
Varberg Sim | 1:58.19 | |||||||||
- | Andrei Stefan | 2009 | DNS | |||||||
Värnamo Simsällskap | 1:54.30 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 101 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 101, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alina Andersson | 2007 | 30.82 | 1:03.71 | ||||||
Nässjö SLS | 1:03.96 | |||||||||
2 | Gresa Hasi | 2008 | 32.08 | 1:04.87 | ||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 1:04.90 | |||||||||
3 | Ingrid Mann | 2007 | 34.42 | 1:11.50 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:11.76 | |||||||||
4 | Ella Jansson | 2007 | 34.98 | 1:12.31 | ||||||
Nässjö SLS | 1:12.55 | |||||||||
5 | Siri Gustavsson | 2007 | 36.11 | 1:13.53 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:13.34 | |||||||||
6 | Hanna Sandberg | 2007 | 36.97 | 1:17.03 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:20.41 | |||||||||
7 | Daria Anghelescu | 2007 | 38.79 | 1:18.50 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:20.97 | |||||||||
8 | Gréta Soltész | 2008 | 38.08 | 1:19.56 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:21.60 | |||||||||
9 | Elsa Dahlberg | 2008 | 38.61 | 1:19.77 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:18.20 | |||||||||
10 | Emma Leandersson | 2007 | 37.64 | 1:21.13 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:30.48 | |||||||||
11 | Ronja Johansson Magnusson | 2007 | 39.05 | 1:21.64 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:24.69 | |||||||||
12 | Anna Cvitanovic | 2008 | 41.70 | 1:24.43 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:24.10 | |||||||||
13 | Ellen Kemper | 2007 | 41.13 | 1:25.39 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | 1:29.86 | |||||||||
14 | Stella Förstberg | 2007 | 41.28 | 1:26.15 | ||||||
Varberg Sim | 1:25.49 | |||||||||
15 | Selma Cosic | 2008 | 41.23 | 1:26.28 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:30.10 | |||||||||
16 | Siri Lindblom | 2008 | 1:28.16 | 1:28.16 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:31.50 | |||||||||
17 | Isabelle Andersson | 2008 | 42.50 | 1:28.75 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:28.61 | |||||||||
18 | Tindra Leijon | 2008 | 44.10 | 1:32.71 | ||||||
Varberg Sim | 1:32.65 | |||||||||
19 | Estelle Davis | 2008 | 43.24 | 1:33.54 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:31.14 | |||||||||
20 | Elena Andone | 2007 | 45.76 | 1:33.69 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:35.16 | |||||||||
21 | Alma Göransson | 2007 | 46.05 | 1:34.43 | ||||||
Varberg Sim | 1:33.82 | |||||||||
22 | Felicia Johansson | 2007 | 46.06 | 1:35.51 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:38.31 | |||||||||
23 | Samira Sistek | 2008 | 44.74 | 1:36.38 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:35.69 | |||||||||
24 | Noomi Malm | 2008 | 47.42 | 1:40.86 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:51.21 | |||||||||
25 | Alice Carlqvist | 2007 | 49.50 | 1:42.07 | ||||||
Varberg Sim | 1:42.29 | |||||||||
- | Vida Eriksson | 2007 | DNS | |||||||
Varberg Sim | 1:31.72 | |||||||||
Gren 101, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nina Mirkhan | 2006 | 30.09 | 1:01.61 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 59.72 | |||||||||
2 | Hilma Ihreborn | 2005 | 30.54 | 1:01.81 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:00.26 | |||||||||
3 | Mara Nichitelea | 2006 | 30.47 | 1:04.99 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:05.11 | |||||||||
4 | Ella Stensson | 2005 | 33.13 | 1:09.13 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:06.96 | |||||||||
5 | Emelie Jansson | 2006 | 33.40 | 1:09.74 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:08.49 | |||||||||
6 | Ajla Sistek | 2006 | 34.21 | 1:11.19 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:11.39 | |||||||||
7 | Wilma Ristl | 2006 | 35.88 | 1:13.20 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:13.32 | |||||||||
8 | Alma Cosic | 2006 | 35.59 | 1:13.23 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:09.44 | |||||||||
9 | Tilde Florin | 2006 | 36.21 | 1:15.51 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:16.82 | |||||||||
10 | Alva Beard | 2006 | 36.66 | 1:15.61 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:17.81 | |||||||||
11 | Lina Liljekvist | 2006 | 36.92 | 1:16.47 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:13.12 | |||||||||
12 | Vilma Lagö | 2006 | 38.16 | 1:19.72 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:23.40 | |||||||||
- | Boglarka Kovacs | 2006 | DNS | |||||||
Värnamo Simsällskap | 1:08.39 | |||||||||
Gren 101, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lovisa Svensson | 2002 | 32.26 | 1:07.58 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:03.51 | |||||||||
2 | Evelina Johnsson | 2004 | 32.88 | 1:07.99 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:08.57 | |||||||||
3 | Agnes Torén | 2003 | 33.00 | 1:08.98 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | 1:08.81 | |||||||||
4 | Ebba Kemper | 2004 | 37.37 | 1:17.51 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | 1:17.63 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:16 |
Resultat Gren 102 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Vidösternsimmet Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Värnamo | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | Värnamo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2020 |
Gren 102, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Markus Andelius | 2007 | 32.21 | 1:07.72 | ||||||
Nässjö SLS | 1:06.41 | |||||||||
2 | Emil Bjärsholm | 2007 | 33.48 | 1:09.95 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | 1:12.41 | |||||||||
3 | Hugo Svensson | 2008 | 36.52 | 1:17.70 | ||||||
Varberg Sim | 1:19.80 | |||||||||
4 | Olle Lutgård | 2007 | 38.10 | 1:18.98 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:19.61 | |||||||||
5 | Felix Falk | 2007 | 37.88 | 1:21.07 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:24.17 | |||||||||
6 | Adis Nukovic | 2007 | 38.68 | 1:22.69 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:26.93 | |||||||||
7 | Benjamin Nilsson | 2007 | 39.26 | 1:23.95 | ||||||
Nässjö SLS | 1:21.10 | |||||||||
8 | Wilgot Olausson | 2007 | 41.35 | 1:28.32 | ||||||
Nässjö SLS | 1:23.85 | |||||||||
9 | Ismar Kahrimanovic | 2008 | 43.65 | 1:36.03 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:38.87 | |||||||||
Gren 102, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albin Tallbäck | 2005 | 29.25 | 1:01.83 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:00.81 | |||||||||
2 | Anders Runeqvist | 2005 | 30.56 | 1:03.82 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:00.87 | |||||||||
3 | Jacob Lindström | 2005 | 31.29 | 1:04.65 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:03.28 | |||||||||
4 | Alfred Enlund | 2005 | 32.15 | 1:09.13 | ||||||
Nässjö SLS | 1:07.43 | |||||||||
5 | Vilgot Westman | 2006 | 34.30 | 1:11.48 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:09.36 | |||||||||
6 | Zed Roos | 2006 | 34.23 | 1:14.29 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:16.79 | |||||||||
7 | Danis Jugo | 2006 | 36.51 | 1:17.34 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:21.52 | |||||||||
8 | Viggo Stjärnås | 2006 | 36.85 | 1:18.37 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:16.01 | |||||||||
9 | Joel Johansson | 2006 | 37.56 | 1:18.71 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | 1:16.46 | |||||||||
10 | Edvin Söderlind | 2005 | 49.83 | 1:42.75 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:45.57 | |||||||||
Gren 102, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Noah Svensson | 1999 | 26.22 | 54.40 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 54.27 | |||||||||
2 | Anton Bäckman | 2003 | 27.58 | 57.04 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 55.65 | |||||||||
3 | Pavle Skoric | 2003 | 31.14 | 1:04.28 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:01.84 | |||||||||
4 | Carl Thelin | 2004 | 32.19 | 1:07.66 | ||||||
Värnamo Simsällskap | 1:05.64 | |||||||||
5 | Daniel Kljajic | 2003 | 32.08 | 1:11.02 | ||||||
Nässjö SLS | 1:09.95 | |||||||||
- | Erik Stensson | 2002 | DNS | |||||||
Värnamo Simsällskap | 51.99 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 01 februari 2020 |
Licensierad till: Värnamo Simsällskap | Utskriftstid | 18:16 |