Results for Ronneby Cup 2020
Below are all results from the competition shown by session.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley Damer - Final |
|
|
RSS |
2:21.10 |
|
|
Kerstin Andersson |
1963 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1981-01-01 |
|
|
|
|
Guld |
3:10.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silver |
3:25.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brons |
10:00.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
Genomföra Regelrätt |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Penny Kennerwall |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
|
321 |
2:57.88 |
|
|
|
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 3:09.79 |
(-11.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 10:10:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 10:12:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Bröstsim Damer - Final |
|
|
RSS |
19.19 |
|
|
Sofie Karlsson |
2000 |
RONNEBY SS (SWE) |
Karlshamn Krafts Tidsjakt 1 |
2012-05-13 |
|
|
|
|
Guld |
28.00 |
|
|
Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silver |
31.00 |
|
|
Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brons |
10:00.00 |
|
|
Pokal 1 |
|
Genomföra |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Culpa Bergqvist |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
474 |
24.60 |
|
|
|
Guld |
|
|
|
|
2 |
|
Siri Olofsson |
2011 |
Ronneby Simsällskap |
|
398 |
26.07 |
+1.47 |
|
Guld |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 10:11:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 10:11:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 25m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
RSS |
17.02 |
|
|
Emil Lindquist |
2004 |
RONNEBY SS (SWE) |
KSK Tidsjakt Höst 2019 |
2019-10-19 |
|
|
|
|
Guld |
28.00 |
|
|
Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silver |
31.00 |
|
|
Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brons |
10:00.00 |
|
|
Pokal 1 |
|
Genomföra |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Granetoft |
2006 |
Ronneby Simsällskap |
|
586 |
20.33 |
|
|
|
Guld |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 10:11:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 10:11:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Damer - Final |
|
|
RSS |
32.40 |
|
|
Viktoria Gadd |
1975 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1991-01-01 |
|
|
|
|
Guld |
47.00 |
|
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silver |
51.00 |
|
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brons |
56.00 |
|
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Olofsson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
289 |
38.79 |
|
|
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 39.27 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hannah Kranstedt |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
|
208 |
43.28 |
+4.49 |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 44.76 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hala Albaloush |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
|
125 |
51.28 |
+12.49 |
|
Brons |
|
|
|
Entry time: 50.68 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lovelia Sköld |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
|
119 |
52.10 |
+13.31 |
|
Brons |
|
|
|
Entry time: 54.65 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Culpa Bergqvist |
2009 |
Ronneby Simsällskap |
|
115 |
52.69 |
+13.90 |
|
Brons |
|
|
|
Entry time: 55.17 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellie Arvidsson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
106 |
54.21 |
+15.42 |
|
Brons |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 10:24:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 10:24:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
RSS |
29.40 |
|
|
Per Friberg |
1980 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
2000-01-01 |
|
|
|
|
Guld |
47.00 |
|
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silver |
51.00 |
|
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brons |
56.00 |
|
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Granetoft |
2006 |
Ronneby Simsällskap |
|
111 |
46.11 |
|
|
|
Guld |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mohamad Albaloush |
2011 |
Ronneby Simsällskap |
|
88 |
49.86 |
+3.75 |
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 51.12 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Gustafsson |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
|
86 |
50.31 |
+4.20 |
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 48.00 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 10:25:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 10:25:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
RSS |
1:03.20 |
|
|
Kerstin Andersson |
1963 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1981-01-01 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Andersson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
380 |
1:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.25 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 10:25:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 10:25:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
RSS |
57.48 |
|
|
Robert Tollerud |
1971 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1990-01-01 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Edlund |
2006 |
Ronneby Simsällskap |
|
150 |
1:30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.53 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 10:28:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 10:28:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 25m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
RSS |
14.93 |
|
|
Sofie Karlsson |
2000 |
RONNEBY SS (SWE) |
Tyringe Cup |
2012-10-06 |
|
|
|
|
Guld |
22.00 |
|
|
22s Pokal 2 |
|
Genomföra 25m Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
25.00 |
|
|
25s Pokal 2 |
|
Genomföra 20m Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
28.00 |
|
|
28s Pokal 2 |
|
Genomföra 15m Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Mikonyte |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
746 |
16.46 |
|
|
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 22.39 |
(-5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Culpa Bergqvist |
2009 |
Ronneby Simsällskap |
|
221 |
24.66 |
+8.20 |
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 25.67 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siri Olofsson |
2011 |
Ronneby Simsällskap |
|
212 |
25.01 |
+8.55 |
|
Brons |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lovelia Sköld |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
|
170 |
26.92 |
+10.46 |
|
Brons |
|
|
|
Entry time: 25.77 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 10:52:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 10:52:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 25m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
RSS |
15.03 |
|
|
Elias Kromnow |
1999 |
RONNEBY SS (SWE) |
Tyringe Cup |
2012-10-06 |
|
|
|
|
Guld |
22.00 |
|
|
22s Pokal 2 |
|
Genomföra 25m Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
25.00 |
|
|
25s Pokal 2 |
|
Genomföra 20m Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
28.00 |
|
|
28s Pokal 2 |
|
Genomföra 15m Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Granetoft |
2006 |
Ronneby Simsällskap |
|
334 |
21.65 |
|
|
|
Guld |
|
|
|
|
2 |
|
Mohamad Albaloush |
2011 |
Ronneby Simsällskap |
|
330 |
21.74 |
+0.09 |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 22.25 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 10:52:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 10:52:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Ryggsim Damer - Final |
|
|
RSS |
1:07.04 |
|
|
Anne Kisberg |
1963 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1982-01-01 |
|
|
|
|
Guld |
1:25.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silver |
1:35.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brons |
1:45.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Mikonyte |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
219 |
1:31.06 |
|
|
|
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 1:31.31 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elmina Svedberg |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
|
185 |
1:36.25 |
+5.19 |
|
Brons |
|
|
|
Entry time: 1:38.93 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 10:57:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 10:57:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
RSS |
1:02.04 |
|
|
Thomas Masseck |
1961 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1980-01-01 |
|
|
|
|
Guld |
1:25.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silver |
1:35.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brons |
1:45.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Persson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
154 |
1:31.08 |
|
|
|
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 1:34.31 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 10:57:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 10:57:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Herrar - Final |
|
|
RSS |
8:29.65 |
|
|
Sverker Persson |
1975 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1993-01-01 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Edlund |
2006 |
Ronneby Simsällskap |
|
227 |
12:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 11:50.31 |
(+16.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 11:08:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 11:08:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Medley Damer - Final |
|
|
RSS |
1:07.98 |
|
|
Viktoria Gadd |
1975 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1991-01-01 |
|
|
|
|
Guld |
1:40.00 |
|
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silver |
1:50.00 |
|
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brons |
10:00.00 |
|
|
Pokal 2 |
|
Genomföra Regelrätt |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Disa Knutsson |
2002 |
Ronneby Simsällskap |
|
382 |
1:17.87 |
|
|
|
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 1:14.30 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine Culpa Bergqvist |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
177 |
1:40.50 |
+22.63 |
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 1:42.63 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hala Albaloush |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
|
125 |
1:52.93 |
+35.06 |
|
Brons |
|
|
|
Entry time: 1:48.69 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Culpa Bergqvist |
2009 |
Ronneby Simsällskap |
|
124 |
1:53.07 |
+35.20 |
|
Brons |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lovelia Sköld |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
|
108 |
1:58.64 |
+40.77 |
|
Brons |
|
|
|
Entry time: 2:06.89 |
(-8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellie Arvidsson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
105 |
1:59.67 |
+41.80 |
|
Brons |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 11:35:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 11:35:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Medley Herrar - Final |
|
|
RSS |
1:02.29 |
|
|
Sverker Persson |
1975 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1993-01-01 |
|
|
|
|
Guld |
1:40.00 |
|
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silver |
1:50.00 |
|
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brons |
10:00.00 |
|
|
Pokal 2 |
|
Genomföra Regelrätt |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Persson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
146 |
1:35.38 |
|
|
|
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 1:41.03 |
(-5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Gustafsson |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
|
123 |
1:41.01 |
+5.63 |
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 1:46.74 |
(-5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mohamad Albaloush |
2011 |
Ronneby Simsällskap |
|
91 |
1:51.35 |
+15.97 |
|
Brons |
|
|
|
Entry time: 1:50.99 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 11:35:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 11:35:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Bröstsim Damer - Final |
|
|
RSS |
1:14.92 |
|
|
Elisabeth Wiklund |
1962 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1982-01-01 |
|
|
|
|
Guld |
1:35.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silver |
1:45.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brons |
1:55.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Olofsson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
302 |
1:32.89 |
|
|
|
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 1:35.63 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Penny Kennerwall |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
|
286 |
1:34.56 |
+1.67 |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 1:37.28 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Mikonyte |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
210 |
1:44.82 |
+11.93 |
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 1:48.39 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elmina Svedberg |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
|
138 |
2:00.41 |
+27.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.18 |
(+4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 11:43:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 11:43:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
RSS |
1:05.47 |
|
|
Sverker Persson |
1975 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1993-01-01 |
|
|
|
|
Guld |
1:35.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silver |
1:45.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brons |
1:55.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Edlund |
2006 |
Ronneby Simsällskap |
|
170 |
1:40.19 |
|
|
|
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 1:42.43 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 11:44:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 11:44:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 25m Ryggsim Damer - Final |
|
|
RSS |
16.06 |
|
|
Sofie Karlsson |
2000 |
RONNEBY SS (SWE) |
Tyringe Cup |
2012-10-06 |
|
|
|
|
Guld |
26.00 |
|
|
Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silver |
29.00 |
|
|
Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brons |
10:00.00 |
|
|
Pokal 1 |
|
Genomföra |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Culpa Bergqvist |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
417 |
21.48 |
|
|
|
Guld |
|
|
|
|
2 |
|
Siri Olofsson |
2011 |
Ronneby Simsällskap |
|
213 |
26.89 |
+5.41 |
|
Silver |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 11:46:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 11:46:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 25m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
RSS |
16.94 |
|
|
Elias Kromnow |
1999 |
RONNEBY SS (SWE) |
Tyringe Cup |
2012-10-06 |
|
|
|
|
Guld |
26.00 |
|
|
Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silver |
29.00 |
|
|
Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brons |
10:00.00 |
|
|
Pokal 1 |
|
Genomföra |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Granetoft |
2006 |
Ronneby Simsällskap |
|
485 |
21.55 |
|
|
|
Guld |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 11:46:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 11:47:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
RSS |
30.53 |
|
|
Viktoria Gadd |
1975 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1991-01-01 |
|
|
|
|
Guld |
40.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silver |
46.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brons |
53.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Engla Löfström |
2003 |
Ronneby Simsällskap |
|
374 |
33.82 |
|
|
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Disa Knutsson |
2002 |
Ronneby Simsällskap |
|
335 |
35.08 |
+1.26 |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 32.69 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Penny Kennerwall |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
|
323 |
35.51 |
+1.69 |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 38.03 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Mikonyte |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
230 |
39.79 |
+5.97 |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 41.46 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Olofsson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
182 |
42.98 |
+9.16 |
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 42.68 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hannah Kranstedt |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
|
154 |
45.47 |
+11.65 |
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 47.48 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elmina Svedberg |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
|
141 |
46.81 |
+12.99 |
|
Brons |
|
|
|
Entry time: 47.40 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 12:13:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 12:13:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
RSS |
26.45 |
|
|
Robert Tollerud |
1971 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1991-01-01 |
|
|
|
|
Guld |
40.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silver |
46.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brons |
53.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Persson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
103 |
46.30 |
|
|
|
Brons |
|
|
|
Entry time: 45.24 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 12:14:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 12:14:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Ryggsim Damer - Final |
|
|
RSS |
2:30.11 |
|
|
Nina Setälä |
1984 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1999-01-01 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Olofsson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
269 |
3:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.02 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 12:27:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 12:27:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
RSS |
2:18.92 |
|
|
Mats Hulting |
1966 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1987-01-01 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Edlund |
2006 |
Ronneby Simsällskap |
|
180 |
3:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 12:33:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 12:33:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Bröstsim Damer - Final |
|
|
RSS |
37.48 |
|
|
Nina Setälä |
1984 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
2000-01-01 |
|
|
|
|
Guld |
51.00 |
|
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silver |
55.00 |
|
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brons |
58.00 |
|
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Disa Knutsson |
2002 |
Ronneby Simsällskap |
|
412 |
38.36 |
|
|
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 36.97 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine Culpa Bergqvist |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
160 |
52.52 |
+14.16 |
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 55.68 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hannah Kranstedt |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
|
159 |
52.68 |
+14.32 |
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 51.36 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hala Albaloush |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
|
150 |
53.70 |
+15.34 |
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 52.88 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elmina Svedberg |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
|
149 |
53.79 |
+15.43 |
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 53.69 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna Culpa Bergqvist |
2009 |
Ronneby Simsällskap |
|
136 |
55.46 |
+17.10 |
|
Brons |
|
|
|
Entry time: 1:00.73 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellie Arvidsson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
116 |
58.41 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.52 |
(-14.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lovelia Sköld |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
|
115 |
58.70 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.83 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elisia Johansson |
2009 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 12:36:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 12:36:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
RSS |
30.96 |
|
|
Sverker Persson |
1975 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1993-01-01 |
|
|
|
|
Guld |
51.00 |
|
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silver |
55.00 |
|
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brons |
58.00 |
|
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Granetoft |
2006 |
Ronneby Simsällskap |
|
162 |
46.23 |
|
|
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 56.07 |
(-9.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Gustafsson |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
|
127 |
50.23 |
+4.00 |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 53.40 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Persson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
102 |
54.02 |
+7.79 |
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 57.68 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mohamad Albaloush |
2011 |
Ronneby Simsällskap |
|
81 |
58.31 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.71 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 12:43:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 12:43:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 1500m Frisim Damer - Final |
|
|
RSS |
17:52.01 |
|
|
Kerstin Andersson |
1963 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1981-01-01 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Engla Löfström |
2003 |
Ronneby Simsällskap |
|
417 |
20:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 20:23.30 |
(+4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 13:08:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 13:08:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 100m Frisim Damer - Final |
|
|
RSS |
56.75 |
|
|
Kerstin Andersson |
1963 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1981-01-01 |
|
|
|
|
Guld |
1:15.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silver |
1:25.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brons |
1:35.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Andersson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
505 |
1:03.09 |
|
|
|
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 1:04.10 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Penny Kennerwall |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
|
350 |
1:11.26 |
+8.17 |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 1:09.84 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Mikonyte |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
263 |
1:18.43 |
+15.34 |
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 1:16.18 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 13:32:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 13:32:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 100m Frisim Herrar - Final |
|
|
RSS |
53.55 |
|
|
Mats Hulting |
1966 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1987-01-01 |
|
|
|
|
Guld |
1:15.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silver |
1:25.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brons |
1:35.00 |
|
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Persson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
149 |
1:24.63 |
|
|
|
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 1:24.86 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 13:32:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 13:33:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 50m Frisim Damer - Final |
|
|
RSS |
26.90 |
|
|
Viktoria Gadd |
1975 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1992-01-01 |
|
|
|
|
Guld |
41.00 |
|
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silver |
45.00 |
|
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brons |
49.00 |
|
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Andersson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
514 |
28.62 |
|
|
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Engla Löfström |
2003 |
Ronneby Simsällskap |
|
421 |
30.58 |
+1.96 |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 29.33 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Penny Kennerwall |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
|
366 |
32.04 |
+3.42 |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 32.45 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Olofsson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
316 |
33.66 |
+5.04 |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 33.61 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hannah Kranstedt |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
|
231 |
37.34 |
+8.72 |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 36.43 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elmina Svedberg |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
|
200 |
39.17 |
+10.55 |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hala Albaloush |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
|
153 |
42.87 |
+14.25 |
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 40.94 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanna Culpa Bergqvist |
2009 |
Ronneby Simsällskap |
|
129 |
45.36 |
+16.74 |
|
Brons |
|
|
|
Entry time: 51.98 |
(-6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lovelia Sköld |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
|
128 |
45.46 |
+16.84 |
|
Brons |
|
|
|
Entry time: 45.27 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellie Arvidsson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
119 |
46.55 |
+17.93 |
|
Brons |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 13:37:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 13:38:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 50m Frisim Herrar - Final |
|
|
RSS |
25.04 |
|
|
Mats Hulting |
1966 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1987-01-01 |
|
|
|
|
Guld |
41.00 |
|
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silver |
45.00 |
|
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brons |
49.00 |
|
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Gustafsson |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
|
130 |
39.93 |
|
|
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 41.08 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Granetoft |
2006 |
Ronneby Simsällskap |
|
129 |
40.04 |
+0.11 |
|
Guld |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mohamad Albaloush |
2011 |
Ronneby Simsällskap |
|
109 |
42.37 |
+2.44 |
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 43.10 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 13:39:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 13:39:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 25m Frisim Damer - Final |
|
|
RSS |
13.82 |
|
|
Engla Löfström |
2003 |
|
Ronneby Simhall (SWE) |
2020-09-26 |
|
|
|
|
Guld |
23.00 |
|
|
Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silver |
26.00 |
|
|
Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brons |
10:00.00 |
|
|
Pokal 1 |
|
Genomföra |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Engla Löfström |
2003 |
Ronneby Simsällskap |
|
1117 |
13.82 |
|
|
|
RSS |
|
|
|
|
2 |
|
Josephine Culpa Bergqvist |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
617 |
16.84 |
+3.02 |
|
Guld |
|
|
|
|
3 |
|
Siri Olofsson |
2011 |
Ronneby Simsällskap |
|
336 |
20.61 |
+6.79 |
|
Guld |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 13:42:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 13:42:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 25m Frisim Herrar - Final |
|
|
RSS |
13.70 |
|
|
Elias Kromnow |
1999 |
RONNEBY SS (SWE) |
Tyringe Cup |
2012-10-07 |
|
|
|
|
Guld |
23.00 |
|
|
Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silver |
26.00 |
|
|
Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brons |
10:00.00 |
|
|
Pokal 1 |
|
Genomföra |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Granetoft |
2006 |
Ronneby Simsällskap |
|
424 |
18.23 |
|
|
|
Guld |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-26 13:43:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 13:43:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|