Tulokset Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag eftermiddag
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Sponsor: Præmie løb 26-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 26.59 | 54.22 | |||||
2 | Thomas Steenberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 26.41 | 54.67 | |||||
3 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | Swim Team Tåstrup | 26.76 | 55.59 | |||||
4 | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.42 | 55.80 | |||||
5 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 27.59 | 56.34 | |||||
6 | Jonas Olczyk | 1994 | Allerød Svømmeklub | 26.89 | 56.71 | |||||
7 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 27.59 | 56.77 | |||||
8 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 27.08 | 57.27 | |||||
9 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 27.92 | 57.28 | |||||
10 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 28.16 | 57.33 | |||||
11 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 27.53 | 57.53 | |||||
12 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 28.58 | 57.54 | |||||
13 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 27.71 | 57.81 | |||||
14 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 27.93 | 58.30 | |||||
14 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 28.58 | 58.30 | |||||
16 | Gustav Håkonsson | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 28.29 | 58.36 | |||||
17 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 27.98 | 58.47 | |||||
18 | Frederik Fisker | 1994 | Svømmeklubben Laksen | 27.88 | 58.61 | |||||
19 | Daniel Skov Andersen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 28.01 | 58.81 | |||||
20 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 28.27 | 58.82 | |||||
21 | Emil Møhl | 1994 | Ishøj Svømme Klub | 28.43 | 58.89 | |||||
22 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 27.43 | 58.92 | |||||
23 | Peter Wittenwiler | 1994 | Slangerup Svømmeklub | 27.93 | 59.01 | |||||
24 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.45 | 59.09 | |||||
25 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 28.86 | 59.41 | |||||
26 | Casper S. Korch | 1994 | Allerød Svømmeklub | 28.05 | 59.45 | |||||
27 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 28.78 | 59.46 | |||||
28 | William Hagemann | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.70 | 59.49 | |||||
29 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 28.70 | 59.64 | |||||
30 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.65 | 59.75 | |||||
31 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 28.51 | 59.85 | |||||
32 | Oliver Grodt | 1994 | Greve Svømmeklub | 28.84 | 59.98 | |||||
33 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.43 | 1:00.13 | |||||
34 | Jacob Mikkelsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 28.88 | 1:00.26 | |||||
35 | Mads Kildholt | 1994 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.11 | 1:00.60 | |||||
36 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 29.41 | 1:01.47 | |||||
37 | Tobias Nordbo | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 29.61 | 1:01.50 | |||||
38 | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF | 33.60 | 1:10.43 | |||||
- | Heðin L. Olsen | 1994 | Ægir Klaksvik | 27.92 | 56.48 | EXTRA | ||||
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Sponsor: Præmie løb 26-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 26.67 | 54.64 | |||||
2 | Morten Bak Hansen | 1995 | Svømmeklubben Laksen | 27.03 | 55.58 | |||||
3 | Tobias Gjerløff | 1995 | JGI Svømning | 26.99 | 56.70 | |||||
4 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 27.45 | 57.02 | |||||
4 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 28.03 | 57.02 | |||||
4 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 27.32 | 57.02 | |||||
7 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 27.41 | 57.03 | |||||
8 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 27.95 | 57.65 | |||||
9 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 27.55 | 57.71 | |||||
10 | Ulrik Peter Willén | 1995 | Farum Svømmeklub | 28.12 | 57.78 | |||||
11 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 28.10 | 58.36 | |||||
12 | Jesper Bang | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 28.12 | 58.39 | |||||
13 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 28.35 | 58.41 | |||||
14 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 28.30 | 58.45 | |||||
15 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.58 | 58.51 | |||||
16 | Christian Røssel | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 28.46 | 58.53 | |||||
17 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 28.85 | 58.74 | |||||
18 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.42 | 58.79 | |||||
19 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 27.90 | 58.94 | |||||
20 | Esben Bragason | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.75 | 59.25 | |||||
21 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.08 | 59.34 | |||||
22 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 28.32 | 59.74 | |||||
23 | Malte Karklinat | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 28.59 | 59.84 | |||||
24 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 28.85 | 59.88 | |||||
24 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.25 | 59.88 | |||||
26 | Anders Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 28.87 | 1:00.06 | |||||
27 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 28.34 | 1:00.09 | |||||
28 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 28.39 | 1:00.56 | |||||
29 | Morten Voigt Larsen | 1995 | Roskilde Svømning | 29.25 | 1:00.64 | |||||
30 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 29.04 | 1:00.65 | |||||
31 | Gøkhan Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 29.66 | 1:00.73 | |||||
32 | Anton Andersen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 29.41 | 1:00.86 | |||||
33 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.05 | 1:01.34 | |||||
34 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Albertslund IF | 29.91 | 1:01.40 | |||||
35 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.51 | 1:01.86 | |||||
36 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 28.91 | 1:01.99 | |||||
37 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.16 | 1:02.26 | |||||
38 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.51 | 1:03.92 | |||||
39 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 34.12 | 1:12.74 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:53 |