Tulokset Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag formiddag
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.83 | 2:04.38 | 3:07.88 | 4:10.27 | |||
2 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 1:01.25 | 2:05.59 | 3:08.78 | 4:12.10 | |||
3 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | Swim Team Tåstrup | 1:01.09 | 2:06.22 | 3:12.66 | 4:18.60 | |||
4 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 1:02.88 | 2:08.83 | 3:15.85 | 4:23.10 | |||
5 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.71 | 2:08.76 | 3:17.16 | 4:23.98 | |||
6 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:02.45 | 2:08.79 | 3:16.64 | 4:24.78 | |||
7 | Casper S. Korch | 1994 | Allerød Svømmeklub | 1:02.50 | 2:10.42 | 3:18.41 | 4:25.00 | |||
8 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.82 | 2:08.91 | 3:17.62 | 4:25.31 | |||
9 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.87 | 2:09.53 | 3:18.12 | 4:25.73 | |||
10 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 1:02.69 | 2:11.01 | 3:20.38 | 4:30.02 | |||
11 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 1:03.74 | 2:11.93 | 3:22.03 | 4:31.43 | |||
12 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:03.43 | 2:12.22 | 3:23.15 | 4:32.16 | |||
13 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | Farum Svømmeklub | 1:03.84 | 2:12.77 | 3:23.66 | 4:33.06 | |||
- | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 1:00.32 | 2:06.55 | 3:13.43 | 4:16.72 | |||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 1:00.40 | 2:07.18 | 3:14.72 | 4:16.73 | |||
3 | Tobias Gjerløff | 1995 | JGI Svømning | 1:03.11 | 2:10.53 | 3:20.12 | 4:24.21 | |||
4 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 1:01.92 | 2:10.00 | 3:19.24 | 4:24.60 | |||
5 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:02.27 | 2:09.82 | 3:18.15 | 4:24.94 | |||
6 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:02.18 | 2:10.52 | 3:20.24 | 4:28.68 | |||
7 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:03.51 | 2:12.58 | 3:21.39 | 4:28.82 | |||
8 | Ulrik Peter Willén | 1995 | Farum Svømmeklub | 1:03.50 | 2:12.64 | 3:23.21 | 4:32.03 | |||
9 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.80 | 2:16.64 | 3:26.49 | 4:35.03 | |||
10 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 1:07.89 | 2:16.79 | 3:26.11 | 4:35.11 | |||
11 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:05.27 | 2:16.30 | 3:26.70 | 4:36.23 | |||
12 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.56 | 2:14.14 | 3:26.08 | 4:37.57 | |||
13 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 1:01.85 | 2:11.06 | 3:23.10 | 4:38.59 | |||
14 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 1:08.18 | 2:20.04 | 3:31.52 | 4:39.30 | |||
- | Sigmund Mørkøre | 1995 | Ægir Klaksvik | 1:07.32 | 2:18.17 | 3:31.26 | 4:39.21 | EXTRA | ||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:47 |