Resultater for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 18 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 1, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 8:19.44 | ||||||
Frederik A. Mariegaard | 1994 | 58.00 | 2:01.57 | 2:01.57 | ||||||
Mikkel Johansen | 1994 | 58.29 | 1:58.67 | 4:00.24 | ||||||
Andreas T. Johansen | 1994 | 1:03.12 | 2:11.58 | 6:11.82 | ||||||
Piet Jon Vidkjær | 1995 | 1:01.44 | 2:07.62 | 8:19.44 | ||||||
2 | Drenge Helsinge | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 8:21.25 | ||||||
Niels Breum Hansen | 1994 | 1:00.86 | 2:07.93 | 2:07.93 | ||||||
Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 57.91 | 2:01.11 | 4:09.04 | ||||||
Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 59.48 | 2:05.10 | 6:14.14 | ||||||
Christian Røssel | 1995 | 1:00.84 | 2:07.11 | 8:21.25 | ||||||
3 | As 1 Drenge | 0 | Aalborg Svømmeklub | 8:22.48 | ||||||
Niclas Bro Sørensen | 1994 | 1:00.30 | 2:06.26 | 2:06.26 | ||||||
Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 59.47 | 2:05.46 | 4:11.72 | ||||||
Mads Larsen | 1994 | 1:00.16 | 2:06.67 | 6:18.39 | ||||||
Mads Munk Sørensen | 1994 | 58.91 | 2:04.09 | 8:22.48 | ||||||
4 | Slagelse Drenge | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 8:36.32 | ||||||
Frederik Aavang Jensen | 1994 | 1:02.19 | 2:09.61 | 2:09.61 | ||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 1:03.11 | 2:07.63 | 4:17.24 | ||||||
Jensjakob Kristiansen | 1994 | 1:01.45 | 2:07.82 | 6:25.06 | ||||||
Joachim Blach Kristensen | 1995 | 1:03.77 | 2:11.26 | 8:36.32 | ||||||
5 | Gti-Drenge | 1994 | GTI | 8:47.71 | ||||||
Sebastian Merrildgaard | 1995 | 1:04.14 | 2:13.57 | 2:13.57 | ||||||
Mads Kildholt | 1994 | 1:03.32 | 2:11.09 | 4:24.66 | ||||||
Emil Møhl | 1994 | 1:03.80 | 2:10.40 | 6:35.06 | ||||||
Oliver Grodt | 1994 | 1:02.57 | 2:12.65 | 8:47.71 | ||||||
6 | Støjsenderne | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 8:49.34 | ||||||
Jacob Jensen | 1995 | 1:06.85 | 2:20.64 | 2:20.64 | ||||||
Tobias Nordbo | 1994 | 1:02.48 | 2:11.13 | 4:31.77 | ||||||
Alexander Duus Jensen | 1995 | 1:02.96 | 2:12.51 | 6:44.28 | ||||||
Andreas Sandbirk | 1995 | 59.01 | 2:05.06 | 8:49.34 | ||||||
7 | Silkeborg Drenge | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 8:55.29 | ||||||
Christian H. Mikkelsen | 1995 | 1:04.39 | 2:15.49 | 2:15.49 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 1:02.59 | 2:13.02 | 4:28.51 | ||||||
Emil Weis | 1994 | 1:04.65 | 2:14.13 | 6:42.64 | ||||||
Felix Zähringer | 1994 | 1:02.53 | 2:12.65 | 8:55.29 | ||||||
8 | Triton V Drenge | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 8:55.32 | ||||||
Nicolai Pedersen | 1994 | 1:02.65 | 2:07.94 | 2:07.94 | ||||||
Christian Blom Jensen | 1994 | 1:03.13 | 2:11.15 | 4:19.09 | ||||||
Casper Runge | 1995 | 1:05.58 | 2:15.69 | 6:34.78 | ||||||
Theodor Lundberg | 1994 | 1:07.67 | 2:20.54 | 8:55.32 | ||||||
9 | Gsc Drenge | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 9:00.57 | ||||||
Mads Norking | 1995 | 1:05.37 | 2:17.07 | 2:17.07 | ||||||
William Hagemann | 1994 | 1:01.64 | 2:10.81 | 4:27.88 | ||||||
Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 1:04.82 | 2:14.74 | 6:42.62 | ||||||
Christian Oldenborg | 1994 | 1:04.76 | 2:17.95 | 9:00.57 | ||||||
10 | Kolding Drenge | 0 | Kolding SK | 9:03.37 | ||||||
Michael Danø | 1994 | 1:03.93 | 2:11.16 | 2:11.16 | ||||||
Mikkel Møller Sørensen | 1994 | 1:07.32 | 2:22.75 | 4:33.91 | ||||||
Thomas Jensen | 1994 | 1:04.67 | 2:14.31 | 6:48.22 | ||||||
Tobias Dahl Vind | 1994 | 1:04.05 | 2:15.15 | 9:03.37 | ||||||
11 | Nyborg Drenge | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 9:03.61 | ||||||
Patrik Terp | 1994 | 1:08.02 | 2:22.30 | 2:22.30 | ||||||
Alexander Højen Månsson | 1994 | 59.71 | 2:07.08 | 4:29.38 | ||||||
Steven Carney | 1994 | 1:05.88 | 2:19.76 | 6:49.14 | ||||||
Kristoffer Rasmussen | 1994 | 1:05.65 | 2:14.47 | 9:03.61 | ||||||
12 | Isk Power Puffs | 1995 | Ikast Svømmeklub | 9:19.03 | ||||||
Mathias Petersen | 1995 | 1:05.59 | 2:21.09 | 2:21.09 | ||||||
Mikkel Hvolgaard | 1995 | 1:03.99 | 2:12.45 | 4:33.54 | ||||||
Jannick Maesen | 1995 | 1:10.86 | 2:25.95 | 6:59.49 | ||||||
Nicklas B. Nielsen | 1995 | 1:05.41 | 2:19.54 | 9:19.03 | ||||||
- | Vat Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | DSQ | tyvstart 4. sv | |||||
Mikkel Møller Jensen | 1995 | 1:04.79 | 2:11.31 | 2:11.31 | ||||||
Esben Bragason | 1995 | 1:03.94 | 4:23.13 | |||||||
Martin Lund Djurhuus | 1995 | 6:36.58 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 18 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 18 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 2, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Farum Piger | 0 | Farum Svømmeklub | 9:00.06 | ||||||
Julie Marie Gadfelt | 1996 | 1:05.23 | 2:14.53 | 2:14.53 | ||||||
Naja Ishøj Nielsen | 1996 | 1:06.00 | 2:14.15 | 4:28.68 | ||||||
Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 1:05.99 | 2:14.02 | 6:42.70 | ||||||
Lisa Steen Duus | 1997 | 1:07.11 | 2:17.36 | 9:00.06 | ||||||
2 | Køge Piger | 1996 | Køge Svømmeklub | 9:03.79 | ||||||
Christina Munkholm | 1996 | 1:02.16 | 2:09.34 | 2:09.34 | ||||||
Josefine Boisen | 1996 | 1:07.97 | 2:19.71 | 4:29.05 | ||||||
Frederikke Andersen | 1997 | 1:07.11 | 2:19.09 | 6:48.14 | ||||||
Emilie Eskildsen | 1997 | 1:05.41 | 2:15.65 | 9:03.79 | ||||||
3 | Gsc Piger 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 9:06.91 | ||||||
Line Kjær | 1996 | 1:04.19 | 2:14.34 | 2:14.34 | ||||||
Sofie Sørensen | 1997 | 1:06.91 | 2:18.34 | 4:32.68 | ||||||
Linnea Lau Everland | 1996 | 1:06.25 | 2:17.44 | 6:50.12 | ||||||
Iben Helstrup Jensen | 1996 | 1:05.02 | 2:16.79 | 9:06.91 | ||||||
4 | As 1 Piger | 0 | Aalborg Svømmeklub | 9:08.77 | ||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 1:05.06 | 2:14.60 | 2:14.60 | ||||||
Frederikke Elkjær | 1996 | 1:09.82 | 2:22.59 | 4:37.19 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 1:00.50 | 2:05.73 | 6:42.92 | ||||||
Asta Blanch | 1996 | 1:09.68 | 2:25.85 | 9:08.77 | ||||||
5 | Gentofte Piger | 0 | Gentofte Svømme Klub | 9:25.44 | ||||||
Helena Storr-Hansen | 1997 | 1:09.10 | 2:20.32 | 2:20.32 | ||||||
Sarah Bro | 1996 | 1:04.45 | 2:15.28 | 4:35.60 | ||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 1:08.08 | 2:21.72 | 6:57.32 | ||||||
Sophie Lindhardt | 1996 | 1:12.46 | 2:28.12 | 9:25.44 | ||||||
6 | Horsens Piger Gr 1 | 1996 | Horsens Svømmeklub | 9:45.21 | ||||||
Signe D. Thomasen | 1996 | 1:09.29 | 2:25.46 | 2:25.46 | ||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 1:13.60 | 2:28.95 | 4:54.41 | ||||||
Sara Benzarti | 1900 | 1:14.89 | 2:30.25 | 7:24.66 | ||||||
Amalie Østrup | 1997 | 1:08.64 | 2:20.55 | 9:45.21 | ||||||
7 | Kvik Piger | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:52.64 | ||||||
Daniella Bender | 1996 | 1:08.98 | 2:21.45 | 2:21.45 | ||||||
Iben Grundtvig | 1997 | 1:10.09 | 2:23.60 | 4:45.05 | ||||||
Hannah Nissen | 1997 | 1:09.82 | 2:26.05 | 7:11.10 | ||||||
Cecilie Christensen | 1997 | 1:18.55 | 2:41.54 | 9:52.64 | ||||||
8 | Sto95 Piger | 0 | Swim Team Odense 95 | 10:01.26 | ||||||
Simone Nicolajsen | 1996 | 1:09.09 | 2:21.78 | 2:21.78 | ||||||
Camilla Clausen | 1997 | 1:12.65 | 2:31.41 | 4:53.19 | ||||||
Ida Schwertfeger | 1997 | 1:13.15 | 2:32.33 | 7:25.52 | ||||||
Isabella Ravn Christensen | 1996 | 1:13.26 | 2:35.74 | 10:01.26 | ||||||
9 | Gti-Piger | 1996 | GTI | 10:04.26 | ||||||
Emilie Beckmann | 1997 | 1:11.31 | 2:29.06 | 2:29.06 | ||||||
Emma Mäkelä | 1996 | 1:14.28 | 3:12.05 | 5:41.11 | ||||||
Benedicte Zilmer | 1997 | 2:03.19 | 3:09.55 | 8:50.66 | ||||||
Kathrine Barrett | 1996 | 1:13.60 | 1:13.60 | 10:04.26 | ||||||
- | Ægir | 1996 | Ægir Klaksvik | 9:30.24 | EXTRA | |||||
Eva Trygvadóttir | 1996 | 1:10.27 | 2:25.66 | 2:25.66 | ||||||
Óluva Jacobsen | 1997 | 1:11.43 | 2:27.56 | 4:53.22 | ||||||
Cecilia Eysturdal | 1996 | 1:04.26 | 2:15.46 | 7:08.68 | ||||||
Turið S. Christiansen | 1996 | 1:08.96 | 2:21.56 | 9:30.24 | ||||||
- | Gsc Piger 2 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 18 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 18 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 3, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.71 | 1:02.47 | 1:37.95 | 2:11.97 | |||
2 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 29.51 | 1:02.02 | 1:36.35 | 2:12.46 | |||
3 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 29.02 | 1:01.67 | 1:35.78 | 2:12.67 | |||
4 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.27 | 1:05.18 | 1:42.23 | 2:18.63 | |||
5 | Nour Hermiz | 1994 | Swim Team Esbjerg | 29.37 | 1:02.62 | 1:39.50 | 2:21.50 | |||
6 | Mark Bjerregaard | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 30.38 | 1:05.18 | 1:42.81 | 2:22.07 | |||
7 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 29.58 | 1:04.50 | 1:42.42 | 2:22.10 | |||
8 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 30.41 | 1:07.46 | 1:46.92 | 2:26.49 | |||
9 | Martin Weberg | 1994 | Allerød Svømmeklub | 32.13 | 1:10.39 | 1:51.03 | 2:30.50 | |||
10 | Christian Oldenborg | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.91 | 1:08.58 | 1:49.66 | 2:31.93 | |||
11 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 31.61 | 1:08.12 | 1:49.93 | 2:32.37 | |||
12 | Martin Dolang | 1994 | Greve Svømmeklub | 33.62 | 1:13.37 | 1:54.09 | 2:34.25 | |||
- | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | Allerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 3, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 29.15 | 1:02.88 | 1:37.51 | 2:13.16 | |||
2 | Morten Bak Hansen | 1995 | Svømmeklubben Laksen | 30.57 | 1:05.12 | 1:40.56 | 2:18.26 | |||
3 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 30.43 | 1:05.16 | 1:42.57 | 2:22.03 | |||
4 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 30.47 | 1:05.67 | 1:43.50 | 2:23.80 | |||
5 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.32 | 1:07.57 | 1:45.80 | 2:24.91 | |||
6 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 32.74 | 1:10.74 | 1:49.50 | 2:28.81 | |||
7 | Jakob Vismann | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 32.31 | 1:08.63 | 1:47.48 | 2:29.39 | |||
8 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.41 | 1:08.56 | 1:47.98 | 2:29.52 | |||
9 | Marcus Thøgersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 31.16 | 1:08.27 | 1:48.44 | 2:31.21 | |||
10 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.97 | 1:09.95 | 1:52.05 | 2:36.88 | |||
11 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.43 | 1:11.54 | 1:57.12 | 2:40.59 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 18 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 18 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 30.96 | 1:06.44 | 1:50.07 | 2:23.53 | |||
2 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 30.93 | 1:06.92 | 1:50.98 | 2:24.12 | |||
3 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 31.33 | 1:09.32 | 1:51.35 | 2:24.70 | |||
4 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 30.37 | 1:09.00 | 1:52.07 | 2:26.53 | |||
5 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub | 32.66 | 1:13.09 | 1:55.86 | 2:27.77 | |||
6 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.65 | 1:12.92 | 1:54.49 | 2:27.89 | |||
7 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 32.88 | 1:14.27 | 1:55.46 | 2:31.07 | |||
8 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.46 | 1:13.71 | 1:56.78 | 2:31.89 | |||
9 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 32.17 | 1:11.36 | 1:56.57 | 2:33.55 | |||
10 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.06 | 1:12.85 | 1:59.09 | 2:35.38 | |||
11 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 34.04 | 1:16.74 | 1:57.91 | 2:36.19 | |||
12 | Henriette Stuhr | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.87 | 1:14.02 | 2:02.78 | 2:39.27 | |||
13 | Sarah Bro | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 35.20 | 1:14.37 | 2:04.52 | 2:40.51 | |||
- | Turið S. Christiansen | 1996 | Ægir Klaksvik | 34.76 | 1:20.79 | 2:04.23 | 2:41.87 | EXTRA | ||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 31.59 | 1:11.59 | 1:55.06 | 2:29.24 | |||
2 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 31.88 | 1:11.55 | 1:57.72 | 2:32.67 | |||
3 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 31.81 | 1:12.52 | 2:00.31 | 2:36.64 | |||
4 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.02 | 1:14.49 | 2:02.37 | 2:37.28 | |||
5 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.81 | 1:11.54 | 2:00.98 | 2:37.32 | |||
6 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 34.10 | 1:16.63 | 2:00.94 | 2:37.36 | |||
7 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.95 | 1:13.73 | 2:02.35 | 2:37.91 | |||
8 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.64 | 1:16.36 | 2:03.16 | 2:39.25 | |||
9 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 33.50 | 1:11.99 | 2:02.80 | 2:39.34 | |||
10 | Maja Hjuler | 1997 | Farum Svømmeklub | 32.90 | 1:14.78 | 2:02.32 | 2:40.06 | |||
11 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 34.94 | 1:18.39 | 2:03.81 | 2:40.68 | |||
12 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.69 | 1:15.86 | 2:05.11 | 2:41.89 | |||
13 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 35.97 | 1:19.80 | 2:06.32 | 2:42.74 | |||
14 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 34.21 | 1:16.54 | 2:07.09 | 2:43.54 | |||
15 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.35 | 1:16.44 | 2:07.57 | 2:43.72 | |||
16 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.15 | 1:18.45 | 2:08.84 | 2:47.60 | |||
17 | Rikke Mouritsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 39.90 | 1:24.71 | 2:13.57 | 2:54.63 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 18 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:15 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 18 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Sponsor: Præmie for løb 1-4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 24.59 | ||||||
2 | Jonas Olczyk | 1994 | Allerød Svømmeklub | 25.06 | ||||||
3 | Thomas Steenberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 25.21 | ||||||
4 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 25.56 | ||||||
5 | Frederik Fisker | 1994 | Svømmeklubben Laksen | 26.11 | ||||||
6 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 26.25 | ||||||
7 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 26.43 | ||||||
8 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 26.47 | ||||||
9 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 26.48 | ||||||
10 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 26.50 | ||||||
10 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 26.50 | ||||||
10 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 26.50 | ||||||
13 | Casper S. Korch | 1994 | Allerød Svømmeklub | 26.53 | ||||||
14 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 26.62 | ||||||
15 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 26.65 | ||||||
16 | Rasmus Kruuse | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 26.68 | ||||||
17 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 26.71 | ||||||
18 | Daniel Skov Andersen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 26.73 | ||||||
19 | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF | 26.84 | ||||||
20 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 26.86 | ||||||
21 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 26.87 | ||||||
22 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 26.93 | ||||||
22 | William Hagemann | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.93 | ||||||
24 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 27.25 | ||||||
25 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.30 | ||||||
26 | Gustav Håkonsson | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 27.33 | ||||||
27 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 27.46 | ||||||
28 | Tobias Dahl Vind | 1994 | Kolding SK | 27.98 | ||||||
29 | Peter Wittenwiler | 1994 | Slangerup Svømmeklub | 29.22 | ||||||
- | Heðin L. Olsen | 1994 | Ægir Klaksvik | 25.81 | EXTRA | |||||
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Sponsor: Præmie for løb 1-4 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 24.95 | ||||||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 25.20 | ||||||
3 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 25.81 | ||||||
4 | Morten Bak Hansen | 1995 | Svømmeklubben Laksen | 25.98 | ||||||
5 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 26.24 | ||||||
6 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 26.33 | ||||||
7 | Ulrik Peter Willén | 1995 | Farum Svømmeklub | 26.34 | ||||||
8 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 26.68 | ||||||
9 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 26.82 | ||||||
10 | Jesper Bang | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 26.87 | ||||||
11 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 26.92 | ||||||
12 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 26.97 | ||||||
13 | Anders Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 27.03 | ||||||
14 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 27.11 | ||||||
15 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 27.12 | ||||||
16 | Esben Bragason | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.20 | ||||||
17 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 27.29 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 18 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 18 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:52 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 6, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 27.27 | ||||||
2 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF | 27.81 | ||||||
3 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.88 | ||||||
4 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 28.22 | ||||||
5 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | Farum Svømmeklub | 28.35 | ||||||
6 | Frederikke Matthiassen | 1996 | JGI Svømning | 28.75 | ||||||
7 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.10 | ||||||
8 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | Farum Svømmeklub | 29.14 | ||||||
9 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.32 | ||||||
10 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 29.35 | ||||||
11 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Allerød Svømmeklub | 29.53 | ||||||
12 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | Herlev Svømning | 29.58 | ||||||
13 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 29.68 | ||||||
14 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 29.74 | ||||||
15 | Didde Karstensen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.82 | ||||||
16 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.83 | ||||||
17 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 29.87 | ||||||
18 | Isabella Z. Bigum | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 30.04 | ||||||
19 | Kathrine Barrett | 1996 | Greve Svømmeklub | 30.08 | ||||||
20 | Signe D. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 30.09 | ||||||
21 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.13 | ||||||
22 | Camilla Dufour | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 30.14 | ||||||
23 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.17 | ||||||
24 | Linnea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.26 | ||||||
25 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 30.27 | ||||||
26 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 30.37 | ||||||
27 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 30.44 | ||||||
28 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 30.55 | ||||||
29 | Caroline Rebbe Kjellerup | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.64 | ||||||
29 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 30.64 | ||||||
31 | Marie-Louise Wibom | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 30.82 | ||||||
32 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 31.12 | ||||||
- | Cecilia Eysturdal | 1996 | Ægir Klaksvik | 29.86 | EXTRA | |||||
- | Eva Trygvadóttir | 1996 | Ægir Klaksvik | 31.51 | EXTRA | |||||
- | Turið S. Christiansen | 1996 | Ægir Klaksvik | 30.55 | EXTRA | |||||
Løb 6, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 28.18 | ||||||
2 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.42 | ||||||
3 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 29.05 | ||||||
4 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 29.30 | ||||||
5 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 29.34 | ||||||
6 | Martha Meilstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 29.98 | ||||||
7 | Helena Midjord Vangsy | 1997 | Rønne Svømme Klub | 30.27 | ||||||
8 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.30 | ||||||
9 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.37 | ||||||
10 | Sara Mikkelsen | 1997 | Vest-Brøndby | 30.43 | ||||||
11 | Sofie Sørensen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.58 | ||||||
12 | Lisa Steen Duus | 1997 | Farum Svømmeklub | 30.64 | ||||||
13 | Sif Vange | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 30.65 | ||||||
14 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.75 | ||||||
15 | Kristine Hammerum | 1997 | Svømmeklubben Laksen | 30.77 | ||||||
16 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.88 | ||||||
17 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Farum Svømmeklub | 30.99 | ||||||
18 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 31.11 | ||||||
19 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.20 | ||||||
20 | Caroline Oxholm | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 31.23 | ||||||
21 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 31.46 | ||||||
22 | Cecilie Stefansen | 1997 | IHF Svømning | 32.06 | ||||||
- | Óluva Jacobsen | 1997 | Ægir Klaksvik | 31.40 | EXTRA | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 18 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:52 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Sponsor: Præmie for løb 5-6 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 1:03.23 | 2:08.88 | 3:14.41 | 4:20.30 | 8:40.57 | ||
5:25.39 | 6:30.78 | 7:36.23 | ||||||||
2 | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.97 | 2:09.95 | 3:15.61 | 4:21.55 | 8:42.16 | ||
5:26.99 | 6:32.87 | 7:37.91 | ||||||||
3 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 1:03.68 | 2:11.34 | 3:18.94 | 4:25.74 | 8:54.52 | ||
5:32.57 | 6:40.26 | 7:48.30 | ||||||||
4 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | Swim Team Tåstrup | 1:04.24 | 2:12.23 | 3:20.73 | 4:30.08 | 9:02.95 | ||
5:39.84 | 6:49.58 | 7:57.31 | ||||||||
5 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.59 | 2:11.33 | 3:19.11 | 4:27.22 | 9:03.89 | ||
5:36.74 | 6:46.62 | 7:56.09 | ||||||||
6 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.77 | 2:14.35 | 3:22.45 | 4:31.47 | 9:09.09 | ||
5:40.94 | 6:51.16 | 8:01.03 | ||||||||
7 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 1:05.03 | 2:14.34 | 3:23.00 | 4:32.16 | 9:11.31 | ||
5:41.82 | 6:51.54 | 8:02.07 | ||||||||
8 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.44 | 2:14.23 | 3:23.87 | 4:33.51 | 9:12.40 | ||
5:44.00 | 6:54.43 | 8:04.02 | ||||||||
9 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.06 | 2:16.02 | 3:25.38 | 4:35.46 | 9:16.46 | ||
5:45.42 | 6:55.62 | 8:06.31 | ||||||||
10 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 1:05.61 | 2:16.38 | 3:27.52 | 4:39.34 | 9:21.55 | ||
5:51.36 | 7:03.02 | 8:12.39 | ||||||||
11 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | Farum Svømmeklub | 1:05.71 | 2:16.57 | 3:27.74 | 4:39.61 | 9:23.47 | ||
5:51.51 | 7:03.36 | 8:14.24 | ||||||||
12 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:04.79 | 2:14.10 | 3:25.26 | 4:37.15 | 9:23.90 | ||
5:49.18 | 7:01.60 | 8:14.32 | ||||||||
13 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.45 | 2:17.57 | 3:34.23 | 4:53.76 | 10:11.08 | ||
6:10.86 | 7:29.91 | 8:51.13 | ||||||||
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Sponsor: Præmie for løb 5-6 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 1:04.42 | 2:13.57 | 3:22.69 | 4:31.73 | 9:01.06 | ||
5:40.47 | 6:49.16 | 7:56.30 | ||||||||
2 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:05.25 | 2:13.90 | 3:22.53 | 4:30.99 | 9:01.49 | ||
5:39.78 | 6:48.49 | 7:56.34 | ||||||||
3 | Tobias Gjerløff | 1995 | JGI Svømning | 1:04.61 | 2:13.59 | 3:23.04 | 4:31.31 | 9:04.77 | ||
5:40.38 | 6:48.93 | 7:57.56 | ||||||||
4 | Jonas Himmelstrup | 1995 | Allerød Svømmeklub | 1:05.39 | 2:14.55 | 3:23.38 | 4:32.41 | 9:13.08 | ||
5:41.73 | 6:51.35 | 8:02.31 | ||||||||
5 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:05.86 | 2:14.07 | 3:23.80 | 4:33.37 | 9:17.26 | ||
5:43.73 | 6:55.34 | 8:06.93 | ||||||||
6 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.99 | 2:16.62 | 3:28.27 | 4:40.09 | 9:28.39 | ||
5:52.09 | 7:04.72 | 8:17.52 | ||||||||
7 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.65 | 2:20.18 | 3:32.70 | 4:45.57 | 9:36.51 | ||
5:59.39 | 7:12.27 | 8:25.43 | ||||||||
- | Sigmund Mørkøre | 1995 | Ægir Klaksvik | 1:05.52 | 2:16.55 | 3:28.39 | 4:40.80 | 9:30.09 | EXTRA | |
5:53.42 | 7:06.69 | 8:19.42 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:02 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:52 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 8, 800m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Præmie løb 17-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub | 1:07.14 | 2:18.70 | 3:29.35 | 4:41.36 | 9:24.28 | ||
5:51.89 | 7:03.41 | 8:14.54 | ||||||||
2 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | Farum Svømmeklub | 1:08.60 | 2:20.77 | 3:32.42 | 4:44.71 | 9:31.31 | ||
5:56.95 | 7:09.31 | 8:21.67 | ||||||||
3 | Rikke Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Syd | 1:08.24 | 2:19.93 | 3:32.40 | 4:44.98 | 9:39.35 | ||
5:57.42 | 7:11.02 | 8:25.45 | ||||||||
4 | Stephanie Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 1:10.57 | 2:24.88 | 3:39.20 | 4:53.39 | 9:48.27 | ||
6:07.47 | 7:21.44 | 8:35.59 | ||||||||
5 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.71 | 2:24.92 | 3:39.75 | 4:54.27 | 9:50.80 | ||
6:08.90 | 7:24.17 | 8:38.80 | ||||||||
6 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.74 | 2:23.92 | 3:37.51 | 4:52.98 | 9:54.91 | ||
6:07.92 | 7:24.89 | 8:40.40 | ||||||||
7 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 1:09.58 | 2:25.12 | 3:41.78 | 4:58.39 | 10:02.04 | ||
6:15.60 | 7:32.60 | 8:48.30 | ||||||||
8 | Linnea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.44 | 2:25.96 | 3:41.09 | 4:57.76 | 10:06.86 | ||
6:14.82 | 7:32.38 | 8:49.94 | ||||||||
9 | Freja Helene Kall | 1996 | GI-40 Hermes | 1:10.85 | 2:26.80 | 3:44.23 | 5:02.48 | 10:09.58 | ||
6:19.66 | 7:36.80 | 8:54.35 | ||||||||
10 | Henriette Stuhr | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.84 | 2:27.78 | 3:47.11 | 5:07.53 | 10:27.32 | ||
6:27.92 | 7:48.88 | 9:09.40 | ||||||||
- | Cecilia Eysturdal | 1996 | Ægir Klaksvik | 1:07.40 | 2:19.91 | 3:32.90 | 4:45.18 | 9:30.63 | EXTRA | |
5:56.89 | 7:09.55 | 8:21.52 | ||||||||
- | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | DSQ | opgav efter 50m | |||||
Løb 8, 800m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Præmie løb 17-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:09.24 | 2:23.82 | 3:37.94 | 4:51.60 | 9:39.46 | ||
6:04.78 | 7:17.82 | 8:29.95 | ||||||||
2 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.73 | 2:20.86 | 3:34.81 | 4:49.29 | 9:39.61 | ||
6:03.42 | 7:17.26 | 8:30.19 | ||||||||
3 | Lisa Steen Duus | 1997 | Farum Svømmeklub | 1:09.10 | 2:22.50 | 3:36.96 | 4:51.20 | 9:50.12 | ||
6:05.25 | 7:20.45 | 8:36.26 | ||||||||
4 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:09.23 | 2:24.38 | 3:40.42 | 4:57.51 | 10:10.15 | ||
6:14.91 | 7:32.90 | 8:52.09 | ||||||||
5 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:13.12 | 2:31.90 | 3:49.94 | 5:08.89 | 10:17.84 | ||
6:27.18 | 7:46.38 | 9:04.51 | ||||||||
6 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.62 | 2:30.80 | 3:48.91 | 5:07.01 | 10:18.43 | ||
6:25.49 | 7:43.63 | 9:02.19 | ||||||||
7 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 1:12.34 | 2:32.64 | 3:52.72 | 5:14.58 | 10:39.17 | ||
6:36.79 | 7:58.91 | 9:21.18 | ||||||||
- | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | Afmeldt rettidigt | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:52 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:05 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 9, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Ns 1 Piger | 1996 | SIGMA Nordsjælland | 1:52.07 | ||||||
Mette Haagen Larsen | 1997 | 28.08 | 28.08 | |||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 28.45 | 56.53 | |||||||
Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 28.00 | 1:24.53 | |||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 27.54 | 1:52.07 | |||||||
2 | Farum Piger | 0 | Farum Svømmeklub | 1:54.21 | ||||||
Julie Marie Gadfelt | 1996 | 28.10 | 28.10 | |||||||
Naja Ishøj Nielsen | 1996 | 27.78 | 55.88 | |||||||
Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 28.88 | 1:24.76 | |||||||
Lisa Steen Duus | 1997 | 29.45 | 1:54.21 | |||||||
3 | Triton Piger 1 | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:56.27 | ||||||
Maja Nielsen | 1996 | 28.09 | 28.09 | |||||||
Cecilie Holten | 1996 | 28.04 | 56.13 | |||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 30.24 | 1:26.37 | |||||||
Louise Møller Jessen | 1997 | 29.90 | 1:56.27 | |||||||
4 | Gsc Piger 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:56.67 | ||||||
Line Kjær | 1996 | 28.68 | 28.68 | |||||||
Sofie Sørensen | 1997 | 29.80 | 58.48 | |||||||
Linnea Lau Everland | 1996 | 29.32 | 1:27.80 | |||||||
Iben Helstrup Jensen | 1996 | 28.87 | 1:56.67 | |||||||
5 | As 1 Piger | 0 | Aalborg Svømmeklub | 1:57.41 | ||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 29.01 | 29.01 | |||||||
Asta Blanch | 1996 | 31.96 | 1:00.97 | |||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 26.65 | 1:27.62 | |||||||
Frederikke Elkjær | 1996 | 29.79 | 1:57.41 | |||||||
6 | Lyngby Piger | 0 | Lyngby Svømmeklub | 1:57.52 | ||||||
Sif Vange | 1997 | 30.31 | 30.31 | |||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 28.85 | 59.16 | |||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 30.37 | 1:29.53 | |||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 27.99 | 1:57.52 | |||||||
7 | Sigma Ns 2 Piger | 1996 | SIGMA Nordsjælland | 1:57.68 | ||||||
Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 29.58 | 29.58 | |||||||
Isabella Wedel Hansen | 1996 | 29.59 | 59.17 | |||||||
Martha Meilstrup | 1997 | 29.45 | 1:28.62 | |||||||
Sara Krog Christoffersen | 1996 | 29.06 | 1:57.68 | |||||||
8 | Gentofte Piger | 0 | Gentofte Svømme Klub | 1:59.12 | ||||||
Helena Storr-Hansen | 1997 | 29.35 | 29.35 | |||||||
Sarah Bro | 1996 | 28.87 | 58.22 | |||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 30.07 | 1:28.29 | |||||||
Sara Saur | 1997 | 30.83 | 1:59.12 | |||||||
9 | Kvik Piger | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.65 | ||||||
Daniella Bender | 1996 | 29.26 | 29.26 | |||||||
Iben Grundtvig | 1997 | 29.90 | 59.16 | |||||||
Cecilie Christensen | 1997 | 29.88 | 1:29.04 | |||||||
Hannah Nissen | 1997 | 30.61 | 1:59.65 | |||||||
10 | Horsens Piger Gr 1 | 1996 | Horsens Svømmeklub | 2:02.71 | ||||||
Sara Benzarti | 1900 | 31.44 | 31.44 | |||||||
Signe D. Thomasen | 1996 | 29.84 | 1:01.28 | |||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 30.42 | 1:31.70 | |||||||
Amalie Østrup | 1997 | 31.01 | 2:02.71 | |||||||
11 | Vat Piger | 0 | Vestegnens Aqua Team | 2:02.79 | ||||||
Caroline Høgskilde | 1996 | 29.84 | 29.84 | |||||||
Dena Zornic | 1996 | 30.19 | 1:00.03 | |||||||
Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 30.92 | 1:30.95 | |||||||
Kirstine Andersen | 1997 | 31.84 | 2:02.79 | |||||||
12 | Hils Piger 1 | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 2:03.21 | ||||||
Marie-Louise Wibom | 1996 | 30.77 | 30.77 | |||||||
Julie Lamberth | 1996 | 30.44 | 1:01.21 | |||||||
Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 30.32 | 1:31.53 | |||||||
Rikke Mundt Lohse | 1996 | 31.68 | 2:03.21 | |||||||
13 | Agf Piger | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:03.28 | ||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | 30.72 | 30.72 | |||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | 30.44 | 1:01.16 | |||||||
Anna Katrine Jørgensen | 1996 | 31.10 | 1:32.26 | |||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | 31.02 | 2:03.28 | |||||||
14 | Hørsholm Piger | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 2:04.41 | ||||||
Camilla Dufour | 1996 | 30.19 | 30.19 | |||||||
Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | 30.02 | 1:00.21 | |||||||
Anne Sofie Jokumsen | 1996 | 32.04 | 1:32.25 | |||||||
Alexandra Buhl | 1997 | 32.16 | 2:04.41 | |||||||
15 | Hovedstaden Piger | 1996 | Swim Team Hovedstaden | 2:04.61 | ||||||
Freja Helene Kall | 1996 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Anja Hansen | 1997 | 31.10 | 1:01.71 | |||||||
Clara Albek | 1996 | 32.49 | 1:34.20 | |||||||
Martha Othmar Haskiel | 1997 | 30.41 | 2:04.61 | |||||||
16 | Gsc Piger 2 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:05.19 | ||||||
Lærke Wilhelmsen | 1996 | 31.84 | 31.84 | |||||||
Ida Agerbak Trandum | 1996 | 29.65 | 1:01.49 | |||||||
Sarah Sannung | 1996 | 31.73 | 1:33.22 | |||||||
Kamilla Larsen | 1996 | 31.97 | 2:05.19 | |||||||
17 | Triton Piger 2 | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:06.50 | ||||||
Linda Aaen | 1996 | 32.61 | 32.61 | |||||||
Iben Schmidt | 1997 | 30.86 | 1:03.47 | |||||||
Rikke Blemholt | 1996 | 31.24 | 1:34.71 | |||||||
Anna Puggard | 1996 | 31.79 | 2:06.50 | |||||||
18 | Sto95 Piger | 0 | Swim Team Odense 95 | 2:06.95 | ||||||
Simone Nicolajsen | 1996 | 31.45 | 31.45 | |||||||
Andrea Broe | 1997 | 31.09 | 1:02.54 | |||||||
Isabella Ravn Christensen | 1996 | 31.42 | 1:33.96 | |||||||
Camilla Clausen | 1997 | 32.99 | 2:06.95 | |||||||
19 | Hils Piger 2 | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 2:12.37 | ||||||
Rebekka Gustafson | 1997 | 32.55 | 32.55 | |||||||
Freja Englund | 1997 | 33.00 | 1:05.55 | |||||||
Nicoline Jacobsen | 1996 | 33.47 | 1:39.02 | |||||||
Julie Leth-Petersen | 1997 | 33.35 | 2:12.37 | |||||||
- | Ægir | 1996 | Ægir Klaksvik | 1:59.53 | EXTRA | |||||
Eva Trygvadóttir | 1996 | 30.96 | 30.96 | |||||||
Turið S. Christiansen | 1996 | 29.33 | 1:00.29 | |||||||
Cecilia Eysturdal | 1996 | 28.14 | 1:28.43 | |||||||
Óluva Jacobsen | 1997 | 31.10 | 1:59.53 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:05 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:05 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 10, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Ns 1 Drenge | 1994 | SIGMA Nordsjælland | 1:41.16 | ||||||
Jonas Olczyk | 1994 | 25.22 | 25.22 | |||||||
Casper S. Korch | 1994 | 25.67 | 50.89 | |||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 25.51 | 1:16.40 | |||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 24.76 | 1:41.16 | |||||||
2 | A6 Drenge | 1995 | A6 | 1:41.70 | ||||||
Tobias Gjerløff | 1995 | 25.79 | 25.79 | |||||||
Morten Bak Hansen | 1995 | 25.07 | 50.86 | |||||||
Frederik Fisker | 1994 | 25.05 | 1:15.91 | |||||||
Peter Wittenwiler | 1994 | 25.79 | 1:41.70 | |||||||
3 | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:43.16 | ||||||
Mikkel Johansen | 1994 | 26.19 | 26.19 | |||||||
Piet Jon Vidkjær | 1995 | 26.42 | 52.61 | |||||||
Andreas T. Johansen | 1994 | 25.79 | 1:18.40 | |||||||
Frederik A. Mariegaard | 1994 | 24.76 | 1:43.16 | |||||||
4 | Drenge Helsinge | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 1:43.81 | ||||||
Niels Breum Hansen | 1994 | 26.43 | 26.43 | |||||||
Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 25.32 | 51.75 | |||||||
Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 25.29 | 1:17.04 | |||||||
Christian Røssel | 1995 | 26.77 | 1:43.81 | |||||||
5 | As 1 Drenge | 0 | Aalborg Svømmeklub | 1:43.92 | ||||||
Mads Munk Sørensen | 1994 | 26.43 | 26.43 | |||||||
Mads Larsen | 1994 | 26.24 | 52.67 | |||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 26.01 | 1:18.68 | |||||||
Lasse Thor Carstensen | 1994 | 25.24 | 1:43.92 | |||||||
6 | Lyngby Drenge | 0 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.95 | ||||||
Jakob Vodstrup | 1994 | 26.50 | 26.50 | |||||||
Sofus Beck Hansen | 1994 | 25.51 | 52.01 | |||||||
Frederik V. Rasmussen | 1994 | 26.43 | 1:18.44 | |||||||
Daniel Skov Andersen | 1994 | 25.51 | 1:43.95 | |||||||
7 | Agf Drenge | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 1:45.16 | ||||||
Kasper Møller | 1994 | 26.74 | 26.74 | |||||||
Magnus B. Pedersen | 1994 | 25.65 | 52.39 | |||||||
Anton Bromer | 1995 | 26.47 | 1:18.86 | |||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 26.30 | 1:45.16 | |||||||
8 | Slagelse Drenge | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 1:47.02 | ||||||
Frederik Aavang Jensen | 1994 | 28.00 | 28.00 | |||||||
Joachim Blach Kristensen | 1995 | 26.29 | 54.29 | |||||||
Jensjakob Kristiansen | 1994 | 26.51 | 1:20.80 | |||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 26.22 | 1:47.02 | |||||||
9 | Vest-Brøndby 1 | 1994 | Vest-Brøndby | 1:47.05 | ||||||
Rasmus Hansen | 1994 | 26.80 | 26.80 | |||||||
Joakim Lassen | 1994 | 25.99 | 52.79 | |||||||
Mathias Roer Højgaard | 1994 | 26.32 | 1:19.11 | |||||||
Gøkhan Dagidir | 1995 | 27.94 | 1:47.05 | |||||||
10 | Tågehornene | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 1:48.39 | ||||||
Jacob Jensen | 1995 | 27.49 | 27.49 | |||||||
Tobias Nordbo | 1994 | 26.94 | 54.43 | |||||||
Andreas Sandbirk | 1995 | 26.35 | 1:20.78 | |||||||
Malte Karklinat | 1995 | 27.61 | 1:48.39 | |||||||
11 | Elitesvøm Esbjerg | 1994 | EliteSvøm Esbjerg | 1:48.98 | ||||||
Morten Lundby Pedersen | 1994 | 26.96 | 26.96 | |||||||
Nour Hermiz | 1994 | 26.70 | 53.66 | |||||||
Mathias Holm Sørensen | 1995 | 27.50 | 1:21.16 | |||||||
Jacob Lindeman Holm | 1994 | 27.82 | 1:48.98 | |||||||
12 | Gentofte Drenge | 0 | Gentofte Svømme Klub | 1:49.04 | ||||||
Asbjørn Garne | 1995 | 27.86 | 27.86 | |||||||
Gustav Håkonsson | 1994 | 26.67 | 54.53 | |||||||
Johan Emil Westergaard | 1995 | 26.88 | 1:21.41 | |||||||
Emil Storr Hansen | 1994 | 27.63 | 1:49.04 | |||||||
13 | S68 Hjørring S68 Hjørring | 0 | Svømmeklubben S 68 | 1:49.90 | ||||||
Jacob Mikkelsen | 1994 | 27.95 | 27.95 | |||||||
Søren Bak Larsen | 1994 | 26.90 | 54.85 | |||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 27.44 | 1:22.29 | |||||||
Thomas K. Johansen | 1995 | 27.61 | 1:49.90 | |||||||
14 | Kolding Drenge | 0 | Kolding SK | 1:49.92 | ||||||
Mikkel Møller Sørensen | 1994 | 27.88 | 27.88 | |||||||
Michael Danø | 1994 | 27.39 | 55.27 | |||||||
Thomas Jensen | 1994 | 27.70 | 1:22.97 | |||||||
Tobias Dahl Vind | 1994 | 26.95 | 1:49.92 | |||||||
15 | Triton V Drenge | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:50.36 | ||||||
Nicolai Pedersen | 1994 | 27.69 | 27.69 | |||||||
Christian Blom Jensen | 1994 | 27.69 | 55.38 | |||||||
Casper Runge | 1995 | 28.01 | 1:23.39 | |||||||
Theodor Lundberg | 1994 | 26.97 | 1:50.36 | |||||||
16 | Gsc Drenge | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:50.48 | ||||||
William Hagemann | 1994 | 27.29 | 27.29 | |||||||
Mads Norking | 1995 | 28.11 | 55.40 | |||||||
Christian Oldenborg | 1994 | 28.05 | 1:23.45 | |||||||
Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 27.03 | 1:50.48 | |||||||
17 | Silkeborg Drenge | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:50.64 | ||||||
Christian H. Mikkelsen | 1995 | 28.02 | 28.02 | |||||||
Ralf Dalby | 1995 | 27.45 | 55.47 | |||||||
Felix Zähringer | 1994 | 27.10 | 1:22.57 | |||||||
Emil Weis | 1994 | 28.07 | 1:50.64 | |||||||
18 | Vat Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:50.81 | ||||||
Anton Andersen | 1995 | 28.17 | 28.17 | |||||||
Esben Bragason | 1995 | 26.72 | 54.89 | |||||||
Martin Lund Djurhuus | 1995 | 27.78 | 1:22.67 | |||||||
Mikkel Møller Jensen | 1995 | 28.14 | 1:50.81 | |||||||
19 | Isk Power Puffs | 1995 | Ikast Svømmeklub | 1:50.83 | ||||||
Mathias Petersen | 1995 | 28.33 | 28.33 | |||||||
Nicklas B. Nielsen | 1995 | 27.21 | 55.54 | |||||||
Mikkel Hvolgaard | 1995 | 27.10 | 1:22.64 | |||||||
Jannick Maesen | 1995 | 28.19 | 1:50.83 | |||||||
20 | Triton Drenge | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:53.00 | ||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 27.59 | 27.59 | |||||||
Mark H. Østermann | 1995 | 27.68 | 55.27 | |||||||
Karim Møller | 1994 | 27.30 | 1:22.57 | |||||||
Marco Kirketerp | 1995 | 30.43 | 1:53.00 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:05 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:19 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 11, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 30.29 | 1:03.62 | 1:36.99 | 2:09.12 | |||
2 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub | 30.78 | 1:03.74 | 1:36.98 | 2:09.26 | |||
3 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF | 30.89 | 1:04.13 | 1:37.44 | 2:09.93 | |||
4 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 31.37 | 1:04.43 | 1:37.68 | 2:11.11 | |||
5 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | Farum Svømmeklub | 30.84 | 1:04.17 | 1:38.26 | 2:12.94 | |||
6 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.78 | 1:04.92 | 1:40.39 | 2:15.59 | |||
7 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 31.39 | 1:05.89 | 1:41.32 | 2:16.83 | |||
8 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 32.08 | 1:06.76 | 1:42.17 | 2:17.02 | |||
9 | Stephanie Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 32.54 | 1:07.98 | 1:43.72 | 2:18.33 | |||
10 | Rikke Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Syd | 32.79 | 1:07.14 | 1:43.13 | 2:18.39 | |||
11 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 32.58 | 1:08.32 | 1:44.09 | 2:19.90 | |||
12 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.87 | 1:07.12 | 1:44.41 | 2:21.56 | |||
13 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 32.98 | 1:08.99 | 1:45.25 | 2:21.74 | |||
14 | Frederikke Matthiassen | 1996 | JGI Svømning | 32.28 | 1:07.24 | 1:44.60 | 2:22.33 | |||
15 | Freja Helene Kall | 1996 | GI-40 Hermes | 33.10 | 1:09.64 | 1:47.24 | 2:23.53 | |||
16 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.82 | 1:09.47 | 1:47.44 | 2:25.44 | |||
- | Cecilia Eysturdal | 1996 | Ægir Klaksvik | 31.82 | 1:06.77 | 1:41.23 | 2:15.95 | EXTRA | ||
Løb 11, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 30.65 | 1:04.06 | 1:38.05 | 2:11.38 | |||
2 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.81 | 1:06.31 | 1:41.81 | 2:16.19 | |||
3 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 31.99 | 1:06.64 | 1:41.91 | 2:17.09 | |||
4 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 31.49 | 1:06.55 | 1:42.55 | 2:17.76 | |||
5 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 31.49 | 1:06.46 | 1:42.61 | 2:18.11 | |||
6 | Lisa Steen Duus | 1997 | Farum Svømmeklub | 32.82 | 1:08.42 | 1:44.95 | 2:20.01 | |||
7 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.39 | 1:08.42 | 1:45.15 | 2:20.07 | |||
8 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.59 | 1:08.62 | 1:45.14 | 2:20.67 | |||
9 | Sofie Sørensen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.73 | 1:08.76 | 1:45.58 | 2:20.71 | |||
10 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.99 | 1:08.02 | 1:45.39 | 2:22.32 | |||
11 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.45 | 1:09.98 | 1:47.74 | 2:22.52 | |||
12 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 32.83 | 1:08.95 | 1:45.86 | 2:23.14 | |||
13 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 32.57 | 1:08.36 | 1:45.88 | 2:23.22 | |||
14 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 33.49 | 1:10.41 | 1:47.85 | 2:23.96 | |||
15 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.83 | 1:09.72 | 1:47.37 | 2:24.53 | |||
16 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 34.02 | 1:10.53 | 1:48.53 | 2:24.95 | |||
17 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.01 | 1:11.02 | 1:49.07 | 2:25.29 | |||
18 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.69 | 1:09.70 | 1:48.35 | 2:26.31 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:19 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.83 | 2:04.38 | 3:07.88 | 4:10.27 | |||
2 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 1:01.25 | 2:05.59 | 3:08.78 | 4:12.10 | |||
3 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | Swim Team Tåstrup | 1:01.09 | 2:06.22 | 3:12.66 | 4:18.60 | |||
4 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 1:02.88 | 2:08.83 | 3:15.85 | 4:23.10 | |||
5 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.71 | 2:08.76 | 3:17.16 | 4:23.98 | |||
6 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:02.45 | 2:08.79 | 3:16.64 | 4:24.78 | |||
7 | Casper S. Korch | 1994 | Allerød Svømmeklub | 1:02.50 | 2:10.42 | 3:18.41 | 4:25.00 | |||
8 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.82 | 2:08.91 | 3:17.62 | 4:25.31 | |||
9 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.87 | 2:09.53 | 3:18.12 | 4:25.73 | |||
10 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 1:02.69 | 2:11.01 | 3:20.38 | 4:30.02 | |||
11 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 1:03.74 | 2:11.93 | 3:22.03 | 4:31.43 | |||
12 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:03.43 | 2:12.22 | 3:23.15 | 4:32.16 | |||
13 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | Farum Svømmeklub | 1:03.84 | 2:12.77 | 3:23.66 | 4:33.06 | |||
- | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 1:00.32 | 2:06.55 | 3:13.43 | 4:16.72 | |||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 1:00.40 | 2:07.18 | 3:14.72 | 4:16.73 | |||
3 | Tobias Gjerløff | 1995 | JGI Svømning | 1:03.11 | 2:10.53 | 3:20.12 | 4:24.21 | |||
4 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 1:01.92 | 2:10.00 | 3:19.24 | 4:24.60 | |||
5 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:02.27 | 2:09.82 | 3:18.15 | 4:24.94 | |||
6 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:02.18 | 2:10.52 | 3:20.24 | 4:28.68 | |||
7 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:03.51 | 2:12.58 | 3:21.39 | 4:28.82 | |||
8 | Ulrik Peter Willén | 1995 | Farum Svømmeklub | 1:03.50 | 2:12.64 | 3:23.21 | 4:32.03 | |||
9 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.80 | 2:16.64 | 3:26.49 | 4:35.03 | |||
10 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 1:07.89 | 2:16.79 | 3:26.11 | 4:35.11 | |||
11 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:05.27 | 2:16.30 | 3:26.70 | 4:36.23 | |||
12 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.56 | 2:14.14 | 3:26.08 | 4:37.57 | |||
13 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 1:01.85 | 2:11.06 | 3:23.10 | 4:38.59 | |||
14 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 1:08.18 | 2:20.04 | 3:31.52 | 4:39.30 | |||
- | Sigmund Mørkøre | 1995 | Ægir Klaksvik | 1:07.32 | 2:18.17 | 3:31.26 | 4:39.21 | EXTRA | ||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Præmie for løb 9-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.58 | 1:13.03 | |||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.89 | 1:14.82 | |||||
3 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 36.12 | 1:17.35 | |||||
3 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.22 | 1:17.35 | |||||
5 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 36.82 | 1:17.58 | |||||
6 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 36.63 | 1:17.78 | |||||
7 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 37.25 | 1:19.10 | |||||
8 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 37.06 | 1:19.51 | |||||
9 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 37.77 | 1:19.91 | |||||
10 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 38.51 | 1:20.54 | |||||
11 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 38.45 | 1:21.60 | |||||
12 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 38.86 | 1:21.76 | |||||
13 | Nicoline Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 38.76 | 1:21.99 | |||||
14 | Signe Nielsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 37.76 | 1:22.09 | |||||
15 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 38.17 | 1:22.26 | |||||
16 | Simone Nicolajsen | 1996 | O.S.L.F. | 38.94 | 1:22.37 | |||||
17 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 39.29 | 1:22.54 | |||||
18 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | Vest-Brøndby | 39.21 | 1:22.72 | |||||
19 | Clara Albek | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 39.19 | 1:22.97 | |||||
20 | Emilie Riisberg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 39.81 | 1:23.26 | |||||
21 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 38.84 | 1:23.51 | |||||
22 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 39.33 | 1:23.71 | |||||
23 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.94 | 1:23.74 | |||||
24 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.77 | 1:24.86 | |||||
25 | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 39.53 | 1:25.07 | |||||
26 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 39.76 | 1:25.21 | |||||
27 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 40.71 | 1:25.39 | |||||
28 | Charlotte K. Christensen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.02 | 1:25.40 | |||||
29 | Anne Sofie Jokumsen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 40.97 | 1:25.56 | |||||
30 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:25.82 | 1:25.82 | |||||
31 | Randi Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 41.08 | 1:25.93 | |||||
32 | Helena L. Bengtsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.63 | 1:26.26 | |||||
33 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 40.61 | 1:26.28 | |||||
34 | Rebecca Winther | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 41.48 | 1:26.48 | |||||
35 | Marie Deigaard | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 42.30 | 1:29.46 | |||||
36 | Isabella Ravn Christensen | 1996 | O.S.L.F. | 42.49 | 1:29.58 | |||||
- | Eva Trygvadóttir | 1996 | Ægir Klaksvik | 40.25 | 1:25.82 | EXTRA | ||||
- | Turið S. Christiansen | 1996 | Ægir Klaksvik | 38.07 | 1:20.19 | EXTRA | ||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Præmie for løb 9-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.78 | 1:20.32 | |||||
2 | Rebekka Gustafson | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.06 | 1:20.36 | |||||
3 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 37.40 | 1:20.57 | |||||
4 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.26 | 1:20.70 | |||||
5 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | Farum Svømmeklub | 38.11 | 1:21.26 | |||||
6 | Sara Gustafson | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 39.79 | 1:25.31 | |||||
7 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 39.29 | 1:25.35 | |||||
8 | Rikke Mouritsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 41.63 | 1:25.67 | |||||
9 | Ida Schwertfeger | 1997 | Frem Odense | 40.78 | 1:26.64 | |||||
10 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 41.18 | 1:27.78 | |||||
11 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 41.61 | 1:28.06 | |||||
12 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 42.42 | 1:28.26 | |||||
13 | Sara Mikkelsen | 1997 | Vest-Brøndby | 40.97 | 1:28.32 | |||||
14 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 40.79 | 1:28.44 | |||||
15 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 42.10 | 1:28.57 | |||||
16 | Mette Sannerud | 1997 | Roskilde Svømning | 41.48 | 1:28.71 | |||||
17 | Katarina Vogel | 1997 | Allerød Svømmeklub | 41.40 | 1:28.81 | |||||
18 | Bolette Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.34 | 1:28.88 | |||||
19 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | GI-40 Hermes | 41.28 | 1:28.96 | |||||
20 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 42.74 | 1:29.51 | |||||
- | Benedicte Zilmer | 1997 | Greve Svømmeklub | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.90 | 1:09.85 | |||||
2 | Jonas Olczyk | 1994 | Allerød Svømmeklub | 33.14 | 1:10.38 | |||||
3 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | Køge Svømmeklub | 33.02 | 1:10.42 | |||||
4 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 33.19 | 1:10.46 | |||||
5 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 33.20 | 1:11.08 | |||||
6 | Michael Petersen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 34.09 | 1:13.33 | |||||
7 | Daniel Skov Andersen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 34.68 | 1:13.75 | |||||
8 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | West Swim Esbjerg | 34.67 | 1:13.84 | |||||
9 | Thomas Steenberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 34.54 | 1:14.06 | |||||
10 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 35.49 | 1:14.40 | |||||
11 | Joakim Jakobsen | 1994 | Orient Svømning | 35.29 | 1:14.72 | |||||
12 | Nour Hermiz | 1994 | Swim Team Esbjerg | 34.78 | 1:14.94 | |||||
13 | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF | 34.89 | 1:15.14 | |||||
14 | Theodor Lundberg | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.85 | 1:15.82 | |||||
15 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 35.52 | 1:16.39 | |||||
16 | David Damhus | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 36.42 | 1:16.47 | |||||
17 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 36.09 | 1:16.89 | |||||
18 | Mads Østberg Wagner | 1994 | Herlev Svømning | 35.62 | 1:16.94 | |||||
19 | Alexander Grønfeldt | 1994 | Hillerød Svømmeklub | 36.16 | 1:17.02 | |||||
20 | Rasmus Hansen | 1994 | Vest-Brøndby | 35.09 | 1:17.44 | |||||
21 | Rasmus Hannibal Moulvad | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 36.46 | 1:17.88 | |||||
22 | Mads Nicolaj Larsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 36.24 | 1:17.90 | |||||
23 | Frederik V. Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 35.47 | 1:18.48 | |||||
24 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 36.63 | 1:18.94 | |||||
25 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 37.38 | 1:19.11 | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Joachim Mortensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 31.49 | 1:06.70 | |||||
2 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 34.14 | 1:12.85 | |||||
3 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 34.40 | 1:12.86 | |||||
4 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 33.43 | 1:12.88 | |||||
5 | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 35.72 | 1:15.07 | |||||
6 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 35.33 | 1:15.96 | |||||
7 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 35.51 | 1:16.77 | |||||
8 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 36.45 | 1:17.60 | |||||
9 | Gøkhan Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 36.83 | 1:17.79 | |||||
10 | Oliver Hjeresen | 1995 | Roskilde Svømning | 35.90 | 1:18.28 | |||||
11 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 36.15 | 1:18.31 | |||||
12 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | Farum Svømmeklub | 36.75 | 1:18.39 | |||||
13 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.12 | 1:18.43 | |||||
14 | Burak Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 36.22 | 1:18.97 | |||||
15 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 37.01 | 1:19.35 | |||||
16 | Mikkel Hansen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 36.10 | 1:19.37 | |||||
17 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 36.95 | 1:19.58 | |||||
17 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 37.08 | 1:19.58 | |||||
19 | Jens Dyreborg Nielsen | 1995 | Farum Svømmeklub | 36.86 | 1:19.63 | |||||
20 | Thomas K. Johansen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 36.64 | 1:20.00 | |||||
21 | Nicolai Voetmann | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 37.33 | 1:20.41 | |||||
- | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | DSQ | ulovlig badebuks | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:57 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.68 | 1:10.32 | 1:46.78 | 2:22.06 | |||
2 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 34.03 | 1:10.18 | 1:47.06 | 2:23.56 | |||
3 | Sarah Bro | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 34.78 | 1:12.33 | 1:50.63 | 2:29.26 | |||
4 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | Herlev Svømning | 34.60 | 1:12.40 | 1:51.39 | 2:30.04 | |||
5 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 35.76 | 1:14.38 | 1:53.84 | 2:31.79 | |||
6 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 36.63 | 1:15.07 | 1:54.26 | 2:32.45 | |||
7 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.41 | 1:16.00 | 1:55.91 | 2:33.56 | |||
8 | Linnea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.90 | 1:14.74 | 1:55.29 | 2:34.55 | |||
9 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.62 | 1:14.51 | 1:55.20 | 2:35.54 | |||
10 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.45 | 1:16.55 | 1:57.42 | 2:37.66 | |||
11 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Allerød Svømmeklub | 36.51 | 1:16.80 | 1:58.17 | 2:38.58 | |||
12 | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 37.24 | 1:17.46 | 1:58.43 | 2:39.16 | |||
13 | Nanna Johansen | 1996 | Roskilde Svømning | 39.34 | 1:19.47 | 2:00.02 | 2:39.51 | |||
14 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.64 | 1:17.45 | 1:58.41 | 2:39.63 | |||
15 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 38.03 | 1:19.23 | 2:00.57 | 2:40.04 | |||
16 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.17 | 1:17.17 | 1:58.82 | 2:40.23 | |||
17 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 35.48 | 1:15.89 | 1:58.61 | 2:40.68 | |||
18 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 38.27 | 1:19.10 | 2:00.67 | 2:40.85 | |||
19 | Kathrine Barrett | 1996 | Greve Svømmeklub | 35.99 | 1:16.42 | 1:59.09 | 2:41.76 | |||
20 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 38.96 | 1:19.73 | 2:01.17 | 2:41.86 | |||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 36.22 | 1:14.81 | 1:53.58 | 2:31.60 | |||
2 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 35.96 | 1:14.52 | 1:53.93 | 2:31.65 | |||
3 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 37.36 | 1:17.09 | 1:56.93 | 2:34.67 | |||
4 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.92 | 1:16.43 | 1:56.43 | 2:35.24 | |||
5 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 38.00 | 1:17.40 | 1:57.43 | 2:36.50 | |||
6 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 37.05 | 1:17.19 | 1:57.70 | 2:36.82 | |||
7 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.59 | 1:17.42 | 1:57.98 | 2:37.59 | |||
8 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 37.08 | 1:18.03 | 2:00.24 | 2:40.80 | |||
9 | Siham Saud | 1997 | Herlev Svømning | 37.91 | 1:18.12 | 1:59.90 | 2:41.91 | |||
10 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.78 | 1:19.19 | 2:01.71 | 2:42.01 | |||
11 | Sara Saur | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 37.78 | 1:19.09 | 2:00.93 | 2:42.03 | |||
12 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.91 | 1:20.44 | 2:02.59 | 2:43.38 | |||
13 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.12 | 1:19.87 | 2:02.42 | 2:44.31 | |||
14 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 38.55 | 1:19.89 | 2:02.66 | 2:44.90 | |||
15 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Farum Svømmeklub | 39.80 | 1:21.48 | 2:03.98 | 2:45.12 | |||
16 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.90 | 1:21.52 | 2:03.23 | 2:45.35 | |||
17 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 39.61 | 1:21.64 | 2:03.96 | 2:46.03 | |||
18 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.49 | 1:22.53 | 2:05.25 | 2:47.01 | |||
19 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 39.48 | 1:22.86 | 2:06.91 | 2:47.33 | |||
20 | Anja Hansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 38.68 | 1:21.01 | 2:05.16 | 2:48.63 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:21 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 29.59 | 1:01.87 | 1:37.34 | 2:11.94 | |||
2 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 31.97 | 1:05.62 | 1:40.71 | 2:15.06 | |||
3 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.75 | 1:07.98 | 1:43.60 | 2:18.25 | |||
4 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 32.84 | 1:08.32 | 1:43.81 | 2:20.21 | |||
5 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 32.84 | 1:08.87 | 1:45.39 | 2:20.46 | |||
6 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 32.44 | 1:08.20 | 1:45.57 | 2:21.49 | |||
7 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 33.62 | 1:09.53 | 1:46.40 | 2:21.68 | |||
8 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 33.61 | 1:09.71 | 1:45.91 | 2:22.13 | |||
9 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.78 | 1:09.49 | 1:46.41 | 2:22.38 | |||
10 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 32.24 | 1:07.96 | 1:45.16 | 2:22.46 | |||
11 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 34.05 | 1:10.97 | 1:48.07 | 2:22.47 | |||
12 | Benjamin Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.46 | 1:09.91 | 1:48.09 | 2:24.36 | |||
13 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 32.80 | 1:09.20 | 1:47.62 | 2:25.37 | |||
14 | Søren Bak Larsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 34.14 | 1:10.79 | 1:48.55 | 2:26.13 | |||
15 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 33.96 | 1:10.38 | 1:48.54 | 2:26.21 | |||
16 | Joakim Lassen | 1994 | Vest-Brøndby | 33.72 | 1:11.22 | 1:49.50 | 2:27.47 | |||
17 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 33.92 | 1:10.79 | 1:50.23 | 2:29.81 | |||
18 | Frederik Fisker | 1994 | Svømmeklubben Laksen | 33.98 | 1:12.01 | 1:51.98 | 2:31.53 | |||
19 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 34.63 | 1:13.38 | 1:53.99 | 2:34.24 | |||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Morten Bak Hansen | 1995 | Svømmeklubben Laksen | 31.43 | 1:04.06 | 1:38.24 | 2:13.01 | |||
2 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 31.29 | 1:05.33 | 1:39.33 | 2:14.07 | |||
3 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 31.83 | 1:05.59 | 1:40.50 | 2:15.87 | |||
4 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 32.22 | 1:07.50 | 1:43.34 | 2:18.72 | |||
5 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 32.50 | 1:07.81 | 1:43.78 | 2:19.69 | |||
6 | Jesper Bang | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 33.22 | 1:09.14 | 1:45.37 | 2:21.29 | |||
7 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.78 | 1:09.97 | 1:46.61 | 2:23.15 | |||
8 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 31.94 | 1:06.54 | 1:44.47 | 2:23.25 | |||
9 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 33.65 | 1:09.94 | 1:48.17 | 2:24.51 | |||
10 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.12 | 1:11.23 | 1:47.95 | 2:24.70 | |||
11 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.28 | 1:10.20 | 1:48.24 | 2:25.54 | |||
12 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 35.03 | 1:12.25 | 1:50.24 | 2:27.98 | |||
13 | Anton Andersen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 35.74 | 1:13.76 | 1:52.36 | 2:29.19 | |||
14 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 34.68 | 1:12.53 | 1:52.06 | 2:29.99 | |||
15 | Sebastian Terp | 1995 | Farum Svømmeklub | 35.72 | 1:13.84 | 1:53.60 | 2:31.85 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:03 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Præmie for løb 13-16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 29.87 | 1:02.63 | |||||
2 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 30.55 | 1:03.46 | |||||
3 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 30.55 | 1:05.75 | |||||
4 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.66 | 1:06.10 | |||||
5 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF | 31.17 | 1:06.40 | |||||
6 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 32.48 | 1:08.26 | |||||
7 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.17 | 1:08.79 | |||||
8 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 32.05 | 1:09.57 | |||||
9 | Rikke Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Syd | 34.08 | 1:11.77 | |||||
10 | Kathrine Barrett | 1996 | Greve Svømmeklub | 33.67 | 1:11.89 | |||||
11 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.49 | 1:12.11 | |||||
12 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 33.89 | 1:12.44 | |||||
13 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.87 | 1:12.88 | |||||
14 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 34.45 | 1:14.05 | |||||
15 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 34.49 | 1:14.14 | |||||
16 | Kathrine Holm | 1996 | Vest-Brøndby | 34.33 | 1:14.23 | |||||
17 | Siw Lykke | 1996 | West Swim Esbjerg | 34.36 | 1:14.36 | |||||
18 | Freja Helene Kall | 1996 | GI-40 Hermes | 34.85 | 1:14.40 | |||||
19 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | Herlev Svømning | 34.26 | 1:14.80 | |||||
20 | Linnea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.55 | 1:14.83 | |||||
21 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.48 | 1:15.04 | |||||
22 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 35.08 | 1:15.38 | |||||
23 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.13 | 1:15.58 | |||||
24 | Emma Mäkelä | 1996 | Greve Svømmeklub | 35.76 | 1:16.62 | |||||
25 | Liv Strømkjær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 33.99 | 1:16.95 | |||||
26 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 35.50 | 1:17.16 | |||||
27 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.14 | 1:17.17 | |||||
28 | Frederikke Matthiassen | 1996 | JGI Svømning | 34.59 | 1:18.57 | |||||
29 | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | 34.95 | 1:18.60 | |||||
- | Eva Trygvadóttir | 1996 | Ægir Klaksvik | 36.51 | 1:18.68 | EXTRA | ||||
- | Charlotte K. Christensen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | Akut syg | ||||||
- | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | Akut syg | ||||||
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Præmie for løb 13-16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 32.29 | 1:07.70 | |||||
2 | Maja Hjuler | 1997 | Farum Svømmeklub | 32.01 | 1:09.17 | |||||
3 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.26 | 1:09.68 | |||||
4 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.95 | 1:09.69 | |||||
5 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 34.77 | 1:11.83 | |||||
6 | Camilla Clausen | 1997 | O.S.L.F. | 34.00 | 1:12.20 | |||||
7 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 32.57 | 1:13.34 | |||||
8 | Cecilie Christensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.49 | 1:14.31 | |||||
9 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.79 | 1:14.39 | |||||
10 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.91 | 1:15.39 | |||||
11 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 34.97 | 1:15.55 | |||||
12 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.28 | 1:16.21 | |||||
13 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | GI-40 Hermes | 35.08 | 1:16.46 | |||||
14 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.75 | 1:16.82 | |||||
15 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 35.47 | 1:17.21 | |||||
16 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 36.18 | 1:17.65 | |||||
17 | Lenette Nielsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | 36.01 | 1:18.25 | |||||
18 | Maja Jensen | 1997 | Hobro Svømmeklub | 36.16 | 1:18.39 | |||||
19 | Siham Saud | 1997 | Herlev Svømning | 36.55 | 1:18.52 | |||||
20 | Sofie Sørensen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.85 | 1:18.81 | |||||
21 | Rebekka Gustafson | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 36.66 | 1:19.34 | |||||
22 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Allerød Svømmeklub | 36.32 | 1:19.74 | |||||
23 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 36.93 | 1:20.63 | |||||
24 | Mette Sannerud | 1997 | Roskilde Svømning | 37.16 | 1:20.69 | |||||
25 | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.60 | 1:21.64 | |||||
26 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.24 | 1:23.76 | |||||
27 | Caroline Oxholm | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 37.11 | 1:27.57 | |||||
- | Óluva Jacobsen | 1997 | Ægir Klaksvik | 35.13 | 1:15.32 | EXTRA | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:03 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:09 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 27.25 | 57.49 | |||||
2 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 27.79 | 58.54 | |||||
3 | Nour Hermiz | 1994 | Swim Team Esbjerg | 28.55 | 1:01.30 | |||||
4 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 28.58 | 1:01.58 | |||||
5 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.29 | 1:01.59 | |||||
6 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.50 | 1:01.61 | |||||
7 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.70 | 1:01.77 | |||||
8 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 29.72 | 1:02.89 | |||||
9 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 29.80 | 1:04.06 | |||||
10 | Christian Oldenborg | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.93 | 1:04.35 | |||||
11 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | Vest-Brøndby | 29.97 | 1:04.49 | |||||
12 | Gustav Håkonsson | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 31.06 | 1:05.50 | |||||
13 | Martin Dolang | 1994 | Greve Svømmeklub | 31.13 | 1:06.39 | |||||
14 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 30.44 | 1:06.46 | |||||
15 | Peter Wittenwiler | 1994 | Slangerup Svømmeklub | 30.48 | 1:06.60 | |||||
16 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 30.15 | 1:06.87 | |||||
- | Mark Bjerregaard | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 27.74 | 58.56 | |||||
2 | Tobias Gjerløff | 1995 | JGI Svømning | 28.38 | 59.59 | |||||
3 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 28.01 | 1:00.71 | |||||
4 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 28.12 | 1:01.17 | |||||
5 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 29.24 | 1:02.99 | |||||
6 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 28.70 | 1:03.40 | |||||
7 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.64 | 1:03.58 | |||||
8 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.84 | 1:03.63 | |||||
9 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 30.24 | 1:03.74 | |||||
10 | Marcus Thøgersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 29.23 | 1:03.95 | |||||
11 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 29.68 | 1:04.58 | |||||
12 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.57 | 1:04.63 | |||||
13 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 29.36 | 1:05.35 | |||||
14 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.75 | 1:05.43 | |||||
15 | Malte Karklinat | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 30.27 | 1:05.55 | |||||
16 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.95 | 1:06.47 | |||||
17 | Jakob Vismann | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 30.87 | 1:06.73 | |||||
18 | Ori Turin | 1995 | West Swim Esbjerg | 31.42 | 1:06.81 | |||||
19 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 31.74 | 1:07.29 | |||||
20 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 30.67 | 1:07.33 | |||||
21 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 31.39 | 1:08.80 | |||||
22 | Christoffer Voigt | 1995 | GI-40 Hermes | 31.74 | 1:09.39 | |||||
23 | Thomas K. Johansen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 32.17 | 1:10.81 | |||||
- | Morten Bak Hansen | 1995 | Svømmeklubben Laksen | DNS | ||||||
- | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:09 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:50 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 1:09.02 | 2:23.75 | 3:53.68 | 5:04.12 | |||
2 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:08.79 | 2:32.06 | 3:59.32 | 5:08.34 | |||
3 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 1:09.21 | 2:32.18 | 4:00.55 | 5:10.39 | |||
4 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 1:13.90 | 2:41.53 | 4:10.48 | 5:24.96 | |||
5 | Emilie Riisberg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 1:17.73 | 2:46.03 | 4:15.49 | 5:31.02 | |||
6 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 1:14.69 | 2:41.34 | 4:15.85 | 5:31.03 | |||
7 | Simone Nicolajsen | 1996 | O.S.L.F. | 1:18.02 | 2:48.53 | 4:19.20 | 5:32.84 | |||
8 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Allerød Svømmeklub | 1:19.58 | 2:44.32 | 4:20.32 | 5:34.90 | |||
9 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 1:23.85 | 2:49.36 | 4:18.96 | 5:35.26 | |||
10 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:19.72 | 2:48.48 | 4:20.29 | 5:35.45 | |||
11 | Henriette Stuhr | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:15.44 | 2:42.40 | 4:23.66 | 5:39.59 | |||
12 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:17.09 | 2:46.21 | 4:25.74 | 5:39.65 | |||
13 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.22 | 2:50.77 | 4:24.91 | 5:40.10 | |||
14 | Linnea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.20 | 2:40.80 | 4:24.51 | 5:40.44 | |||
15 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.20 | 2:44.63 | 4:24.50 | 5:40.73 | |||
16 | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 1:18.17 | 2:45.73 | 4:24.32 | 5:44.12 | |||
17 | Anne Sofie Jokumsen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 1:23.12 | 2:54.29 | 4:25.29 | 5:44.39 | |||
18 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.13 | 2:48.91 | 4:26.20 | 5:45.88 | |||
19 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 1:21.79 | 2:53.54 | 4:30.71 | 5:46.17 | |||
20 | Sarah Bro | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.91 | 2:49.62 | 4:31.90 | 5:49.90 | |||
- | Turið S. Christiansen | 1996 | Ægir Klaksvik | 1:15.47 | 2:46.13 | 4:12.50 | 5:28.77 | EXTRA | ||
- | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | Akut syg | ||||||
- | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:14.18 | 2:36.95 | 4:14.72 | 5:26.82 | |||
2 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.80 | 2:41.00 | 4:16.53 | 5:29.51 | |||
3 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 1:18.63 | 2:49.35 | 4:21.05 | 5:34.66 | |||
4 | Maja Hjuler | 1997 | Farum Svømmeklub | 1:16.26 | 2:44.68 | 4:21.95 | 5:38.43 | |||
5 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:19.27 | 2:49.04 | 4:23.30 | 5:38.96 | |||
6 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 1:17.16 | 2:41.18 | 4:25.53 | 5:39.08 | |||
7 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.68 | 2:46.06 | 4:24.84 | 5:39.17 | |||
8 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:20.92 | 2:51.99 | 4:27.18 | 5:42.57 | |||
9 | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.25 | 2:51.58 | 4:25.92 | 5:42.92 | |||
10 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.73 | 2:53.03 | 4:30.06 | 5:52.53 | |||
11 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:21.63 | 2:53.67 | 4:38.68 | 5:56.27 | |||
- | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:50 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:16 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 20, 200m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 28.62 | 1:03.22 | 1:41.44 | 2:13.76 | |||
2 | Jonas Olczyk | 1994 | Allerød Svømmeklub | 29.20 | 1:05.96 | 1:47.21 | 2:19.76 | |||
3 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 29.44 | 1:06.79 | 1:47.53 | 2:20.97 | |||
4 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.71 | 1:09.49 | 1:50.90 | 2:21.71 | |||
5 | Nour Hermiz | 1994 | Swim Team Esbjerg | 29.12 | 1:06.71 | 1:48.78 | 2:21.75 | |||
6 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 30.68 | 1:06.42 | 1:48.94 | 2:21.77 | |||
7 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 29.72 | 1:05.64 | 1:48.89 | 2:22.30 | |||
8 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | Køge Svømmeklub | 31.00 | 1:11.21 | 1:48.42 | 2:22.34 | |||
9 | Daniel Skov Andersen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 30.61 | 1:08.80 | 1:49.60 | 2:23.55 | |||
10 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 31.31 | 1:08.22 | 1:51.46 | 2:24.66 | |||
11 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.74 | 1:08.06 | 1:51.66 | 2:24.84 | |||
12 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.96 | 1:09.09 | 1:51.63 | 2:24.98 | |||
13 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 31.60 | 1:08.65 | 1:51.67 | 2:25.37 | |||
14 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 31.73 | 1:10.48 | 1:52.60 | 2:25.83 | |||
15 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 30.43 | 1:09.17 | 1:52.77 | 2:26.72 | |||
16 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.90 | 1:07.81 | 1:52.19 | 2:27.05 | |||
17 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.74 | 1:09.65 | 1:54.44 | 2:27.10 | |||
18 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.06 | 1:13.57 | 1:52.51 | 2:27.60 | |||
19 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 31.72 | 1:09.13 | 1:54.59 | 2:27.85 | |||
20 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 31.08 | 1:09.59 | 1:54.61 | 2:29.60 | |||
21 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 31.89 | 1:10.08 | 1:55.36 | 2:30.86 | |||
Løb 20, 200m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Joachim Mortensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 28.59 | 1:03.49 | 1:40.28 | 2:12.58 | |||
2 | Morten Bak Hansen | 1995 | Svømmeklubben Laksen | 29.98 | 1:04.58 | 1:47.64 | 2:17.41 | |||
3 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 29.15 | 1:03.81 | 1:46.08 | 2:18.38 | |||
4 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.62 | 1:10.07 | 1:48.89 | 2:20.87 | |||
5 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 29.29 | 1:06.45 | 1:49.01 | 2:22.18 | |||
6 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 28.79 | 1:04.11 | 1:47.36 | 2:23.43 | |||
7 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.37 | 1:10.34 | 1:51.12 | 2:24.02 | |||
8 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 30.27 | 1:03.97 | 1:50.40 | 2:24.07 | |||
9 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.72 | 1:08.33 | 1:51.41 | 2:24.23 | |||
10 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 30.57 | 1:07.76 | 1:52.47 | 2:24.63 | |||
11 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 28.83 | 1:06.75 | 1:51.21 | 2:24.80 | |||
12 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 31.43 | 1:08.38 | 1:52.85 | 2:25.27 | |||
13 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 29.41 | 1:08.03 | 1:52.34 | 2:25.35 | |||
14 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 30.02 | 1:07.51 | 1:52.02 | 2:25.67 | |||
15 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.92 | 1:08.43 | 1:50.81 | 2:26.05 | |||
16 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 30.05 | 1:09.12 | 1:52.66 | 2:27.20 | |||
17 | Tobias Gjerløff | 1995 | JGI Svømning | 31.18 | 1:10.57 | 1:55.25 | 2:28.21 | |||
18 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 32.82 | 1:10.61 | 1:56.12 | 2:32.25 | |||
19 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 32.16 | 1:12.96 | 1:57.58 | 2:33.02 | |||
20 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 32.84 | 1:17.85 | 1:57.90 | 2:33.64 | |||
- | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Svøm p mave i ryg | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:16 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 21, 4X100m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Præmie for løb 17-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Ns 1 Drenge | 1994 | SIGMA Nordsjælland | 4:13.94 | ||||||
Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 32.42 | 1:07.49 | 1:07.49 | ||||||
Jonas Olczyk | 1994 | 32.67 | 1:10.94 | 2:18.43 | ||||||
Morten Lundsgaard Lange | 1995 | 28.11 | 1:02.07 | 3:20.50 | ||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 25.28 | 53.44 | 4:13.94 | ||||||
2 | As 1 Drenge | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:14.52 | ||||||
Mads Munk Sørensen | 1994 | 31.77 | 1:07.09 | 1:07.09 | ||||||
Mads Larsen | 1994 | 33.23 | 1:13.39 | 2:20.48 | ||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 26.62 | 58.19 | 3:18.67 | ||||||
Lasse Thor Carstensen | 1994 | 26.00 | 55.85 | 4:14.52 | ||||||
3 | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:15.67 | ||||||
Piet Jon Vidkjær | 1995 | 33.01 | 1:07.91 | 1:07.91 | ||||||
Andreas T. Johansen | 1994 | 33.50 | 1:12.09 | 2:20.00 | ||||||
Mikkel Johansen | 1994 | 28.56 | 1:00.54 | 3:20.54 | ||||||
Frederik A. Mariegaard | 1994 | 25.83 | 55.13 | 4:15.67 | ||||||
4 | Elitesvøm Esbjerg | 1994 | EliteSvøm Esbjerg | 4:17.51 | ||||||
Mathias Holm Sørensen | 1995 | 31.51 | 1:05.85 | 1:05.85 | ||||||
Jacob Lindeman Holm | 1994 | 34.32 | 1:13.73 | 2:19.58 | ||||||
Nour Hermiz | 1994 | 28.69 | 1:01.47 | 3:21.05 | ||||||
Morten Lundby Pedersen | 1994 | 27.29 | 56.46 | 4:17.51 | ||||||
5 | Lyngby Drenge | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:19.81 | ||||||
Sofus Beck Hansen | 1994 | 31.47 | 1:06.08 | 1:06.08 | ||||||
Daniel Skov Andersen | 1994 | 33.99 | 1:13.62 | 2:19.70 | ||||||
Jakob Vodstrup | 1994 | 28.08 | 1:01.69 | 3:21.39 | ||||||
Frederik V. Rasmussen | 1994 | 27.29 | 58.42 | 4:19.81 | ||||||
6 | Los Torros | 1995 | Herlev Svømning | 4:21.33 | ||||||
Kevin Witt Christensen | 1995 | 31.14 | 1:04.36 | 1:04.36 | ||||||
Mads Østberg Wagner | 1994 | 35.68 | 1:17.05 | 2:21.41 | ||||||
Marcus Olesen | 1995 | 30.31 | 1:06.80 | 3:28.21 | ||||||
Magnus Westermann | 1995 | 25.73 | 53.12 | 4:21.33 | ||||||
7 | Agf Drenge | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:21.67 | ||||||
Anton Bromer | 1995 | 32.32 | 1:07.26 | 1:07.26 | ||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 35.26 | 1:15.39 | 2:22.65 | ||||||
Kasper Møller | 1994 | 28.68 | 1:02.56 | 3:25.21 | ||||||
Magnus B. Pedersen | 1994 | 26.56 | 56.46 | 4:21.67 | ||||||
8 | A6 Drenge | 1995 | A6 | 4:22.10 | ||||||
Morten Bak Hansen | 1995 | 31.51 | 1:04.24 | 1:04.24 | ||||||
Peter Wittenwiler | 1994 | 36.42 | 1:19.06 | 2:23.30 | ||||||
Tobias Gjerløff | 1995 | 29.20 | 1:02.03 | 3:25.33 | ||||||
Frederik Fisker | 1994 | 26.77 | 56.77 | 4:22.10 | ||||||
9 | Drenge Helsinge | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 4:22.70 | ||||||
Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 31.19 | 1:04.81 | 1:04.81 | ||||||
Mads Nicolaj Larsen | 1994 | 35.94 | 1:16.84 | 2:21.65 | ||||||
Niels Breum Hansen | 1994 | 29.28 | 1:04.31 | 3:25.96 | ||||||
Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 27.25 | 56.74 | 4:22.70 | ||||||
10 | Køge Drenge | 1995 | Køge Svømmeklub | 4:23.07 | ||||||
Viktor Christensen | 1995 | 34.17 | 1:09.84 | 1:09.84 | ||||||
Mark Meyer Poulsen | 1994 | 32.23 | 1:09.23 | 2:19.07 | ||||||
Anders Madsen | 1995 | 30.86 | 1:05.26 | 3:24.33 | ||||||
Anders Paaske | 1995 | 27.85 | 58.74 | 4:23.07 | ||||||
11 | Vest-Brøndby 1 | 1994 | Vest-Brøndby | 4:24.60 | ||||||
Joakim Lassen | 1994 | 31.93 | 1:06.46 | 1:06.46 | ||||||
Rasmus Hansen | 1994 | 34.76 | 1:14.55 | 2:21.01 | ||||||
Tobias Grønbæk Melander | 1994 | 29.52 | 1:04.95 | 3:25.96 | ||||||
Mathias Roer Højgaard | 1994 | 27.41 | 58.64 | 4:24.60 | ||||||
12 | Stm Drenge | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:26.96 | ||||||
Lasse Bang Krogh | 1995 | 33.85 | 1:11.53 | 1:11.53 | ||||||
Jonas Poulsen | 1994 | 34.48 | 1:14.99 | 2:26.52 | ||||||
Joachim Mortensen | 1995 | 28.91 | 1:00.24 | 3:26.76 | ||||||
Jeppe Høgild | 1994 | 28.04 | 1:00.20 | 4:26.96 | ||||||
13 | Gti-Drenge | 1994 | GTI | 4:28.68 | ||||||
Emil Møhl | 1994 | 33.31 | 1:11.24 | 1:11.24 | ||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 33.88 | 1:12.81 | 2:24.05 | ||||||
Sebastian Merrildgaard | 1995 | 30.50 | 1:05.40 | 3:29.45 | ||||||
Mads Kildholt | 1994 | 28.60 | 59.23 | 4:28.68 | ||||||
14 | Triton Drenge | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:31.79 | ||||||
Karim Møller | 1994 | 32.69 | 1:06.68 | 1:06.68 | ||||||
Marco Kirketerp | 1995 | 35.93 | 1:17.97 | 2:24.65 | ||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 29.17 | 1:05.24 | 3:29.89 | ||||||
Mark H. Østermann | 1995 | 30.34 | 1:01.90 | 4:31.79 | ||||||
15 | Gentofte Drenge | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:32.24 | ||||||
Emil Storr Hansen | 1994 | 35.15 | 1:12.70 | 1:12.70 | ||||||
Kasper Vitten | 1995 | 34.68 | 1:13.67 | 2:26.37 | ||||||
Johan Emil Westergaard | 1995 | 31.05 | 1:08.22 | 3:34.59 | ||||||
Gustav Håkonsson | 1994 | 27.64 | 57.65 | 4:32.24 | ||||||
16 | S68 Hjørring S68 Hjørring | 0 | Svømmeklubben S 68 | 4:32.82 | ||||||
Frederik Boelt Larsen | 1994 | 32.93 | 1:07.37 | 1:07.37 | ||||||
Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 37.75 | 1:20.55 | 2:27.92 | ||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 29.15 | 1:03.74 | 3:31.66 | ||||||
Jacob Mikkelsen | 1994 | 29.10 | 1:01.16 | 4:32.82 | ||||||
17 | Triton V Drenge | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 4:32.84 | ||||||
Nicolai Pedersen | 1994 | 33.03 | 1:08.02 | 1:08.02 | ||||||
Christian Blom Jensen | 1994 | 33.50 | 1:12.15 | 2:20.17 | ||||||
Casper Runge | 1995 | 32.51 | 1:11.06 | 3:31.23 | ||||||
Theodor Lundberg | 1994 | 29.26 | 1:01.61 | 4:32.84 | ||||||
18 | Slagelse Drenge | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 4:35.23 | ||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 32.75 | 1:07.65 | 1:07.65 | ||||||
Jensjakob Kristiansen | 1994 | 36.41 | 1:18.78 | 2:26.43 | ||||||
Frederik Aavang Jensen | 1994 | 32.12 | 1:11.40 | 3:37.83 | ||||||
Joachim Blach Kristensen | 1995 | 27.18 | 57.40 | 4:35.23 | ||||||
19 | Silkeborg Drenge | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 4:35.76 | ||||||
Felix Zähringer | 1994 | 32.53 | 1:07.16 | 1:07.16 | ||||||
Andreas Levin Pedersen | 1995 | 37.40 | 1:20.17 | 2:27.33 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 30.28 | 1:08.14 | 3:35.47 | ||||||
Emil Weis | 1994 | 27.83 | 1:00.29 | 4:35.76 | ||||||
20 | Gsc Drenge | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:39.65 | ||||||
Mads Norking | 1995 | 36.62 | 1:14.96 | 1:14.96 | ||||||
William Hagemann | 1994 | 36.27 | 1:19.96 | 2:34.92 | ||||||
Christian Oldenborg | 1994 | 29.25 | 1:04.94 | 3:39.86 | ||||||
Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 28.39 | 59.79 | 4:39.65 | ||||||
21 | Støjsenderne | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 4:41.91 | ||||||
Jacob Jensen | 1995 | 34.76 | 1:13.96 | 1:13.96 | ||||||
Andreas Sandbirk | 1995 | 36.83 | 1:19.45 | 2:33.41 | ||||||
Malte Karklinat | 1995 | 31.60 | 1:08.87 | 3:42.28 | ||||||
Tobias Nordbo | 1994 | 28.18 | 59.63 | 4:41.91 | ||||||
22 | Vat Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:44.66 | ||||||
Anton Andersen | 1995 | 35.46 | 1:11.06 | 1:11.06 | ||||||
Esben Bragason | 1995 | 37.78 | 1:21.58 | 2:32.64 | ||||||
Mikkel Møller Jensen | 1995 | 31.82 | 1:10.90 | 3:43.54 | ||||||
Martin Lund Djurhuus | 1995 | 29.21 | 1:01.12 | 4:44.66 | ||||||
23 | Isk Power Puffs | 1995 | Ikast Svømmeklub | 4:46.25 | ||||||
Mikkel Hvolgaard | 1995 | 33.20 | 1:09.34 | 1:09.34 | ||||||
Nicklas B. Nielsen | 1995 | 36.97 | 1:20.31 | 2:29.65 | ||||||
Jannick Maesen | 1995 | 33.64 | 1:14.04 | 3:43.69 | ||||||
Mathias Petersen | 1995 | 29.67 | 1:02.56 | 4:46.25 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:19 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 22, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Ns 1 Piger | 1996 | SIGMA Nordsjælland | 4:34.99 | ||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 33.67 | 1:09.09 | 1:09.09 | ||||||
Sara Krog Christoffersen | 1996 | 37.05 | 1:18.52 | 2:27.61 | ||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 31.48 | 1:06.97 | 3:34.58 | ||||||
Mette Haagen Larsen | 1997 | 28.98 | 1:00.41 | 4:34.99 | ||||||
2 | As 1 Piger | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:40.32 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 30.85 | 1:04.23 | 1:04.23 | ||||||
Randi Larsen | 1996 | 38.75 | 1:24.09 | 2:28.32 | ||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 31.14 | 1:06.30 | 3:34.62 | ||||||
Frederikke Elkjær | 1996 | 31.46 | 1:05.70 | 4:40.32 | ||||||
3 | Køge Piger | 1996 | Køge Svømmeklub | 4:47.67 | ||||||
Emilie Eskildsen | 1997 | 37.69 | 1:16.88 | 1:16.88 | ||||||
Mia Hansgaard | 1996 | 39.22 | 1:23.38 | 2:40.26 | ||||||
Christina Munkholm | 1996 | 29.61 | 1:04.03 | 3:44.29 | ||||||
Frederikke Andersen | 1997 | 30.40 | 1:03.38 | 4:47.67 | ||||||
4 | Triton Piger 1 | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:47.94 | ||||||
Iben Schmidt | 1997 | 36.69 | 1:16.90 | 1:16.90 | ||||||
Cecilie Holten | 1996 | 34.33 | 1:13.67 | 2:30.57 | ||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 34.54 | 1:16.22 | 3:46.79 | ||||||
Maja Nielsen | 1996 | 28.91 | 1:01.15 | 4:47.94 | ||||||
5 | Lyngby Piger | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:49.01 | ||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 35.60 | 1:12.34 | 1:12.34 | ||||||
Signe Nielsen | 1996 | 37.47 | 1:21.43 | 2:33.77 | ||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 30.87 | 1:08.42 | 3:42.19 | ||||||
Sif Vange | 1997 | 31.10 | 1:06.82 | 4:49.01 | ||||||
6 | Vat Piger | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:51.67 | ||||||
Dena Zornic | 1996 | 37.00 | 1:15.69 | 1:15.69 | ||||||
Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 40.37 | 1:27.29 | 2:42.98 | ||||||
Caroline Høgskilde | 1996 | 31.66 | 1:08.74 | 3:51.72 | ||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 28.58 | 59.95 | 4:51.67 | ||||||
7 | Elitesvøm Esbjerg | 1996 | EliteSvøm Esbjerg | 4:52.22 | ||||||
Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 35.46 | 1:12.64 | 1:12.64 | ||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 36.38 | 1:18.49 | 2:31.13 | ||||||
Siw Lykke | 1996 | 35.41 | 1:17.29 | 3:48.42 | ||||||
Mia Egholm Andersen | 1996 | 30.36 | 1:03.80 | 4:52.22 | ||||||
8 | Sigma Ns 2 Piger | 1996 | SIGMA Nordsjælland | 4:52.80 | ||||||
Isabella Wedel Hansen | 1996 | 35.23 | 1:12.05 | 1:12.05 | ||||||
Sara Fogh Myrup | 1997 | 38.36 | 1:22.69 | 2:34.74 | ||||||
Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 33.48 | 1:12.22 | 3:46.96 | ||||||
Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 30.97 | 1:05.84 | 4:52.80 | ||||||
9 | Gentofte Piger | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:53.28 | ||||||
Sarah Bro | 1996 | 35.17 | 1:11.72 | 1:11.72 | ||||||
Rebecca Winther | 1996 | 40.60 | 1:26.04 | 2:37.76 | ||||||
Helena Storr-Hansen | 1997 | 32.20 | 1:09.91 | 3:47.67 | ||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 30.93 | 1:05.61 | 4:53.28 | ||||||
10 | Agf Piger | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:59.83 | ||||||
Anna Katrine Jørgensen | 1996 | 36.08 | 1:14.87 | 1:14.87 | ||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | 39.51 | 1:24.32 | 2:39.19 | ||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 35.01 | 1:14.26 | 3:53.45 | ||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | 31.84 | 1:06.38 | 4:59.83 | ||||||
11 | Kvik Piger | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:00.73 | ||||||
Hannah Nissen | 1997 | 36.85 | 1:16.12 | 1:16.12 | ||||||
Iben Grundtvig | 1997 | 40.02 | 1:26.80 | 2:42.92 | ||||||
Cecilie Christensen | 1997 | 33.21 | 1:14.35 | 3:57.27 | ||||||
Daniella Bender | 1996 | 30.23 | 1:03.46 | 5:00.73 | ||||||
12 | Gti-Piger | 1996 | GTI | 5:03.05 | ||||||
Kathrine Barrett | 1996 | 36.15 | 1:15.83 | 1:15.83 | ||||||
Emma Mäkelä | 1996 | 41.76 | 1:27.68 | 2:43.51 | ||||||
Henriette Stuhr | 1996 | 34.26 | 1:13.84 | 3:57.35 | ||||||
Emilie Beckmann | 1997 | 31.31 | 1:05.70 | 5:03.05 | ||||||
13 | Stm Piger | 0 | Swim Team Midtjylland | 5:03.25 | ||||||
Emilie Nordfeldt West | 1996 | 35.45 | 1:13.50 | 1:13.50 | ||||||
Sisse Sørensen | 1996 | 38.93 | 1:22.78 | 2:36.28 | ||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 35.87 | 1:19.25 | 3:55.53 | ||||||
Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 32.76 | 1:07.72 | 5:03.25 | ||||||
14 | Vest Piger | 1996 | Vest-Brøndby | 5:03.63 | ||||||
Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 37.67 | 1:17.43 | 1:17.43 | ||||||
Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 39.48 | 1:24.07 | 2:41.50 | ||||||
Kathrine Holm | 1996 | 34.62 | 1:15.77 | 3:57.27 | ||||||
Sara Mikkelsen | 1997 | 31.33 | 1:06.36 | 5:03.63 | ||||||
15 | Hovedstaden Piger | 1996 | Swim Team Hovedstaden | 5:05.79 | ||||||
Anja Hansen | 1997 | 38.25 | 1:19.02 | 1:19.02 | ||||||
Clara Albek | 1996 | 39.43 | 1:24.31 | 2:43.33 | ||||||
Martha Othmar Haskiel | 1997 | 34.19 | 1:16.81 | 4:00.14 | ||||||
Freja Helene Kall | 1996 | 31.54 | 1:05.65 | 5:05.79 | ||||||
16 | Sto95 Piger | 0 | Swim Team Odense 95 | 5:06.98 | ||||||
Ida Schwertfeger | 1997 | 40.34 | 1:23.70 | 1:23.70 | ||||||
Simone Nicolajsen | 1996 | 39.05 | 1:22.67 | 2:46.37 | ||||||
Camilla Clausen | 1997 | 34.84 | 1:13.68 | 4:00.05 | ||||||
Andrea Broe | 1997 | 31.84 | 1:06.93 | 5:06.98 | ||||||
17 | Hils Piger 1 | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 5:07.18 | ||||||
Julie Lamberth | 1996 | 38.51 | 1:19.85 | 1:19.85 | ||||||
Nicoline Jacobsen | 1996 | 38.61 | 1:22.35 | 2:42.20 | ||||||
Rebekka Gustafson | 1997 | 37.11 | 1:19.04 | 4:01.24 | ||||||
Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 31.39 | 1:05.94 | 5:07.18 | ||||||
18 | Horsens Piger Gr 1 | 1996 | Horsens Svømmeklub | 5:08.81 | ||||||
Signe D. Thomasen | 1996 | 37.69 | 1:17.17 | 1:17.17 | ||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 42.18 | 1:28.57 | 2:45.74 | ||||||
Amalie Østrup | 1997 | 35.11 | 1:15.09 | 4:00.83 | ||||||
Sara Benzarti | 1900 | 33.33 | 1:07.98 | 5:08.81 | ||||||
19 | Gsc Piger 2 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:11.14 | ||||||
Sarah Sannung | 1996 | 37.01 | 1:16.48 | 1:16.48 | ||||||
Siri Christensen | 1997 | 42.55 | 1:31.07 | 2:47.55 | ||||||
Lærke Wilhelmsen | 1996 | 34.52 | 1:17.29 | 4:04.84 | ||||||
Sofie Sørensen | 1997 | 31.68 | 1:06.30 | 5:11.14 | ||||||
20 | Triton Piger 2 | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:12.18 | ||||||
Linda Aaen | 1996 | 37.48 | 1:17.89 | 1:17.89 | ||||||
Anna Puggard | 1996 | 40.20 | 1:26.22 | 2:44.11 | ||||||
Louise Møller Jessen | 1997 | 35.50 | 1:22.62 | 4:06.73 | ||||||
Rikke Blemholt | 1996 | 31.02 | 1:05.45 | 5:12.18 | ||||||
21 | Hils Piger 2 | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 5:17.46 | ||||||
Julie Leth-Petersen | 1997 | 41.15 | 1:24.18 | 1:24.18 | ||||||
Rikke Mundt Lohse | 1996 | 38.30 | 1:21.05 | 2:45.23 | ||||||
Freja Englund | 1997 | 38.74 | 1:24.21 | 4:09.44 | ||||||
Marie-Louise Wibom | 1996 | 31.69 | 1:08.02 | 5:17.46 | ||||||
- | Ægir | 1996 | Ægir Klaksvik | 4:59.98 | EXTRA | |||||
Cecilia Eysturdal | 1996 | 36.34 | 1:14.96 | 1:14.96 | ||||||
Turið S. Christiansen | 1996 | 38.52 | 1:20.97 | 2:35.93 | ||||||
Óluva Jacobsen | 1997 | 34.68 | 1:15.11 | 3:51.04 | ||||||
Eva Trygvadóttir | 1996 | 32.08 | 1:08.94 | 4:59.98 | ||||||
- | Gsc Piger 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Tyvstart | |||||
Linnea Lau Everland | 1996 | 36.42 | 1:14.24 | 1:14.24 | ||||||
Kamilla Larsen | 1996 | 2:39.34 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 19 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:43 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:46 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 23, 4X50m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | As 1 Drenge | 0 | Aalborg Svømmeklub | 1:54.48 | ||||||
Mads Munk Sørensen | 1994 | 30.35 | 30.35 | |||||||
Mads Larsen | 1994 | 33.12 | 1:03.47 | |||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 26.21 | 1:29.68 | |||||||
Lasse Thor Carstensen | 1994 | 24.80 | 1:54.48 | |||||||
2 | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:55.87 | ||||||
Piet Jon Vidkjær | 1995 | 31.25 | 31.25 | |||||||
Andreas T. Johansen | 1994 | 32.28 | 1:03.53 | |||||||
Mikkel Johansen | 1994 | 27.03 | 1:30.56 | |||||||
Frederik A. Mariegaard | 1994 | 25.31 | 1:55.87 | |||||||
3 | Sigma Ns 1 Drenge | 1994 | SIGMA Nordsjælland | 1:56.27 | ||||||
Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 31.62 | 31.62 | |||||||
Jonas Olczyk | 1994 | 31.87 | 1:03.49 | |||||||
Morten Lundsgaard Lange | 1995 | 27.27 | 1:30.76 | |||||||
Casper S. Korch | 1994 | 25.51 | 1:56.27 | |||||||
4 | Lyngby Drenge | 0 | Lyngby Svømmeklub | 1:56.40 | ||||||
Sofus Beck Hansen | 1994 | 29.92 | 29.92 | |||||||
Daniel Skov Andersen | 1994 | 33.21 | 1:03.13 | |||||||
Jakob Vodstrup | 1994 | 27.07 | 1:30.20 | |||||||
Frederik V. Rasmussen | 1994 | 26.20 | 1:56.40 | |||||||
5 | Elitesvøm Esbjerg | 1994 | EliteSvøm Esbjerg | 1:57.46 | ||||||
Mathias Holm Sørensen | 1995 | 30.85 | 30.85 | |||||||
Michael Petersen | 1994 | 31.58 | 1:02.43 | |||||||
Nour Hermiz | 1994 | 27.82 | 1:30.25 | |||||||
Morten Lundby Pedersen | 1994 | 27.21 | 1:57.46 | |||||||
6 | Vest-Brøndby 1 | 1994 | Vest-Brøndby | 1:59.10 | ||||||
Joakim Lassen | 1994 | 30.69 | 30.69 | |||||||
Rasmus Hansen | 1994 | 33.24 | 1:03.93 | |||||||
Tobias Grønbæk Melander | 1994 | 28.81 | 1:32.74 | |||||||
Mathias Roer Højgaard | 1994 | 26.36 | 1:59.10 | |||||||
7 | Agf Drenge | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 1:59.50 | ||||||
Anton Bromer | 1995 | 30.95 | 30.95 | |||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 34.94 | 1:05.89 | |||||||
Kasper Møller | 1994 | 27.65 | 1:33.54 | |||||||
Magnus B. Pedersen | 1994 | 25.96 | 1:59.50 | |||||||
8 | Drenge Helsinge | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 2:00.23 | ||||||
Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 30.48 | 30.48 | |||||||
Mads Nicolaj Larsen | 1994 | 35.64 | 1:06.12 | |||||||
Niels Breum Hansen | 1994 | 28.47 | 1:34.59 | |||||||
Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 25.64 | 2:00.23 | |||||||
9 | Køge Drenge | 1995 | Køge Svømmeklub | 2:01.45 | ||||||
Viktor Christensen | 1995 | 32.27 | 32.27 | |||||||
Anders Paaske | 1995 | 33.00 | 1:05.27 | |||||||
Anders Madsen | 1995 | 29.16 | 1:34.43 | |||||||
Mark Meyer Poulsen | 1994 | 27.02 | 2:01.45 | |||||||
10 | Triton V Drenge | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:02.47 | ||||||
Nicolai Pedersen | 1994 | 31.32 | 31.32 | |||||||
Christian Blom Jensen | 1994 | 32.02 | 1:03.34 | |||||||
Casper Runge | 1995 | 32.09 | 1:35.43 | |||||||
Theodor Lundberg | 1994 | 27.04 | 2:02.47 | |||||||
11 | Slagelse Drenge | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 2:02.63 | ||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 30.49 | 30.49 | |||||||
Joachim Blach Kristensen | 1995 | 35.46 | 1:05.95 | |||||||
Jensjakob Kristiansen | 1994 | 29.18 | 1:35.13 | |||||||
Frederik Aavang Jensen | 1994 | 27.50 | 2:02.63 | |||||||
12 | Triton Drenge | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:03.47 | ||||||
Karim Møller | 1994 | 31.12 | 31.12 | |||||||
Marco Kirketerp | 1995 | 35.95 | 1:07.07 | |||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 28.83 | 1:35.90 | |||||||
Mark H. Østermann | 1995 | 27.57 | 2:03.47 | |||||||
13 | Gentofte Drenge | 0 | Gentofte Svømme Klub | 2:03.79 | ||||||
Emil Storr Hansen | 1994 | 33.08 | 33.08 | |||||||
Kasper Vitten | 1995 | 34.74 | 1:07.82 | |||||||
Gustav Håkonsson | 1994 | 28.95 | 1:36.77 | |||||||
Johan Emil Westergaard | 1995 | 27.02 | 2:03.79 | |||||||
14 | S68 Hjørring S68 Hjørring | 0 | Svømmeklubben S 68 | 2:04.27 | ||||||
Søren Bak Larsen | 1994 | 32.55 | 32.55 | |||||||
Thomas K. Johansen | 1995 | 35.18 | 1:07.73 | |||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 28.57 | 1:36.30 | |||||||
Jacob Mikkelsen | 1994 | 27.97 | 2:04.27 | |||||||
15 | Silkeborg Drenge | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 2:04.37 | ||||||
Felix Zähringer | 1994 | 31.26 | 31.26 | |||||||
Andreas Levin Pedersen | 1995 | 35.90 | 1:07.16 | |||||||
Ralf Dalby | 1995 | 29.39 | 1:36.55 | |||||||
Christian H. Mikkelsen | 1995 | 27.82 | 2:04.37 | |||||||
16 | Tågehornene | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 2:06.73 | ||||||
Jacob Jensen | 1995 | 33.74 | 33.74 | |||||||
Andreas Sandbirk | 1995 | 36.11 | 1:09.85 | |||||||
Malte Karklinat | 1995 | 29.67 | 1:39.52 | |||||||
Tobias Nordbo | 1994 | 27.21 | 2:06.73 | |||||||
17 | Vat Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 2:07.24 | ||||||
Anton Andersen | 1995 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Esben Bragason | 1995 | 36.57 | 1:08.97 | |||||||
Mikkel Møller Jensen | 1995 | 30.86 | 1:39.83 | |||||||
Martin Lund Djurhuus | 1995 | 27.41 | 2:07.24 | |||||||
18 | Isk Power Puffs | 1995 | Ikast Svømmeklub | 2:07.38 | ||||||
Mikkel Hvolgaard | 1995 | 31.96 | 31.96 | |||||||
Jannick Maesen | 1995 | 36.31 | 1:08.27 | |||||||
Nicklas B. Nielsen | 1995 | 30.94 | 1:39.21 | |||||||
Mathias Petersen | 1995 | 28.17 | 2:07.38 | |||||||
19 | Gsc Drenge | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:08.24 | ||||||
Mads Norking | 1995 | 35.59 | 35.59 | |||||||
William Hagemann | 1994 | 36.43 | 1:12.02 | |||||||
Christian Oldenborg | 1994 | 29.20 | 1:41.22 | |||||||
Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 27.02 | 2:08.24 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:46 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:00 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 24, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Ns 1 Piger | 1996 | SIGMA Nordsjælland | 2:05.88 | ||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 32.50 | 32.50 | |||||||
Sara Krog Christoffersen | 1996 | 35.83 | 1:08.33 | |||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 30.12 | 1:38.45 | |||||||
Mette Haagen Larsen | 1997 | 27.43 | 2:05.88 | |||||||
2 | As 1 Piger | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:07.09 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 30.07 | 30.07 | |||||||
Randi Larsen | 1996 | 38.09 | 1:08.16 | |||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 29.20 | 1:37.36 | |||||||
Frederikke Elkjær | 1996 | 29.73 | 2:07.09 | |||||||
3 | Triton Piger 1 | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.06 | ||||||
Iben Schmidt | 1997 | 35.27 | 35.27 | |||||||
Cecilie Holten | 1996 | 34.01 | 1:09.28 | |||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 33.38 | 1:42.66 | |||||||
Maja Nielsen | 1996 | 27.40 | 2:10.06 | |||||||
4 | Sigma Ns 2 Piger | 1996 | SIGMA Nordsjælland | 2:10.92 | ||||||
Isabella Wedel Hansen | 1996 | 34.70 | 34.70 | |||||||
Sara Fogh Myrup | 1997 | 37.12 | 1:11.82 | |||||||
Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 31.40 | 1:43.22 | |||||||
Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 27.70 | 2:10.92 | |||||||
5 | Lyngby Piger | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:10.97 | ||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 34.21 | 34.21 | |||||||
Signe Nielsen | 1996 | 37.65 | 1:11.86 | |||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 29.79 | 1:41.65 | |||||||
Sif Vange | 1997 | 29.32 | 2:10.97 | |||||||
6 | Elitesvøm Esbjerg | 1996 | EliteSvøm Esbjerg | 2:11.01 | ||||||
Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 33.32 | 33.32 | |||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 35.59 | 1:08.91 | |||||||
Siw Lykke | 1996 | 33.06 | 1:41.97 | |||||||
Mia Egholm Andersen | 1996 | 29.04 | 2:11.01 | |||||||
7 | Gentofte Piger | 0 | Gentofte Svømme Klub | 2:11.04 | ||||||
Sarah Bro | 1996 | 33.19 | 33.19 | |||||||
Agnes Marie Frey | 1997 | 37.99 | 1:11.18 | |||||||
Helena Storr-Hansen | 1997 | 30.13 | 1:41.31 | |||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 29.73 | 2:11.04 | |||||||
8 | Vat Piger | 0 | Vestegnens Aqua Team | 2:13.61 | ||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 32.75 | 32.75 | |||||||
Dena Zornic | 1996 | 39.19 | 1:11.94 | |||||||
Caroline Høgskilde | 1996 | 30.96 | 1:42.90 | |||||||
Kirstine Andersen | 1997 | 30.71 | 2:13.61 | |||||||
9 | Kvik Piger | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.49 | ||||||
Hannah Nissen | 1997 | 35.56 | 35.56 | |||||||
Iben Grundtvig | 1997 | 38.62 | 1:14.18 | |||||||
Cecilie Christensen | 1997 | 31.63 | 1:45.81 | |||||||
Daniella Bender | 1996 | 28.68 | 2:14.49 | |||||||
10 | Gsc Piger 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:15.55 | ||||||
Linnea Lau Everland | 1996 | 34.91 | 34.91 | |||||||
Kamilla Larsen | 1996 | 39.11 | 1:14.02 | |||||||
Iben Helstrup Jensen | 1996 | 32.66 | 1:46.68 | |||||||
Line Kjær | 1996 | 28.87 | 2:15.55 | |||||||
11 | Hils Piger 1 | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 2:16.50 | ||||||
Emma Jensen | 1997 | 37.02 | 37.02 | |||||||
Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 35.28 | 1:12.30 | |||||||
Julie Lamberth | 1996 | 33.62 | 1:45.92 | |||||||
Marie-Louise Wibom | 1996 | 30.58 | 2:16.50 | |||||||
12 | Vest Piger | 1996 | Vest-Brøndby | 2:16.99 | ||||||
Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 35.77 | 35.77 | |||||||
Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 38.67 | 1:14.44 | |||||||
Kathrine Holm | 1996 | 32.83 | 1:47.27 | |||||||
Sara Mikkelsen | 1997 | 29.72 | 2:16.99 | |||||||
13 | Hovedstaden Piger | 1996 | Swim Team Hovedstaden | 2:17.68 | ||||||
Anja Hansen | 1997 | 36.37 | 36.37 | |||||||
Clara Albek | 1996 | 37.66 | 1:14.03 | |||||||
Martha Othmar Haskiel | 1997 | 33.63 | 1:47.66 | |||||||
Freja Helene Kall | 1996 | 30.02 | 2:17.68 | |||||||
14 | Agf Piger | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:18.71 | ||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | 36.88 | 36.88 | |||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | 39.17 | 1:16.05 | |||||||
Anna Katrine Jørgensen | 1996 | 32.10 | 1:48.15 | |||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | 30.56 | 2:18.71 | |||||||
15 | Hørsholm Piger | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 2:19.64 | ||||||
Alexandra Buhl | 1997 | 38.04 | 38.04 | |||||||
Anne Sofie Jokumsen | 1996 | 39.86 | 1:17.90 | |||||||
Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | 31.81 | 1:49.71 | |||||||
Camilla Dufour | 1996 | 29.93 | 2:19.64 | |||||||
16 | Triton Piger 2 | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:21.27 | ||||||
Linda Aaen | 1996 | 36.19 | 36.19 | |||||||
Anna Puggard | 1996 | 39.48 | 1:15.67 | |||||||
Louise Møller Jessen | 1997 | 35.02 | 1:50.69 | |||||||
Rikke Blemholt | 1996 | 30.58 | 2:21.27 | |||||||
17 | Sto95 Piger | 0 | Swim Team Odense 95 | 2:22.70 | ||||||
Isabella Ravn Christensen | 1996 | 37.75 | 37.75 | |||||||
Ida Schwertfeger | 1997 | 39.96 | 1:17.71 | |||||||
Camilla Clausen | 1997 | 33.75 | 1:51.46 | |||||||
Andrea Broe | 1997 | 31.24 | 2:22.70 | |||||||
18 | Horsens Piger Gr 1 | 1996 | Horsens Svømmeklub | 2:23.72 | ||||||
Amalie Østrup | 1997 | 36.63 | 36.63 | |||||||
Signe D. Thomasen | 1996 | 40.96 | 1:17.59 | |||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 34.91 | 1:52.50 | |||||||
Sara Benzarti | 1900 | 31.22 | 2:23.72 | |||||||
19 | Gsc Piger 2 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:24.14 | ||||||
Sarah Sannung | 1996 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Ida Agerbak Trandum | 1996 | 42.50 | 1:18.89 | |||||||
Lærke Wilhelmsen | 1996 | 35.25 | 1:54.14 | |||||||
Sofie Sørensen | 1997 | 30.00 | 2:24.14 | |||||||
20 | Hils Piger 2 | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 2:24.70 | ||||||
Julie Leth-Petersen | 1997 | 39.27 | 39.27 | |||||||
Freja Englund | 1997 | 39.10 | 1:18.37 | |||||||
Rebekka Gustafson | 1997 | 34.06 | 1:52.43 | |||||||
Rikke Mundt Lohse | 1996 | 32.27 | 2:24.70 | |||||||
- | Ægir | 1996 | Ægir Klaksvik | 2:14.45 | EXTRA | |||||
Cecilia Eysturdal | 1996 | 34.09 | 34.09 | |||||||
Eva Trygvadóttir | 1996 | 37.77 | 1:11.86 | |||||||
Óluva Jacobsen | 1997 | 33.40 | 1:45.26 | |||||||
Turið S. Christiansen | 1996 | 29.19 | 2:14.45 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:00 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.45 | 58.30 | 1:28.13 | 1:58.46 | |||
2 | Thomas Steenberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 27.95 | 57.71 | 1:27.95 | 1:58.88 | |||
3 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | Swim Team Tåstrup | 28.38 | 58.69 | 1:29.66 | 2:01.37 | |||
4 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 28.33 | 58.81 | 1:30.06 | 2:01.41 | |||
5 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 28.61 | 59.01 | 1:29.79 | 2:01.42 | |||
6 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 28.54 | 59.04 | 1:30.74 | 2:02.68 | |||
7 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 29.22 | 1:00.83 | 1:33.20 | 2:04.63 | |||
8 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 29.04 | 1:00.58 | 1:32.74 | 2:04.82 | |||
9 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 29.76 | 1:01.55 | 1:33.57 | 2:05.48 | |||
10 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 29.16 | 1:00.85 | 1:33.51 | 2:05.52 | |||
11 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 29.21 | 1:00.81 | 1:33.59 | 2:06.48 | |||
12 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.06 | 1:00.97 | 1:34.10 | 2:06.58 | |||
13 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.15 | 1:00.86 | 1:34.38 | 2:07.35 | |||
14 | Casper S. Korch | 1994 | Allerød Svømmeklub | 29.64 | 1:01.49 | 1:34.81 | 2:07.87 | |||
15 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.58 | 1:02.92 | 1:35.77 | 2:07.91 | |||
16 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 30.11 | 1:02.22 | 1:35.64 | 2:08.20 | |||
17 | William Hagemann | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.17 | 1:02.84 | 1:36.37 | 2:08.57 | |||
18 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.45 | 1:01.76 | 1:35.28 | 2:08.58 | |||
19 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 29.74 | 1:02.30 | 1:35.67 | 2:09.71 | |||
20 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 30.33 | 1:02.78 | 1:36.56 | 2:10.86 | |||
21 | Oliver Grodt | 1994 | Greve Svømmeklub | 30.00 | 1:03.63 | 1:36.91 | 2:11.78 | |||
22 | Tobias Nordbo | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 30.54 | 1:03.95 | 1:38.33 | 2:12.76 | |||
23 | Jacob Mikkelsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 31.19 | 1:04.92 | 1:40.22 | 2:13.98 | |||
- | Heðin L. Olsen | 1994 | Ægir Klaksvik | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 27.60 | 58.62 | 1:29.00 | 2:00.58 | |||
2 | Morten Bak Hansen | 1995 | Svømmeklubben Laksen | 28.13 | 58.32 | 1:29.72 | 2:01.16 | |||
3 | Tobias Gjerløff | 1995 | JGI Svømning | 28.00 | 58.91 | 1:31.29 | 2:02.87 | |||
4 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 28.18 | 58.91 | 1:31.24 | 2:02.99 | |||
5 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 28.06 | 59.43 | 1:32.49 | 2:04.92 | |||
6 | Ulrik Peter Willén | 1995 | Farum Svømmeklub | 29.69 | 1:01.52 | 1:34.54 | 2:06.18 | |||
7 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.73 | 1:01.83 | 1:34.92 | 2:07.37 | |||
8 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 28.61 | 59.91 | 1:33.16 | 2:07.77 | |||
9 | Malte Karklinat | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.72 | 1:01.73 | 1:34.79 | 2:08.27 | |||
10 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 29.99 | 1:02.87 | 1:36.23 | 2:08.36 | |||
11 | Christian Røssel | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 29.68 | 1:02.08 | 1:36.16 | 2:09.01 | |||
12 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 28.57 | 1:00.61 | 1:34.60 | 2:09.20 | |||
13 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 30.45 | 1:02.70 | 1:36.61 | 2:09.58 | |||
14 | Esben Bragason | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.99 | 1:03.01 | 1:37.16 | 2:09.61 | |||
15 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 29.88 | 1:03.02 | 1:38.32 | 2:12.54 | |||
16 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.19 | 1:03.67 | 1:39.02 | 2:12.84 | |||
17 | Nikolai Sjælland | 1995 | Svømmeklubben Laksen | 29.60 | 1:02.39 | 1:37.91 | 2:14.44 | |||
18 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.30 | 1:05.18 | 1:40.67 | 2:15.23 | |||
- | Sigmund Mørkøre | 1995 | Ægir Klaksvik | 30.94 | 1:05.35 | 1:40.99 | 2:14.49 | EXTRA | ||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:25 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 26, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Præmie løb 23-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.26 | 2:13.06 | 3:21.89 | 4:29.15 | |||
2 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 1:05.04 | 2:13.80 | 3:23.27 | 4:32.28 | |||
3 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | Farum Svømmeklub | 1:07.51 | 2:18.26 | 3:29.66 | 4:40.04 | |||
4 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 1:08.19 | 2:19.35 | 3:31.55 | 4:43.30 | |||
5 | Stephanie Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 1:09.57 | 2:23.21 | 3:35.39 | 4:46.02 | |||
6 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.03 | 2:22.22 | 3:35.45 | 4:46.86 | |||
7 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:08.87 | 2:22.91 | 3:36.40 | 4:47.12 | |||
8 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 1:07.75 | 2:20.56 | 3:34.16 | 4:47.54 | |||
9 | Rikke Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Syd | 1:08.43 | 2:21.31 | 3:34.77 | 4:47.69 | |||
10 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 1:08.73 | 2:21.95 | 3:36.26 | 4:48.63 | |||
11 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:08.08 | 2:20.98 | 3:36.75 | 4:51.43 | |||
12 | Mia Egholm Andersen | 1996 | West Swim Esbjerg | 1:10.21 | 2:25.83 | 3:40.75 | 4:54.13 | |||
13 | Simone Nicolajsen | 1996 | O.S.L.F. | 1:10.09 | 2:25.94 | 3:41.48 | 4:54.27 | |||
14 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.90 | 2:25.03 | 3:40.74 | 4:55.86 | |||
15 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.62 | 2:26.51 | 3:44.02 | 5:01.09 | |||
16 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 1:11.33 | 2:28.56 | 3:46.91 | 5:04.23 | |||
- | Eva Trygvadóttir | 1996 | Ægir Klaksvik | 1:15.83 | 2:37.84 | 3:58.90 | 5:15.86 | EXTRA | ||
- | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub | Akut syg | ||||||
- | Cecilia Eysturdal | 1996 | Ægir Klaksvik | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Freja Helene Kall | 1996 | GI-40 Hermes | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Præmie løb 23-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:07.44 | 2:18.77 | 3:29.71 | 4:39.20 | |||
2 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:08.54 | 2:21.48 | 3:33.92 | 4:44.51 | |||
3 | Lisa Steen Duus | 1997 | Farum Svømmeklub | 1:08.09 | 2:21.33 | 3:35.10 | 4:45.48 | |||
4 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.99 | 2:21.31 | 3:35.14 | 4:46.17 | |||
5 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:07.47 | 2:20.85 | 3:36.77 | 4:52.46 | |||
6 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:13.64 | 2:29.63 | 3:45.30 | 4:59.83 | |||
7 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:12.86 | 2:30.19 | 3:46.04 | 5:00.34 | |||
8 | Sofie Sørensen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.30 | 2:29.56 | 3:46.20 | 5:01.12 | |||
9 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.80 | 2:29.38 | 3:46.21 | 5:01.46 | |||
10 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:13.68 | 2:29.73 | 3:47.38 | 5:04.45 | |||
11 | Emma Jensen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.60 | 2:31.65 | 3:50.40 | 5:08.02 | |||
- | Óluva Jacobsen | 1997 | Ægir Klaksvik | 1:15.24 | 2:33.72 | 3:54.93 | 5:15.13 | EXTRA | ||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 29.03 | 1:00.81 | |||||
2 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 30.92 | 1:03.39 | |||||
3 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 31.65 | 1:04.36 | |||||
4 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 30.56 | 1:04.37 | |||||
5 | Rasmus Kruuse | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 31.64 | 1:05.23 | |||||
6 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 31.93 | 1:05.35 | |||||
7 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 31.04 | 1:05.77 | |||||
8 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 31.96 | 1:05.89 | |||||
9 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.27 | 1:06.09 | |||||
10 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 32.15 | 1:06.37 | |||||
11 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 32.16 | 1:06.52 | |||||
12 | Joakim Lassen | 1994 | Vest-Brøndby | 32.04 | 1:06.55 | |||||
13 | Benjamin Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.40 | 1:06.81 | |||||
14 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 33.01 | 1:06.92 | |||||
15 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.85 | 1:07.11 | |||||
16 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 33.30 | 1:07.52 | |||||
17 | Kristoffer Rasmussen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 33.07 | 1:07.83 | |||||
18 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 33.54 | 1:07.87 | |||||
19 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 33.16 | 1:08.32 | |||||
20 | Søren Bak Larsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 33.69 | 1:09.09 | |||||
21 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 33.88 | 1:09.10 | |||||
22 | Christian Halby | 1994 | Roskilde Svømning | 33.50 | 1:09.29 | |||||
23 | Mathias Roer Højgaard | 1994 | Vest-Brøndby | 34.15 | 1:09.85 | |||||
24 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 33.56 | 1:10.08 | |||||
25 | Frederik Fisker | 1994 | Svømmeklubben Laksen | 33.76 | 1:10.16 | |||||
26 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | Vest-Brøndby | 34.09 | 1:10.39 | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 29.40 | 1:01.02 | |||||
2 | Morten Bak Hansen | 1995 | Svømmeklubben Laksen | 30.18 | 1:02.09 | |||||
3 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 30.19 | 1:03.30 | |||||
4 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 31.07 | 1:03.84 | |||||
5 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 31.59 | 1:04.88 | |||||
6 | Jesper Bang | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 31.07 | 1:04.94 | |||||
7 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 32.12 | 1:05.54 | |||||
8 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 32.03 | 1:05.86 | |||||
9 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.47 | 1:07.52 | |||||
10 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.42 | 1:07.79 | |||||
11 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 33.26 | 1:08.17 | |||||
12 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.59 | 1:08.18 | |||||
13 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 33.56 | 1:09.31 | |||||
14 | Anton Andersen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 34.42 | 1:09.61 | |||||
15 | Anders Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 33.93 | 1:09.71 | |||||
16 | Sebastian Terp | 1995 | Farum Svømmeklub | 33.81 | 1:10.40 | |||||
17 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.17 | 1:10.67 | |||||
18 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 33.72 | 1:11.21 | |||||
19 | Lasse Bang Krogh | 1995 | Herning Svømmeklub | 33.89 | 1:11.40 | |||||
20 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 34.44 | 1:11.50 | |||||
21 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 35.39 | 1:14.25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 31.11 | 1:03.89 | |||||
2 | Sarah Bro | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 33.64 | 1:09.20 | |||||
3 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 35.15 | 1:10.89 | |||||
4 | Linnea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.72 | 1:10.94 | |||||
5 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | Herlev Svømning | 33.96 | 1:11.60 | |||||
6 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 35.42 | 1:12.30 | |||||
7 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 35.77 | 1:12.50 | |||||
8 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.30 | 1:12.74 | |||||
9 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.44 | 1:12.87 | |||||
10 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 35.75 | 1:13.07 | |||||
11 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 34.60 | 1:13.35 | |||||
12 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Allerød Svømmeklub | 35.24 | 1:13.51 | |||||
13 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.66 | 1:13.55 | |||||
14 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.91 | 1:13.66 | |||||
15 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.28 | 1:14.16 | |||||
16 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 37.22 | 1:14.70 | |||||
17 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 35.88 | 1:15.20 | |||||
18 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.52 | 1:15.27 | |||||
19 | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 36.23 | 1:15.33 | |||||
20 | Isabella Z. Bigum | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 36.10 | 1:16.01 | |||||
21 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.97 | 1:16.03 | |||||
22 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 37.13 | 1:16.16 | |||||
23 | Kathrine Barrett | 1996 | Greve Svømmeklub | 36.50 | 1:16.51 | |||||
24 | Mia Egholm Andersen | 1996 | West Swim Esbjerg | 37.66 | 1:17.90 | |||||
25 | Fie Bay Florin | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 37.96 | 1:17.99 | |||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 34.37 | 1:09.78 | |||||
2 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 35.66 | 1:11.55 | |||||
3 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 35.50 | 1:12.49 | |||||
4 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 35.50 | 1:12.66 | |||||
5 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.74 | 1:13.44 | |||||
6 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 35.95 | 1:14.21 | |||||
7 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.83 | 1:15.41 | |||||
8 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 36.89 | 1:15.54 | |||||
9 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.19 | 1:15.57 | |||||
10 | Sara Saur | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 36.90 | 1:15.66 | |||||
11 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Farum Svømmeklub | 37.33 | 1:16.59 | |||||
12 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 36.93 | 1:16.72 | |||||
13 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 36.88 | 1:16.75 | |||||
14 | Siham Saud | 1997 | Herlev Svømning | 37.92 | 1:17.30 | |||||
15 | Anja Hansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 37.00 | 1:17.58 | |||||
16 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 37.35 | 1:17.59 | |||||
17 | Emma Jensen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.27 | 1:17.62 | |||||
18 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 37.54 | 1:17.63 | |||||
19 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 37.24 | 1:17.79 | |||||
20 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 38.19 | 1:17.89 | |||||
21 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.61 | 1:18.66 | |||||
22 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.49 | 1:18.67 | |||||
23 | Lærke Rasmussen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.23 | 1:23.65 | |||||
- | Martha Meilstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | Svøm p mave v. vend | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | Køge Svømmeklub | 33.13 | 1:10.14 | 1:48.26 | 2:26.71 | |||
2 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.87 | 1:12.17 | 1:51.49 | 2:31.93 | |||
3 | Jonas Olczyk | 1994 | Allerød Svømmeklub | 34.55 | 1:14.34 | 1:55.20 | 2:34.81 | |||
4 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 35.17 | 1:14.79 | 1:55.95 | 2:38.01 | |||
5 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 33.86 | 1:14.35 | 1:56.99 | 2:38.07 | |||
6 | Michael Petersen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 35.94 | 1:16.10 | 1:57.33 | 2:38.13 | |||
7 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 36.43 | 1:17.21 | 1:58.20 | 2:38.18 | |||
8 | Daniel Skov Andersen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 35.22 | 1:16.22 | 1:58.14 | 2:40.84 | |||
9 | David Damhus | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 37.04 | 1:18.24 | 2:00.11 | 2:41.47 | |||
10 | Mads Østberg Wagner | 1994 | Herlev Svømning | 36.01 | 1:17.82 | 2:00.12 | 2:42.29 | |||
11 | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF | 37.06 | 1:19.06 | 2:00.81 | 2:43.20 | |||
12 | Nour Hermiz | 1994 | Swim Team Esbjerg | 36.38 | 1:17.54 | 2:00.34 | 2:43.81 | |||
13 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 36.75 | 1:19.30 | 2:02.31 | 2:44.11 | |||
14 | Rasmus Hannibal Moulvad | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 36.72 | 1:18.86 | 2:02.46 | 2:44.70 | |||
15 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | West Swim Esbjerg | 36.82 | 1:19.20 | 2:01.78 | 2:45.19 | |||
16 | Alexander Grønfeldt | 1994 | Hillerød Svømmeklub | 38.51 | 1:21.96 | 2:04.97 | 2:47.03 | |||
17 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 38.72 | 1:21.39 | 2:05.34 | 2:49.25 | |||
18 | Rasmus Hansen | 1994 | Vest-Brøndby | 38.36 | 1:22.67 | 2:06.67 | 2:50.14 | |||
19 | Mads Nicolaj Larsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 39.42 | 1:24.36 | 2:09.89 | 2:54.11 | |||
20 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 39.35 | 1:24.62 | 2:11.42 | 2:57.54 | |||
- | Joakim Jakobsen | 1994 | Orient Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Joachim Mortensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 33.43 | 1:11.18 | 1:50.12 | 2:28.43 | |||
2 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 35.36 | 1:14.41 | 1:53.08 | 2:31.36 | |||
3 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 35.94 | 1:16.08 | 1:56.36 | 2:35.19 | |||
4 | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 35.81 | 1:15.14 | 1:55.10 | 2:36.08 | |||
5 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 35.28 | 1:16.20 | 1:57.02 | 2:37.46 | |||
6 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 36.64 | 1:18.49 | 2:00.53 | 2:40.78 | |||
7 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 37.27 | 1:18.22 | 2:01.80 | 2:46.94 | |||
8 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 38.50 | 1:21.45 | 2:04.49 | 2:47.58 | |||
9 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.72 | 1:21.82 | 2:05.20 | 2:48.20 | |||
10 | Casper Runge | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.08 | 1:21.88 | 2:05.48 | 2:49.00 | |||
11 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 38.01 | 1:21.18 | 2:05.67 | 2:50.21 | |||
12 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | IHF Svømning | 38.13 | 1:21.55 | 2:06.21 | 2:51.13 | |||
13 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | Farum Svømmeklub | 39.83 | 1:24.25 | 2:08.96 | 2:52.06 | |||
14 | Jens Dyreborg Nielsen | 1995 | Farum Svømmeklub | 38.98 | 1:22.59 | 2:07.47 | 2:52.87 | |||
15 | Oliver Hjeresen | 1995 | Roskilde Svømning | 37.54 | 1:21.18 | 2:06.93 | 2:52.93 | |||
16 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 38.39 | 1:22.86 | 2:07.94 | 2:53.46 | |||
17 | Burak Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 38.94 | 1:23.34 | 2:08.00 | 2:53.53 | |||
18 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.33 | 1:24.36 | 2:09.12 | 2:53.91 | |||
19 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 39.35 | 1:24.41 | 2:09.91 | 2:55.28 | |||
20 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 40.11 | 1:26.44 | 2:14.46 | 3:00.89 | |||
- | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Gøkhan Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | DSQ | 1 hånd i vend v.150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:27 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.25 | 1:16.34 | 1:57.21 | 2:38.30 | |||
2 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.98 | 1:18.32 | 2:01.32 | 2:43.60 | |||
3 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 38.06 | 1:21.62 | 2:04.10 | 2:45.77 | |||
4 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 38.38 | 1:20.77 | 2:03.47 | 2:46.14 | |||
5 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 38.15 | 1:20.60 | 2:02.22 | 2:46.70 | |||
6 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 39.24 | 1:22.84 | 2:07.03 | 2:50.78 | |||
7 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 39.09 | 1:23.12 | 2:06.99 | 2:50.92 | |||
8 | Nicoline Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 39.38 | 1:22.78 | 2:07.55 | 2:53.50 | |||
9 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 39.09 | 1:23.55 | 2:08.95 | 2:53.53 | |||
10 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 38.86 | 1:22.79 | 2:08.72 | 2:53.59 | |||
11 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 42.55 | 1:27.90 | 2:12.25 | 2:56.27 | |||
12 | Clara Albek | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 41.32 | 1:25.94 | 2:11.10 | 2:56.29 | |||
13 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 41.20 | 1:26.62 | 2:11.98 | 2:56.38 | |||
14 | Emilie Riisberg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 41.17 | 1:26.77 | 2:12.63 | 2:57.18 | |||
15 | Anne Sofie Jokumsen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 41.75 | 1:26.87 | 2:12.65 | 2:57.82 | |||
16 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.29 | 1:26.60 | 2:12.65 | 2:58.25 | |||
17 | Simone Nicolajsen | 1996 | O.S.L.F. | 40.54 | 1:26.17 | 2:13.34 | 2:58.53 | |||
18 | Kathrine Holm | 1996 | Vest-Brøndby | 41.85 | 1:27.72 | 2:13.90 | 3:00.41 | |||
19 | Signe Nielsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 40.14 | 1:26.99 | 2:13.52 | 3:00.69 | |||
20 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.35 | 1:27.40 | 2:14.26 | 3:01.10 | |||
21 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 41.05 | 1:26.46 | 2:12.96 | 3:01.83 | |||
22 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 41.93 | 1:27.96 | 2:14.95 | 3:02.08 | |||
23 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | Vest-Brøndby | 42.78 | 1:29.39 | 2:15.75 | 3:02.43 | |||
24 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 42.48 | 1:29.69 | 2:17.56 | 3:04.27 | |||
25 | Helena L. Bengtsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.94 | 1:29.33 | 2:17.23 | 3:04.62 | |||
26 | Randi Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 43.25 | 1:30.33 | 2:17.00 | 3:04.73 | |||
27 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 43.49 | 1:30.94 | 2:19.11 | 3:07.08 | |||
28 | Linda Aaen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.32 | 1:29.70 | 2:18.81 | 3:07.57 | |||
29 | Signe D. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 43.46 | 1:30.48 | 2:18.54 | 3:08.03 | |||
30 | Isabella Ravn Christensen | 1996 | O.S.L.F. | 43.09 | 1:32.43 | 2:22.17 | 3:12.83 | |||
- | Turið S. Christiansen | 1996 | Ægir Klaksvik | 38.16 | 1:20.56 | 2:04.57 | 2:49.04 | EXTRA | ||
- | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | Akut syg | ||||||
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | Farum Svømmeklub | 38.86 | 1:20.55 | 2:05.06 | 2:50.99 | |||
2 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 41.58 | 1:26.94 | 2:12.42 | 2:55.15 | |||
3 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 41.28 | 1:26.89 | 2:12.39 | 2:55.87 | |||
4 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 39.22 | 1:24.19 | 2:11.98 | 2:57.26 | |||
5 | Rebekka Gustafson | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 40.60 | 1:26.22 | 2:13.01 | 2:57.40 | |||
6 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 42.65 | 1:29.18 | 2:16.29 | 3:02.49 | |||
7 | Ida Schwertfeger | 1997 | Frem Odense | 41.03 | 1:27.65 | 2:15.91 | 3:03.97 | |||
8 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 42.32 | 1:29.64 | 2:17.70 | 3:05.68 | |||
9 | Rikke Mouritsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 43.26 | 1:31.15 | 2:20.02 | 3:06.05 | |||
10 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 44.23 | 1:32.80 | 2:20.40 | 3:07.67 | |||
11 | Mette Sannerud | 1997 | Roskilde Svømning | 42.81 | 1:30.61 | 2:19.80 | 3:09.13 | |||
12 | Benedicte Zilmer | 1997 | Greve Svømmeklub | 41.01 | 1:28.03 | 2:18.08 | 3:10.55 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Sponsor: Præmie løb 26-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 26.59 | 54.22 | |||||
2 | Thomas Steenberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 26.41 | 54.67 | |||||
3 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | Swim Team Tåstrup | 26.76 | 55.59 | |||||
4 | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.42 | 55.80 | |||||
5 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 27.59 | 56.34 | |||||
6 | Jonas Olczyk | 1994 | Allerød Svømmeklub | 26.89 | 56.71 | |||||
7 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 27.59 | 56.77 | |||||
8 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 27.08 | 57.27 | |||||
9 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 27.92 | 57.28 | |||||
10 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 28.16 | 57.33 | |||||
11 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 27.53 | 57.53 | |||||
12 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 28.58 | 57.54 | |||||
13 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 27.71 | 57.81 | |||||
14 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 27.93 | 58.30 | |||||
14 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 28.58 | 58.30 | |||||
16 | Gustav Håkonsson | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 28.29 | 58.36 | |||||
17 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 27.98 | 58.47 | |||||
18 | Frederik Fisker | 1994 | Svømmeklubben Laksen | 27.88 | 58.61 | |||||
19 | Daniel Skov Andersen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 28.01 | 58.81 | |||||
20 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 28.27 | 58.82 | |||||
21 | Emil Møhl | 1994 | Ishøj Svømme Klub | 28.43 | 58.89 | |||||
22 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 27.43 | 58.92 | |||||
23 | Peter Wittenwiler | 1994 | Slangerup Svømmeklub | 27.93 | 59.01 | |||||
24 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.45 | 59.09 | |||||
25 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 28.86 | 59.41 | |||||
26 | Casper S. Korch | 1994 | Allerød Svømmeklub | 28.05 | 59.45 | |||||
27 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 28.78 | 59.46 | |||||
28 | William Hagemann | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.70 | 59.49 | |||||
29 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 28.70 | 59.64 | |||||
30 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.65 | 59.75 | |||||
31 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 28.51 | 59.85 | |||||
32 | Oliver Grodt | 1994 | Greve Svømmeklub | 28.84 | 59.98 | |||||
33 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.43 | 1:00.13 | |||||
34 | Jacob Mikkelsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 28.88 | 1:00.26 | |||||
35 | Mads Kildholt | 1994 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.11 | 1:00.60 | |||||
36 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 29.41 | 1:01.47 | |||||
37 | Tobias Nordbo | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 29.61 | 1:01.50 | |||||
38 | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF | 33.60 | 1:10.43 | |||||
- | Heðin L. Olsen | 1994 | Ægir Klaksvik | 27.92 | 56.48 | EXTRA | ||||
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Sponsor: Præmie løb 26-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 26.67 | 54.64 | |||||
2 | Morten Bak Hansen | 1995 | Svømmeklubben Laksen | 27.03 | 55.58 | |||||
3 | Tobias Gjerløff | 1995 | JGI Svømning | 26.99 | 56.70 | |||||
4 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 27.45 | 57.02 | |||||
4 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 28.03 | 57.02 | |||||
4 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 27.32 | 57.02 | |||||
7 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 27.41 | 57.03 | |||||
8 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 27.95 | 57.65 | |||||
9 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 27.55 | 57.71 | |||||
10 | Ulrik Peter Willén | 1995 | Farum Svømmeklub | 28.12 | 57.78 | |||||
11 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 28.10 | 58.36 | |||||
12 | Jesper Bang | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 28.12 | 58.39 | |||||
13 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 28.35 | 58.41 | |||||
14 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 28.30 | 58.45 | |||||
15 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.58 | 58.51 | |||||
16 | Christian Røssel | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 28.46 | 58.53 | |||||
17 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 28.85 | 58.74 | |||||
18 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.42 | 58.79 | |||||
19 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 27.90 | 58.94 | |||||
20 | Esben Bragason | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.75 | 59.25 | |||||
21 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.08 | 59.34 | |||||
22 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 28.32 | 59.74 | |||||
23 | Malte Karklinat | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 28.59 | 59.84 | |||||
24 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 28.85 | 59.88 | |||||
24 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.25 | 59.88 | |||||
26 | Anders Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 28.87 | 1:00.06 | |||||
27 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 28.34 | 1:00.09 | |||||
28 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 28.39 | 1:00.56 | |||||
29 | Morten Voigt Larsen | 1995 | Roskilde Svømning | 29.25 | 1:00.64 | |||||
30 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 29.04 | 1:00.65 | |||||
31 | Gøkhan Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 29.66 | 1:00.73 | |||||
32 | Anton Andersen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 29.41 | 1:00.86 | |||||
33 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.05 | 1:01.34 | |||||
34 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Albertslund IF | 29.91 | 1:01.40 | |||||
35 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.51 | 1:01.86 | |||||
36 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 28.91 | 1:01.99 | |||||
37 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.16 | 1:02.26 | |||||
38 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.51 | 1:03.92 | |||||
39 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 34.12 | 1:12.74 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:13 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 32, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF | 28.47 | 59.05 | |||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.08 | 1:00.70 | |||||
3 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.06 | 1:01.77 | |||||
4 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | Farum Svømmeklub | 29.42 | 1:01.85 | |||||
5 | Frederikke Matthiassen | 1996 | JGI Svømning | 29.76 | 1:01.92 | |||||
6 | Sarah Bro | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 30.09 | 1:02.60 | |||||
7 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.11 | 1:02.67 | |||||
8 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.47 | 1:02.80 | |||||
9 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | Farum Svømmeklub | 30.64 | 1:04.37 | |||||
10 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | Herlev Svømning | 30.86 | 1:04.75 | |||||
11 | Stephanie Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 31.87 | 1:04.96 | |||||
12 | Rikke Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Syd | 31.55 | 1:04.97 | |||||
13 | Kathrine Barrett | 1996 | Greve Svømmeklub | 30.96 | 1:05.50 | |||||
14 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.66 | 1:05.57 | |||||
15 | Signe D. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 31.68 | 1:05.63 | |||||
16 | Mia Egholm Andersen | 1996 | West Swim Esbjerg | 31.53 | 1:05.81 | |||||
17 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 31.65 | 1:05.82 | |||||
18 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.68 | 1:05.96 | |||||
19 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 31.59 | 1:06.13 | |||||
20 | Didde Karstensen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.47 | 1:06.33 | |||||
21 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Allerød Svømmeklub | 31.48 | 1:06.64 | |||||
22 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.66 | 1:06.92 | |||||
23 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 31.44 | 1:07.07 | |||||
24 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 33.58 | 1:11.94 | |||||
- | Cecilia Eysturdal | 1996 | Ægir Klaksvik | 30.18 | 1:01.74 | EXTRA | ||||
- | Eva Trygvadóttir | 1996 | Ægir Klaksvik | 32.15 | 1:07.78 | EXTRA | ||||
- | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub | Akut syg | ||||||
- | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 32, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 29.52 | 1:00.38 | |||||
2 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.84 | 1:01.51 | |||||
3 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 30.44 | 1:02.68 | |||||
4 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.03 | 1:04.09 | |||||
5 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 30.92 | 1:04.25 | |||||
6 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.10 | 1:04.45 | |||||
7 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 32.01 | 1:05.54 | |||||
8 | Sara Mikkelsen | 1997 | Vest-Brøndby | 31.19 | 1:05.80 | |||||
9 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.97 | 1:06.36 | |||||
9 | Sofie Sørensen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.08 | 1:06.36 | |||||
11 | Martha Meilstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 31.36 | 1:06.42 | |||||
12 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 32.01 | 1:06.72 | |||||
13 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 32.00 | 1:07.16 | |||||
14 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.50 | 1:07.21 | |||||
15 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 32.65 | 1:07.25 | |||||
16 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Farum Svømmeklub | 32.87 | 1:07.27 | |||||
17 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 32.52 | 1:07.89 | |||||
18 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 32.90 | 1:08.16 | |||||
19 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 32.66 | 1:08.72 | |||||
20 | Sara Saur | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.20 | 1:09.76 | |||||
- | Óluva Jacobsen | 1997 | Ægir Klaksvik | 32.53 | 1:06.07 | EXTRA | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:13 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:02 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 33, 400m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 1:03.72 | 2:18.47 | 3:40.21 | 4:50.20 | |||
2 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.77 | 2:21.30 | 3:47.41 | 4:55.17 | |||
3 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.95 | 2:24.30 | 3:51.69 | 4:56.76 | |||
4 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.48 | 2:19.32 | 3:52.49 | 4:57.86 | |||
5 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.50 | 2:23.33 | 3:51.90 | 4:57.87 | |||
6 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.65 | 2:27.10 | 3:56.70 | 5:02.54 | |||
7 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | Køge Svømmeklub | 1:11.36 | 2:35.12 | 3:54.87 | 5:09.93 | |||
8 | Nour Hermiz | 1994 | Swim Team Esbjerg | 1:07.28 | 2:32.32 | 4:00.70 | 5:10.94 | |||
9 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.61 | 2:29.27 | 3:59.39 | 5:12.23 | |||
10 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 1:08.61 | 2:32.77 | 4:05.76 | 5:13.59 | |||
11 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 1:12.32 | 2:31.60 | 4:04.06 | 5:13.95 | |||
12 | Rasmus Hannibal Moulvad | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 1:10.15 | 2:35.03 | 4:02.70 | 5:14.56 | |||
13 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:13.25 | 2:41.59 | 4:05.09 | 5:16.33 | |||
14 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | Farum Svømmeklub | 1:12.58 | 2:34.96 | 4:07.58 | 5:16.36 | |||
15 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 1:13.08 | 2:33.55 | 4:08.39 | 5:18.69 | |||
16 | Mark Bjerregaard | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 1:07.93 | 2:33.12 | 4:07.36 | 5:18.95 | |||
17 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.85 | 2:34.62 | 4:07.26 | 5:20.11 | |||
18 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | West Swim Esbjerg | 1:11.88 | 2:38.04 | 4:04.98 | 5:21.10 | |||
19 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 1:17.43 | 2:41.14 | 4:09.20 | 5:22.47 | |||
20 | Benjamin Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.81 | 2:33.81 | 4:11.45 | 5:24.92 | |||
21 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 1:13.65 | 2:36.83 | 4:10.85 | 5:25.15 | |||
22 | Tobias Nordbo | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 1:11.09 | 2:40.68 | 4:12.52 | 5:27.73 | |||
23 | Martin Weberg | 1994 | Allerød Svømmeklub | 1:13.87 | 2:40.10 | 4:15.48 | 5:28.00 | |||
- | Mads Østberg Wagner | 1994 | Herlev Svømning | DSQ | Brystarm v start fly | |||||
Løb 33, 400m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Joachim Mortensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 1:04.39 | 2:19.73 | 3:39.43 | 4:47.62 | |||
2 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 1:06.54 | 2:19.39 | 3:47.20 | 4:54.11 | |||
3 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.34 | 2:22.98 | 3:51.25 | 4:59.46 | |||
4 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 1:09.90 | 2:28.35 | 4:00.42 | 5:06.38 | |||
5 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.38 | 2:28.64 | 3:59.84 | 5:07.33 | |||
6 | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.31 | 2:35.86 | 3:57.51 | 5:08.20 | |||
7 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.44 | 2:24.32 | 4:01.68 | 5:12.89 | |||
8 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 1:07.01 | 2:26.97 | 4:04.78 | 5:13.41 | |||
9 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:11.81 | 2:36.69 | 4:07.37 | 5:18.36 | |||
10 | Casper Runge | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:13.90 | 2:39.12 | 4:07.57 | 5:19.42 | |||
11 | Ori Turin | 1995 | West Swim Esbjerg | 1:10.27 | 2:30.19 | 4:09.21 | 5:24.00 | |||
12 | Sebastian Terp | 1995 | Farum Svømmeklub | 1:12.26 | 2:31.92 | 4:09.59 | 5:25.08 | |||
13 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 1:12.01 | 2:36.76 | 4:15.75 | 5:25.68 | |||
14 | Thomas K. Johansen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 1:14.17 | 2:38.67 | 4:11.47 | 5:26.46 | |||
15 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:14.14 | 2:36.27 | 4:15.65 | 5:28.40 | |||
16 | Burak Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 1:14.32 | 2:41.37 | 4:16.30 | 5:28.43 | |||
17 | Oliver Hjeresen | 1995 | Roskilde Svømning | 1:19.41 | 2:44.43 | 4:16.69 | 5:31.05 | |||
18 | Daniel Shulman | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:12.25 | 2:37.33 | 4:20.21 | 5:34.07 | |||
- | Nicolai Voetmann | 1995 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Svøm p mave ryg vend | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:02 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:38 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Præmie løb 31-33 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 32.36 | 1:08.55 | 1:44.76 | 2:21.21 | |||
2 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 31.57 | 1:07.04 | 1:43.38 | 2:21.86 | |||
3 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 31.91 | 1:07.59 | 1:45.14 | 2:24.75 | |||
4 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.50 | 1:11.10 | 1:52.87 | 2:32.74 | |||
5 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.23 | 1:13.36 | 1:53.28 | 2:32.76 | |||
6 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 34.82 | 1:13.21 | 1:53.49 | 2:33.55 | |||
7 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.80 | 1:11.06 | 1:52.21 | 2:34.85 | |||
8 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 34.22 | 1:13.73 | 1:55.03 | 2:38.27 | |||
9 | Siw Lykke | 1996 | West Swim Esbjerg | 35.63 | 1:17.64 | 1:59.21 | 2:39.94 | |||
10 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.11 | 1:15.32 | 1:57.03 | 2:40.14 | |||
11 | Henriette Stuhr | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.30 | 1:15.83 | 1:58.65 | 2:41.61 | |||
12 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.80 | 1:15.99 | 1:59.10 | 2:43.21 | |||
13 | Freja Helene Kall | 1996 | GI-40 Hermes | 37.29 | 1:19.69 | 2:01.71 | 2:43.62 | |||
14 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.65 | 1:15.60 | 2:01.42 | 2:44.24 | |||
15 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 35.56 | 1:17.03 | 2:00.86 | 2:44.91 | |||
16 | Emilie Riisberg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 36.95 | 1:19.45 | 2:03.13 | 2:45.67 | |||
17 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 37.16 | 1:19.92 | 2:03.34 | 2:46.53 | |||
18 | Linnea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.55 | 1:18.57 | 2:02.68 | 2:47.41 | |||
19 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 37.08 | 1:18.82 | 2:02.94 | 2:48.65 | |||
- | Turið S. Christiansen | 1996 | Ægir Klaksvik | 36.01 | 1:18.27 | 2:03.19 | 2:46.00 | EXTRA | ||
- | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Præmie løb 31-33 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 33.72 | 1:11.64 | 1:50.25 | 2:30.31 | |||
2 | Maja Hjuler | 1997 | Farum Svømmeklub | 33.76 | 1:11.83 | 1:52.13 | 2:34.14 | |||
3 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 34.55 | 1:13.72 | 1:56.44 | 2:38.89 | |||
4 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 36.06 | 1:16.83 | 1:59.01 | 2:41.17 | |||
5 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.93 | 1:16.16 | 1:58.83 | 2:41.36 | |||
6 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 36.93 | 1:17.43 | 2:00.06 | 2:42.30 | |||
7 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.33 | 1:18.67 | 2:02.32 | 2:44.70 | |||
8 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 35.67 | 1:17.42 | 2:02.39 | 2:48.49 | |||
9 | Camilla Clausen | 1997 | O.S.L.F. | 37.15 | 1:19.25 | 2:02.96 | 2:48.73 | |||
10 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | GI-40 Hermes | 37.10 | 1:19.94 | 2:06.18 | 2:49.96 | |||
11 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 37.71 | 1:21.37 | 2:07.19 | 2:50.14 | |||
12 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.16 | 1:17.91 | 2:04.20 | 2:51.54 | |||
13 | Maja Jensen | 1997 | Hobro Svømmeklub | 38.13 | 1:24.00 | 2:11.58 | 2:57.53 | |||
14 | Mette Sannerud | 1997 | Roskilde Svømning | 40.34 | 1:28.78 | 2:20.10 | 3:11.07 | |||
- | Óluva Jacobsen | 1997 | Ægir Klaksvik | 36.09 | 1:17.35 | 2:00.09 | 2:44.51 | EXTRA | ||
- | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:38 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:25 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 35, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Ns 1 Piger | 1996 | SIGMA Nordsjælland | 4:08.48 | ||||||
Mette Haagen Larsen | 1997 | 29.93 | 1:00.87 | 1:00.87 | ||||||
Sara Krog Christoffersen | 1996 | 29.80 | 1:02.50 | 2:03.37 | ||||||
Isabella Wedel Hansen | 1996 | 31.20 | 1:05.06 | 3:08.43 | ||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 28.90 | 1:00.05 | 4:08.48 | ||||||
2 | Farum Piger | 0 | Farum Svømmeklub | 4:10.93 | ||||||
Julie Marie Gadfelt | 1996 | 30.19 | 1:02.94 | 1:02.94 | ||||||
Naja Ishøj Nielsen | 1996 | 29.27 | 1:01.61 | 2:04.55 | ||||||
Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 29.49 | 1:01.92 | 3:06.47 | ||||||
Lisa Steen Duus | 1997 | 31.43 | 1:04.46 | 4:10.93 | ||||||
3 | Køge Piger | 1996 | Køge Svømmeklub | 4:14.24 | ||||||
Christina Munkholm | 1996 | 28.80 | 59.63 | 59.63 | ||||||
Emilie Eskildsen | 1997 | 30.28 | 1:04.02 | 2:03.65 | ||||||
Frederikke Andersen | 1997 | 30.29 | 1:03.78 | 3:07.43 | ||||||
Mie Ødegaard | 1997 | 31.73 | 1:06.81 | 4:14.24 | ||||||
4 | Triton Piger 1 | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:14.30 | ||||||
Cecilie Holten | 1996 | 30.28 | 1:02.42 | 1:02.42 | ||||||
Maja Nielsen | 1996 | 29.41 | 1:01.64 | 2:04.06 | ||||||
Louise Møller Jessen | 1997 | 30.98 | 1:04.64 | 3:08.70 | ||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 31.50 | 1:05.60 | 4:14.30 | ||||||
5 | As 1 Piger | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:16.09 | ||||||
Frederikke Elkjær | 1996 | 32.34 | 1:07.05 | 1:07.05 | ||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 30.26 | 1:03.00 | 2:10.05 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 28.06 | 58.92 | 3:08.97 | ||||||
Asta Blanch | 1996 | 31.79 | 1:07.12 | 4:16.09 | ||||||
6 | Gsc Piger 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:18.62 | ||||||
Line Kjær | 1996 | 30.13 | 1:03.36 | 1:03.36 | ||||||
Ida Agerbak Trandum | 1996 | 30.93 | 1:05.00 | 2:08.36 | ||||||
Linnea Lau Everland | 1996 | 30.92 | 1:05.24 | 3:13.60 | ||||||
Iben Helstrup Jensen | 1996 | 30.50 | 1:05.02 | 4:18.62 | ||||||
7 | Sigma Ns 2 Piger | 1996 | SIGMA Nordsjælland | 4:20.82 | ||||||
Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 30.31 | 1:04.96 | 1:04.96 | ||||||
Stephanie Hansen | 1996 | 31.64 | 1:05.32 | 2:10.28 | ||||||
Sara Fogh Myrup | 1997 | 31.46 | 1:06.83 | 3:17.11 | ||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 30.17 | 1:03.71 | 4:20.82 | ||||||
8 | Gti-Piger | 1996 | GTI | 4:21.80 | ||||||
Emma Mäkelä | 1996 | 32.39 | 1:07.25 | 1:07.25 | ||||||
Emilie Beckmann | 1997 | 29.99 | 1:02.69 | 2:09.94 | ||||||
Kathrine Barrett | 1996 | 30.51 | 1:05.22 | 3:15.16 | ||||||
Henriette Stuhr | 1996 | 32.54 | 1:06.64 | 4:21.80 | ||||||
9 | Vat Piger | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:22.21 | ||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 29.18 | 1:00.13 | 1:00.13 | ||||||
Caroline Høgskilde | 1996 | 31.58 | 1:05.17 | 2:05.30 | ||||||
Dena Zornic | 1996 | 32.03 | 1:07.45 | 3:12.75 | ||||||
Kirstine Andersen | 1997 | 32.60 | 1:09.46 | 4:22.21 | ||||||
10 | Lyngby Piger | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:22.49 | ||||||
Sif Vange | 1997 | 31.52 | 1:07.42 | 1:07.42 | ||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 30.87 | 1:06.44 | 2:13.86 | ||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 28.97 | 1:01.73 | 3:15.59 | ||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 31.57 | 1:06.90 | 4:22.49 | ||||||
11 | Gentofte Piger | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:24.35 | ||||||
Sarah Bro | 1996 | 30.69 | 1:03.66 | 1:03.66 | ||||||
Helena Storr-Hansen | 1997 | 31.56 | 1:05.20 | 2:08.86 | ||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 31.84 | 1:06.62 | 3:15.48 | ||||||
Sara Saur | 1997 | 33.00 | 1:08.87 | 4:24.35 | ||||||
12 | Kvik Piger | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:28.57 | ||||||
Daniella Bender | 1996 | 30.57 | 1:03.78 | 1:03.78 | ||||||
Iben Grundtvig | 1997 | 31.79 | 1:07.16 | 2:10.94 | ||||||
Hannah Nissen | 1997 | 31.97 | 1:08.14 | 3:19.08 | ||||||
Cecilie Christensen | 1997 | 32.88 | 1:09.49 | 4:28.57 | ||||||
13 | Horsens Piger Gr 1 | 1996 | Horsens Svømmeklub | 4:30.62 | ||||||
Signe D. Thomasen | 1996 | 31.95 | 1:06.46 | 1:06.46 | ||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 32.63 | 1:08.18 | 2:14.64 | ||||||
Sara Benzarti | 1900 | 33.33 | 1:09.01 | 3:23.65 | ||||||
Amalie Østrup | 1997 | 32.50 | 1:06.97 | 4:30.62 | ||||||
14 | Triton Piger 2 | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:32.02 | ||||||
Rikke Blemholt | 1996 | 30.77 | 1:05.12 | 1:05.12 | ||||||
Iben Schmidt | 1997 | 31.69 | 1:08.85 | 2:13.97 | ||||||
Linda Aaen | 1996 | 32.79 | 1:09.26 | 3:23.23 | ||||||
Anna Puggard | 1996 | 32.66 | 1:08.79 | 4:32.02 | ||||||
15 | Hils Piger 1 | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 4:32.09 | ||||||
Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 32.24 | 1:07.53 | 1:07.53 | ||||||
Julie Lamberth | 1996 | 31.98 | 1:07.50 | 2:15.03 | ||||||
Emma Jensen | 1997 | 33.30 | 1:08.37 | 3:23.40 | ||||||
Marie-Louise Wibom | 1996 | 32.15 | 1:08.69 | 4:32.09 | ||||||
16 | Agf Piger | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:33.19 | ||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | 32.08 | 1:06.89 | 1:06.89 | ||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | 32.41 | 1:07.66 | 2:14.55 | ||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | 33.23 | 1:09.27 | 3:23.82 | ||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 33.49 | 1:09.37 | 4:33.19 | ||||||
17 | Gsc Piger 2 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:34.83 | ||||||
Sarah Sannung | 1996 | 33.47 | 1:09.74 | 1:09.74 | ||||||
Sofie Sørensen | 1997 | 32.03 | 1:06.70 | 2:16.44 | ||||||
Kamilla Larsen | 1996 | 33.38 | 1:10.60 | 3:27.04 | ||||||
Lærke Wilhelmsen | 1996 | 32.08 | 1:07.79 | 4:34.83 | ||||||
18 | Stm Piger | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:36.11 | ||||||
Emma Sørensen | 1997 | 34.71 | 1:11.67 | 1:11.67 | ||||||
Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 32.81 | 1:08.48 | 2:20.15 | ||||||
Sisse Sørensen | 1996 | 32.33 | 1:08.50 | 3:28.65 | ||||||
Emilie Nordfeldt West | 1996 | 32.59 | 1:07.46 | 4:36.11 | ||||||
19 | Hovedstaden Piger | 1996 | Swim Team Hovedstaden | 4:36.79 | ||||||
Freja Helene Kall | 1996 | 31.95 | 1:06.19 | 1:06.19 | ||||||
Anja Hansen | 1997 | 32.61 | 1:08.93 | 2:15.12 | ||||||
Clara Albek | 1996 | 34.78 | 1:13.21 | 3:28.33 | ||||||
Martha Othmar Haskiel | 1997 | 31.94 | 1:08.46 | 4:36.79 | ||||||
20 | Sto95 Piger | 0 | Swim Team Odense 95 | 4:40.38 | ||||||
Simone Nicolajsen | 1996 | 33.23 | 1:07.97 | 1:07.97 | ||||||
Andrea Broe | 1997 | 33.03 | 1:09.46 | 2:17.43 | ||||||
Ida Schwertfeger | 1997 | 34.08 | 1:11.78 | 3:29.21 | ||||||
Camilla Clausen | 1997 | 34.52 | 1:11.17 | 4:40.38 | ||||||
- | Ægir | 1996 | Ægir Klaksvik | 4:21.93 | EXTRA | |||||
Turið S. Christiansen | 1996 | 31.18 | 1:05.68 | 1:05.68 | ||||||
Cecilia Eysturdal | 1996 | 29.57 | 1:02.11 | 2:07.79 | ||||||
Óluva Jacobsen | 1997 | 32.01 | 1:07.38 | 3:15.17 | ||||||
Eva Trygvadóttir | 1996 | 31.27 | 1:06.76 | 4:21.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:25 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 36, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Efter Præmie løb 7, 34-36 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Ns 1 Drenge | 1994 | SIGMA Nordsjælland | 3:43.87 | ||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 26.50 | 55.02 | 55.02 | ||||||
Jonas Olczyk | 1994 | 26.01 | 55.91 | 1:50.93 | ||||||
Casper S. Korch | 1994 | 26.97 | 56.99 | 2:47.92 | ||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 27.07 | 55.95 | 3:43.87 | ||||||
2 | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 3:45.51 | ||||||
Piet Jon Vidkjær | 1995 | 28.03 | 58.08 | 58.08 | ||||||
Mikkel Johansen | 1994 | 26.76 | 55.03 | 1:53.11 | ||||||
Andreas T. Johansen | 1994 | 27.68 | 57.60 | 2:50.71 | ||||||
Frederik A. Mariegaard | 1994 | 26.21 | 54.80 | 3:45.51 | ||||||
3 | Drenge Helsinge | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 3:46.03 | ||||||
Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 27.32 | 56.63 | 56.63 | ||||||
Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 26.80 | 55.79 | 1:52.42 | ||||||
Niels Breum Hansen | 1994 | 27.37 | 56.35 | 2:48.77 | ||||||
Christian Røssel | 1995 | 27.06 | 57.26 | 3:46.03 | ||||||
4 | As 1 Drenge | 0 | Aalborg Svømmeklub | 3:47.56 | ||||||
Mads Larsen | 1994 | 27.60 | 57.94 | 57.94 | ||||||
Mads Munk Sørensen | 1994 | 26.65 | 56.39 | 1:54.33 | ||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 27.05 | 57.63 | 2:51.96 | ||||||
Lasse Thor Carstensen | 1994 | 26.36 | 55.60 | 3:47.56 | ||||||
5 | Lyngby Drenge | 0 | Lyngby Svømmeklub | 3:53.03 | ||||||
Jakob Vodstrup | 1994 | 27.37 | 59.08 | 59.08 | ||||||
Sofus Beck Hansen | 1994 | 26.64 | 56.99 | 1:56.07 | ||||||
Frederik V. Rasmussen | 1994 | 27.63 | 58.79 | 2:54.86 | ||||||
Daniel Skov Andersen | 1994 | 26.85 | 58.17 | 3:53.03 | ||||||
6 | Slagelse Drenge | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 3:55.01 | ||||||
Frederik Aavang Jensen | 1994 | 29.11 | 1:00.37 | 1:00.37 | ||||||
Joachim Blach Kristensen | 1995 | 28.48 | 59.34 | 1:59.71 | ||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 27.67 | 58.03 | 2:57.74 | ||||||
Jensjakob Kristiansen | 1994 | 27.18 | 57.27 | 3:55.01 | ||||||
7 | Agf Drenge | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:55.74 | ||||||
Kasper Møller | 1994 | 28.66 | 59.53 | 59.53 | ||||||
Magnus B. Pedersen | 1994 | 27.30 | 56.93 | 1:56.46 | ||||||
Anton Bromer | 1995 | 28.49 | 59.57 | 2:56.03 | ||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 28.28 | 59.71 | 3:55.74 | ||||||
8 | Elitesvøm Esbjerg | 1994 | EliteSvøm Esbjerg | 3:56.93 | ||||||
Morten Lundby Pedersen | 1994 | 28.45 | 57.74 | 57.74 | ||||||
Nour Hermiz | 1994 | 27.56 | 56.86 | 1:54.60 | ||||||
Mathias Holm Sørensen | 1995 | 28.45 | 1:00.72 | 2:55.32 | ||||||
Jacob Lindeman Holm | 1994 | 29.08 | 1:01.61 | 3:56.93 | ||||||
9 | Gti-Drenge | 1994 | GTI | 3:57.04 | ||||||
Emil Møhl | 1994 | 29.06 | 59.92 | 59.92 | ||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 28.74 | 1:00.03 | 1:59.95 | ||||||
Sebastian Merrildgaard | 1995 | 28.26 | 58.38 | 2:58.33 | ||||||
Mads Kildholt | 1994 | 28.23 | 58.71 | 3:57.04 | ||||||
10 | Vest-Brøndby 1 | 1994 | Vest-Brøndby | 3:59.03 | ||||||
Rasmus Hansen | 1994 | 29.15 | 1:00.72 | 1:00.72 | ||||||
Joakim Lassen | 1994 | 28.14 | 57.79 | 1:58.51 | ||||||
Mathias Roer Højgaard | 1994 | 28.08 | 59.23 | 2:57.74 | ||||||
Gøkhan Dagidir | 1995 | 28.80 | 1:01.29 | 3:59.03 | ||||||
11 | Stm Drenge | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:59.65 | ||||||
Joachim Mortensen | 1995 | 27.16 | 56.67 | 56.67 | ||||||
Jeppe Høgild | 1994 | 28.11 | 1:00.29 | 1:56.96 | ||||||
Lasse Meineche | 1994 | 29.63 | 1:02.15 | 2:59.11 | ||||||
Jonas Poulsen | 1994 | 28.88 | 1:00.54 | 3:59.65 | ||||||
12 | Støjsenderne | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 3:59.90 | ||||||
Tobias Nordbo | 1994 | 29.72 | 1:01.30 | 1:01.30 | ||||||
Malte Karklinat | 1995 | 28.61 | 59.66 | 2:00.96 | ||||||
Alexander Duus Jensen | 1995 | 28.79 | 1:00.70 | 3:01.66 | ||||||
Andreas Sandbirk | 1995 | 27.86 | 58.24 | 3:59.90 | ||||||
13 | Farum Drenge | 0 | Farum Svømmeklub | 4:00.65 | ||||||
Miki Mørck Taagholt | 1994 | 29.66 | 1:00.88 | 1:00.88 | ||||||
Ulrik Peter Willén | 1995 | 27.44 | 57.02 | 1:57.90 | ||||||
Kasper Emil Nielsen | 1995 | 28.67 | 1:00.36 | 2:58.26 | ||||||
Sebastian Terp | 1995 | 29.30 | 1:02.39 | 4:00.65 | ||||||
14 | Vat Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:01.27 | ||||||
Esben Bragason | 1995 | 28.52 | 58.30 | 58.30 | ||||||
Anton Andersen | 1995 | 29.06 | 1:00.66 | 1:58.96 | ||||||
Martin Lund Djurhuus | 1995 | 28.93 | 1:00.18 | 2:59.14 | ||||||
Mikkel Møller Jensen | 1995 | 28.83 | 1:02.13 | 4:01.27 | ||||||
15 | Gentofte Drenge | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:01.67 | ||||||
Asbjørn Garne | 1995 | 29.75 | 1:01.90 | 1:01.90 | ||||||
Gustav Håkonsson | 1994 | 27.91 | 58.03 | 1:59.93 | ||||||
Johan Emil Westergaard | 1995 | 28.68 | 1:00.96 | 3:00.89 | ||||||
Emil Storr Hansen | 1994 | 28.92 | 1:00.78 | 4:01.67 | ||||||
16 | Gsc Drenge | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:01.72 | ||||||
William Hagemann | 1994 | 28.80 | 58.74 | 58.74 | ||||||
Mads Norking | 1995 | 29.05 | 1:01.78 | 2:00.52 | ||||||
Christian Oldenborg | 1994 | 29.45 | 1:02.11 | 3:02.63 | ||||||
Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 28.03 | 59.09 | 4:01.72 | ||||||
17 | Kolding Drenge | 0 | Kolding SK | 4:02.51 | ||||||
Michael Danø | 1994 | 28.77 | 59.97 | 59.97 | ||||||
Mikkel Møller Sørensen | 1994 | 28.91 | 1:00.84 | 2:00.81 | ||||||
Thomas Jensen | 1994 | 29.06 | 1:02.36 | 3:03.17 | ||||||
Tobias Dahl Vind | 1994 | 28.30 | 59.34 | 4:02.51 | ||||||
18 | Køge Drenge | 1995 | Køge Svømmeklub | 4:03.09 | ||||||
Magnus Christensen | 1995 | 30.21 | 1:02.04 | 1:02.04 | ||||||
Viktor Christensen | 1995 | 28.02 | 58.48 | 2:00.52 | ||||||
Anders Paaske | 1995 | 28.57 | 1:00.15 | 3:00.67 | ||||||
Anders Madsen | 1995 | 29.81 | 1:02.42 | 4:03.09 | ||||||
19 | Silkeborg Drenge | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 4:03.45 | ||||||
Felix Zähringer | 1994 | 28.67 | 59.92 | 59.92 | ||||||
Emil Weis | 1994 | 28.69 | 1:00.93 | 2:00.85 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 28.98 | 1:00.26 | 3:01.11 | ||||||
Christian H. Mikkelsen | 1995 | 28.74 | 1:02.34 | 4:03.45 | ||||||
20 | S68 Hjørring S68 Hjørring | 0 | Svømmeklubben S 68 | 4:03.65 | ||||||
Jacob Mikkelsen | 1994 | 29.61 | 1:01.07 | 1:01.07 | ||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 28.91 | 1:01.20 | 2:02.27 | ||||||
Thomas K. Johansen | 1995 | 28.77 | 1:01.11 | 3:03.38 | ||||||
Søren Bak Larsen | 1994 | 27.91 | 1:00.27 | 4:03.65 | ||||||
21 | Isk Power Puffs | 1995 | Ikast Svømmeklub | 4:05.88 | ||||||
Jannick Maesen | 1995 | 29.76 | 1:02.86 | 1:02.86 | ||||||
Mikkel Hvolgaard | 1995 | 29.43 | 1:00.31 | 2:03.17 | ||||||
Nicklas B. Nielsen | 1995 | 29.45 | 1:00.70 | 3:03.87 | ||||||
Mathias Petersen | 1995 | 29.19 | 1:02.01 | 4:05.88 | ||||||
22 | Triton Drenge | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:11.90 | ||||||
Karim Møller | 1994 | 28.88 | 1:00.43 | 1:00.43 | ||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 28.95 | 1:00.98 | 2:01.41 | ||||||
Mark H. Østermann | 1995 | 29.44 | 1:01.86 | 3:03.27 | ||||||
Marco Kirketerp | 1995 | 31.21 | 1:08.63 | 4:11.90 | ||||||
- | A6 Drenge | 1995 | A6 | DSQ | Tyvstart | |||||
Morten Bak Hansen | 1995 | 27.49 | 56.57 | 56.57 | ||||||
Tobias Gjerløff | 1995 | 27.71 | 1:54.68 | |||||||
Frederik Fisker | 1994 | 2:51.23 | ||||||||
- | Triton V Drenge | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | Tyvstart | |||||
Nicolai Pedersen | 1994 | 28.69 | 1:00.17 | 1:00.17 | ||||||
Christian Blom Jensen | 1994 | 29.23 | 2:01.00 | |||||||
Casper Runge | 1995 | 3:03.74 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:46 |