Results for NUSS Yngre & Äldre
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2010 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
10:04 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-07-02 |
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 400m Frisim Herrar 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Linus Junefeldt 4:44.91 2003-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:14.90 |
2:40.96 |
4:06.55 |
|
5:28.45 |
|
2 |
Anton Johansson |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:27.13 |
3:02.55 |
4:36.95 |
|
6:07.12 |
|
3 |
Jonathan Myrlander |
2000 |
Nässjö SLS |
|
1:26.95 |
3:02.24 |
4:36.93 |
|
6:07.83 |
|
4 |
Albert Askmalm |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:27.63 |
3:05.43 |
4:45.77 |
|
6:12.12 |
|
5 |
Karl Dannfors |
1999 |
Upsala Simsällskap |
|
1:24.56 |
3:05.03 |
4:45.63 |
|
6:20.75 |
|
6 |
Emil Söderholm |
1999 |
Ludvika Simsällskap |
|
1:33.94 |
3:17.28 |
5:04.18 |
|
6:40.77 |
|
7 |
William Kerman |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
1:31.76 |
3:15.95 |
5:03.96 |
|
6:45.36 |
|
8 |
Harald Brobacke |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:31.01 |
3:18.77 |
5:05.91 |
|
6:45.61 |
|
9 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
Ludvika Simsällskap |
|
1:36.52 |
3:22.73 |
5:04.91 |
|
6:47.63 |
|
10 |
Oliver Tykesson |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:38.44 |
3:26.12 |
5:19.26 |
|
7:04.68 |
|
11 |
Gustav Henell |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
1:37.26 |
3:28.73 |
5:18.86 |
|
7:04.97 |
|
12 |
Viktor Sjöström |
2001 |
Alingsås SLS |
|
1:44.52 |
3:37.74 |
5:30.86 |
|
7:10.69 |
|
- |
Henrik Bransell |
1999 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2010 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:04 |
|