Results for REMA 1000 Medley Race 2020
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | REMA 1000 Medley Race 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Vallensbæk Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2020 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sally Emilie Bill | 2007 | 239 | 42.49 | 1:28.56 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:32.05 | |||||||||
2 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | 227 | 45.11 | 1:30.08 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:36.11 | |||||||||
3 | Mette Roat Jørgensen | 2007 | 216 | 46.01 | 1:31.64 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:45.67 | |||||||||
4 | Helena Fritz Larsen | 2007 | 207 | 45.67 | 1:32.97 | |||||
Albertslund IF | 1:58.29 | |||||||||
5 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 194 | 47.71 | 1:35.06 | |||||
Herlev Svømning | 1:53.44 | |||||||||
6 | Nanna Hessner | 2007 | 171 | 49.32 | 1:38.98 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:39.67 | |||||||||
7 | Emilia Nielsen | 2007 | 128 | 53.27 | 1:48.97 | |||||
Albertslund IF | 1:49.07 | |||||||||
- | Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | DSQ | SW6.5.Ej fors.bv.50. | ||||||
Herlev Svømning | 1:42.14 | |||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | 334 | 39.89 | 1:19.26 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:26.12 | |||||||||
2 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 323 | 39.55 | 1:20.14 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.76 | |||||||||
3 | Ella Stensgaard | 2008 | 314 | 39.11 | 1:20.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.49 | |||||||||
4 | Vigga Jørgensen | 2008 | 274 | 42.29 | 1:24.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.97 | |||||||||
5 | Ana Bogdanovic | 2008 | 249 | 43.60 | 1:27.38 | |||||
Herlev Svømning | 1:26.94 | |||||||||
6 | Thilde Gammelvind | 2008 | 204 | 45.76 | 1:33.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.33 | |||||||||
7 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 197 | 46.42 | 1:34.52 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:30.25 | |||||||||
8 | Ella Trøstrup | 2008 | 164 | 49.73 | 1:40.37 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:47.05 | |||||||||
9 | Frida Fly Haastrup | 2008 | 143 | 51.21 | 1:45.22 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:40.59 | |||||||||
10 | Eylul Zeynep Guneyi | 2008 | 67 | 1:03.40 | 2:14.92 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Gabriella Nymark-Jessen | 2008 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:27.81 | |||||||||
- | Marie Munk | 2008 | DSQ | sw.6.5 ej for.bv.25m | ||||||
Albertslund IF | 1:30.48 | |||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 261 | 42.90 | 1:26.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.88 | |||||||||
2 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 244 | 42.81 | 1:27.98 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.71 | |||||||||
3 | Andrea Lage | 2009 | 212 | 46.84 | 1:32.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.98 | |||||||||
4 | Josephine S. Christensen | 2009 | 186 | 46.27 | 1:36.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.57 | |||||||||
5 | Thea Fritz Larsen | 2009 | 181 | 47.78 | 1:37.26 | |||||
Albertslund IF | 1:37.57 | |||||||||
6 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 177 | 47.34 | 1:37.92 | |||||
Herlev Svømning | 1:40.74 | |||||||||
7 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 164 | 48.20 | 1:40.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.90 | |||||||||
8 | Laura Krak Hjorth | 2009 | 92 | 56.56 | 2:01.68 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Eleonora Marsner | 2009 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:27.71 | |||||||||
- | Luna Blanka A. Bløcher | 2009 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.51 | |||||||||
- | Silke Svendsen | 2009 | DSQ | sw6.3 Sv.på.mav.v.50 | ||||||
Herlev Svømning | 1:48.29 | |||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Lukowski | 2010 | 175 | 46.37 | 1:38.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.38 | |||||||||
2 | Marie Ditlev Bihlet | 2010 | 163 | 48.28 | 1:40.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.54 | |||||||||
3 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | 159 | 49.90 | 1:41.41 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:53.11 | |||||||||
4 | Elisabeth Thastum | 2010 | 155 | 49.56 | 1:42.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.75 | |||||||||
5 | Sophia Groth | 2010 | 135 | 51.78 | 1:47.14 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:43.65 | |||||||||
6 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 125 | 54.55 | 1:49.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.69 | |||||||||
7 | Molly Overby Traberg | 2011 | 121 | 53.42 | 1:51.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:51.52 | |||||||||
8 | Alice Legarth Schmidt | 2011 | 120 | 56.02 | 1:51.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.90 | |||||||||
9 | Amalie Witt | 2010 | 116 | 56.93 | 1:52.74 | |||||
Herlev Svømning | 1:56.29 | |||||||||
10 | Naja Koch Heschel | 2010 | 115 | 1:52.85 | 1:52.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.40 | |||||||||
11 | Anabel Greve | 2010 | 110 | 56.56 | 1:54.58 | |||||
Herlev Svømning | 1:55.69 | |||||||||
12 | Andrea Glasius Tischer | 2010 | 107 | 56.81 | 1:55.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.56 | |||||||||
13 | Ingrid Schultz | 2010 | 101 | 56.54 | 1:58.04 | |||||
Albertslund IF | 2:02.05 | |||||||||
14 | Alvilde Schwartz-Petersen | 2010 | 97 | 1:00.71 | 1:59.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.25 | |||||||||
15 | Freya H. Rasmussen | 2010 | 95 | 58.69 | 2:00.58 | |||||
Herlev Svømning | 1:58.08 | |||||||||
16 | Adrianna Isabel Romero | 2010 | 91 | 57.56 | 2:01.91 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
17 | Caroline M. Baustert | 2011 | 76 | 1:03.26 | 2:09.41 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.41 | |||||||||
18 | Smilla Brandt-Brofeldt | 2010 | 66 | 1:02.21 | 2:15.98 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
19 | Ella Marie B. Jakobsen | 2011 | 64 | 1:07.65 | 2:16.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.38 | |||||||||
20 | Zoi Asholt | 2011 | 62 | 1:06.25 | 2:18.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
21 | Mira Jensen | 2010 | 59 | 1:09.72 | 2:20.62 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
22 | Signe Ewald Riecke | 2011 | 51 | 1:13.50 | 2:28.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.95 | |||||||||
23 | Rita Wiuf | 2011 | 43 | 1:15.57 | 2:36.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 12:12 |