Results for DM-H 2019 2. Division
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Christoffer Carlsen (1992) 1:43.32 03-11-2017 |
Dansk Rekord Senior: Anders Lie Nielsen (1991) 1:43.69 07-12-2016 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 13-12-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 699 | 26.12 | 54.72 | 1:23.55 | 1:51.92 | |||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
2 | Alfred August Grubert | 2001 | 698 | 26.61 | 54.85 | 1:23.43 | 1:52.00 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
3 | Christopher H. Brown | 2002 | 678 | 26.39 | 54.94 | 1:24.15 | 1:53.09 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
4 | William Houen | 2001 | 648 | 26.29 | 54.53 | 1:24.24 | 1:54.80 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
5 | Gustav Stahl | 2002 | 623 | 25.94 | 55.28 | 1:25.53 | 1:56.29 | |||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
6 | Frederik Lindholm | 2004 | 614 | 26.56 | 56.17 | 1:26.98 | 1:56.89 | |||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
7 | Mathias Immerkjær | 1999 | 611 | 27.00 | 56.45 | 1:26.45 | 1:57.08 | |||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
8 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 607 | 26.93 | 56.15 | 1:26.50 | 1:57.30 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
9 | Mads Mikkelsen | 2004 | 588 | 26.92 | 57.18 | 1:28.31 | 1:58.58 | |||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
10 | Alexander Rendlev | 2001 | 581 | 27.77 | 57.64 | 1:28.38 | 1:59.02 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
11 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 579 | 27.08 | 56.81 | 1:27.92 | 1:59.16 | |||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
12 | Marcus Hiort | 2003 | 571 | 27.08 | 56.77 | 1:27.38 | 1:59.73 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
13 | August Ryom | 2002 | 570 | 26.22 | 56.35 | 1:27.74 | 1:59.82 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
14 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 552 | 27.75 | 59.25 | 1:30.88 | 2:01.11 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
15 | Philip H. Christensen | 2004 | 473 | 28.66 | 1:00.26 | 1:33.52 | 2:07.46 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
16 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 466 | 28.58 | 1:00.20 | 1:33.99 | 2:08.16 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:50.43 12-08-2017 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 15-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 27-11-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 757 | 28.09 | 58.39 | 1:29.72 | 2:01.12 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 707 | 28.29 | 59.28 | 1:31.64 | 2:03.94 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 658 | 29.52 | 1:01.46 | 1:34.33 | 2:06.90 | |||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
4 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 651 | 29.34 | 1:01.20 | 1:34.27 | 2:07.41 | |||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
5 | My Phuong Bui | 2003 | 650 | 29.49 | 1:01.85 | 1:34.85 | 2:07.47 | |||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
6 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 615 | 29.62 | 1:02.06 | 1:36.17 | 2:09.83 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Anna Andersen | 2007 | 614 | 29.33 | 1:02.06 | 1:36.03 | 2:09.92 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
8 | Nanna Langvad | 2005 | 613 | 29.90 | 1:02.20 | 1:36.37 | 2:09.99 | |||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
9 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 609 | 29.70 | 1:02.23 | 1:36.12 | 2:10.27 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
10 | Cecilie Baraviec | 2000 | 608 | 30.53 | 1:03.47 | 1:37.00 | 2:10.34 | |||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
11 | Michelle Mortensen | 2002 | 602 | 30.46 | 1:03.79 | 1:37.85 | 2:10.76 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Ella Gohr Metz | 2005 | 587 | 30.00 | 1:03.16 | 1:37.66 | 2:11.87 | |||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
13 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 575 | 30.83 | 1:04.57 | 1:38.78 | 2:12.73 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
14 | Mathilde Nielsen | 2003 | 557 | 30.25 | 1:03.69 | 1:38.51 | 2:14.14 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
15 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 557 | 30.51 | 1:04.02 | 1:38.76 | 2:14.20 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
16 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 548 | 30.38 | 1:03.51 | 1:38.47 | 2:14.93 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Anton Sveinn McKee (1993) 56.79 07-12-2019 |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 56.98 07-12-2019 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.23 20-12-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 690 | 29.91 | 1:02.91 | |||||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | 683 | 29.08 | 1:03.14 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
3 | Oliver Hallenborg | 2002 | 617 | 30.52 | 1:05.30 | |||||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
4 | Casper Davidsen | 1999 | 602 | 30.61 | 1:05.85 | |||||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
5 | Christian Crone | 2001 | 596 | 30.38 | 1:06.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Victor Nygaard | 2003 | 592 | 30.88 | 1:06.21 | |||||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
7 | Oliver Steenberg | 2002 | 582 | 31.36 | 1:06.59 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
8 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 573 | 31.70 | 1:06.95 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
9 | Oliver Lystlund | 2003 | 565 | 31.84 | 1:07.26 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
10 | Lars Merl | 1993 | 545 | 31.35 | 1:08.07 | |||||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
11 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 538 | 31.36 | 1:08.34 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
12 | Andreas L. Damgård | 2000 | 533 | 31.38 | 1:08.55 | |||||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
13 | Asger Johansen | 2003 | 518 | 32.44 | 1:09.20 | |||||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
14 | Matias Munkholm | 2004 | 507 | 32.51 | 1:09.72 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
15 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 494 | 33.07 | 1:10.32 | |||||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
16 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 466 | 33.01 | 1:11.72 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 10-08-2013 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 10-08-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 1:06.79 08-11-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 823 | 31.36 | 1:06.52 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | 722 | 32.75 | 1:09.50 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 654 | 34.27 | 1:11.82 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
4 | Laura Fogh | 2003 | 644 | 34.48 | 1:12.21 | |||||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
5 | Ida Kjærgaard | 2003 | 640 | 34.36 | 1:12.36 | |||||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
6 | Johanne A Andersson | 2003 | 594 | 35.25 | 1:14.15 | |||||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
7 | Melanie Degner | 2000 | 569 | 34.74 | 1:15.23 | |||||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 560 | 35.51 | 1:15.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
9 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 555 | 35.77 | 1:15.88 | |||||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
10 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 546 | 35.83 | 1:16.29 | |||||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
11 | Freya Ellehus | 2000 | 529 | 36.86 | 1:17.07 | |||||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
12 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 515 | 36.71 | 1:17.78 | |||||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
13 | Amanda Hietala | 2002 | 510 | 36.58 | 1:18.05 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
14 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 499 | 36.93 | 1:18.62 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
15 | Maja Buck | 2004 | 473 | 37.56 | 1:20.00 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
16 | Anna Mundt Karup | 2005 | 450 | 37.97 | 1:21.36 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Markus Lie (1995) 51.02 07-08-2017 |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 19-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 29-11-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Schmidt | 1999 | 636 | 27.71 | 56.84 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
2 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 552 | 59.58 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 531 | 29.45 | 1:00.38 | |||||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
4 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 528 | 30.16 | 1:00.48 | |||||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
4 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 528 | 28.45 | 1:00.48 | |||||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
6 | Mathias Vestergaard | 2001 | 526 | 29.34 | 1:00.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 524 | 29.60 | 1:00.62 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Daniel Gallacher | 2002 | 513 | 28.85 | 1:01.07 | |||||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
9 | Sean Petersen | 2006 | 509 | 29.26 | 1:01.22 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
10 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 509 | 29.57 | 1:01.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
11 | Mert Kaya | 2001 | 494 | 29.73 | 1:01.85 | |||||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
12 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 478 | 30.13 | 1:02.54 | |||||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
13 | August B Bjerregaard | 2003 | 473 | 29.96 | 1:02.74 | |||||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
14 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 463 | 30.07 | 1:03.19 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
15 | Jeppe Kjær | 2004 | 447 | 31.54 | 1:03.95 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
16 | Lucas Møller Larsen | 2005 | 418 | 31.08 | 1:05.36 | |||||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 13-12-2013 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 13-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 09-12-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 649 | 30.89 | 1:03.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
2 | Zenia Aarestrup | 2001 | 582 | 31.44 | 1:05.89 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Freja A. Skov | 2000 | 578 | 31.81 | 1:06.05 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Laura Marie Dige | 2004 | 559 | 33.15 | 1:06.80 | |||||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
5 | Zara Wendel | 2002 | 549 | 21.45 | 1:07.18 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Linnea Hietala | 2004 | 549 | 31.86 | 1:07.19 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 528 | 32.54 | 1:08.08 | |||||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
8 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 516 | 33.03 | 1:08.58 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
9 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 509 | 32.60 | 1:08.91 | |||||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
10 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 508 | 33.22 | 1:08.93 | |||||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
11 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 507 | 33.54 | 1:09.00 | |||||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
12 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 503 | 32.97 | 1:09.17 | |||||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
13 | Anna Andersen | 2007 | 490 | 34.02 | 1:09.78 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
14 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 443 | 34.41 | 1:12.18 | |||||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
15 | Josefine Krumbak | 2004 | 437 | 34.48 | 1:12.50 | |||||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
16 | Anna Mundt Karup | 2005 | 369 | 36.97 | 1:16.70 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 13-12-2009 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 13-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Rasmus Nickelsen (2003) 22.98 07-12-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 659 | 25.05 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
2 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 586 | 26.04 | ||||||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
3 | Anton Borg Hjort | 2000 | 572 | 26.26 | ||||||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
4 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 566 | 26.35 | ||||||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
5 | Mathias Bech | 1996 | 564 | 26.37 | ||||||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
6 | Rasmus Danielsen | 2001 | 558 | 26.47 | ||||||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
7 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 533 | 26.88 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
8 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 531 | 26.91 | ||||||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
9 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 531 | 26.92 | ||||||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
10 | Mads Ottosen | 1997 | 526 | 26.99 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Mads Toft | 2001 | 526 | 26.99 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
12 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 522 | 27.07 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
13 | Noah Bred | 2003 | 513 | 27.22 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
14 | Mads Hauge | 1999 | 511 | 27.26 | ||||||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
14 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 511 | 27.26 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
16 | Alexander Stærkær | 2002 | 483 | 27.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 24.38 22-11-2009 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 05-12-2014 |
Dansk Rekord Junior: Karoline Barrett (2002) 26.34 04-11-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 731 | 27.06 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Schastine Tabor | 2005 | 699 | 27.47 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
3 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 667 | 27.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
4 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 645 | 28.21 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
5 | Nikoline Andersen | 2003 | 638 | 28.32 | ||||||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
6 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 614 | 28.67 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 599 | 28.92 | ||||||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
8 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 583 | 29.17 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
9 | Eva Hjort | 2004 | 579 | 29.25 | ||||||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
10 | Freja Stenbækgård | 2003 | 576 | 29.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
11 | Marie Bertram | 2006 | 528 | 30.15 | ||||||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
12 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 526 | 30.20 | ||||||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
13 | Thea Mikkelsen | 2005 | 521 | 30.28 | ||||||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
14 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 500 | 30.70 | ||||||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
15 | Mai Pallvi | 2000 | 491 | 30.89 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
16 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 490 | 30.92 | ||||||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 9, 4X50m Medley Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc - Mix | 1997 | 873 | 1:48.04 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 28.78 | 28.78 | |||||||
Christian Crone | 2001 | 28.97 | 57.75 | |||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 27.81 | 1:25.56 | |||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 22.48 | 1:48.04 | |||||||
2 | Vat Cph - Mix | 1999 | 830 | 1:49.85 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.54 | |||||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 27.56 | 27.56 | |||||||
Josefine B. Pedersen | 1999 | 30.83 | 58.39 | |||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 27.46 | 1:25.85 | |||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 24.00 | 1:49.85 | |||||||
3 | Aarhus Swim - Mix | 2000 | 787 | 1:51.83 | ||||||
Aarhus Swim | 59:59.54 | |||||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 26.73 | 26.73 | |||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 29.09 | 55.82 | |||||||
Eva Hjort | 2004 | 29.34 | 1:25.16 | |||||||
Nanna Langvad | 2005 | 26.67 | 1:51.83 | |||||||
4 | H2Odense - Mix | 1997 | 758 | 1:53.24 | ||||||
H2Odense | 59:59.54 | |||||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 28.53 | 28.53 | |||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 29.66 | 58.19 | |||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 28.34 | 1:26.53 | |||||||
My Phuong Bui | 2003 | 26.71 | 1:53.24 | |||||||
5 | Helsingør - Mix | 2002 | 752 | 1:53.52 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 28.66 | 28.66 | |||||||
Oliver Bak Jensen | 2002 | 30.14 | 58.80 | |||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 27.85 | 1:26.65 | |||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 26.87 | 1:53.52 | |||||||
6 | Holbæk - Mix | 1999 | 744 | 1:53.96 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.54 | |||||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 26.46 | 26.46 | |||||||
Oliver Lystlund | 2003 | 30.27 | 56.73 | |||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 29.49 | 1:26.22 | |||||||
Zara Wendel | 2002 | 27.74 | 1:53.96 | |||||||
7 | Vg17 - Mix | 1999 | 687 | 1:57.02 | ||||||
VG 17 | 59:59.54 | |||||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 27.80 | 27.80 | |||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 35.99 | 1:03.79 | |||||||
Lars Thor Sørensen | 1999 | 25.44 | 1:29.23 | |||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 27.79 | 1:57.02 | |||||||
8 | Køge Svømmeklub - Mix | 1993 | 685 | 1:57.14 | ||||||
Køge Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Mert Kaya | 2001 | 28.51 | 28.51 | |||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 34.03 | 1:02.54 | |||||||
Mads Hauge | 1999 | 27.29 | 1:29.83 | |||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 27.31 | 1:57.14 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Tomoe Zenimoto Hvas (2000) 1:51.74 06-12-2019 |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 14-11-2013 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 09-04-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 683 | 26.98 | 58.86 | 1:35.50 | 2:04.43 | |||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
2 | Alfred August Grubert | 2001 | 672 | 27.89 | 59.06 | 1:36.28 | 2:05.11 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 637 | 28.96 | 1:03.02 | 1:36.68 | 2:07.41 | |||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
4 | David Arneskov | 2002 | 625 | 27.14 | 59.38 | 1:37.74 | 2:08.16 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Jakob Schmidt | 1999 | 607 | 27.76 | 1:00.35 | 1:37.69 | 2:09.41 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Victor Nygaard | 2003 | 595 | 27.97 | 1:02.11 | 1:39.07 | 2:10.31 | |||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
7 | Joachim Bratt | 1995 | 556 | 28.26 | 1:02.32 | 1:41.16 | 2:13.29 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 551 | 28.62 | 1:03.01 | 1:41.62 | 2:13.68 | |||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
9 | Carl Terp Larsen | 2001 | 542 | 27.77 | 1:02.96 | 1:41.89 | 2:14.45 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
10 | Mathias Vestergaard | 2001 | 541 | 28.79 | 1:02.95 | 1:43.87 | 2:14.49 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
11 | Oliver Hallenborg | 2002 | 531 | 29.22 | 1:05.91 | 1:42.19 | 2:15.37 | |||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
12 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 524 | 28.30 | 1:02.54 | 1:42.42 | 2:15.97 | |||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
13 | Mert Kaya | 2001 | 502 | 28.94 | 1:03.76 | 1:44.32 | 2:17.87 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
14 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 497 | 29.22 | 1:02.12 | 1:45.65 | 2:18.34 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
15 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 483 | 29.89 | 1:06.86 | 1:47.52 | 2:19.64 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
16 | Mads Hauge | 1999 | 454 | 28.95 | 1:04.62 | 1:48.30 | 2:22.55 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Julia Hjort-Hansen (1984) 2:07.08 18-04-2009 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 18-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 25-11-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 620 | 30.20 | 1:07.26 | 1:48.72 | 2:22.85 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
2 | Laura Marie Dige | 2004 | 595 | 32.33 | 1:08.66 | 1:50.97 | 2:24.83 | |||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
3 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 592 | 31.51 | 1:09.76 | 1:52.74 | 2:25.11 | |||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
4 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 586 | 30.70 | 1:08.92 | 1:50.44 | 2:25.60 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
5 | Zenia Aarestrup | 2001 | 583 | 31.00 | 1:07.78 | 1:50.87 | 2:25.84 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
6 | Laura Fogh | 2003 | 579 | 33.00 | 1:12.03 | 1:51.84 | 2:26.14 | |||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
7 | Freja A. Skov | 2000 | 558 | 31.76 | 1:08.56 | 1:53.03 | 2:27.98 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 557 | 31.80 | 1:08.58 | 1:53.82 | 2:28.05 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
9 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 538 | 31.66 | 1:10.94 | 1:54.09 | 2:29.77 | |||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
10 | Sarah Gudme | 2007 | 535 | 32.42 | 1:11.81 | 1:53.76 | 2:30.09 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | R | ||||||||
11 | Johanne A Andersson | 2003 | 530 | 32.84 | 1:13.46 | 1:53.82 | 2:30.49 | |||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
12 | Zara Wendel | 2002 | 521 | 30.33 | 1:08.05 | 1:53.76 | 2:31.43 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Emma Mikkelsen | 2001 | 497 | 32.85 | 1:13.48 | 1:56.96 | 2:33.75 | |||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
14 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 497 | 33.16 | 1:13.35 | 1:58.34 | 2:33.80 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
15 | Caroline Villum Færch | 2005 | 485 | 32.40 | 1:12.93 | 1:56.73 | 2:35.02 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
16 | Mie Mørkedal | 2003 | 478 | 33.64 | 1:14.61 | 1:59.06 | 2:35.77 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 45.54 10-11-2009 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Z. Rysgaard (1998) 47.37 07-12-2019 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 05-12-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 703 | 24.15 | 50.54 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
2 | August Ryom | 2002 | 611 | 25.25 | 52.95 | |||||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
3 | Mads Ottosen | 1997 | 609 | 25.80 | 53.01 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
4 | Gustav Stahl | 2002 | 605 | 25.36 | 53.12 | |||||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
5 | Anton Borg Hjort | 2000 | 599 | 26.24 | 53.29 | |||||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
6 | Rasmus Danielsen | 2001 | 598 | 25.66 | 53.34 | |||||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
7 | Mads Toft | 2001 | 581 | 26.18 | 53.85 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
8 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 575 | 26.20 | 54.04 | |||||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
9 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 572 | 26.09 | 54.11 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
10 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 566 | 25.90 | 54.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
11 | Daniel Gallacher | 2002 | 564 | 25.78 | 54.38 | |||||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
12 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 560 | 25.73 | 54.50 | |||||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
13 | Sean Petersen | 2006 | 556 | 26.23 | 54.64 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
14 | Marcus Hiort | 2003 | 537 | 26.31 | 55.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
15 | August B Bjerregaard | 2003 | 536 | 26.85 | 55.29 | |||||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
16 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 491 | 27.53 | 56.96 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 50.58 11-08-2017 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.58 09-10-2016 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 26-11-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 721 | 27.03 | 56.02 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 671 | 27.74 | 57.37 | |||||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 628 | 28.83 | 58.67 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
4 | My Phuong Bui | 2003 | 625 | 28.18 | 58.75 | |||||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
5 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 620 | 27.99 | 58.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Nanna Langvad | 2005 | 610 | 28.87 | 59.23 | |||||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
7 | Freja Stenbækgård | 2003 | 606 | 28.55 | 59.37 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
8 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 601 | 29.06 | 59.54 | |||||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
9 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 598 | 29.10 | 59.62 | |||||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
10 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 593 | 28.82 | 59.80 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
11 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 590 | 29.10 | 59.91 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Cille Kirketerp | 2005 | 587 | 28.55 | 1:00.01 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
13 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 565 | 28.87 | 1:00.76 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
14 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 561 | 29.08 | 1:00.91 | |||||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
15 | Freya Ellehus | 2000 | 548 | 29.99 | 1:01.40 | |||||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
16 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 536 | 29.39 | 1:01.83 | |||||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:40 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 26.14 04-12-2019 |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 26.14 04-12-2019 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 20-12-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | 659 | 29.01 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 619 | 29.62 | ||||||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
3 | Oliver Hallenborg | 2002 | 608 | 29.79 | ||||||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
4 | Christian Crone | 2001 | 579 | 30.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
5 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 568 | 30.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Casper Davidsen | 1999 | 557 | 30.68 | ||||||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
7 | Andreas L. Damgård | 2000 | 545 | 30.90 | ||||||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Lars Merl | 1993 | 544 | 30.93 | ||||||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
9 | Frederik Lindholm | 2004 | 541 | 30.98 | ||||||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
10 | Oliver Lystlund | 2003 | 538 | 31.03 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
11 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 524 | 31.30 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
12 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 524 | 31.31 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
13 | Asger Johansen | 2003 | 520 | 31.38 | ||||||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
14 | Casper Bang Clausen | 2003 | 501 | 31.79 | ||||||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
15 | Matias Munkholm | 2004 | 485 | 32.12 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
16 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 479 | 32.25 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:40 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Jenna Laukkanen (1995) 29.54 13-12-2017 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 29.87 12-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Clara Rybak-Andersen (2003) 31.40 04-12-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 744 | 31.60 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | 685 | 32.48 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
3 | Laura Fogh | 2003 | 647 | 33.11 | ||||||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
4 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 635 | 33.31 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 602 | 33.91 | ||||||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
6 | Melanie Degner | 2000 | 588 | 34.18 | ||||||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Sarah Kildahl | 2004 | 580 | 34.34 | ||||||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
8 | Johanne A Andersson | 2003 | 570 | 34.53 | ||||||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
9 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 561 | 34.71 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Caroline Villum Færch | 2005 | 522 | 35.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
11 | Freya Ellehus | 2000 | 489 | 36.33 | ||||||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
12 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 483 | 36.49 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Maja Buck | 2004 | 482 | 36.52 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
14 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 477 | 36.65 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
15 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 474 | 36.73 | ||||||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
16 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 455 | 37.21 | ||||||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:40 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 16, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Henrik Christiansen (1996) 14:18.15 06-12-2019 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 12-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 28-10-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 762 | 58.26 | 2:00.07 | 3:02.15 | 4:04.08 | 15:28.33 | ||
Aarhus Swim | 59:59.03 | 5:06.28 | 6:08.29 | 7:10.65 | 8:12.76 | |||||
9:15.11 | 10:17.60 | 11:20.13 | 12:22.77 | |||||||
13:25.52 | 14:28.05 | |||||||||
2 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 729 | 59.36 | 2:02.63 | 3:06.01 | 4:09.89 | 15:42.09 | ||
H2Odense | 59:59.04 | 5:13.94 | 6:17.42 | 7:21.12 | 8:23.92 | |||||
9:26.23 | 10:29.05 | 11:32.48 | 12:35.11 | |||||||
13:37.74 | 14:41.12 | |||||||||
3 | Christopher H. Brown | 2002 | 679 | 59.65 | 2:04.63 | 3:10.05 | 4:15.72 | 16:04.43 | ||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | 5:21.44 | 6:25.42 | 7:29.51 | 8:34.84 | |||||
9:40.34 | 10:45.50 | 11:48.64 | 12:53.32 | |||||||
13:57.66 | 15:02.50 | |||||||||
4 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 640 | 59.88 | 2:04.32 | 3:09.84 | 4:15.88 | 16:24.06 | ||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | 5:22.45 | 6:29.30 | 7:35.90 | 8:42.23 | |||||
9:48.92 | 10:55.62 | 12:01.08 | 13:07.20 | |||||||
14:13.47 | 15:19.45 | |||||||||
5 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 618 | 59.78 | 2:03.58 | 3:09.30 | 4:15.74 | 16:35.19 | ||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | 5:22.60 | 6:29.90 | 7:37.68 | 8:45.34 | |||||
9:52.71 | 11:00.63 | 12:07.49 | 13:15.17 | |||||||
14:22.72 | 15:29.95 | |||||||||
6 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 603 | 1:02.20 | 2:08.41 | 3:14.88 | 4:21.84 | 16:43.30 | ||
VG 17 | 59:59.04 | 5:28.93 | 6:36.57 | 7:44.69 | 8:52.34 | |||||
10:00.19 | 11:07.89 | 12:15.66 | 13:23.52 | |||||||
14:31.07 | 15:38.75 | |||||||||
7 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 603 | 1:03.65 | 2:10.86 | 3:18.28 | 4:25.64 | 16:43.80 | ||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | 5:32.68 | 6:40.18 | 7:47.20 | 8:54.65 | |||||
10:02.63 | 11:09.71 | 12:17.04 | 13:24.38 | |||||||
14:31.87 | 15:38.39 | |||||||||
8 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 602 | 1:00.72 | 2:06.35 | 3:12.41 | 4:18.70 | 16:44.30 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | 5:26.38 | 6:33.52 | 7:41.87 | 8:49.93 | |||||
9:58.90 | 11:07.31 | 12:15.55 | 13:23.14 | |||||||
14:30.31 | 15:37.59 | |||||||||
9 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 580 | 1:02.44 | 2:08.94 | 3:16.41 | 4:23.71 | 16:56.75 | ||
H2Odense | 59:59.03 | 5:31.45 | 6:39.42 | 7:47.69 | 8:55.47 | |||||
10:03.59 | 11:11.22 | 12:20.22 | 13:29.35 | |||||||
14:38.72 | 15:48.73 | |||||||||
10 | Lucas Rosenborg | 2004 | 572 | 1:02.76 | 2:10.51 | 3:18.80 | 4:27.24 | 17:01.29 | ||
Aarhus Swim | 59:59.04 | 5:35.98 | 6:44.79 | 7:53.80 | 9:02.79 | |||||
10:11.76 | 11:20.46 | 12:29.10 | 13:37.57 | |||||||
14:46.16 | 15:54.66 | |||||||||
11 | Mikkel Roed | 2004 | 565 | 1:01.95 | 2:09.26 | 3:17.09 | 4:25.55 | 17:05.67 | ||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | 5:34.42 | 6:42.74 | 7:52.05 | 9:01.19 | |||||
10:10.67 | 11:19.69 | 12:29.64 | 13:38.95 | |||||||
14:48.71 | 15:58.15 | |||||||||
12 | William Houen | 2001 | 563 | 1:01.41 | 2:06.88 | 3:13.54 | 4:20.74 | 17:06.83 | ||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | 5:28.96 | 6:37.07 | 7:45.55 | 8:54.29 | |||||
10:03.08 | 11:13.64 | 12:24.61 | 13:35.82 | |||||||
14:46.96 | 15:57.82 | |||||||||
13 | Mathias Immerkjær | 1999 | 557 | 1:02.05 | 2:09.26 | 3:16.90 | 4:25.03 | 17:10.49 | ||
VG 17 | 59:59.03 | 5:33.06 | 6:41.83 | 7:51.49 | 9:01.48 | |||||
10:11.24 | 11:20.42 | 12:30.53 | 13:40.10 | |||||||
14:50.97 | 16:00.72 | |||||||||
14 | Philip H. Christensen | 2004 | 499 | 1:03.10 | 2:12.74 | 3:23.46 | 4:35.07 | 17:49.20 | ||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | 5:47.21 | 6:59.29 | 8:11.55 | 9:23.60 | |||||
10:35.89 | 11:48.66 | 13:01.33 | 14:13.94 | |||||||
15:26.19 | 16:38.80 | |||||||||
15 | Zilas Aarestrup | 2003 | 497 | 1:04.29 | 2:13.69 | 3:23.88 | 4:34.90 | 17:49.93 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | 5:46.02 | 6:58.65 | 8:11.16 | 9:23.45 | |||||
10:35.82 | 11:48.21 | 13:00.57 | 14:13.26 | |||||||
15:25.54 | 16:38.39 | |||||||||
16 | Alexander Stærkær | 2002 | 463 | 1:05.34 | 2:15.28 | 3:26.78 | 4:38.88 | 18:15.67 | ||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | 5:51.90 | 7:05.15 | 8:19.36 | 9:33.38 | |||||
10:47.80 | 12:02.73 | 13:17.21 | 14:32.39 | |||||||
15:47.60 | 17:01.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:40 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 14-11-2009 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 14-11-2009 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 10-12-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 707 | 1:02.18 | 2:10.41 | 3:19.13 | 4:28.07 | 8:57.86 | ||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | 5:36.76 | 6:45.06 | 7:52.55 | ||||||
2 | Michelle Mortensen | 2002 | 689 | 1:05.16 | 2:12.62 | 3:19.77 | 4:27.60 | 9:02.47 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | 5:35.55 | 6:44.51 | 7:54.24 | ||||||
3 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 641 | 1:04.90 | 2:14.10 | 3:24.17 | 4:34.41 | 9:15.67 | ||
Aarhus Swim | 59:59.04 | 5:45.09 | 6:55.87 | 8:06.21 | ||||||
4 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 632 | 1:06.24 | 2:15.94 | 3:26.12 | 4:36.82 | 9:18.28 | ||
VG 17 | 59:59.04 | 5:47.42 | 6:58.02 | 8:08.86 | ||||||
5 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 630 | 1:04.71 | 2:13.49 | 3:23.86 | 4:34.09 | 9:18.99 | ||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | 5:44.81 | 6:56.33 | 8:08.68 | ||||||
6 | Anna Andersen | 2007 | 625 | 1:06.55 | 2:17.82 | 3:28.73 | 4:40.02 | 9:20.36 | ||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | 5:51.08 | 7:02.10 | 8:11.89 | ||||||
7 | Cecilie Baraviec | 2000 | 612 | 1:06.23 | 2:16.40 | 3:27.32 | 4:38.66 | 9:24.51 | ||
H2Odense | 59:59.04 | 5:50.10 | 7:01.67 | 8:13.70 | ||||||
8 | Martha Bjerg | 2004 | 600 | 1:06.12 | 2:17.26 | 3:28.55 | 4:40.41 | 9:28.28 | ||
Aarhus Swim | 59:59.03 | 5:52.29 | 7:04.71 | 8:17.01 | ||||||
9 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 593 | 1:05.59 | 2:17.34 | 3:28.95 | 4:41.73 | 9:30.28 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | 5:54.85 | 7:06.19 | 8:18.85 | ||||||
10 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 585 | 1:05.86 | 2:16.50 | 3:28.13 | 4:40.91 | 9:32.89 | ||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | 5:54.36 | 7:07.64 | 8:21.83 | ||||||
11 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 581 | 1:07.52 | 2:19.56 | 3:31.95 | 4:45.07 | 9:34.17 | ||
H2Odense | 59:59.03 | 5:55.89 | 7:08.87 | 8:21.70 | ||||||
12 | Ella Gohr Metz | 2005 | 575 | 1:08.23 | 2:21.31 | 3:34.60 | 4:47.63 | 9:36.29 | ||
VG 17 | 59:59.03 | 6:00.57 | 7:12.98 | 8:25.53 | ||||||
13 | Mai Pallvi | 2000 | 568 | 1:07.80 | 2:19.77 | 3:31.91 | 4:44.47 | 9:38.73 | ||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | 5:57.60 | 7:12.04 | 8:25.47 | ||||||
14 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 551 | 1:06.08 | 2:18.70 | 3:32.93 | 4:47.13 | 9:44.45 | ||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | 6:01.89 | 7:16.89 | 8:31.32 | ||||||
15 | Mathilde Nielsen | 2003 | 535 | 1:09.41 | 2:23.52 | 3:38.06 | 4:52.72 | 9:50.13 | ||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | 6:07.10 | 7:21.75 | 8:36.42 | ||||||
16 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 521 | 1:08.71 | 2:22.97 | 3:37.80 | 4:53.57 | 9:55.46 | ||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | 6:08.56 | 7:24.53 | 8:40.01 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:40 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 18, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:28.03 11-12-2016 |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:32.00 17-12-2016 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:41.71 19-12-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Holbæk - Herrer | 1997 | 665 | 3:48.13 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.54 | |||||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 27.81 | 56.69 | 56.69 | ||||||
Niels Ottosen | 1998 | 28.46 | 1:02.07 | 1:58.76 | ||||||
David Arneskov | 2002 | 26.36 | 56.99 | 2:55.75 | ||||||
Mads Ottosen | 1997 | 25.15 | 52.38 | 3:48.13 | ||||||
2 | Gsc - Herrer | 2001 | 630 | 3:52.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 27.46 | 56.48 | 56.48 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 30.65 | 1:06.22 | 2:02.70 | ||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 26.39 | 56.34 | 2:59.04 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 25.32 | 53.24 | 3:52.28 | ||||||
3 | H2Odense - Herrer | 1996 | 606 | 3:55.26 | ||||||
H2Odense | 59:59.54 | |||||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 29.51 | 1:00.91 | 1:00.91 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 30.24 | 1:04.62 | 2:05.53 | ||||||
Mathias Bech | 1996 | 26.64 | 57.89 | 3:03.42 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 24.69 | 51.84 | 3:55.26 | ||||||
4 | Aarhus Swim - Herrer | 2000 | 605 | 3:55.38 | ||||||
Aarhus Swim | 59:59.54 | |||||||||
Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 29.82 | 1:00.43 | 1:00.43 | ||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 28.88 | 1:02.22 | 2:02.65 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 27.17 | 58.90 | 3:01.55 | ||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 25.63 | 53.83 | 3:55.38 | ||||||
5 | Vg17 - Herrer | 1999 | 586 | 3:57.94 | ||||||
VG 17 | 59:59.54 | |||||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 28.77 | 1:00.62 | 1:00.62 | ||||||
Casper Davidsen | 1999 | 30.64 | 1:05.32 | 2:05.94 | ||||||
Lars Thor Sørensen | 1999 | 26.32 | 58.95 | 3:04.89 | ||||||
Asger Johansen | 2003 | 25.49 | 53.05 | 3:57.94 | ||||||
6 | Køge Svømmeklub - Herrer | 1993 | 562 | 4:01.22 | ||||||
Køge Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Mert Kaya | 2001 | 30.08 | 1:02.08 | 1:02.08 | ||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 31.70 | 1:08.54 | 2:10.62 | ||||||
August Ryom | 2002 | 26.53 | 57.99 | 3:08.61 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 25.03 | 52.61 | 4:01.22 | ||||||
7 | Helsingør 2 Herrer | 2001 | 542 | 4:04.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 30.04 | 1:01.65 | 1:01.65 | ||||||
Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 32.36 | 1:11.20 | 2:12.85 | ||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 26.96 | 57.84 | 3:10.69 | ||||||
William Houen | 2001 | 25.57 | 53.52 | 4:04.21 | ||||||
8 | Vat Cph - Herrer | 1999 | 536 | 4:05.11 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.54 | |||||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 29.64 | 1:01.63 | 1:01.63 | ||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 31.57 | 1:09.19 | 2:10.82 | ||||||
Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 27.11 | 59.48 | 3:10.30 | ||||||
Sean Petersen | 2006 | 25.56 | 54.81 | 4:05.11 | ||||||
- | Helsingør - Herrer | 2001 | DSQ | SW 10.11 Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 30.04 | 1:02.03 | 1:02.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:40 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 19, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 3:48.86 07-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 05-04-2014 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 4:07.98 05-11-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vat Cph - Damer | 1999 | 717 | 4:11.56 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.54 | |||||||||
Schastine Tabor | 2005 | 30.43 | 1:03.10 | 1:03.10 | ||||||
Josefine B. Pedersen | 1999 | 31.23 | 1:06.72 | 2:09.82 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 28.85 | 1:01.65 | 3:11.47 | ||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 28.44 | 1:00.09 | 4:11.56 | ||||||
2 | Gsc - Damer | 1997 | 678 | 4:16.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 31.22 | 1:04.38 | 1:04.38 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 33.14 | 1:11.97 | 2:16.35 | ||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 27.98 | 1:01.26 | 3:17.61 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 28.62 | 58.64 | 4:16.25 | ||||||
3 | H2Odense - Damer | 1997 | 630 | 4:22.56 | ||||||
H2Odense | 59:59.54 | |||||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 34.13 | 1:10.38 | 1:10.38 | ||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 34.71 | 1:13.69 | 2:24.07 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 28.49 | 1:01.96 | 3:26.03 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 27.47 | 56.53 | 4:22.56 | ||||||
4 | Helsingør - Damer | 2000 | 630 | 4:22.59 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Freja A. Skov | 2000 | 31.66 | 1:05.69 | 1:05.69 | ||||||
Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 34.98 | 1:15.19 | 2:20.88 | ||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 28.65 | 1:02.98 | 3:23.86 | ||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 28.07 | 58.73 | 4:22.59 | ||||||
5 | Aarhus Swim - Damer | 2003 | 613 | 4:24.97 | ||||||
Aarhus Swim | 59:59.54 | |||||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 33.34 | 1:07.58 | 1:07.58 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 33.49 | 1:12.44 | 2:20.02 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 30.28 | 1:05.00 | 3:25.02 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 28.71 | 59.95 | 4:24.97 | ||||||
6 | Køge Svømmeklub - Damer | 2000 | 598 | 4:27.27 | ||||||
Køge Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 31.33 | 1:04.98 | 1:04.98 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 34.02 | 1:14.85 | 2:19.83 | ||||||
Olivia Lildballe Møller | 2004 | 31.47 | 1:10.28 | 3:30.11 | ||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 27.44 | 57.16 | 4:27.27 | ||||||
7 | Holbæk - Damer | 2000 | 587 | 4:28.96 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.54 | |||||||||
Zara Wendel | 2002 | 32.59 | 1:09.06 | 1:09.06 | ||||||
Maja Buck | 2004 | 36.91 | 1:18.71 | 2:27.77 | ||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 29.80 | 1:05.49 | 3:33.26 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 26.56 | 55.70 | 4:28.96 | ||||||
8 | Vg17 - Damer | 2001 | 575 | 4:30.78 | ||||||
VG 17 | 59:59.54 | |||||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 32.69 | 1:08.81 | 1:08.81 | ||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 34.41 | 1:14.51 | 2:23.32 | ||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 31.33 | 1:07.63 | 3:30.95 | ||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 29.20 | 59.83 | 4:30.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:40 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:42 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aarhus Swim - Mix | 2000 | 776 | 1:42.19 | ||||||
Aarhus Swim | 59:59.54 | |||||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 23.51 | 23.51 | |||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 24.42 | 47.93 | |||||||
Martha Bjerg | 2004 | 27.35 | 1:15.28 | |||||||
Nanna Langvad | 2005 | 26.91 | 1:42.19 | |||||||
2 | Køge Svømmeklub - Mix | 1993 | 771 | 1:42.39 | ||||||
Køge Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Lars Merl | 1993 | 25.10 | 25.10 | |||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 27.89 | 52.99 | |||||||
August Ryom | 2002 | 23.33 | 1:16.32 | |||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 26.07 | 1:42.39 | |||||||
3 | Gsc - Mix | 1997 | 769 | 1:42.47 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Christian Crone | 2001 | 24.47 | 24.47 | |||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 24.13 | 48.60 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 27.15 | 1:15.75 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 26.72 | 1:42.47 | |||||||
4 | H2Odense - Mix | 1997 | 761 | 1:42.83 | ||||||
H2Odense | 59:59.54 | |||||||||
Gustav Stahl | 2002 | 24.54 | 24.54 | |||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 24.31 | 48.85 | |||||||
My Phuong Bui | 2003 | 26.48 | 1:15.33 | |||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 27.50 | 1:42.83 | |||||||
5 | Vat Cph - Mix | 1999 | 759 | 1:42.91 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.54 | |||||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 24.53 | 24.53 | |||||||
Mathias Hatting Petersen | 2000 | 25.21 | 49.74 | |||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 26.78 | 1:16.52 | |||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 26.39 | 1:42.91 | |||||||
6 | Helsingør - Mix | 2002 | 696 | 1:45.94 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 24.85 | 24.85 | |||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 25.39 | 50.24 | |||||||
Linnea Hietala | 2004 | 27.09 | 1:17.33 | |||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 28.61 | 1:45.94 | |||||||
7 | Vg17 - Mix | 1999 | 694 | 1:46.03 | ||||||
VG 17 | 59:59.54 | |||||||||
Mathias Immerkjær | 1999 | 24.55 | 24.55 | |||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 24.60 | 49.15 | |||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 28.56 | 1:17.71 | |||||||
Emma Vega Thorsen | 2004 | 28.32 | 1:46.03 | |||||||
8 | Holbæk - Mix | 1999 | 682 | 1:46.68 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.54 | |||||||||
Mads Toft | 2001 | 24.70 | 24.70 | |||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 24.78 | 49.48 | |||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 28.77 | 1:18.25 | |||||||
Mie Mørkedal | 2003 | 28.43 | 1:46.68 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:42 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:45 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 21, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Tomoe Zenimoto Hvas (2000) 49.88 04-12-2019 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 06-04-2014 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 02-12-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joachim Bratt | 1995 | 607 | 26.62 | 56.78 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | 584 | 26.31 | 57.50 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 579 | 27.10 | 57.66 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 576 | 27.18 | 57.76 | |||||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
5 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 564 | 27.67 | 58.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Mathias Bech | 1996 | 550 | 27.34 | 58.67 | |||||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
7 | Elias Noe | 2004 | 537 | 27.49 | 59.13 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 521 | 27.69 | 59.73 | |||||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
9 | August Ryom | 2002 | 514 | 27.71 | 1:00.01 | |||||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 511 | 27.95 | 1:00.13 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
11 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 506 | 27.65 | 1:00.31 | |||||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
12 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 503 | 28.02 | 1:00.43 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
13 | Rasmus Danielsen | 2001 | 502 | 28.17 | 1:00.46 | |||||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
14 | Noah Bred | 2003 | 490 | 28.24 | 1:00.96 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
15 | William Sloth | 2003 | 478 | 28.68 | 1:01.45 | |||||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
16 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 474 | 27.96 | 1:01.64 | |||||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:45 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:53 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 22, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 54.61 07-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 11-12-2015 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 10-11-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 719 | 28.01 | 1:00.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
2 | Nikoline Andersen | 2003 | 690 | 29.46 | 1:01.79 | |||||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 679 | 29.21 | 1:02.13 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
4 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 656 | 29.13 | 1:02.82 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
5 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 646 | 30.18 | 1:03.16 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
6 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 610 | 29.29 | 1:04.36 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 587 | 30.26 | 1:05.20 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
8 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 583 | 31.30 | 1:05.36 | |||||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
9 | Eva Hjort | 2004 | 574 | 30.92 | 1:05.69 | |||||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
10 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 555 | 30.76 | 1:06.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
11 | Liva Lund Hansen | 2005 | 534 | 31.22 | 1:07.31 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
12 | Thea Mikkelsen | 2005 | 516 | 32.07 | 1:08.08 | |||||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
13 | Marie Bertram | 2006 | 514 | 31.42 | 1:08.15 | |||||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
14 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 509 | 31.54 | 1:08.38 | |||||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
15 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 493 | 32.01 | 1:09.12 | |||||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
16 | Emma Mikkelsen | 2001 | 454 | 32.47 | 1:11.01 | |||||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:53 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 23, 400m Medley Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 4:05.06 03-12-2015 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 11-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mikkel Gadgaard (1999) 4:16.13 11-11-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 701 | 1:01.05 | 2:12.20 | 3:27.12 | 4:25.00 | |||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
2 | David Arneskov | 2002 | 684 | 59.72 | 2:07.93 | 3:25.34 | 4:27.28 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Christopher H. Brown | 2002 | 672 | 1:02.84 | 2:13.13 | 3:30.77 | 4:28.84 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
4 | Alfred August Grubert | 2001 | 671 | 1:01.96 | 2:08.75 | 3:28.41 | 4:28.91 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
5 | Oliver Steenberg | 2002 | 596 | 1:02.55 | 2:17.18 | 3:33.98 | 4:39.71 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
6 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 577 | 1:03.19 | 2:17.60 | 3:41.07 | 4:42.73 | |||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
7 | William Houen | 2001 | 574 | 1:04.47 | 2:18.69 | 3:40.57 | 4:43.30 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Frederik Lindholm | 2004 | 563 | 1:04.65 | 2:20.07 | 3:40.90 | 4:45.12 | |||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
9 | Victor Nygaard | 2003 | 562 | 1:06.56 | 2:19.57 | 3:38.91 | 4:45.30 | |||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
10 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 541 | 1:02.15 | 2:16.71 | 3:39.55 | 4:48.98 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
11 | Rasmus Langvad | 2000 | 539 | 1:02.75 | 2:18.65 | 3:44.24 | 4:49.34 | |||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
12 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 533 | 1:04.48 | 2:21.14 | 3:45.49 | 4:50.29 | |||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
13 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 483 | 1:06.97 | 2:26.08 | 3:51.96 | 5:00.08 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
14 | Mikkel Roed | 2004 | 476 | 1:08.73 | 2:26.80 | 3:56.26 | 5:01.51 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
15 | Mert Kaya | 2001 | 471 | 1:04.71 | 2:21.76 | 3:49.90 | 5:02.58 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
16 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 431 | 1:10.30 | 2:36.13 | 3:56.99 | 5:11.68 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 24, 400m Medley Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Stina Gardell (1990) 4:31.70 13-12-2009 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 18-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:40.42 19-11-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 626 | 1:12.25 | 2:31.16 | 3:50.62 | 5:02.61 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
2 | Laura Marie Dige | 2004 | 621 | 1:11.02 | 2:26.23 | 3:54.20 | 5:03.42 | |||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
3 | Zenia Aarestrup | 2001 | 604 | 1:10.57 | 2:28.60 | 3:55.50 | 5:06.26 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
4 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 595 | 1:07.09 | 2:27.46 | 3:57.11 | 5:07.76 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 582 | 1:10.50 | 2:31.77 | 4:00.33 | 5:09.99 | |||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
6 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 558 | 1:11.52 | 2:31.48 | 4:00.63 | 5:14.42 | |||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
7 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 544 | 1:13.52 | 2:34.37 | 4:06.71 | 5:17.08 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
8 | Freya Ellehus | 2000 | 540 | 1:12.39 | 2:37.29 | 4:05.70 | 5:17.85 | |||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
9 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 527 | 1:12.37 | 2:35.79 | 4:03.00 | 5:20.38 | |||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
10 | Sarah Kildahl | 2004 | 520 | 1:13.59 | 2:35.10 | 4:03.93 | 5:21.88 | |||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
11 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 502 | 1:12.52 | 2:36.93 | 4:12.22 | 5:25.81 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
12 | Mai Pallvi | 2000 | 500 | 1:15.67 | 2:41.96 | 4:16.78 | 5:26.13 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Caroline Villum Færch | 2005 | 482 | 1:12.76 | 2:41.04 | 4:11.77 | 5:30.11 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
14 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 473 | 1:19.01 | 2:42.98 | 4:17.96 | 5:32.17 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
15 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 471 | 1:12.38 | 2:37.83 | 4:16.62 | 5:32.64 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
16 | Anna Mundt Karup | 2005 | 411 | 1:21.61 | 2:52.39 | 4:26.10 | 5:48.20 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 23.33 05-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 06-12-2015 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 30-11-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Borg Hjort | 2000 | 600 | 26.34 | ||||||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
2 | Christian Crone | 2001 | 501 | 27.96 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
3 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 500 | 27.99 | ||||||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
4 | Daniel Gallacher | 2002 | 497 | 28.05 | ||||||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
5 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 494 | 28.09 | ||||||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
6 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 493 | 28.12 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Carl Terp Larsen | 2001 | 491 | 28.15 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
8 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 489 | 28.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
9 | Sean Petersen | 2006 | 487 | 28.23 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
10 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 485 | 28.28 | ||||||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
11 | Rasmus Danielsen | 2001 | 469 | 28.59 | ||||||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
12 | Elias Noe | 2004 | 459 | 28.80 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
13 | August B Bjerregaard | 2003 | 448 | 29.03 | ||||||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
14 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 446 | 29.08 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
15 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 422 | 29.62 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
16 | Mads Hauge | 1999 | 415 | 29.77 | ||||||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 17:43 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.31 07-12-2019 |
Dansk Rekord Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.31 07-12-2019 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 31-03-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 664 | 29.42 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
2 | Schastine Tabor | 2005 | 660 | 29.48 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
3 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 606 | 30.33 | ||||||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
4 | Nikoline Andersen | 2003 | 601 | 30.41 | ||||||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
5 | Zara Wendel | 2002 | 558 | 31.17 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
6 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 555 | 31.23 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
7 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 554 | 31.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
8 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 544 | 31.43 | ||||||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
9 | Linnea Hietala | 2004 | 543 | 31.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 525 | 31.81 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
11 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 524 | 31.83 | ||||||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
12 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 521 | 31.89 | ||||||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
13 | Martha Bjerg | 2004 | 512 | 32.08 | ||||||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
14 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 508 | 32.17 | ||||||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
15 | Josefine Krumbak | 2004 | 438 | 33.78 | ||||||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
16 | Mathilde Nielsen | 2003 | 431 | 33.97 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 20.70 15-11-2009 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 13-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 02-12-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 663 | 23.23 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | August Ryom | 2002 | 586 | 24.21 | ||||||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Mads Ottosen | 1997 | 575 | 24.35 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 575 | 24.36 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
5 | Mads Toft | 2001 | 561 | 24.56 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Mathias Vestergaard | 2001 | 557 | 24.61 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Anton Borg Hjort | 2000 | 548 | 24.75 | ||||||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
8 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 533 | 24.98 | ||||||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
9 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 531 | 25.01 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Gustav Stahl | 2002 | 529 | 25.04 | ||||||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
11 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 524 | 25.13 | ||||||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
12 | Mads Mikkelsen | 2004 | 522 | 25.16 | ||||||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
13 | Mathias Bech | 1996 | 504 | 25.45 | ||||||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
14 | Lars Merl | 1993 | 503 | 25.46 | ||||||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
15 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 502 | 25.48 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
16 | Alexander Stærkær | 2002 | 476 | 25.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 17:53 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 17:58 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 23.00 07-08-2017 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 12-12-2015 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 24.76 11-12-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 658 | 26.36 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
2 | Schastine Tabor | 2005 | 650 | 26.47 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
3 | Freja Stenbækgård | 2003 | 609 | 27.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
4 | Nanna Langvad | 2005 | 605 | 27.11 | ||||||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
5 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 602 | 27.15 | ||||||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
5 | My Phuong Bui | 2003 | 602 | 27.15 | ||||||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
7 | Cille Kirketerp | 2005 | 598 | 27.21 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
8 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 591 | 27.32 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
9 | Linnea Hietala | 2004 | 558 | 27.84 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
10 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 548 | 28.02 | ||||||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
11 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 526 | 28.40 | ||||||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
12 | Anne Katrine Dige | 2006 | 505 | 28.78 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
12 | Ella Gohr Metz | 2005 | 505 | 28.78 | ||||||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
14 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 500 | 28.88 | ||||||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
15 | Mie Mørkedal | 2003 | 491 | 29.05 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
16 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 489 | 29.09 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 17:58 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 18:14 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 29, 10X50m (200+150+100+50) H, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aarhus Swim - Herrer | 2000 | 4:33.44 | |||||||
Aarhus Swim | 59:59.54 | |||||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 26.33 | 26.33 | |||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 28.60 | 54.93 | |||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 28.53 | 1:23.46 | |||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 27.60 | 1:51.06 | |||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 26.04 | 2:17.10 | |||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 29.22 | 2:46.32 | |||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 29.63 | 3:15.95 | |||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 25.31 | 3:41.26 | |||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 27.69 | 4:08.95 | |||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 24.49 | 4:33.44 | |||||||
2 | Holbæk - Herrer | 1997 | 4:37.67 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.54 | |||||||||
Silas Storm Nielsen | 2002 | 27.23 | 27.23 | |||||||
Silas Storm Nielsen | 2002 | 29.93 | 57.16 | |||||||
Silas Storm Nielsen | 2002 | 30.63 | 1:27.79 | |||||||
Silas Storm Nielsen | 2002 | 31.00 | 1:58.79 | |||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 26.24 | 2:25.03 | |||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 28.26 | 2:53.29 | |||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 28.23 | 3:21.52 | |||||||
Niels Ottosen | 1998 | 24.78 | 3:46.30 | |||||||
Niels Ottosen | 1998 | 27.39 | 4:13.69 | |||||||
Mads Toft | 2001 | 23.98 | 4:37.67 | |||||||
3 | H2Odense - Herrer | 1996 | 4:38.81 | |||||||
H2Odense | 59:59.54 | |||||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 27.20 | 27.20 | |||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 29.82 | 57.02 | |||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 29.94 | 1:26.96 | |||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 28.12 | 1:55.08 | |||||||
Gustav Stahl | 2002 | 25.96 | 2:21.04 | |||||||
Gustav Stahl | 2002 | 28.79 | 2:49.83 | |||||||
Gustav Stahl | 2002 | 29.64 | 3:19.47 | |||||||
August B Bjerregaard | 2003 | 26.10 | 3:45.57 | |||||||
August B Bjerregaard | 2003 | 28.23 | 4:13.80 | |||||||
Mathias Bech | 1996 | 25.01 | 4:38.81 | |||||||
4 | Gsc - Herrer | 2001 | 4:41.00 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 27.39 | 27.39 | |||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 29.82 | 57.21 | |||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 29.80 | 1:27.01 | |||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 28.22 | 1:55.23 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 26.61 | 2:21.84 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 29.99 | 2:51.83 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 30.54 | 3:22.37 | |||||||
Marcus Hiort | 2003 | 25.60 | 3:47.97 | |||||||
Marcus Hiort | 2003 | 28.19 | 4:16.16 | |||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 24.84 | 4:41.00 | |||||||
5 | Helsingør - Herrer | 2001 | 4:45.68 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
William Houen | 2001 | 27.71 | 27.71 | |||||||
William Houen | 2001 | 29.84 | 57.55 | |||||||
William Houen | 2001 | 30.53 | 1:28.08 | |||||||
William Houen | 2001 | 30.02 | 1:58.10 | |||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 26.97 | 2:25.07 | |||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 29.77 | 2:54.84 | |||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 30.05 | 3:24.89 | |||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 27.15 | 3:52.04 | |||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 29.57 | 4:21.61 | |||||||
Joachim Bratt | 1995 | 24.07 | 4:45.68 | |||||||
6 | Vg17 - Herrer | 1999 | 4:45.86 | |||||||
VG 17 | 59:59.54 | |||||||||
Asger Johansen | 2003 | 27.11 | 27.11 | |||||||
Asger Johansen | 2003 | 30.23 | 57.34 | |||||||
Asger Johansen | 2003 | 30.97 | 1:28.31 | |||||||
Asger Johansen | 2003 | 30.75 | 1:59.06 | |||||||
Casper Davidsen | 1999 | 26.00 | 2:25.06 | |||||||
Casper Davidsen | 1999 | 28.50 | 2:53.56 | |||||||
Casper Davidsen | 1999 | 31.08 | 3:24.64 | |||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 26.80 | 3:51.44 | |||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 29.80 | 4:21.24 | |||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 24.62 | 4:45.86 | |||||||
7 | Vat Cph - Herrer | 1999 | 4:47.17 | |||||||
VAT Copenhagen | 59:59.54 | |||||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 28.29 | 28.29 | |||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 30.38 | 58.67 | |||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 30.96 | 1:29.63 | |||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 30.78 | 2:00.41 | |||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 26.35 | 2:26.76 | |||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 30.04 | 2:56.80 | |||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 30.73 | 3:27.53 | |||||||
Sean Petersen | 2006 | 26.31 | 3:53.84 | |||||||
Sean Petersen | 2006 | 28.18 | 4:22.02 | |||||||
Mathias Hatting Petersen | 2000 | 25.15 | 4:47.17 | |||||||
8 | Køge Svømmeklub - Herrer | 1993 | 4:51.10 | |||||||
Køge Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Mikkel Roed | 2004 | 28.31 | 28.31 | |||||||
Mikkel Roed | 2004 | 31.07 | 59.38 | |||||||
Mikkel Roed | 2004 | 32.25 | 1:31.63 | |||||||
Mikkel Roed | 2004 | 31.04 | 2:02.67 | |||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 25.57 | 2:28.24 | |||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 29.85 | 2:58.09 | |||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 31.34 | 3:29.43 | |||||||
Mads Hauge | 1999 | 26.34 | 3:55.77 | |||||||
Mads Hauge | 1999 | 30.57 | 4:26.34 | |||||||
Lars Merl | 1993 | 24.76 | 4:51.10 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 18:14 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 18:28 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 30, 10X50m (200+150+100+50) D, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Køge Svømmeklub - Damer | 2000 | 5:06.33 | |||||||
Køge Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 28.20 | 28.20 | |||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 31.70 | 59.90 | |||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 33.13 | 1:33.03 | |||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 33.33 | 2:06.36 | |||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 29.58 | 2:35.94 | |||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 31.52 | 3:07.46 | |||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 32.07 | 3:39.53 | |||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 28.37 | 4:07.90 | |||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 31.95 | 4:39.85 | |||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 26.48 | 5:06.33 | |||||||
2 | Holbæk - Damer | 2000 | 5:07.64 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.54 | |||||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 27.75 | 27.75 | |||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 29.85 | 57.60 | |||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 31.34 | 1:28.94 | |||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 31.11 | 2:00.05 | |||||||
Mai Pallvi | 2000 | 30.15 | 2:30.20 | |||||||
Mai Pallvi | 2000 | 33.14 | 3:03.34 | |||||||
Mai Pallvi | 2000 | 33.57 | 3:36.91 | |||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 29.71 | 4:06.62 | |||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 32.36 | 4:38.98 | |||||||
Mie Mørkedal | 2003 | 28.66 | 5:07.64 | |||||||
3 | Vat Cph - Damer | 1999 | 5:08.67 | |||||||
VAT Copenhagen | 59:59.54 | |||||||||
Anna Andersen | 2007 | 29.86 | 29.86 | |||||||
Anna Andersen | 2007 | 33.30 | 1:03.16 | |||||||
Anna Andersen | 2007 | 34.28 | 1:37.44 | |||||||
Anna Andersen | 2007 | 33.47 | 2:10.91 | |||||||
Schastine Tabor | 2005 | 29.08 | 2:39.99 | |||||||
Schastine Tabor | 2005 | 31.28 | 3:11.27 | |||||||
Schastine Tabor | 2005 | 32.23 | 3:43.50 | |||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 28.08 | 4:11.58 | |||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 29.83 | 4:41.41 | |||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 27.26 | 5:08.67 | |||||||
4 | Aarhus Swim - Damer | 2003 | 5:09.16 | |||||||
Aarhus Swim | 59:59.54 | |||||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 29.76 | 29.76 | |||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 32.43 | 1:02.19 | |||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 33.64 | 1:35.83 | |||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 33.71 | 2:09.54 | |||||||
Martha Bjerg | 2004 | 28.77 | 2:38.31 | |||||||
Martha Bjerg | 2004 | 31.74 | 3:10.05 | |||||||
Martha Bjerg | 2004 | 32.27 | 3:42.32 | |||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 29.16 | 4:11.48 | |||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 31.29 | 4:42.77 | |||||||
Nanna Langvad | 2005 | 26.39 | 5:09.16 | |||||||
5 | Helsingør - Damer | 2000 | 5:12.27 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 30.48 | 30.48 | |||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 33.07 | 1:03.55 | |||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 34.31 | 1:37.86 | |||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 33.14 | 2:11.00 | |||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 28.53 | 2:39.53 | |||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 32.35 | 3:11.88 | |||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 33.48 | 3:45.36 | |||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 28.79 | 4:14.15 | |||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 30.72 | 4:44.87 | |||||||
Linnea Hietala | 2004 | 27.40 | 5:12.27 | |||||||
6 | Gsc - Damer | 1997 | 5:16.28 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 30.31 | 30.31 | |||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 33.10 | 1:03.41 | |||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 33.68 | 1:37.09 | |||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 33.30 | 2:10.39 | |||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 29.23 | 2:39.62 | |||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 33.19 | 3:12.81 | |||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 34.10 | 3:46.91 | |||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 29.84 | 4:16.75 | |||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 31.64 | 4:48.39 | |||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 27.89 | 5:16.28 | |||||||
7 | H2Odense - Damer | 1997 | 5:16.45 | |||||||
H2Odense | 59:59.54 | |||||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 30.41 | 30.41 | |||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 33.11 | 1:03.52 | |||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 33.89 | 1:37.41 | |||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 33.56 | 2:10.97 | |||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 30.19 | 2:41.16 | |||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 33.15 | 3:14.31 | |||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 33.00 | 3:47.31 | |||||||
Freya Ellehus | 2000 | 29.85 | 4:17.16 | |||||||
Freya Ellehus | 2000 | 31.76 | 4:48.92 | |||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 27.53 | 5:16.45 | |||||||
8 | Vg17 - Damer | 2001 | 5:18.20 | |||||||
VG 17 | 59:59.54 | |||||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 29.97 | 29.97 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 32.08 | 1:02.05 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 33.19 | 1:35.24 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 33.10 | 2:08.34 | |||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 30.06 | 2:38.40 | |||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 33.66 | 3:12.06 | |||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 33.98 | 3:46.04 | |||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 30.66 | 4:16.70 | |||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 33.25 | 4:49.95 | |||||||
Emma Vega Thorsen | 2004 | 28.25 | 5:18.20 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 18:28 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 15 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 09:40 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 31, 100m Medley Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Tomoe Zenimoto Hvas (2000) 52.00 07-12-2019 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.17 09-11-2017 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 02-12-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Crone | 2001 | 611 | 27.41 | 59.27 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Joachim Bratt | 1995 | 595 | 27.71 | 59.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
3 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 554 | 28.12 | 1:01.24 | |||||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
4 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 551 | 28.50 | 1:01.34 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
5 | Marcus Hiort | 2003 | 545 | 28.75 | 1:01.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Gustav Stahl | 2002 | 539 | 27.85 | 1:01.79 | |||||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
7 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 533 | 28.28 | 1:02.03 | |||||
VG 17 | ||||||||||
8 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 531 | 28.48 | 1:02.10 | |||||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
9 | Carl Terp Larsen | 2001 | 526 | 27.79 | 1:02.30 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
10 | Oliver Lystlund | 2003 | 524 | 30.08 | 1:02.37 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
11 | Lars Merl | 1993 | 518 | 30.34 | 1:02.63 | |||||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
12 | William Sloth | 2003 | 493 | 29.42 | 1:03.66 | |||||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
13 | Casper Bang Clausen | 2003 | 488 | 29.52 | 1:03.88 | |||||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
14 | Andreas L. Damgård | 2000 | 481 | 30.55 | 1:04.16 | |||||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
15 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 468 | 29.21 | 1:04.75 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
16 | Mads Toft | 2001 | 466 | 28.61 | 1:04.85 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 15 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 09:40 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 15 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 09:47 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 32, 100m Medley Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 57.92 15-12-2017 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 05-10-2014 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 24-11-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | 712 | 29.17 | 1:03.28 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 657 | 29.44 | 1:05.00 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
3 | Johanna Berthelsen | 2000 | 647 | 30.68 | 1:05.31 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
4 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 631 | 30.71 | 1:05.85 | |||||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 585 | 30.02 | 1:07.55 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
6 | Eva Hjort | 2004 | 584 | 31.03 | 1:07.57 | |||||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
7 | Freja A. Skov | 2000 | 584 | 30.74 | 1:07.58 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 564 | 30.71 | 1:08.39 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
9 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 563 | 31.51 | 1:08.40 | |||||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
10 | Sarah Kildahl | 2004 | 553 | 31.86 | 1:08.83 | |||||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
11 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 536 | 33.00 | 1:09.55 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
11 | Melanie Degner | 2000 | 536 | 32.38 | 1:09.55 | |||||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
13 | My Phuong Bui | 2003 | 532 | 31.19 | 1:09.70 | |||||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
14 | Thea Mikkelsen | 2005 | 501 | 32.36 | 1:11.14 | |||||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
15 | Emma Mikkelsen | 2001 | 499 | 33.10 | 1:11.24 | |||||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
16 | Mie Mørkedal | 2003 | 458 | 35.27 | 1:13.26 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 15 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 09:47 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 15 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 09:59 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 19-12-2009 |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 19-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 19-04-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alfred August Grubert | 2001 | 657 | 28.38 | 58.80 | 1:30.34 | 2:01.48 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
2 | Jakob Schmidt | 1999 | 617 | 29.08 | 59.81 | 1:32.06 | 2:04.07 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
3 | Mathias Vestergaard | 2001 | 532 | 29.78 | 1:02.03 | 1:36.18 | 2:10.33 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 528 | 31.84 | 1:05.18 | 1:38.71 | 2:10.69 | |||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
5 | Daniel Gallacher | 2002 | 498 | 30.50 | 1:04.51 | 1:38.17 | 2:13.23 | |||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
6 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 491 | 30.79 | 1:04.62 | 1:39.63 | 2:13.83 | |||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
7 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 486 | 30.27 | 1:03.90 | 1:38.68 | 2:14.27 | |||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
8 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 486 | 31.70 | 1:05.41 | 1:39.81 | 2:14.35 | |||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
9 | Sean Petersen | 2006 | 482 | 31.45 | 1:05.74 | 1:40.32 | 2:14.68 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
10 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 476 | 31.28 | 1:05.83 | 1:41.19 | 2:15.21 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
11 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 476 | 31.82 | 1:06.27 | 1:41.30 | 2:15.25 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 458 | 31.77 | 1:06.46 | 1:42.06 | 2:16.96 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
13 | Mert Kaya | 2001 | 443 | 31.38 | 1:05.54 | 1:42.27 | 2:18.47 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
14 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 418 | 32.24 | 1:08.14 | 1:44.90 | 2:21.26 | |||
VG 17 | ||||||||||
15 | Jeppe Kjær | 2004 | 412 | 33.55 | 1:10.37 | 1:46.94 | 2:21.88 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
16 | Mikkel Roed | 2004 | 409 | 34.21 | 1:10.06 | 1:46.95 | 2:22.28 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 15 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 09:59 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 15 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Michelle Coleman (1993) 2:03.26 22-11-2014 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 13-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 14-12-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 606 | 32.55 | 1:08.58 | 1:45.28 | 2:20.84 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Laura Marie Dige | 2004 | 592 | 34.45 | 1:10.02 | 1:45.80 | 2:21.96 | |||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
3 | Zenia Aarestrup | 2001 | 574 | 32.59 | 1:08.63 | 1:46.31 | 2:23.44 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
4 | Martha Bjerg | 2004 | 573 | 33.59 | 1:10.18 | 1:46.96 | 2:23.49 | |||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
5 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 524 | 35.33 | 1:12.96 | 1:50.51 | 2:27.81 | |||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
6 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 510 | 34.27 | 1:11.23 | 1:50.01 | 2:29.23 | |||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
7 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 501 | 34.40 | 1:12.04 | 1:51.13 | 2:30.09 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
8 | Zara Wendel | 2002 | 501 | 20.13 | 1:11.28 | 1:51.07 | 2:30.11 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
9 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 493 | 33.91 | 1:11.52 | 1:50.53 | 2:30.85 | |||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
10 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 477 | 36.31 | 1:15.34 | 1:54.67 | 2:32.53 | |||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
11 | Linnea Hietala | 2004 | 477 | 35.15 | 1:14.56 | 1:53.35 | 2:32.59 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 460 | 35.32 | 1:14.61 | 1:54.95 | 2:34.37 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
13 | Sarah Gudme | 2007 | 458 | 35.25 | 1:14.01 | 1:54.73 | 2:34.64 | |||
VAT Copenhagen | R | |||||||||
14 | Josefine Krumbak | 2004 | 439 | 35.69 | 1:15.25 | 1:56.20 | 2:36.82 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
15 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 423 | 36.64 | 1:16.49 | 1:57.86 | 2:38.75 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
16 | Maja Buck | 2004 | 420 | 39.20 | 1:19.71 | 2:00.35 | 2:39.13 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 15 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:11 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 15 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:24 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Erik Persson (1994) 2:02.80 05-12-2019 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 13-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 13-12-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 688 | 31.01 | 1:05.39 | 1:40.18 | 2:16.42 | |||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | 633 | 30.67 | 1:05.60 | 1:42.00 | 2:20.24 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
3 | Victor Nygaard | 2003 | 622 | 32.18 | 1:08.01 | 1:44.41 | 2:21.06 | |||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
4 | Oliver Hallenborg | 2002 | 613 | 32.18 | 1:08.69 | 1:45.49 | 2:21.72 | |||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
5 | Casper Davidsen | 1999 | 557 | 33.57 | 1:10.58 | 1:47.76 | 2:26.37 | |||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
6 | Oliver Steenberg | 2002 | 557 | 32.47 | 1:09.53 | 1:47.55 | 2:26.38 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Oliver Lystlund | 2003 | 531 | 32.92 | 1:11.07 | 1:49.71 | 2:28.66 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
8 | Carl Terp Larsen | 2001 | 514 | 34.39 | 1:11.27 | 1:50.72 | 2:30.32 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
9 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 506 | 34.04 | 1:12.58 | 1:52.34 | 2:31.06 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 506 | 33.64 | 1:11.06 | 1:50.15 | 2:31.13 | |||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
11 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 499 | 33.62 | 1:12.42 | 1:52.64 | 2:31.76 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
12 | Asger Johansen | 2003 | 486 | 33.09 | 1:12.00 | 1:52.26 | 2:33.12 | |||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
13 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 447 | 34.21 | 1:13.81 | 1:55.53 | 2:37.42 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
14 | Andreas L. Damgård | 2000 | 436 | 33.90 | 1:13.46 | 1:55.71 | 2:38.75 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
15 | Philip H. Christensen | 2004 | 420 | 35.77 | 1:16.09 | 1:58.05 | 2:40.75 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
16 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 396 | 35.49 | 1:16.31 | 1:59.59 | 2:43.98 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 15 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:24 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 15 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 36, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 13-12-2013 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 13-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:22.73 03-11-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 740 | 33.69 | 1:11.36 | 1:49.67 | 2:28.75 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | 627 | 35.82 | 1:15.92 | 1:56.05 | 2:37.18 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
3 | Ida Kjærgaard | 2003 | 623 | 35.87 | 1:15.75 | 1:56.13 | 2:37.55 | |||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
4 | Laura Fogh | 2003 | 606 | 36.52 | 1:16.78 | 1:57.40 | 2:39.00 | |||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
5 | Johanne A Andersson | 2003 | 595 | 36.86 | 1:18.27 | 1:59.05 | 2:39.96 | |||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
6 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 594 | 36.46 | 1:16.21 | 1:57.64 | 2:40.03 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 542 | 37.09 | 1:18.38 | 2:01.65 | 2:44.98 | |||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
8 | Melanie Degner | 2000 | 535 | 37.17 | 1:19.18 | 2:02.28 | 2:45.73 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
9 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 507 | 38.34 | 1:21.68 | 2:05.79 | 2:48.74 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
10 | Amanda Hietala | 2002 | 505 | 37.75 | 1:19.67 | 2:03.38 | 2:48.88 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
11 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 505 | 38.04 | 1:20.96 | 2:04.68 | 2:48.94 | |||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
12 | Caroline Villum Færch | 2005 | 499 | 37.28 | 1:20.21 | 2:04.69 | 2:49.63 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anna Mundt Karup | 2005 | 493 | 38.71 | 1:22.29 | 2:06.82 | 2:50.25 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
14 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 489 | 37.21 | 1:19.29 | 2:04.00 | 2:50.73 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
15 | Emma Nygaard | 2005 | 470 | 38.43 | 1:22.11 | 2:07.08 | 2:52.97 | |||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
16 | Mie Mørkedal | 2003 | 413 | 40.70 | 1:26.56 | 2:13.41 | 3:00.56 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 15 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:37 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 15 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 37, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 10-12-2009 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 10-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 10-12-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 734 | 56.65 | 1:57.20 | 2:57.16 | 3:55.28 | |||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
2 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 705 | 56.87 | 1:58.12 | 2:58.90 | 3:58.46 | |||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
3 | Christopher H. Brown | 2002 | 659 | 58.34 | 2:01.72 | 3:03.31 | 4:03.90 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
4 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 626 | 57.96 | 2:00.65 | 3:04.26 | 4:08.11 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
5 | William Houen | 2001 | 620 | 58.02 | 2:00.77 | 3:04.92 | 4:08.87 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 598 | 59.59 | 2:03.26 | 3:07.69 | 4:11.83 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
7 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 592 | 1:00.34 | 2:04.85 | 3:09.19 | 4:12.72 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 584 | 59.66 | 2:03.92 | 3:09.63 | 4:13.89 | |||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
9 | Mads Mikkelsen | 2004 | 570 | 1:00.17 | 2:05.71 | 3:11.58 | 4:15.95 | |||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
10 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 561 | 1:01.77 | 2:07.12 | 3:12.49 | 4:17.28 | |||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
11 | Alexander Rendlev | 2001 | 555 | 1:00.22 | 2:05.17 | 3:11.36 | 4:18.21 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
12 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 532 | 1:02.62 | 2:08.78 | 3:15.98 | 4:21.90 | |||
VG 17 | ||||||||||
13 | Mikkel Roed | 2004 | 528 | 1:01.88 | 2:09.55 | 3:16.79 | 4:22.57 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
14 | William Leth | 2004 | 524 | 1:01.63 | 2:07.91 | 3:15.79 | 4:23.11 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
15 | Philip H. Christensen | 2004 | 485 | 1:03.98 | 2:13.24 | 3:22.10 | 4:29.97 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
16 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 439 | 1:06.41 | 2:18.41 | 3:30.43 | 4:39.11 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 15 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 15 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 38, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 10-12-2011 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 10-12-2011 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 23-10-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 767 | 1:01.00 | 2:05.99 | 3:11.22 | 4:16.14 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 705 | 1:01.92 | 2:09.58 | 3:17.34 | 4:23.38 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Michelle Mortensen | 2002 | 651 | 1:04.60 | 2:13.60 | 3:23.04 | 4:30.51 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
4 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 645 | 1:04.59 | 2:12.60 | 3:22.50 | 4:31.31 | |||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
5 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 643 | 1:05.00 | 2:13.66 | 3:23.39 | 4:31.70 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
6 | Anna Andersen | 2007 | 641 | 1:04.25 | 2:13.99 | 3:24.07 | 4:31.90 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
7 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 636 | 1:04.17 | 2:13.37 | 3:23.74 | 4:32.60 | |||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
8 | Martha Bjerg | 2004 | 614 | 1:05.41 | 2:15.74 | 3:26.41 | 4:35.89 | |||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
9 | Cecilie Baraviec | 2000 | 608 | 1:05.75 | 2:16.04 | 3:26.29 | 4:36.72 | |||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
10 | Ella Gohr Metz | 2005 | 600 | 1:06.26 | 2:17.95 | 3:28.93 | 4:37.95 | |||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
11 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 600 | 1:06.63 | 2:17.40 | 3:27.79 | 4:37.98 | |||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
12 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 585 | 1:05.81 | 2:16.58 | 3:29.28 | 4:40.36 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 582 | 1:05.97 | 2:17.68 | 3:29.81 | 4:40.75 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
14 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 581 | 1:06.33 | 2:16.56 | 3:28.58 | 4:40.94 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
15 | Mathilde Nielsen | 2003 | 571 | 1:06.87 | 2:18.77 | 3:30.65 | 4:42.54 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
16 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 563 | 1:06.69 | 2:17.86 | 3:30.81 | 4:43.88 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 15 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 15 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 39, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 06-12-2015 |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 06-12-2015 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 04-12-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Steenberg | 2002 | 584 | 28.57 | 1:01.50 | 1:36.05 | 2:09.86 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Jakob Schmidt | 1999 | 574 | 28.76 | 1:01.49 | 1:35.89 | 2:10.57 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
3 | Elias Noe | 2004 | 570 | 28.22 | 1:01.19 | 1:35.97 | 2:10.86 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Rasmus Langvad | 2000 | 565 | 28.79 | 1:01.81 | 1:36.38 | 2:11.24 | |||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
5 | Joachim Bratt | 1995 | 540 | 28.95 | 1:01.32 | 1:36.13 | 2:13.25 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Frederik Lindholm | 2004 | 524 | 29.30 | 1:03.63 | 1:38.11 | 2:14.61 | |||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
7 | Alexander Rendlev | 2001 | 517 | 30.83 | 1:05.01 | 1:39.36 | 2:15.24 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
8 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 511 | 29.03 | 1:04.01 | 1:40.46 | 2:15.71 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
9 | Oskar Skov Grell | 2002 | 505 | 29.39 | 1:04.44 | 1:41.45 | 2:16.29 | |||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
10 | Mathias Bech | 1996 | 499 | 29.76 | 1:03.84 | 1:40.08 | 2:16.83 | |||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
11 | Noah Bred | 2003 | 496 | 29.94 | 1:05.24 | 1:41.06 | 2:17.06 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Mads Hauge | 1999 | 491 | 29.91 | 1:03.50 | 1:39.67 | 2:17.53 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
13 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 476 | 29.93 | 1:04.18 | 1:40.69 | 2:19.00 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
14 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 434 | 30.66 | 1:06.52 | 1:44.12 | 2:23.28 | |||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
15 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 375 | 30.33 | 1:08.04 | 1:47.80 | 2:30.47 | |||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
16 | Oliver Gadegaard | 2003 | 363 | 31.68 | 1:10.17 | 1:50.51 | 2:32.05 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 15 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:27 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 15 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 40, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Petra Granlund (1987) 2:03.82 10-12-2009 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 15-11-2009 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.12 11-11-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Andersen | 2003 | 637 | 32.13 | 1:09.04 | 1:43.83 | 2:18.98 | |||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 599 | 31.52 | 1:07.46 | 1:44.79 | 2:21.83 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
3 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 549 | 32.44 | 1:09.42 | 1:47.64 | 2:26.03 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Eva Hjort | 2004 | 549 | 32.63 | 1:09.25 | 1:47.08 | 2:26.05 | |||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
5 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 541 | 31.75 | 1:08.11 | 1:46.63 | 2:26.78 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
6 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 520 | 32.83 | 1:10.56 | 1:48.11 | 2:28.74 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 505 | 33.50 | 1:11.31 | 1:50.52 | 2:30.20 | |||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
8 | Liva Lund Hansen | 2005 | 486 | 33.18 | 1:10.80 | 1:50.44 | 2:32.07 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
9 | Freja A. Skov | 2000 | 473 | 32.78 | 1:11.41 | 1:52.12 | 2:33.49 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
10 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 468 | 32.80 | 1:11.17 | 1:51.83 | 2:34.05 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
11 | Anne Katrine Dige | 2006 | 465 | 33.56 | 1:12.36 | 1:52.57 | 2:34.29 | |||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
12 | Thea Mikkelsen | 2005 | 447 | 33.89 | 1:13.17 | 1:54.31 | 2:36.35 | |||
VG 17 | 59:59.04 | |||||||||
13 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 439 | 34.91 | 1:14.32 | 1:55.91 | 2:37.29 | |||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
14 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 422 | 33.74 | 1:13.96 | 1:55.49 | 2:39.35 | |||
Køge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
15 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 412 | 33.66 | 1:12.96 | 1:55.08 | 2:40.74 | |||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
16 | Mai Pallvi | 2000 | 344 | 35.59 | 1:19.14 | 2:04.32 | 2:50.55 | |||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 15 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 15 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 41, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: SK Neptun, Stockholm (1900) 3:09.53 26-11-2009 |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:12.64 18-12-2016 |
Dansk Rekord Junior: Esbjerg drenge (1900) 3:20.74 19-04-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc - Herrer | 2001 | 695 | 3:26.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 23.98 | 50.22 | 50.22 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 24.75 | 52.97 | 1:43.19 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 24.82 | 51.33 | 2:34.52 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 24.86 | 52.34 | 3:26.86 | ||||||
2 | Holbæk - Herrer | 1997 | 664 | 3:30.05 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.54 | |||||||||
Mads Ottosen | 1997 | 24.89 | 52.21 | 52.21 | ||||||
Niels Ottosen | 1998 | 24.45 | 51.93 | 1:44.14 | ||||||
Mads Toft | 2001 | 25.36 | 53.09 | 2:37.23 | ||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 25.29 | 52.82 | 3:30.05 | ||||||
3 | Aarhus Swim - Herrer | 2000 | 653 | 3:31.25 | ||||||
Aarhus Swim | 59:59.54 | |||||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 24.36 | 50.18 | 50.18 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 25.26 | 54.43 | 1:44.61 | ||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 25.40 | 54.10 | 2:38.71 | ||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 25.06 | 52.54 | 3:31.25 | ||||||
4 | Vg17 - Herrer | 1999 | 612 | 3:35.85 | ||||||
VG 17 | 59:59.54 | |||||||||
Asger Johansen | 2003 | 25.93 | 54.03 | 54.03 | ||||||
Casper Davidsen | 1999 | 25.10 | 52.94 | 1:46.97 | ||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 26.00 | 54.98 | 2:41.95 | ||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 26.07 | 53.90 | 3:35.85 | ||||||
5 | Helsingør - Herrer | 2001 | 594 | 3:38.02 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 26.43 | 55.25 | 55.25 | ||||||
William Houen | 2001 | 25.69 | 53.40 | 1:48.65 | ||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 25.51 | 55.30 | 2:43.95 | ||||||
Joachim Bratt | 1995 | 25.74 | 54.07 | 3:38.02 | ||||||
6 | Køge Svømmeklub - Herrer | 1993 | 586 | 3:38.98 | ||||||
Køge Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 25.49 | 53.16 | 53.16 | ||||||
Mert Kaya | 2001 | 26.44 | 56.07 | 1:49.23 | ||||||
August Ryom | 2002 | 24.56 | 52.21 | 2:41.44 | ||||||
Mads Hauge | 1999 | 26.76 | 57.54 | 3:38.98 | ||||||
7 | H2Odense - Herrer | 1996 | 584 | 3:39.28 | ||||||
H2Odense | 59:59.54 | |||||||||
Victor Nygaard | 2003 | 26.73 | 56.40 | 56.40 | ||||||
August B Bjerregaard | 2003 | 25.93 | 54.65 | 1:51.05 | ||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 26.88 | 56.34 | 2:47.39 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 24.72 | 51.89 | 3:39.28 | ||||||
8 | Vat Cph - Herrer | 1999 | 565 | 3:41.65 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.54 | |||||||||
Sean Petersen | 2006 | 26.37 | 55.68 | 55.68 | ||||||
Mathias Hatting Petersen | 2000 | 26.28 | 55.61 | 1:51.29 | ||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 26.32 | 54.96 | 2:46.25 | ||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 26.25 | 55.40 | 3:41.65 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 15 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:51 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 2. DIVISION | Udskriftsdato | 15 december 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | VG17 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 42, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 3:29.86 05-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Lyngby Damer (1900) 3:38.94 06-04-2014 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 09-12-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vat Cph - Damer | 1999 | 685 | 3:54.24 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.54 | |||||||||
Schastine Tabor | 2005 | 27.65 | 57.61 | 57.61 | ||||||
Josefine B. Pedersen | 1999 | 28.55 | 1:00.57 | 1:58.18 | ||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 28.12 | 58.31 | 2:56.49 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 27.42 | 57.75 | 3:54.24 | ||||||
2 | Gsc - Damer | 1997 | 675 | 3:55.38 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 27.96 | 58.05 | 58.05 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 27.85 | 57.73 | 1:55.78 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 27.91 | 58.63 | 2:54.41 | ||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 29.66 | 1:00.97 | 3:55.38 | ||||||
3 | Aarhus Swim - Damer | 2003 | 637 | 4:00.01 | ||||||
Aarhus Swim | 59:59.54 | |||||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 29.22 | 1:00.49 | 1:00.49 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 28.82 | 1:00.35 | 2:00.84 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 28.82 | 59.53 | 3:00.37 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 28.82 | 59.64 | 4:00.01 | ||||||
4 | Holbæk - Damer | 2000 | 631 | 4:00.69 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 59:59.54 | |||||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 27.48 | 56.97 | 56.97 | ||||||
Zara Wendel | 2002 | 29.20 | 1:01.45 | 1:58.42 | ||||||
Mai Pallvi | 2000 | 30.12 | 1:03.14 | 3:01.56 | ||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 28.06 | 59.13 | 4:00.69 | ||||||
5 | Køge Svømmeklub - Damer | 2000 | 627 | 4:01.19 | ||||||
Køge Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 28.11 | 58.45 | 58.45 | ||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 28.99 | 1:00.17 | 1:58.62 | ||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 29.60 | 1:02.95 | 3:01.57 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 28.35 | 59.62 | 4:01.19 | ||||||
6 | Helsingør - Damer | 2000 | 619 | 4:02.25 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Freja A. Skov | 2000 | 29.27 | 1:00.48 | 1:00.48 | ||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 28.94 | 1:00.28 | 2:00.76 | ||||||
Linnea Hietala | 2004 | 28.21 | 1:00.29 | 3:01.05 | ||||||
Helena Hvid Hansen | 2001 | 29.11 | 1:01.20 | 4:02.25 | ||||||
7 | H2Odense - Damer | 1997 | 584 | 4:06.97 | ||||||
H2Odense | 59:59.54 | |||||||||
Freya Ellehus | 2000 | 30.05 | 1:01.89 | 1:01.89 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 30.02 | 1:02.92 | 2:04.81 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 29.96 | 1:01.93 | 3:06.74 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 28.69 | 1:00.23 | 4:06.97 | ||||||
8 | Vg17 - Damer | 2001 | 578 | 4:07.81 | ||||||
VG 17 | 59:59.54 | |||||||||
Emma Vega Thorsen | 2004 | 29.74 | 1:02.68 | 1:02.68 | ||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 30.06 | 1:04.39 | 2:07.07 | ||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 28.90 | 1:01.10 | 3:08.17 | ||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 29.11 | 59.64 | 4:07.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 15 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:02 |