Results for DM-H 2019 1. Division
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 1. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Swim - Mix | 1994 | 1:36.77 | |||||||
Sigma Swim | 59:59.54 | |||||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 22.95 | 22.95 | |||||||
Joakim Brønnum | 1997 | 23.06 | 46.01 | |||||||
Pernille Blume | 1994 | 24.27 | 1:10.28 | |||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 26.49 | 1:36.77 | |||||||
2 | Triton Ballerup Dhm - Mix | 1989 | 1:39.55 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.54 | |||||||||
Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 24.20 | 24.20 | |||||||
Rasmus Jørgensen | 1989 | 23.87 | 48.07 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 26.21 | 1:14.28 | |||||||
Signe Bro | 1999 | 25.27 | 1:39.55 | |||||||
3 | Hovedstadens Svømmeklub - Mix | 1995 | 1:39.72 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 23.92 | 23.92 | |||||||
Giano Grillo | 1998 | 23.72 | 47.64 | |||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 25.91 | 1:13.55 | |||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 26.17 | 1:39.72 | |||||||
4 | Kvik - Mix | 1994 | 1:40.62 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.54 | |||||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 23.62 | 23.62 | |||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 24.12 | 47.74 | |||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 26.57 | 1:14.31 | |||||||
Emilie Meng | 2003 | 26.31 | 1:40.62 | |||||||
5 | Agf 1. Div. - Mix | 1991 | 1:40.63 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 59:59.54 | |||||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 22.33 | 22.33 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 23.80 | 46.13 | |||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 27.15 | 1:13.28 | |||||||
Line Petersen | 1991 | 27.35 | 1:40.63 | |||||||
5 | Aalborg Svømmeklub - Mix | 1993 | 1:40.63 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Lawrence Langley | 2001 | 24.50 | 24.50 | |||||||
Søren Villumsen | 1998 | 23.91 | 48.41 | |||||||
Camilla Ottesen | 2000 | 26.04 | 1:14.45 | |||||||
Fenja Romanski | 2005 | 26.18 | 1:40.63 | |||||||
7 | Esbjerg Svømmeklub - Mix | 1997 | 1:41.78 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Martin H. Abel | 2001 | 23.52 | 23.52 | |||||||
Christian Holm Jørgensen | 1999 | 23.39 | 46.91 | |||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 26.81 | 1:13.72 | |||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 28.06 | 1:41.78 | |||||||
8 | Gentofte - Mix | 2001 | 1:42.51 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.54 | |||||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 24.79 | 24.79 | |||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 23.33 | 48.12 | |||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 26.79 | 1:14.91 | |||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 27.60 | 1:42.51 | |||||||
9 | Lyngby Svømmeklub - Mix | 1999 | 1:43.20 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 23.74 | 23.74 | |||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 24.74 | 48.48 | |||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 27.53 | 1:16.01 | |||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 27.19 | 1:43.20 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:39 |