Resultater for Midsommercup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 297 | 3:10.88 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 226 | 3:29.11 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 202 | 3:37.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mie Mellerup | 2000 | 201 | 3:37.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | 383 | 2:55.33 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 319 | 3:06.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 312 | 3:07.71 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marie Eske | 1999 | 307 | 3:08.81 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Jackie Gade | 1998 | 296 | 3:11.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 282 | 3:14.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camilla Mikkelsen | 1998 | 282 | 3:14.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Tromborg | 1998 | 266 | 3:18.08 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 257 | 3:20.42 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Liselotte Baxter | 1998 | 252 | 3:21.59 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
11 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 225 | 3:29.35 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 222 | 3:30.40 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Martha Andersen | 1999 | 219 | 3:31.19 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Sofie W. Bunten | 1999 | 217 | 3:32.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Helena Rasmussen | 1998 | 210 | 3:34.23 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Amanda Leweson | 1999 | 208 | 3:35.14 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
17 | Celia Erikstad | 1999 | 206 | 3:35.72 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 203 | 3:36.84 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Lisa Schøn | 1999 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Josefine B. Rasmussen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine M. Johannsen | 1996 | 478 | 2:42.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Sørensen | 1997 | 452 | 2:45.99 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura K. Westergaard | 1997 | 437 | 2:47.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 422 | 2:49.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tine Christensen | 1996 | 402 | 2:52.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Line Hatting | 1996 | 390 | 2:54.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Nielsen | 1996 | 381 | 2:55.65 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Rasmussen | 1996 | 342 | 3:02.15 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anne Henriksen | 1996 | 335 | 3:03.32 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
10 | Ditte V. Hansen | 1997 | 326 | 3:05.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Charina Arent Sørensen | 1997 | 307 | 3:08.73 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
12 | Emma Krintel | 1996 | 302 | 3:09.77 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tashia Lundvig | 1996 | 296 | 3:11.05 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 295 | 3:11.37 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anne K. Larsen | 1997 | 288 | 3:12.88 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Katja Timmermann | 1996 | 254 | 3:21.25 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Sofie Skibsted | 1997 | 246 | 3:23.24 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
18 | Emma Rohde | 1997 | 238 | 3:25.44 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 172 | 3:49.13 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Line Augustesen Obel | 1996 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Mette H Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Nanna H Andersen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 620 | 2:29.36 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 487 | 2:41.87 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Laura Bornhøft | 1995 | 481 | 2:42.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Kynde | 1994 | 463 | 2:44.66 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Laura Westergaard | 1995 | 448 | 2:46.52 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 430 | 2:48.71 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Matilde Christensen | 1992 | 378 | 2:56.22 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Louise Sander | 1995 | 320 | 3:06.27 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Møldrup | 1995 | 308 | 3:08.67 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anne Bredegaard | 1995 | 295 | 3:11.25 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
11 | Pernille Højland Jensen | 1994 | 286 | 3:13.36 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:28 |