Tulokset DM-H Ã…ben Klasse indledende
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub 1 | 26.25 | 57.92 | |||||
2 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub 1 | 28.47 | 59.99 | |||||
3 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 28.12 | 1:00.77 | |||||
4 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Horsens Svømmeklub 2 | 28.88 | 1:02.18 | |||||
5 | Marcus Christiansen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 29.67 | 1:02.57 | |||||
6 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 28.60 | 1:02.92 | |||||
7 | Christian Christensen | 1991 | U.S.G | 29.40 | 1:03.42 | |||||
8 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 28.95 | 1:04.12 | |||||
9 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.24 | 1:04.16 | |||||
10 | Jakob Tingsgaard | 1993 | U.S.G | 30.02 | 1:04.68 | |||||
11 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 31.11 | 1:05.48 | |||||
12 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub 2 | 31.84 | 1:05.89 | |||||
13 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 30.87 | 1:06.47 | |||||
14 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 30.54 | 1:07.20 | |||||
15 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 30.10 | 1:07.30 | |||||
16 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.19 | 1:07.37 | |||||
17 | Bertram Olesen | 2005 | Frederikssund Svømmeklub | 32.53 | 1:07.54 | |||||
18 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 31.80 | 1:07.83 | |||||
19 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.99 | 1:08.04 | |||||
20 | Mathias Pedersen | 2002 | Durup IF | 32.38 | 1:08.20 | |||||
21 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 32.58 | 1:09.34 | |||||
22 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 31.58 | 1:10.34 | |||||
23 | Piotr Stadnicki | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 33.09 | 1:11.05 | |||||
24 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 32.13 | 1:11.13 | |||||
25 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 33.59 | 1:11.64 | |||||
26 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 34.01 | 1:12.95 | |||||
27 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 34.91 | 1:13.09 | |||||
28 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | Swim Team Neptun | 31.34 | 1:14.34 | |||||
29 | Lucas Mogensen | 2005 | Swim Team Neptun | 33.71 | 1:15.01 | |||||
30 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.58 | 1:18.64 | |||||
- | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | SW 9.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |