Results for H. C Andersen Swim Cup 2010
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HCA Swimcup 2010 | Udskriftsdato | 09 maj 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:10 | |||
Arrangør | STO 95 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-05-07 |
Løb 27, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Jensen Seeds A/S |
HCA CUP-rekord 4.29.73 (2009) |
Mathilde Riis, West Swim Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 1:05.51 | 2:13.88 | 3:22.98 | 4:30.72 | |||
2 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:08.08 | 2:19.64 | 3:30.55 | 4:40.34 | |||
3 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.94 | 2:18.54 | 3:30.61 | 4:41.32 | |||
4 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:08.23 | 2:20.44 | 3:32.85 | 4:45.27 | |||
5 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:08.94 | 2:21.59 | 3:35.02 | 4:47.04 | |||
6 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.74 | 2:20.24 | 3:33.96 | 4:47.28 | |||
7 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | Odense Svømme Klub | 1:07.78 | 2:20.53 | 3:35.84 | 4:50.24 | |||
8 | Stephanie Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 1:11.05 | 2:25.91 | 3:40.57 | 4:54.08 | |||
9 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.22 | 2:26.68 | 3:41.42 | 4:55.60 | |||
10 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 1:12.07 | 2:29.76 | 3:43.98 | 4:56.44 | |||
11 | Simone Nicolajsen | 1996 | O.S.L.F. | 1:11.27 | 2:27.19 | 3:42.93 | 4:56.67 | |||
12 | Emilia Staugaard | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:09.62 | 2:25.05 | 3:40.75 | 4:57.94 | |||
13 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:12.41 | 2:28.99 | 3:45.42 | 4:59.98 | |||
14 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:12.29 | 2:29.75 | 3:46.37 | 5:01.31 | |||
15 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:12.81 | 2:30.30 | 3:47.42 | 5:01.32 | |||
16 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:12.05 | 2:30.60 | 3:49.80 | 5:07.07 | |||
17 | Cecilie Schmidt | 1995 | Horsens Svømmeklub | 1:10.97 | 2:30.45 | 3:51.39 | 5:07.15 | |||
18 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 1:13.36 | 2:31.77 | 3:51.03 | 5:07.38 | |||
19 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:14.84 | 2:33.61 | 3:52.25 | 5:08.78 | |||
20 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 1:14.22 | 2:33.78 | 3:53.67 | 5:10.93 | |||
21 | Ditte Elschner Kristensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 1:13.21 | 2:31.94 | 3:51.86 | 5:11.05 | |||
22 | Laura Bornhøft | 1995 | Horsens Svømmeklub | 1:14.36 | 2:34.64 | 3:54.80 | 5:11.55 | |||
23 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:14.90 | 2:34.95 | 3:54.42 | 5:12.64 | |||
24 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.06 | 2:32.97 | 3:53.81 | 5:13.35 | |||
25 | Katrine Drest Jørgensen | 1995 | O.S.L.F. | 1:16.65 | 2:36.64 | 3:57.24 | 5:16.28 | |||
26 | Sofie Burgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 1:16.82 | 2:37.68 | 3:59.34 | 5:17.11 | |||
27 | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 1:12.43 | 2:33.31 | 3:57.14 | 5:18.52 | |||
28 | Katrine Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:15.31 | 2:36.01 | 3:57.75 | 5:18.59 | |||
29 | Anna Jessen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:17.16 | 2:39.53 | 4:02.30 | 5:23.98 | |||
30 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 1:17.07 | 2:39.26 | 4:02.84 | 5:26.45 | |||
31 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 1:18.89 | 2:44.16 | 4:08.67 | 5:28.59 | |||
32 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:18.73 | 2:45.43 | 4:11.93 | 5:32.71 | |||
33 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:18.26 | 2:44.26 | 4:12.13 | 5:36.25 | |||
34 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:22.16 | 2:51.57 | 4:20.58 | 5:45.92 | |||
35 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:19.77 | 2:50.08 | 4:32.76 | 5:48.37 | |||
36 | Katrine Ejby | 1998 | Frem Odense | 1:24.25 | 2:56.76 | 4:27.67 | 5:52.26 | |||
37 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:25.24 | 2:59.29 | 4:30.81 | 5:59.76 | |||
38 | Laura Falk | 1998 | Frem Odense | 1:26.83 | 3:01.49 | 4:32.83 | 6:01.74 | |||
39 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 1:25.22 | 2:59.03 | 4:32.77 | 6:04.15 | |||
40 | Tilde Lindvig | 1996 | Odense Svømme Klub | 1:27.47 | 3:03.30 | 4:38.13 | 6:06.67 | |||
41 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:29.92 | 3:07.41 | 4:45.43 | 6:21.39 | |||
42 | Alberte Back Schmidt | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:30.20 | 3:10.94 | 5:42.85 | 6:27.94 | |||
43 | Freja Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:32.99 | 3:13.83 | 4:56.81 | 6:33.03 | |||
44 | Julie Nielsen | 1998 | Frem Odense | 1:33.44 | 3:15.56 | 4:59.58 | 6:34.41 | |||
45 | Camilla B. Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:33.65 | 4:41.76 | 7:03.74 | ||||
- | Andrea Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Karoline Kert | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Michelle Lesler | 1994 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:10 |