Tulokset H. C Andersen Swim Cup 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HCA Swimcup 2010 | Udskriftsdato | 08 maj 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | STO 95 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-05-07 |
Løb 11, 200m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Sponsor: ARLA |
HCA CUP-rekord 2.07.09 (2009) |
Nathalie Lindborg, Trelleborg |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.31 | 1:15.42 | 1:57.80 | 2:38.47 | |||
2 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.88 | 1:18.13 | 2:00.14 | 2:41.36 | |||
3 | Katrine Ejby | 1998 | Frem Odense | 38.01 | 1:22.10 | 2:05.09 | 2:45.53 | |||
4 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 38.63 | 1:22.46 | 2:07.55 | 2:48.87 | |||
5 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 38.17 | 1:22.79 | 2:07.14 | 2:50.59 | |||
6 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 37.82 | 1:22.08 | 2:07.64 | 2:52.48 | |||
7 | Amalie Roll Madsen | 1998 | Odense Svømme Klub | 39.20 | 1:23.68 | 2:10.24 | 2:52.53 | |||
8 | Laura Falk | 1998 | Frem Odense | 39.30 | 1:25.87 | 2:12.69 | 2:53.60 | |||
9 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 41.27 | 1:27.81 | 2:13.90 | 2:56.93 | |||
10 | Alberte Back Schmidt | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 39.28 | 1:25.26 | 2:12.30 | 2:57.06 | |||
11 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 41.86 | 1:31.72 | 2:22.20 | 3:07.13 | |||
12 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 43.82 | 1:33.83 | 2:22.82 | 3:07.36 | |||
13 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 40.22 | 1:29.23 | 2:20.81 | 3:10.42 | |||
14 | Emma Fogtmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.32 | 1:26.08 | 2:18.76 | 3:10.55 | |||
15 | Freja Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.87 | 1:30.51 | 2:21.53 | 3:10.82 | |||
16 | Julie Nielsen | 1998 | Frem Odense | 40.77 | 1:30.92 | 2:22.54 | 3:12.51 | |||
17 | Anna J. V. Hededal | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.65 | 1:31.89 | 2:23.53 | 3:14.18 | |||
18 | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | 42.94 | 1:35.77 | 2:31.12 | 3:23.15 | |||
19 | Andrea Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 46.15 | 1:38.90 | 2:34.24 | 3:25.42 | |||
Løb 11, 200m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Sponsor: ARLA |
HCA CUP-rekord 2.07.09 (2009) |
Nathalie Lindborg, Trelleborg |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 31.33 | 1:05.32 | 1:39.67 | 2:12.42 | |||
2 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 2:12.49 | 2:12.49 | |||||
3 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub | 2:16.22 | ||||||
4 | Stephanie Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 32.95 | 1:08.61 | 1:45.21 | 2:20.53 | |||
5 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 2:20.66 | 2:20.66 | |||||
6 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:45.61 | 2:22.25 | |||||
7 | Simone Nicolajsen | 1996 | O.S.L.F. | 33.30 | 1:09.32 | 1:46.42 | 2:22.62 | |||
8 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 32.67 | 1:46.82 | 2:23.00 | ||||
9 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 33.05 | 1:10.81 | 1:48.60 | 2:25.65 | |||
10 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 2:25.69 | 2:25.69 | |||||
11 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:49.92 | 2:27.21 | |||||
12 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 34.05 | 1:12.02 | 1:51.24 | 2:28.31 | |||
13 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 33.85 | 1:11.78 | 1:50.10 | 2:28.36 | |||
14 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Allerød Svømmeklub | 2:28.88 | 2:28.88 | |||||
15 | Katrine Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 35.26 | 1:13.01 | 1:52.93 | 2:31.01 | |||
16 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 34.87 | 1:14.31 | 1:54.19 | 2:31.25 | |||
17 | Camilla Clausen | 1997 | O.S.L.F. | 35.56 | 1:14.17 | 1:53.24 | 2:31.50 | |||
17 | Johanne Juul Nielsen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.14 | 1:11.75 | 1:52.93 | 2:31.50 | |||
19 | Sofie Burgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 36.39 | 1:15.16 | 1:54.83 | 2:32.31 | |||
20 | Ida Schwertfeger | 1997 | Frem Odense | 34.33 | 1:13.79 | 1:53.60 | 2:33.65 | |||
21 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 36.32 | 1:16.87 | 1:56.44 | 2:34.16 | |||
22 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 35.46 | 1:15.89 | 1:57.60 | 2:34.96 | |||
23 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 35.60 | 1:14.97 | 1:55.59 | 2:35.43 | |||
24 | Sofie K Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 35.81 | 1:15.59 | 1:57.07 | 2:36.13 | |||
25 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 34.83 | 1:14.94 | 1:56.72 | 2:36.22 | |||
26 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 35.69 | 1:15.70 | 1:57.78 | 2:37.66 | |||
27 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 36.90 | 1:19.02 | 1:59.96 | 2:38.53 | |||
28 | Nanna H Andersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 35.79 | 1:15.98 | 1:59.22 | 2:40.81 | |||
29 | Lærke Rasmussen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.82 | 1:18.69 | 2:02.34 | 2:41.32 | |||
30 | Natasja Larsen | 1996 | Kalundborg SK | 36.89 | 1:20.53 | 2:03.34 | 2:42.37 | |||
31 | Nina Paulsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 37.45 | 1:19.81 | 2:02.14 | 2:42.68 | |||
32 | Mie Skøtt Støttrup | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.30 | 1:19.67 | 2:03.99 | 2:45.58 | |||
33 | Cecilie Toftelund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 36.54 | 1:18.78 | 2:03.55 | 2:46.94 | |||
34 | Tilde Lindvig | 1996 | Odense Svømme Klub | 37.09 | 1:20.24 | 2:05.07 | 2:47.87 | |||
35 | Simone Kristensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.62 | 1:23.19 | 2:08.21 | 2:49.73 | |||
36 | Mathilde Sundstrup | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.77 | 1:21.66 | 2:06.83 | 2:51.18 | |||
37 | Kathrine Gohr | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.79 | 1:22.52 | 2:08.23 | 2:51.44 | |||
38 | Emilie Kallager | 1997 | Frem Odense | 38.68 | 1:24.63 | 2:11.69 | 2:56.61 | |||
39 | Julie Martinussen | 1997 | Frem Odense | 39.33 | 1:25.95 | 2:12.69 | 2:56.79 | |||
40 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 41.42 | 1:27.41 | 2:14.27 | 2:59.32 | |||
41 | Kathrine Kristiansen | 1997 | O.S.L.F. | 38.92 | 1:26.57 | 2:16.38 | 3:07.03 | |||
42 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.98 | 1:29.33 | 2:20.82 | 3:09.99 | |||
43 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.46 | 1:32.87 | 2:22.25 | 3:10.65 | |||
44 | Maja Sønderby | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.57 | 1:32.75 | 2:24.81 | 3:13.60 | |||
45 | Sofie Korreborg | 1997 | Horsens Svømmeklub | 42.94 | 1:32.64 | 2:37.81 | 3:14.39 | |||
46 | Camilla B. Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 43.27 | 1:33.27 | 2:52.94 | 3:16.26 | |||
47 | Frida Brøndum Wounlund | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.61 | 1:41.51 | 2:39.33 | 3:33.76 | |||
- | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Helena Brinck | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | tyvstart | |||||
- | Stine Flibo | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | forkert.svømmer | |||||
Løb 11, 200m Frisvømning Damer, Indledende 15 år og ældre |
Sponsor: ARLA |
HCA CUP-rekord 2.07.09 (2009) |
Nathalie Lindborg, Trelleborg |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Hasemann | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.48 | 1:05.67 | 1:40.20 | 2:12.77 | |||
2 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 32.01 | 1:06.02 | 1:40.02 | 2:12.96 | |||
3 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.65 | 2:14.65 | |||||
4 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | Odense Svømme Klub | 2:16.01 | 2:16.01 | |||||
5 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.26 | 1:05.84 | 1:41.08 | 2:16.14 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. | 2:16.69 | ||||||
7 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 2:17.11 | 2:17.11 | |||||
8 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 2:19.03 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 1:44.22 | 2:19.35 | |||||
10 | Mathilde Egelund | 1991 | O.S.L.F. | 32.98 | 1:09.08 | 1:45.55 | 2:20.57 | |||
11 | Amalie Hartmann Rasmussen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.88 | 1:08.21 | 1:44.70 | 2:20.91 | |||
12 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:45.02 | 2:21.20 | |||||
13 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.10 | 1:08.35 | 1:45.16 | 2:22.06 | |||
14 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.53 | 1:09.97 | 1:46.06 | 2:22.10 | |||
15 | Emilia Staugaard | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:23.03 | 2:23.03 | |||||
16 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 33.56 | 1:10.43 | 1:47.80 | 2:24.08 | |||
17 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 33.11 | 1:09.96 | 1:47.38 | 2:24.65 | |||
18 | Cecilie Schmidt | 1995 | Horsens Svømmeklub | 32.73 | 1:09.27 | 1:47.67 | 2:26.13 | |||
19 | Maria J. V. Hededal | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.51 | 1:10.49 | 1:48.97 | 2:26.16 | |||
20 | Karoline Kert | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.44 | 1:12.14 | 1:50.33 | 2:26.52 | |||
21 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 33.73 | 1:11.05 | 1:49.82 | 2:26.61 | |||
22 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 33.95 | 1:11.75 | 1:49.85 | 2:26.75 | |||
23 | Anna Kiel | 1993 | Kolding SK | 33.78 | 1:10.70 | 1:48.66 | 2:26.96 | |||
24 | Ditte Elschner Kristensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 33.60 | 1:11.37 | 1:50.00 | 2:27.85 | |||
25 | Pia Nicolaisen | 1994 | Kalundborg SK | 32.94 | 1:10.60 | 1:49.87 | 2:28.53 | |||
26 | Katrine Drest Jørgensen | 1995 | O.S.L.F. | 34.07 | 1:11.62 | 1:50.43 | 2:29.39 | |||
27 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 1:52.25 | 2:30.30 | |||||
28 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.30 | 1:12.66 | 1:51.37 | 2:30.37 | |||
29 | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 33.37 | 1:10.20 | 1:50.20 | 2:30.59 | |||
30 | Josephine Schmidt | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 35.46 | 1:14.05 | 1:53.12 | 2:31.06 | |||
31 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 34.23 | 1:13.75 | 1:53.13 | 2:31.35 | |||
32 | Thea Nørgaard | 1995 | Horsens Svømmeklub | 34.86 | 1:13.57 | 1:53.92 | 2:31.57 | |||
33 | Anne-Mette Müller | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.04 | 1:11.05 | 1:51.68 | 2:32.24 | |||
34 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 35.37 | 1:14.09 | 1:55.43 | 2:33.94 | |||
35 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | Kalundborg SK | 34.64 | 1:15.14 | 1:57.15 | 2:35.84 | |||
36 | Anna Jessen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 36.22 | 1:16.37 | 1:57.04 | 2:36.37 | |||
37 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 34.01 | 1:13.80 | 1:55.79 | 2:36.56 | |||
38 | Simone Falster | 1995 | Kalundborg SK | 35.96 | 1:16.03 | 1:58.77 | 2:40.84 | |||
39 | Lianne Bilderbeek | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 37.10 | 1:17.76 | 1:59.68 | 2:40.94 | |||
40 | Michelle Lesler | 1994 | Herning Svømmeklub | 36.83 | 1:18.16 | 2:01.44 | 2:42.41 | |||
41 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | Kalundborg SK | 38.56 | 1:22.40 | 2:08.01 | 2:50.55 | |||
42 | Mathilde Guldbrandt | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.86 | 1:25.50 | 2:13.40 | 3:00.99 | |||
- | Line Føns Madsen | 1995 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 08 maj 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |