Resultater for H. C Andersen Swim Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HCA Swimcup 2010 | Udskriftsdato | 08 maj 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:46 | |||
Arrangør | STO 95 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-05-07 |
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: FTZ |
HCA CUP-rekord 5.08.79 (2006) |
Amalie Dinesen, Herlev Svømmeklub |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 1:11.76 | 2:32.43 | 3:53.22 | 5:05.24 | |||
2 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 1:13.55 | 2:37.51 | 4:09.58 | 5:18.51 | |||
3 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.75 | 2:41.01 | 4:08.98 | 5:19.82 | |||
4 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 1:14.52 | 2:41.35 | 4:08.32 | 5:20.76 | |||
5 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:12.64 | 2:37.04 | 4:11.72 | 5:24.93 | |||
6 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. | 1:16.56 | 2:42.03 | 4:16.96 | 5:30.72 | |||
7 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.93 | 2:49.00 | 4:20.16 | 5:35.36 | |||
8 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Allerød Svømmeklub | 1:18.32 | 2:45.84 | 4:23.75 | 5:38.60 | |||
9 | Emilie Riisberg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 1:20.83 | 2:51.20 | 4:24.03 | 5:39.36 | |||
10 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:18.55 | 2:43.78 | 4:22.88 | 5:39.39 | |||
11 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.21 | 2:39.76 | 4:22.36 | 5:40.17 | |||
12 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:21.34 | 2:55.80 | 4:33.28 | 5:45.34 | |||
13 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 1:24.32 | 2:58.66 | 4:31.93 | 5:45.82 | |||
14 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:20.16 | 2:52.01 | 4:31.45 | 5:46.56 | |||
15 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:23.74 | 2:57.46 | 4:34.74 | 5:52.89 | |||
16 | Laura Westergaard | 1995 | Horsens Svømmeklub | 1:27.92 | 2:58.66 | 4:40.52 | 6:01.05 | |||
17 | Maja Eriksen | 1990 | Kolding SK | 1:24.02 | 3:05.87 | 4:45.35 | 6:13.40 | |||
18 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:30.05 | 3:00.63 | 4:48.67 | 6:16.96 | |||
19 | Simone Falster | 1995 | Kalundborg SK | 1:38.27 | 3:18.65 | 5:02.40 | 6:27.54 | |||
20 | Nete Panduro | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:35.94 | 3:24.33 | 5:12.02 | 6:44.48 | |||
21 | Klara Eggers | 1997 | Odense Svømme Klub | 1:59.33 | 4:04.35 | 6:03.28 | 7:51.25 | |||
- | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | Kalundborg SK | DSQ | ej.synkron.arm.i.fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 08 maj 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:46 |