Tulokset H. C Andersen Swim Cup 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 22 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HCA Swimcup 2010 | Udskriftsdato | 09 maj 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | STO 95 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-05-07 |
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Lemvigh-Müller |
HCA CUP-rekord 1.56.89 (2007) |
Stephan Normann Østergaard, STO 95 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob Holst | 1991 | Frem Odense | 28.77 | 59.89 | 1:31.14 | 2:02.17 | |||
2 | Olaf Wildeboer | 1983 | C. N. Sabadell | 28.99 | 1:00.62 | 1:32.48 | 2:02.60 | |||
3 | Thomas Steenberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 29.18 | 1:00.76 | 1:31.96 | 2:02.77 | |||
4 | Tonni Kristensen | 1992 | Herning Svømmeklub | 28.53 | 1:00.16 | 1:32.70 | 2:02.96 | |||
5 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | Frem Odense | 29.45 | 1:01.35 | 1:32.52 | 2:03.09 | |||
6 | Nicklas Luplau | 1989 | West Swim Esbjerg | 28.89 | 1:00.52 | 1:32.34 | 2:03.38 | |||
7 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 29.27 | 1:01.09 | 1:33.18 | 2:05.05 | |||
8 | Stefan B. Høgild | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 28.36 | 59.62 | 1:32.38 | 2:05.90 | |||
9 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.25 | 1:01.62 | 1:34.70 | 2:06.48 | |||
10 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 29.50 | 1:02.02 | 1:34.97 | 2:07.28 | |||
11 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.07 | 1:02.62 | 1:35.26 | 2:07.90 | |||
12 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 30.06 | 1:02.45 | 1:35.93 | 2:08.95 | |||
13 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.42 | 1:01.53 | 1:35.17 | 2:09.64 | |||
14 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 29.28 | 1:02.29 | 1:36.06 | 2:09.81 | |||
15 | Daniel Shulman | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.05 | 1:02.91 | 1:36.45 | 2:10.41 | |||
16 | Casper Iversen | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 28.28 | 1:01.10 | 1:35.55 | 2:10.49 | Deltager ikke i finalen | ||
17 | Tore Hansen | 1992 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.67 | 1:01.29 | 1:35.61 | 2:10.50 | |||
18 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Swim Fredericia | 29.91 | 1:03.09 | 1:37.51 | 2:10.70 | |||
19 | Tim Madsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 29.70 | 1:01.81 | 1:36.54 | 2:10.86 | |||
20 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 29.46 | 1:02.94 | 1:37.67 | 2:11.76 | |||
21 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 30.22 | 1:03.06 | 1:37.36 | 2:11.98 | |||
22 | Jonas Himmelstrup | 1995 | Allerød Svømmeklub | 30.60 | 1:04.62 | 1:38.73 | 2:12.27 | |||
23 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 30.47 | 1:04.51 | 1:39.33 | 2:12.74 | |||
24 | Nicholai Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 30.38 | 1:04.04 | 1:39.25 | 2:12.93 | |||
25 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 29.65 | 1:02.74 | 1:38.15 | 2:12.97 | |||
26 | Victor Bøg | 1994 | Odense Svømme Klub | 30.02 | 1:04.40 | 1:40.20 | 2:13.67 | |||
27 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 29.63 | 1:03.94 | 1:39.51 | 2:13.78 | |||
28 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 30.07 | 1:02.95 | 1:38.84 | 2:13.85 | |||
29 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 30.84 | 1:04.53 | 1:39.84 | 2:14.15 | |||
30 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 30.34 | 1:04.52 | 1:39.78 | 2:14.32 | |||
31 | Stig Schlünzen | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.62 | 1:04.18 | 1:39.34 | 2:14.59 | |||
32 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.51 | 1:06.25 | 1:41.08 | 2:14.69 | |||
33 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 30.49 | 1:05.43 | 1:40.72 | 2:16.07 | |||
34 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 30.75 | 1:05.22 | 1:41.57 | 2:16.09 | |||
35 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 30.64 | 1:05.62 | 1:40.67 | 2:16.37 | |||
36 | Casper Runge | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.21 | 1:06.85 | 1:41.92 | 2:16.77 | |||
37 | Mikkel Bremer Mortensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 31.09 | 1:05.47 | 1:41.44 | 2:17.26 | |||
38 | Asger Skafte | 1996 | Odense Svømme Klub | 30.96 | 1:06.29 | 1:43.06 | 2:18.32 | |||
39 | Joakim Hansen | 1995 | O.S.L.F. | 32.78 | 1:08.79 | 1:45.35 | 2:20.93 | |||
40 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 31.34 | 1:07.81 | 1:45.83 | 2:21.01 | |||
41 | Mark Nielsen | 1995 | Frem Odense | 31.81 | 1:09.05 | 1:46.66 | 2:21.29 | |||
42 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 32.39 | 1:08.61 | 1:45.62 | 2:21.53 | |||
43 | Magnus Johansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.22 | 1:06.93 | 1:44.54 | 2:21.64 | |||
44 | Patrick Terp | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 32.48 | 1:10.05 | 1:47.77 | 2:22.82 | |||
45 | Nikolai Hyldgaard Thomsen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 31.78 | 1:08.13 | 1:46.16 | 2:22.84 | |||
46 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 32.35 | 1:09.66 | 1:47.15 | 2:23.55 | |||
47 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 32.10 | 1:08.65 | 1:47.99 | 2:24.12 | |||
48 | Eik Skafte | 1998 | Odense Svømme Klub | 32.53 | 1:09.43 | 1:47.03 | 2:24.21 | |||
49 | Tobias Skov | 1995 | Herning Svømmeklub | 32.85 | 1:09.19 | 1:47.58 | 2:25.22 | |||
50 | Anders Pedersen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 33.18 | 1:09.95 | 1:49.14 | 2:27.34 | |||
51 | Mark Kjær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 31.67 | 1:08.64 | 1:47.82 | 2:27.40 | |||
52 | Mark Ryholl | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.62 | 1:11.31 | 1:50.32 | 2:28.83 | |||
53 | Kristoffer Logason | 1994 | O.S.L.F. | 32.79 | 1:10.89 | 1:51.35 | 2:30.32 | |||
54 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 33.74 | 1:12.26 | 1:52.70 | 2:31.51 | |||
55 | Daniel Kristensen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.46 | 1:13.78 | 1:55.33 | 2:33.55 | |||
56 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Frem Odense | 34.42 | 1:12.93 | 1:54.53 | 2:34.21 | |||
57 | Benjamin Jørgensen | 1995 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.31 | 1:13.10 | 1:54.59 | 2:35.24 | |||
58 | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | 34.38 | 1:15.55 | 1:56.76 | 2:35.97 | |||
59 | Anton Jørgensen | 1996 | O.S.L.F. | 34.74 | 1:13.77 | 1:56.61 | 2:37.35 | |||
60 | Andreas Olsen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.31 | 1:18.65 | 2:00.40 | 2:40.72 | |||
61 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 37.50 | 1:18.24 | 2:00.79 | 2:41.68 | |||
62 | Mathias Poulsen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 36.49 | 1:18.68 | 2:02.27 | 2:44.27 | |||
63 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.54 | 1:19.49 | 2:03.84 | 2:44.97 | |||
64 | Jacob Wecherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.55 | 1:19.50 | 2:03.44 | 2:45.17 | |||
65 | Morten Høybye Olesen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 37.88 | 1:20.09 | 2:04.63 | 2:45.40 | |||
66 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 37.61 | 1:19.56 | 2:03.61 | 2:46.86 | |||
67 | Axel Damm | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.00 | 1:22.02 | 2:05.74 | 2:47.12 | |||
68 | Stefan Popplewel | 1994 | Odense Svømme Klub | 36.61 | 1:20.31 | 2:06.39 | 2:47.23 | |||
69 | Søren Fredenslund | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.51 | 1:21.23 | 2:05.21 | 2:47.61 | |||
70 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | O.S.L.F. | 38.54 | 1:21.53 | 2:06.91 | 2:47.76 | |||
71 | Sebastian Kapp Lindquist | 1997 | Odense Svømme Klub | 38.04 | 1:23.61 | 2:08.50 | 2:49.10 | |||
72 | Kristian Ejby | 1998 | Frem Odense | 39.60 | 1:23.63 | 2:08.34 | 2:51.23 | |||
73 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 39.57 | 1:24.24 | 2:09.70 | 2:52.05 | |||
74 | Nicolai Bøving | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 37.92 | 1:24.34 | 2:12.55 | 2:57.57 | |||
75 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 37.55 | 1:23.70 | 2:13.66 | 3:02.34 | |||
76 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | Svømmeklubben Nord | 44.39 | 1:35.65 | 2:25.54 | 3:13.00 | |||
77 | Bjarki Haagensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 43.48 | 1:33.95 | 2:26.23 | 3:15.56 | |||
78 | Sævar Kjeld | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.31 | 1:34.35 | 2:28.77 | 3:20.61 | |||
79 | Bastian Stistrup | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.77 | 1:36.31 | 2:34.68 | 3:30.42 | |||
80 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.93 | 1:38.71 | 2:38.72 | 3:33.53 | |||
- | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emil Nedergaard Ørnsholt | 1996 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Erik Collins | 1994 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Joachim Mortensen | 1995 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Anton Arfelt Skaarup | 1998 | Odense Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:20 |