Resultater for H. C Andersen Swim Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HCA Swimcup 2010 | Udskriftsdato | 07 maj 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 20:15 | |||
Arrangør | STO 95 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-05-07 |
Løb 1, 200m Medley Damer, Indledende |
Sponsor: FTZ |
HCA CUP-rekord 2.22.70 (2009) |
Eleonor Lindborg, Trelleborg |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 33.11 | 1:11.21 | 1:51.48 | 2:25.99 | Egen Rekord - Senior | ||
2 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 31.48 | 1:08.61 | 1:53.07 | 2:26.56 | Egen Rekord - Senior | ||
3 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. | 32.75 | 1:12.76 | 1:59.01 | 2:32.12 | |||
4 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 32.62 | 1:15.80 | 1:57.71 | 2:32.25 | |||
5 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub | 33.30 | 1:15.51 | 2:00.83 | 2:32.73 | |||
6 | Julie Hougård | 1991 | O.S.L.F. | 32.11 | 1:12.55 | 1:59.30 | 2:34.09 | |||
7 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.88 | 1:12.24 | 2:00.00 | 2:34.68 | |||
8 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 32.74 | 1:12.96 | 2:00.80 | 2:35.76 | |||
9 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | Odense Svømme Klub | 34.49 | 1:12.11 | 2:00.54 | 2:35.85 | |||
10 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 32.31 | 1:13.87 | 2:00.79 | 2:36.15 | |||
11 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 32.43 | 1:14.58 | 2:02.78 | 2:38.29 | |||
12 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.52 | 1:16.21 | 2:03.03 | 2:39.42 | |||
13 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.26 | 1:14.65 | 2:03.22 | 2:39.51 | |||
14 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 31.79 | 1:17.54 | 2:05.16 | 2:39.75 | |||
15 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 33.14 | 1:14.97 | 2:01.91 | 2:39.97 | |||
16 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 34.95 | 1:17.08 | 2:04.14 | 2:40.68 | |||
17 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 33.90 | 1:16.40 | 2:04.49 | 2:41.28 | |||
18 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 34.61 | 1:15.23 | 2:05.35 | 2:41.44 | |||
19 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Allerød Svømmeklub | 33.24 | 1:16.57 | 2:05.02 | 2:41.45 | |||
20 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. | 35.10 | 1:19.00 | 2:06.24 | 2:41.50 | |||
21 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.92 | 1:15.54 | 2:05.14 | 2:43.09 | |||
22 | Emilie Riisberg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 36.95 | 1:20.35 | 2:06.64 | 2:43.15 | |||
23 | Laura Nørreslet | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.01 | 1:20.94 | 2:08.31 | 2:43.82 | |||
24 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 36.25 | 1:21.57 | 2:07.89 | 2:43.85 | |||
25 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 35.23 | 1:21.55 | 2:08.53 | 2:43.88 | |||
26 | Mathilde Egelund | 1991 | O.S.L.F. | 34.87 | 1:19.62 | 2:09.18 | 2:45.02 | |||
27 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.10 | 1:18.08 | 2:09.04 | 2:45.30 | |||
28 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.98 | 1:19.85 | 2:09.18 | 2:46.23 | |||
29 | Anne-Mette Müller | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.54 | 1:20.74 | 2:07.64 | 2:46.69 | |||
30 | Josephine Schmidt | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 36.16 | 1:20.82 | 2:08.24 | 2:46.88 | |||
31 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 36.25 | 1:21.73 | 2:08.22 | 2:47.02 | |||
32 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 37.20 | 1:22.84 | 2:08.86 | 2:47.25 | |||
33 | Katrine Drest Jørgensen | 1995 | O.S.L.F. | 35.66 | 1:17.38 | 2:08.24 | 2:47.45 | |||
34 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 40.70 | 1:24.05 | 2:10.77 | 2:48.97 | |||
35 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 38.52 | 1:23.73 | 2:11.31 | 2:50.26 | |||
36 | Laura Bornhøft | 1995 | Horsens Svømmeklub | 37.54 | 1:20.52 | 2:10.51 | 2:50.54 | |||
37 | Camilla Clausen | 1997 | O.S.L.F. | 34.73 | 1:20.37 | 2:12.77 | 2:51.50 | |||
38 | Ida Schwertfeger | 1997 | Frem Odense | 40.95 | 1:24.69 | 2:13.64 | 2:51.76 | |||
39 | Amina Glibo | 1995 | O.S.L.F. | 35.86 | 1:21.35 | 2:11.38 | 2:51.94 | |||
40 | Maria J. V. Hededal | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.11 | 1:22.71 | 2:15.63 | 2:52.17 | |||
41 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 36.47 | 1:24.13 | 2:15.10 | 2:52.23 | |||
42 | Laura Westergaard | 1995 | Horsens Svømmeklub | 36.98 | 1:23.75 | 2:13.33 | 2:52.29 | |||
43 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 36.38 | 1:23.15 | 2:14.41 | 2:52.87 | |||
44 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.98 | 1:23.65 | 2:13.01 | 2:54.23 | |||
45 | Anna Wermuth | 1996 | Frem Odense | 37.89 | 1:25.14 | 2:14.91 | 2:55.97 | |||
46 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 41.63 | 1:25.37 | 2:16.45 | 2:56.68 | |||
47 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.70 | 1:27.32 | 2:17.27 | 2:57.21 | |||
48 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 34.11 | 1:19.81 | 2:18.52 | 2:57.83 | |||
49 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 39.26 | 1:23.32 | 2:16.15 | 2:58.08 | |||
50 | Pernille Sandvang | 1992 | Kolding SK | 38.69 | 1:29.27 | 2:18.34 | 2:58.10 | |||
51 | Ida Pedersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.15 | 1:25.69 | 2:18.39 | 2:58.39 | |||
52 | Simone Kristensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.40 | 1:26.77 | 2:16.84 | 2:58.84 | |||
53 | Line Gregersen | 1994 | O.S.L.F. | 39.09 | 1:25.57 | 2:18.61 | 2:59.32 | |||
54 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 40.55 | 1:25.30 | 2:17.05 | 2:59.52 | |||
55 | Katrine Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 41.47 | 1:29.93 | 2:21.25 | 3:00.06 | |||
56 | Sofie K Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 43.37 | 1:30.44 | 2:22.72 | 3:00.29 | |||
57 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.07 | 1:32.31 | 2:22.41 | 3:00.50 | |||
58 | Simone Henriksen | 1996 | Odense Svømme Klub | 39.63 | 1:27.21 | 2:19.32 | 3:00.68 | |||
59 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 40.72 | 1:28.32 | 2:24.49 | 3:02.11 | |||
60 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 43.98 | 1:30.71 | 2:21.38 | 3:02.37 | |||
61 | Lise B. Aagaard | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.29 | 1:30.49 | 2:20.26 | 3:03.24 | |||
62 | Katrine Ejby | 1998 | Frem Odense | 42.65 | 1:29.95 | 2:24.21 | 3:03.57 | |||
63 | Lianne Bilderbeek | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 41.48 | 1:29.38 | 2:23.21 | 3:04.91 | |||
64 | Nete Panduro | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.56 | 1:32.15 | 2:24.45 | 3:05.30 | |||
65 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 43.48 | 1:31.35 | 2:24.45 | 3:05.60 | |||
66 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 41.16 | 1:27.85 | 2:29.46 | 3:07.86 | |||
67 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 37.33 | 1:23.62 | 2:31.32 | 3:09.43 | |||
68 | Katrine Frank Jørgensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.64 | 1:32.12 | 2:28.59 | 3:11.21 | |||
69 | Amalie Roll Madsen | 1998 | Odense Svømme Klub | 44.71 | 1:34.33 | 2:29.50 | 3:12.17 | |||
70 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 46.72 | 1:34.56 | 2:30.75 | 3:13.61 | |||
71 | Laura Falk | 1998 | Frem Odense | 39.47 | 1:28.47 | 2:27.27 | 3:13.96 | |||
72 | Kathrine Gohr | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.58 | 1:35.28 | 2:32.72 | 3:14.34 | |||
73 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.52 | 1:36.95 | 2:34.94 | 3:21.04 | |||
74 | Tilde Lindvig | 1996 | Odense Svømme Klub | 42.88 | 1:37.29 | 2:38.62 | 3:22.60 | |||
75 | Cecilia Beverud | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.14 | 1:40.40 | 2:40.32 | 3:24.28 | |||
76 | Sofie Frank Jørgensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 51.58 | 1:46.98 | 2:41.04 | 3:26.89 | |||
77 | Freja Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.63 | 1:41.83 | 2:41.32 | 3:27.24 | |||
78 | Cecilie Aabo Andersen | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 54.94 | 1:48.09 | 2:43.60 | 3:29.26 | |||
79 | Emilie Ellehus | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 50.45 | 1:44.59 | 2:45.02 | 3:32.50 | |||
80 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 48.43 | 1:47.56 | 2:51.23 | 3:36.25 | |||
81 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 47.28 | 1:41.56 | 2:50.22 | 3:36.33 | |||
82 | Louise Bergenhagen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:50.39 | 2:49.50 | 3:39.19 | ||||
83 | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | 50.19 | 1:53.14 | 2:54.73 | 3:44.29 | |||
84 | Camilla B. Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 50.48 | 1:49.14 | 3:01.84 | 3:49.63 | |||
- | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cecilie Schmidt | 1995 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | udsv.på.ma.ef.fly. | |||||
- | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | DSQ | arm.ej.ov.vand.i fly | |||||
- | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | DSQ | arm.ej.ov.va.i.fly | |||||
- | Maja Sønderby | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | arm.ej.ov.vand i fly | |||||
- | Martha Jørgensen | 1998 | O.S.L.F. | DSQ | arm ej ov.vand.i fly | |||||
- | Sofie Burgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 07 maj 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:15 |