Results for Duvedoppet 2020
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Söndag 12/1 Klockan 09.30 (Insim kl. 08.30-09.20)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Duveholmshallen |
Arrangör: |
Karineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jan 2020 till den 12 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Flickor A-C 17-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Lindroth |
2001 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
419 |
1:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annie Westerlund |
2002 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
368 |
1:16.75 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stefanie Petrovic |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
355 |
1:17.66 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cornelia Eidefors |
2002 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
323 |
1:20.20 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hilma Broden |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
284 |
1:23.65 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-12 10:39:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Flickor A-C 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Holgersson |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
475 |
1:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Karlsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
366 |
1:16.87 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Werner |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
356 |
1:17.61 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ylva Andersson |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
322 |
1:20.27 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Andersson |
2005 |
Katrineholms Simsällskap |
|
302 |
1:22.01 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Romin |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
289 |
1:23.14 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
276 |
1:24.45 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnéa Magnusson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
263 |
1:25.88 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kajsa Ejdvinsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
244 |
1:27.97 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lora Encheva |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
|
224 |
1:30.55 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Mikulska |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
208 |
1:32.78 |
+22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Louise Lowe |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
159 |
1:41.38 |
+30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Forsmark |
2005 |
Katrineholms Simsällskap |
|
151 |
1:43.25 |
+32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-12 10:39:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Flickor A-C 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
369 |
1:16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Andersson-Lundin |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
328 |
1:19.72 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Nyman |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
320 |
1:20.44 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
299 |
1:22.27 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thea Lundgren |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
253 |
1:26.93 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
252 |
1:27.12 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Vikström |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
229 |
1:29.93 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Hagström |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
222 |
1:30.85 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cindra Lindström |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
|
203 |
1:33.63 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Paula Edebrink |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
192 |
1:35.36 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stella Fredriksson |
2007 |
Katrineholms Simsällskap |
|
161 |
1:41.14 |
+24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Malmström |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-12 10:39:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-12 10:39:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|