Resultater for DM-H Svømmeligaen
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag eftermiddag
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Svømmeligaen |
|
Udskriftsdato |
10 april 2010 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:15 |
|
|
Arrangør |
St Hovedstaden & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Butterfly Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Micha Østergaard |
1987 |
|
789 |
30.26 |
1:04.36 |
1:39.08 |
|
2:13.91 |
|
|
Vestegnens Aqua Team |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilde Pugholm Hvid |
1990 |
|
739 |
31.83 |
1:06.94 |
1:41.82 |
|
2:16.87 |
|
|
Elite Svøm Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helena Pedersen |
1991 |
|
722 |
31.04 |
1:05.73 |
1:40.47 |
|
2:17.92 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sidse Kehlet |
1996 |
|
697 |
31.97 |
1:07.64 |
1:43.30 |
|
2:19.57 |
|
|
Elite Svøm Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mie Refn |
1993 |
|
695 |
31.06 |
1:06.39 |
1:42.95 |
|
2:19.69 |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie Schmidt |
1995 |
|
693 |
31.75 |
1:07.20 |
1:42.76 |
|
2:19.85 |
|
|
SIGMA Nordsjælland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Harnfeldt |
1991 |
|
686 |
31.43 |
1:06.75 |
1:43.41 |
|
2:20.27 |
|
|
SIGMA Nordsjælland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathilde Huss-Hansen |
1994 |
|
628 |
32.13 |
1:08.72 |
1:46.73 |
|
2:24.53 |
|
|
Swim Team Hovedstaden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Johansson |
1991 |
|
616 |
31.78 |
1:08.62 |
1:46.92 |
|
2:25.41 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Aabroe |
1994 |
|
601 |
32.41 |
1:09.34 |
1:47.57 |
|
2:26.65 |
|
|
Swim Team Hovedstaden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
|
589 |
32.38 |
1:10.58 |
1:49.48 |
|
2:27.58 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Olivia Burmester |
1993 |
|
589 |
31.65 |
1:07.55 |
1:46.64 |
|
2:27.60 |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Julie Brøndum Petersen |
1994 |
|
574 |
32.59 |
1:09.97 |
1:49.21 |
|
2:28.87 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Caroline Høgskilde |
1996 |
|
557 |
33.37 |
1:11.23 |
1:50.76 |
|
2:30.35 |
|
|
Vestegnens Aqua Team |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Laura Strøm Pedersen |
1995 |
|
554 |
33.28 |
1:11.73 |
1:51.03 |
|
2:30.63 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forenin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Iben Rohde |
1994 |
|
479 |
33.50 |
1:12.31 |
1:53.28 |
|
2:38.12 |
|
|
Swim Team Midtjylland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mille Kjær Hindhede |
1997 |
|
412 |
36.22 |
1:19.77 |
2:03.55 |
|
2:46.24 |
|
|
Swim Team Midtjylland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 |
Udskriftsdato |
10 april 2010 |
Licens til GI-40 Hermes |
Udskriftstidspunkt |
17:15 |
|