Resultat för Saltis Cup 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nacka simhall |
Arrangör: |
Saltsjöbadens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 nov 2019 till den 3 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Medley Damer 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Jensen |
2009 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alicia Melin |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:36.59 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hedvig Kinnunen |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:41.18 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:47.94 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 03/11/2019 16:58:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Medley Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Kristiansson |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:21.00 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:21.17 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Jeansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:22.21 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:23.75 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:23.84 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:23.85 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:25.45 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:25.91 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:26.50 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Bäck |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:26.52 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Glifberg |
2008 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:27.38 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:28.07 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lilian Holfve |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:28.83 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nellie Edström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:29.44 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Maria Olympia Rosenqvi |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:29.47 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Fidelie Börnesson |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:29.76 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iris Flykt-Rosén |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:29.89 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cornelia Svenarud |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:30.07 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Liv Öhrman |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:30.26 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Boel Araskog |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:30.95 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:31.16 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Leah Sjögren Kienast |
2007 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:31.34 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:31.38 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:31.43 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:31.88 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Denise Sörnäs |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:32.77 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Judit Andersson |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:33.47 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Amanda Rosborg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:33.56 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anna Gomez |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:34.54 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Téa Brännström |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:35.12 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:35.70 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Felicia Tiippana-Henriksson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:37.53 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Kajsa Elmqvist |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:37.96 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Isabell Andersson |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:38.02 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sabina Mihalache |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:42.19 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ellen Ekengren |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:42.50 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Nova Salmi-Wikander |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:43.00 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Selma Edwall |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:44.88 |
+24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Rut Gustafsson |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:44.90 |
+24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Emilia Blomström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:49.14 |
+28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Isabelle Moshref |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
2:00.04 |
+39.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elvira Wänman |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karina Kurbanova |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 03/11/2019 16:58:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-03 16:59:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
|