Resultater for HVIDOVRE Christmas Race 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 30/11
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2019 | Udskriftsdato | 30 november 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 15:23 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2019 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Elkjær | 2001 | 30.65 | 1:02.81 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:03.18 | |||||||||
2 | Simone Jørgensen | 1999 | 30.37 | 1:03.07 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:02.90 | |||||||||
3 | Ulrikke Veje | 2002 | 30.57 | 1:03.50 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:02.38 | |||||||||
4 | Jasmin Danielsen | 2001 | 44.45 | 1:33.83 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:30.97 | |||||||||
- | Kristine Mikkelsen | 2000 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 59.95 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 28.80 | 59.64 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 59.46 | |||||||||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 29.36 | 59.91 | ||||||
Vest-Brøndby | 59.44 | |||||||||
3 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 29.50 | 1:02.05 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:02.28 | |||||||||
3 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 30.12 | 1:02.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:02.72 | |||||||||
5 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 30.10 | 1:02.24 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:00.99 | |||||||||
6 | Annika Køhn | 2005 | 32.36 | 1:03.58 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.55 | |||||||||
7 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 31.26 | 1:05.80 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:05.35 | |||||||||
8 | Thea Mikkelsen | 2005 | 32.15 | 1:06.23 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:04.05 | |||||||||
9 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 32.31 | 1:06.41 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.78 | |||||||||
10 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 31.49 | 1:06.49 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:06.08 | |||||||||
11 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 32.17 | 1:06.61 | ||||||
Albertslund IF | 1:05.17 | |||||||||
12 | Olivia Cruse | 2005 | 31.52 | 1:06.79 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:09.77 | |||||||||
13 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 30.99 | 1:07.60 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:07.16 | |||||||||
14 | Karoline K. Larsen | 2004 | 32.86 | 1:08.26 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:09.70 | |||||||||
15 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 31.98 | 1:09.06 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:05.47 | |||||||||
16 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 33.71 | 1:09.30 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:11.01 | |||||||||
17 | Isabella Borgmann | 2005 | 34.94 | 1:12.94 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:13.84 | |||||||||
18 | Anne-Katrine S. Jensen | 2005 | 37.16 | 1:19.46 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 1:19.08 | |||||||||
- | Helene Orben | 2005 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:10.11 | |||||||||
- | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Karlslunde Tri | 1:09.25 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 32.77 | 1:08.41 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.01 | |||||||||
2 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 32.44 | 1:08.59 | ||||||
Karlslunde Tri | 1:09.65 | |||||||||
3 | Rikke Parkhøi | 2006 | 32.61 | 1:08.67 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:08.25 | |||||||||
4 | Helene Friis Fanø | 2007 | 33.20 | 1:09.02 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:13.70 | |||||||||
5 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 33.37 | 1:09.89 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:13.65 | |||||||||
6 | Marie Rose | 2006 | 33.66 | 1:11.88 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:14.79 | |||||||||
7 | Olga Cermak | 2006 | 34.76 | 1:12.80 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:11.00 | |||||||||
8 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 36.19 | 1:14.45 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:18.21 | |||||||||
9 | Natasja Boesgaard | 2007 | 35.84 | 1:14.89 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:13.58 | |||||||||
10 | Sofia Jacobsen | 2006 | 36.84 | 1:16.73 | ||||||
Karlslunde Tri | 1:18.18 | |||||||||
11 | Milena B Bonde | 2006 | 37.63 | 1:20.09 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:25.90 | |||||||||
12 | Mathilde Bæklund Thygesen | 2006 | 38.16 | 1:20.66 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.16 | |||||||||
13 | Liva Poulsen | 2007 | 39.20 | 1:22.30 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:32.75 | |||||||||
14 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 39.60 | 1:22.52 | ||||||
Herlev Svømning | 1:23.38 | |||||||||
15 | Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | 40.22 | 1:24.48 | ||||||
Herlev Svømning | 1:32.82 | |||||||||
16 | Regina Sander-Bjerge | 2006 | 41.52 | 1:32.23 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 1:25.08 | |||||||||
- | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:31.13 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Hänel Christensen | 2008 | 34.87 | 1:13.78 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:11.90 | |||||||||
2 | Mikkeline Larsen | 2009 | 40.23 | 1:24.42 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:24.84 | |||||||||
3 | Annabella Holm Ciampi | 2009 | 40.85 | 1:26.22 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:27.52 | |||||||||
4 | Ella Strange | 2009 | 41.57 | 1:29.45 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:25.79 | |||||||||
5 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 43.03 | 1:29.59 | ||||||
Herlev Svømning | 1:22.11 | |||||||||
6 | Emma Simonsen | 2009 | 41.95 | 1:29.75 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:27.43 | |||||||||
7 | Silke Svendsen | 2009 | 45.08 | 1:37.57 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Mathilde Søgaard | 2008 | 47.64 | 1:39.36 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:30.31 | |||||||||
9 | Cecilia Falkenstrøm | 2008 | 47.55 | 1:39.78 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:55.82 | |||||||||
10 | Nicoline Boesgaard | 2009 | 46.89 | 1:43.58 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:48.48 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler 2 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | 39.28 | 1:20.55 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:21.90 | |||||||||
2 | Anabel Greve | 2010 | 55.16 | 1:54.40 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Amalie Witt | 2010 | 54.04 | 1:55.89 | ||||||
Herlev Svømning | 1:53.48 | |||||||||
4 | Kaya Rømer Jacobsen | 2011 | 52.48 | 1:58.28 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:04.37 | |||||||||
5 | Freya H. Rasmussen | 2010 | 56.06 | 1:59.94 | ||||||
Herlev Svømning | 1:50.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 november 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:23 |