Results for Glostrup Adventsstævne 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.70 | 1:14.59 | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan H. Pedersen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.59 | 1:42.76 | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Ankjær Pedersen | 2009 | Greve Svømmeklub | 50.21 | 1:43.53 | |||||
2 | Mads Ulrik Larsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 51.70 | 1:46.19 | |||||
3 | Semih Güven Karaibrahim | 2009 | Greve Svømmeklub | 52.62 | 1:48.10 | |||||
4 | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | Vest-Brøndby | 53.71 | 1:50.71 | |||||
5 | Kasper Granlund Thomsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 53.62 | 1:50.90 | |||||
6 | Mikkel Olsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 57.88 | 1:55.55 | |||||
7 | Gustav Holm | 2009 | Albertslund IF | 58.64 | 1:57.70 | |||||
8 | Florian Westarp Zornhagen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 58.23 | 1:58.20 | |||||
- | Anton Tidemann Kjærsgaard | 2009 | Vest-Brøndby | DSQ | SW6.5 Afslut mave | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Kleis | 2010 | Vest-Brøndby | 1:52.02 | ||||||
2 | Markus Tordrup | 2010 | Vest-Brøndby | 55.23 | 1:52.31 | |||||
3 | Silas Argueta Andersen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.47 | 1:53.11 | |||||
4 | Noah Seneberg | 2010 | Vest-Brøndby | 1:03.42 | 2:05.25 | |||||
5 | Valdemar Egeskov Andersen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.65 | 2:09.18 | |||||
6 | Alexander Birk Lund | 2010 | Vest-Brøndby | 1:04.50 | 2:10.96 | |||||
7 | Noah Kobbernagel | 2011 | Vest-Brøndby | 1:06.77 | 2:15.51 | |||||
8 | Jacob Bornhøft Nielsen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:09.18 | 2:21.59 | |||||
9 | Villum Nygaard | 2011 | Vest-Brøndby | 1:11.11 | 2:24.53 | |||||
- | Elias Sirag | 2011 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Filip Nielsen | 2010 | Albertslund IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:02 |