Tulokset Glostrup Adventsstævne 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sophia Drauschke | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.03 | ||||||
2 | Isolde B. W. Christensen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.55 | ||||||
3 | Andrea Andkjær Gantzhorn | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.07 | ||||||
4 | Laura Kirsten Sørensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.97 | ||||||
5 | Freja Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.27 | ||||||
6 | Anika Rosén Andersen | 2007 | Orient Svømning | 48.95 | ||||||
7 | Anna Kathrine Vieland Høy | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.30 | ||||||
8 | Katrine Meyer Have | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.91 | ||||||
9 | Filippa T. Landschultz | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.19 | ||||||
- | Sasha Raluca Maria Stircu | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW6.4 Ej ryglig. 25m | |||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Stensgaard | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.37 | ||||||
2 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 42.39 | ||||||
3 | Sarah Emcken | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.58 | ||||||
4 | Freja Kruchow | 2008 | Greve Svømmeklub | 55.72 | ||||||
5 | Victoria Hecht | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.62 | ||||||
- | Asta Haastrup Ishøi | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW6.4 Ej berør 25m | |||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Aimée Overby Traberg | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.10 | ||||||
2 | Andrea Lage | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.51 | ||||||
3 | Josephine S. Christensen | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.79 | ||||||
4 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 45.91 | ||||||
5 | Dicte Rønman | 2009 | Solrød Svømmeklub | 46.48 | ||||||
6 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.96 | ||||||
7 | Luna Blanka A. Bløcher | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.25 | ||||||
8 | Thilde Bødiker | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 49.97 | ||||||
9 | Sirid M. W. Christiansen | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.02 | ||||||
10 | Vilja Hansen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.48 | ||||||
11 | Emma Mahs | 2009 | Solrød Svømmeklub | 1:00.04 | ||||||
- | Ella Trærup | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW6.4 2 armt.på mave | |||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Kirkegaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.53 | ||||||
2 | Mie Neergaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 49.00 | ||||||
3 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 50.08 | ||||||
4 | Laura Holg Jensen | 2010 | Vest-Brøndby | 52.97 | ||||||
5 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 53.56 | ||||||
6 | Johanne Møller Hansen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 54.05 | ||||||
7 | Frederikke Krogdal Holse | 2010 | Vest-Brøndby | 55.27 | ||||||
8 | Maja Ekkelund | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.18 | ||||||
9 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 58.39 | ||||||
10 | Josefine Nyamadi | 2010 | Greve Svømmeklub | 1:00.06 | ||||||
11 | Vilma Rosendahl Veggerby | 2010 | Greve Svømmeklub | 1:00.32 | ||||||
12 | Amalia Mantzouri | 2010 | Solrød Svømmeklub | 1:00.60 | ||||||
13 | Christine Gam-Jørgensen | 2010 | Greve Svømmeklub | 1:05.11 | ||||||
14 | Mathilde Josefine Holm | 2010 | Ishøj Svømme Klub | 1:05.81 | ||||||
15 | Maia Hansen | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:06.03 | ||||||
16 | Anna Sofie Li | 2010 | Solrød Svømmeklub | 1:06.75 | ||||||
17 | Lærke Teisner Poder | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:08.38 | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Janniche | 2011 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.11 | ||||||
2 | Karla Bødiker | 2012 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.66 | ||||||
3 | Alma Madrid Poulsen | 2011 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:02.33 | ||||||
4 | Karla Christiansen | 2012 | Glostrup Svømmeklub | 1:02.76 | ||||||
5 | Isabella Frederiksen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:03.13 | ||||||
6 | Leonora Ottosen | 2011 | Vest-Brøndby | 1:03.75 | ||||||
7 | Carla Milling | 2011 | Solrød Svømmeklub | 1:05.43 | ||||||
8 | Laura Mahs | 2011 | Solrød Svømmeklub | 1:05.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:08 |