Resultat för Glostrup Adventsstævne 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 31.45 | ||||||
2 | Laura Kirsten Sørensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.38 | ||||||
3 | Philippa Mitchell | 2006 | Orient Svømning | 35.59 | ||||||
4 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 35.92 | ||||||
5 | Julie Jepsen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 37.36 | ||||||
6 | Luna Hanghøj Jacobsen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.55 | ||||||
7 | Sasha Raluca Maria Stircu | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.88 | ||||||
8 | Caroline Bjørsted | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.51 | ||||||
9 | Isolde B. W. Christensen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.73 | ||||||
10 | Anika Rosén Andersen | 2007 | Orient Svømning | 41.28 | ||||||
11 | Ida Sofie Riber | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.68 | ||||||
12 | Nynne Kongsfelt | 2007 | Orient Svømning | 42.99 | ||||||
13 | Filippa T. Landschultz | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.65 | ||||||
14 | Rose Gram Hansen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.96 | ||||||
15 | Amalie Davidsen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 44.71 | ||||||
16 | Katrine Jo Ernst | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.03 | ||||||
17 | Anna Kathrine Vieland Høy | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.93 | ||||||
18 | Tarang Dalela | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.18 | ||||||
19 | Katrine Meyer Have | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.29 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Stensgaard | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.14 | ||||||
2 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.72 | ||||||
3 | Selma Lærkelund Hansen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.18 | ||||||
4 | Victoria Hecht | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.57 | ||||||
5 | Sarah Emcken | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.15 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Lage | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.15 | ||||||
2 | Josephine S. Christensen | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.37 | ||||||
3 | Luna Blanka A. Bløcher | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.37 | ||||||
4 | Dicte Rønman | 2009 | Solrød Svømmeklub | 42.03 | ||||||
5 | Isabella Hjortgaard Larse | 2009 | Solrød Svømmeklub | 44.61 | ||||||
6 | Sirid M. W. Christiansen | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.98 | ||||||
7 | Emma Mahs | 2009 | Solrød Svømmeklub | 45.59 | ||||||
8 | Ella Trærup | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.27 | ||||||
9 | Silke Andersen | 2009 | Orient Svømning | 51.50 | ||||||
10 | Emma Biering-Sørensen | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.42 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 36.91 | ||||||
2 | Amalie Vogt Monberg | 2010 | Solrød Svømmeklub | 41.24 | ||||||
3 | Johanne Møller Hansen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 48.08 | ||||||
4 | Mathilde Josefine Holm | 2010 | Ishøj Svømme Klub | 56.78 | ||||||
5 | Maja Ekkelund | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.90 | ||||||
6 | Lærke Teisner Poder | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:01.78 | ||||||
7 | Amalia Mantzouri | 2010 | Solrød Svømmeklub | 1:02.28 | ||||||
8 | Anna Sofie Li | 2010 | Solrød Svømmeklub | 1:17.59 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Mahs | 2011 | Solrød Svømmeklub | 52.20 | ||||||
2 | Emma Due Olsen | 2011 | Holbæk Svømme Klub | 54.53 | ||||||
3 | Karla Christiansen | 2012 | Glostrup Svømmeklub | 57.47 | ||||||
4 | Carla Milling | 2011 | Solrød Svømmeklub | 59.47 | ||||||
5 | Karla Bødiker | 2012 | Glostrup Svømmeklub | 59.73 | ||||||
6 | Alma Marie Nygaard | 2011 | Albertslund IF | 1:06.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |