Results for Køge Open, Herfølge
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 09:28 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.53 | ||||||
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Liechti | 2008 | Køge Svømmeklub | 35.40 | ||||||
2 | Róa Trygvadóttir | 2008 | Ægir Klaksvik | 36.49 | ||||||
3 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.73 | ||||||
4 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | Greve Svømmeklub | 38.01 | ||||||
5 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 38.04 | ||||||
6 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | Greve Svømmeklub | 38.58 | ||||||
7 | Isabella Høj Johansen | 2008 | Greve Svømmeklub | 39.17 | ||||||
8 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.30 | ||||||
9 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.32 | ||||||
10 | Durita M. Askham | 2008 | Ægir Klaksvik | 41.25 | ||||||
11 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 42.30 | ||||||
12 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 42.50 | ||||||
13 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 42.72 | ||||||
14 | Ragnhild Jacobsen | 2008 | Ægir Klaksvik | 42.76 | ||||||
15 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.77 | ||||||
16 | Andrea Toubroe Jørgensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 42.93 | ||||||
17 | Amalie Olsen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 42.94 | ||||||
18 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | 43.03 | ||||||
19 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.91 | ||||||
20 | Anna Eirfeldt | 2009 | Greve Svømmeklub | 44.02 | ||||||
21 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.66 | ||||||
22 | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.75 | ||||||
23 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 44.97 | ||||||
24 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 45.38 | ||||||
25 | Julie Bruun | 2008 | Greve Svømmeklub | 46.00 | ||||||
26 | Mathilde Dithmar | 2009 | Greve Svømmeklub | 48.66 | ||||||
27 | Nanna Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 48.99 | ||||||
28 | Josephine Madsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 50.60 | ||||||
29 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | 54.98 | ||||||
- | Josefine Jaakkonen Nielsen | 2009 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:28 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 09:31 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 35.64 | ||||||
2 | Vitus Ketscher | 2009 | Hvidovre Svømmeklub | 36.11 | ||||||
3 | Kalle Grydgaard | 2009 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.93 | ||||||
4 | Oscar Eriksen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 49.58 | ||||||
5 | Dánial Petur Abrahamsen | 2009 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 51.62 | ||||||
6 | Lucas Bendtsen | 2010 | Næstved IF | 1:01.67 | ||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.15 | ||||||
2 | Gustav Karlsson | 2007 | Simklubben Laxen | 31.93 | ||||||
3 | Rio Halawi | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.26 | ||||||
4 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.88 | ||||||
5 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 33.06 | ||||||
6 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.25 | ||||||
7 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 33.80 | ||||||
8 | Aaron Hullegård | 2007 | Simklubben Laxen | 33.96 | ||||||
9 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.01 | ||||||
10 | Simon Meuller | 2007 | Simklubben Laxen | 34.02 | ||||||
11 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.66 | ||||||
12 | Erling Erlendsson | 2007 | Havnar Svimjifelag | 35.80 | ||||||
13 | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.12 | ||||||
14 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 37.91 | ||||||
15 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 38.03 | ||||||
16 | Asger Friis Justesen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 38.22 | ||||||
17 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.25 | ||||||
18 | Fróði Hansen | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 38.60 | ||||||
19 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 39.38 | ||||||
20 | Alfred Nietzson-Bentholm | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.02 | ||||||
21 | Bárður Ólavsson | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 41.29 | ||||||
22 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 41.58 | ||||||
23 | Jóannes Clementsen | 2007 | Suðuroyar Svimjifelag | 42.35 | ||||||
24 | Silas Dam Lindberg | 2008 | Havnar Svimjifelag | 42.83 | ||||||
25 | August Ibsen | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.34 | ||||||
26 | Eyðun Róðinsson | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 45.70 | ||||||
27 | Alexander Agerbæk Nielsen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 46.77 | ||||||
28 | Holger Larsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.67 | ||||||
29 | Anders Jensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 48.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:31 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 09:47 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Koch | 2010 | Køge Svømmeklub | 52.36 | ||||||
2 | Nia Sommer | 2010 | Køge Svømmeklub | 52.71 | ||||||
3 | Mille Stokholm | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 53.03 | ||||||
4 | Sissal Rógvadóttir | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 55.56 | ||||||
5 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | Vallensbæk IF Af 1939 | 55.81 | ||||||
6 | Talita Johannesen | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 56.99 | ||||||
7 | Nora Stølsgård | 2010 | Køge Svømmeklub | 57.21 | ||||||
8 | Caya Kvisgaard | 2010 | Køge Svømmeklub | 1:00.41 | ||||||
9 | Anna Novak | 2010 | Køge Svømmeklub | 1:00.96 | ||||||
10 | Melina Ertman | 2011 | Køge Svømmeklub | 1:01.39 | ||||||
11 | Diana Bech | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 1:03.79 | ||||||
12 | Josefine Frigast la Cour | 2010 | Køge Svømmeklub | 1:04.43 | ||||||
13 | Andrea Vig Lauritsen | 2010 | Køge Svømmeklub | 1:04.87 | ||||||
14 | Jórun Winther | 2011 | Suðuroyar Svimjifelag | 1:05.71 | ||||||
15 | Caroline Elisabeth Moris | 2010 | Køge Svømmeklub | 1:07.86 | ||||||
16 | Eva Debess | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 1:09.20 | ||||||
17 | Lucca Kiding | 2011 | Køge Svømmeklub | 1:11.46 | ||||||
18 | Ela Narin Bas | 2010 | Køge Svømmeklub | 1:11.59 | ||||||
- | Johanne Møller Hansen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ene ben crawl hele v | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 37.83 | ||||||
2 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 40.00 | ||||||
3 | Asta Hänel Christensen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 40.91 | ||||||
4 | Amanda Liechti | 2008 | Køge Svømmeklub | 41.47 | ||||||
5 | Lea Osberg Højsted | 2008 | Ægir Klaksvik | 42.32 | ||||||
6 | Róa Trygvadóttir | 2008 | Ægir Klaksvik | 44.47 | ||||||
7 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.56 | ||||||
8 | Freya Runoberg Lind | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 47.36 | ||||||
9 | India Høj Dresler | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.17 | ||||||
10 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 48.22 | ||||||
11 | Durita M. Askham | 2008 | Ægir Klaksvik | 48.34 | ||||||
12 | Andrea Toubroe Jørgensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 49.15 | ||||||
13 | Ragnhild Jacobsen | 2008 | Ægir Klaksvik | 50.06 | ||||||
14 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 50.34 | ||||||
15 | Amalie Olsen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 51.04 | ||||||
16 | Ella Jakobsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.15 | ||||||
17 | Lucca Skaarup Ulnits Jensen | 2008 | Næstved IF | 51.24 | ||||||
18 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.57 | ||||||
19 | Mathilde Marie Grydholt | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 51.65 | ||||||
20 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 51.72 | ||||||
21 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 52.22 | ||||||
22 | Lucca Helsinghof | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 52.62 | ||||||
23 | Sofie Pedersen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 54.10 | ||||||
24 | Caroline Ploug Høyer | 2009 | Køge Svømmeklub | 54.92 | ||||||
25 | Frida Fly Haastrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 55.85 | ||||||
26 | Gabriella Nymark-Jessen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 56.26 | ||||||
27 | Bjarta Í Lágabø | 2009 | Suðuroyar Svimjifelag | 56.30 | ||||||
28 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 56.80 | ||||||
29 | Hannah Borgstrøm | 2009 | Køge Svømmeklub | 57.92 | ||||||
30 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | 58.44 | ||||||
31 | Isabella B Bonde | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 58.88 | ||||||
32 | Ella Trøstrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 59.71 | ||||||
33 | Silja Bech | 2008 | Suðuroyar Svimjifelag | 1:00.74 | ||||||
34 | Maja Maria Rasmussen | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:01.47 | ||||||
35 | Nanna Bøchman Pheiffer | 2009 | Næstved IF | 1:02.46 | ||||||
36 | Lilja Strøm Winther | 2009 | Suðuroyar Svimjifelag | 1:07.73 | ||||||
- | Alberte Hansen | 2009 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Elisabeth Toft Kristensen | 2009 | Køge Svømmeklub | DSQ | Flyben 25-50 | |||||
- | Mia Erica Armstead Evans | 2009 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Ej 2 hænder ved afsl | |||||
- | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:47 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:15 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Vitus Ketscher | 2009 | Hvidovre Svømmeklub | 49.93 | ||||||
2 | Elias Elborg Johannessen | 2009 | Køge Svømmeklub | 51.90 | ||||||
3 | Mikkas Skoubo | 2010 | Køge Svømmeklub | 54.03 | ||||||
4 | Kalle Grydgaard | 2009 | Vallensbæk IF Af 1939 | 57.15 | ||||||
5 | Ivan Chen | 2010 | Næstved IF | 1:04.27 | ||||||
6 | Gilbert Frede Jensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 1:06.70 | ||||||
7 | Villads Beck | 2009 | Køge Svømmeklub | 1:08.35 | ||||||
8 | Markus Fjeldsted | 2010 | Køge Svømmeklub | 1:08.72 | ||||||
9 | William Fruergaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 1:11.30 | ||||||
- | Christian Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | asynkron svømning | |||||
- | Georg Jørgensen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Simon Lynghøj Bagger | 2009 | Køge Svømmeklub | DSQ | 2 armtag u vand v 25 | |||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.29 | ||||||
2 | Rio Halawi | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.49 | ||||||
3 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.79 | ||||||
4 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 39.79 | ||||||
5 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.64 | ||||||
6 | Erling Erlendsson | 2007 | Havnar Svimjifelag | 40.66 | ||||||
7 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.97 | ||||||
8 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 41.00 | ||||||
9 | Aaron Hullegård | 2007 | Simklubben Laxen | 42.03 | ||||||
10 | Fróði Hansen | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 42.91 | ||||||
11 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 43.97 | ||||||
12 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.18 | ||||||
13 | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.20 | ||||||
14 | Nicolai Molter Petersen | 2008 | Næstved IF | 44.98 | ||||||
15 | Nicolas Christiansen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 45.03 | ||||||
16 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 45.25 | ||||||
17 | Nikolaj Bandsholm | 2007 | Hvidovre Svømmeklub | 45.77 | ||||||
18 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.32 | ||||||
19 | Pætur E. Thorkildshøj | 2007 | Havnar Svimjifelag | 47.32 | ||||||
20 | Luka Kepser | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.98 | ||||||
21 | Bárður Ólavsson | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 48.05 | ||||||
22 | Pelle Christian Severin | 2008 | Køge Svømmeklub | 48.84 | ||||||
23 | Eran Akar | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.93 | ||||||
24 | Eyðun Róðinsson | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 51.75 | ||||||
25 | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.97 | ||||||
- | Hans-August Wessel | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Gustav Karlsson | 2007 | Simklubben Laxen | DSQ | 2 armt. v. start 7.1 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:15 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jórun Winther | 2011 | Suðuroyar Svimjifelag | 1:52.23 | ||||||
2 | Diana Bech | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 2:02.48 | ||||||
3 | Eva Debess | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 2:08.77 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dánial Petur Abrahamsen | 2009 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 1:41.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nia Sommer | 2010 | Køge Svømmeklub | 1:37.48 | ||||||
2 | Nora Stølsgård | 2010 | Køge Svømmeklub | 1:44.77 | ||||||
3 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:46.71 | ||||||
4 | Sissal Rógvadóttir | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 1:50.48 | ||||||
5 | Frida Koch | 2010 | Køge Svømmeklub | 1:50.74 | ||||||
6 | Mille Stokholm | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 1:52.56 | ||||||
7 | Melina Ertman | 2011 | Køge Svømmeklub | 1:55.37 | ||||||
8 | Johanne Møller Hansen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 1:57.54 | ||||||
9 | Caya Kvisgaard | 2010 | Køge Svømmeklub | 1:58.28 | ||||||
10 | Josefine Frigast la Cour | 2010 | Køge Svømmeklub | 1:58.64 | ||||||
11 | Andrea Vig Lauritsen | 2010 | Køge Svømmeklub | 1:59.18 | ||||||
12 | Anna Novak | 2010 | Køge Svømmeklub | 2:00.50 | ||||||
13 | Caroline Elisabeth Moris | 2010 | Køge Svømmeklub | 2:10.21 | ||||||
14 | Ela Narin Bas | 2010 | Køge Svømmeklub | 2:13.69 | ||||||
15 | Lucca Kiding | 2011 | Køge Svømmeklub | 2:14.83 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler 1 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 1:20.10 | ||||||
2 | Vitus Ketscher | 2009 | Hvidovre Svømmeklub | 1:24.47 | ||||||
3 | Kalle Grydgaard | 2009 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:39.57 | ||||||
4 | Elias Elborg Johannessen | 2009 | Køge Svømmeklub | 1:45.37 | ||||||
5 | Oscar Eriksen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 1:47.28 | ||||||
6 | Christian Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 1:48.38 | ||||||
7 | Simon Lynghøj Bagger | 2009 | Køge Svømmeklub | 1:53.96 | ||||||
8 | Villads Beck | 2009 | Køge Svømmeklub | 2:01.62 | ||||||
9 | Lucas Bendtsen | 2010 | Næstved IF | 2:06.01 | ||||||
10 | Gilbert Frede Jensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 2:11.96 | ||||||
- | Markus Fjeldsted | 2010 | Køge Svømmeklub | DSQ | asynkr ben fly | |||||
- | Mikkas Skoubo | 2010 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart sw 4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Stokholm | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 1:48.55 | ||||||
2 | Johanne Møller Hansen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 1:49.59 | ||||||
3 | Diana Bech | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 1:53.44 | ||||||
4 | Jórun Winther | 2011 | Suðuroyar Svimjifelag | 1:57.36 | ||||||
5 | Eva Debess | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 2:08.80 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 1:11.48 | ||||||
2 | Vitus Ketscher | 2009 | Hvidovre Svømmeklub | 1:12.50 | ||||||
3 | Dánial Petur Abrahamsen | 2009 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 1:32.77 | ||||||
4 | Oscar Eriksen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 1:33.45 | ||||||
5 | Christian Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 1:41.26 | ||||||
6 | Georg Jørgensen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 1:46.12 | ||||||
7 | Lucas Bendtsen | 2010 | Næstved IF | 1:49.80 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 11, 25m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Debes | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 18.52 | ||||||
2 | Sissal Rógvadóttir | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 19.19 | ||||||
3 | Talita Johannesen | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 19.93 | ||||||
4 | Diana Bech | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 22.72 | ||||||
5 | Jórun Winther | 2011 | Suðuroyar Svimjifelag | 23.26 | ||||||
6 | Eva Debess | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 24.50 | ||||||
Løb 11, 25m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 13.66 | ||||||
2 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | Greve Svømmeklub | 14.77 | ||||||
3 | Lea Osberg Højsted | 2008 | Ægir Klaksvik | 15.35 | ||||||
4 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 15.48 | ||||||
5 | Róa Trygvadóttir | 2008 | Ægir Klaksvik | 15.49 | ||||||
6 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 15.73 | ||||||
7 | Isabella Høj Johansen | 2008 | Greve Svømmeklub | 16.17 | ||||||
8 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 16.25 | ||||||
9 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | Greve Svømmeklub | 16.26 | ||||||
10 | Durita M. Askham | 2008 | Ægir Klaksvik | 16.52 | ||||||
11 | Ragnhild Jacobsen | 2008 | Ægir Klaksvik | 16.62 | ||||||
12 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 16.94 | ||||||
13 | Anna Eirfeldt | 2009 | Greve Svømmeklub | 17.45 | ||||||
14 | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 17.63 | ||||||
15 | Mia Erica Armstead Evans | 2009 | Vallensbæk IF Af 1939 | 17.68 | ||||||
16 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 17.71 | ||||||
17 | Julie Bruun | 2008 | Greve Svømmeklub | 17.88 | ||||||
18 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 18.31 | ||||||
19 | Mathilde Søgaard | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 18.34 | ||||||
20 | Bjarta Í Lágabø | 2009 | Suðuroyar Svimjifelag | 18.55 | ||||||
21 | Mathilde Dithmar | 2009 | Greve Svømmeklub | 18.78 | ||||||
22 | Silja Bech | 2008 | Suðuroyar Svimjifelag | 19.07 | ||||||
23 | Josefine Jaakkonen Nielsen | 2009 | Næstved IF | 19.50 | ||||||
24 | Josephine Madsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 19.90 | ||||||
25 | Isabella B Bonde | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 20.60 | ||||||
26 | Maja Maria Rasmussen | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 22.47 | ||||||
27 | Lilja Strøm Winther | 2009 | Suðuroyar Svimjifelag | 23.33 | ||||||
- | Alberte Hansen | 2009 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 12, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dánial Petur Abrahamsen | 2009 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 18.25 | ||||||
2 | Ivan Chen | 2010 | Næstved IF | 19.27 | ||||||
3 | Georg Jørgensen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 21.08 | ||||||
Løb 12, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Erling Erlendsson | 2007 | Havnar Svimjifelag | 14.87 | ||||||
2 | Jóannes Clementsen | 2007 | Suðuroyar Svimjifelag | 15.21 | ||||||
3 | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 15.28 | ||||||
4 | Fróði Hansen | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 15.43 | ||||||
5 | Nikolaj Bandsholm | 2007 | Hvidovre Svømmeklub | 15.44 | ||||||
6 | Pætur E. Thorkildshøj | 2007 | Havnar Svimjifelag | 16.14 | ||||||
7 | Silas Dam Lindberg | 2008 | Havnar Svimjifelag | 16.23 | ||||||
8 | Bárður Ólavsson | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 16.36 | ||||||
9 | Luka Kepser | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 16.53 | ||||||
10 | August Ibsen | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 17.86 | ||||||
11 | Eyðun Róðinsson | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 18.26 | ||||||
- | Jacob Hwaiz | 2007 | Hvidovre Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:02 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 15:50 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hvidovre | 2008 | 318 | 2:29.91 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:28.98 | |||||||||
Angela Bang Svendsen | 2008 | 35.32 | 35.32 | |||||||
Asta Hänel Christensen | 2008 | 41.47 | 1:16.79 | |||||||
Wilma E L Raagefelt | 2008 | 39.29 | 1:56.08 | |||||||
Anna Sofie Skov | 2008 | 33.83 | 2:29.91 | |||||||
2 | Piger Ægir | 2008 | 271 | 2:38.10 | ||||||
Ægir Klaksvik | 2:53.13 | |||||||||
Ragnhild Jacobsen | 2008 | 42.03 | 42.03 | |||||||
Lea Osberg Højsted | 2008 | 43.15 | 1:25.18 | |||||||
Róa Trygvadóttir | 2008 | 37.13 | 2:02.31 | |||||||
Durita M. Askham | 2008 | 35.79 | 2:38.10 | |||||||
3 | Køge Piger 1 | 2008 | 207 | 2:52.95 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:44.97 | |||||||||
Vica Lucie Axen | 2008 | 42.58 | 42.58 | |||||||
Amanda Liechti | 2008 | 41.24 | 1:23.82 | |||||||
Augusta Bollmann | 2009 | 44.19 | 2:08.01 | |||||||
Alberte Kobyluch Høst | 2009 | 44.94 | 2:52.95 | |||||||
4 | Nif Piger | 2008 | 194 | 2:56.84 | ||||||
Næstved IF | 2:53.98 | |||||||||
Martine Foged | 2009 | 43.87 | 43.87 | |||||||
Ester Ganci Frederiksen | 2009 | 54.03 | 1:37.90 | |||||||
Clara Munkholm Larsen | 2009 | 43.91 | 2:21.81 | |||||||
Selma Ganci Frederiksen | 2008 | 35.03 | 2:56.84 | |||||||
5 | Køge Piger 2 | 2009 | 165 | 3:06.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | 3:08.02 | |||||||||
Caroline Ploug Høyer | 2009 | 49.40 | 49.40 | |||||||
Frida Koch | 2010 | 53.03 | 1:42.43 | |||||||
Nia Sommer | 2010 | 44.35 | 2:26.78 | |||||||
Nora Stølsgård | 2010 | 39.78 | 3:06.56 | |||||||
6 | Hvidovre 2 | 2008 | 161 | 3:08.12 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 3:18.48 | |||||||||
Mathilde Søgaard | 2008 | 48.48 | 48.48 | |||||||
Laura Sandgreen | 2008 | 51.06 | 1:39.54 | |||||||
Amalie Olsen | 2008 | 44.20 | 2:23.74 | |||||||
Isabella B Bonde | 2008 | 44.38 | 3:08.12 | |||||||
- | Crasy Monkeys | 2008 | DSQ | Ryglig. ved 75m vend | ||||||
GTI | 2:35.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:50 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 15:50 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | 10.000 Volt | 2007 | 275 | 2:18.96 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:20.47 | |||||||||
William Hvid | 2007 | 36.27 | 36.27 | |||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 38.25 | 1:14.52 | |||||||
Valdemar Møller-Ern | 2008 | 33.65 | 1:48.17 | |||||||
Marinus Leisvig | 2007 | 30.79 | 2:18.96 | |||||||
2 | Bøllerne | 2007 | 273 | 2:19.29 | ||||||
GTI | 2:21.35 | |||||||||
Marius Hedvang Segato | 2007 | 34.20 | 34.20 | |||||||
Frederik William Holm | 2007 | 40.55 | 1:14.75 | |||||||
Victor Bjørneborg | 2007 | 34.13 | 1:48.88 | |||||||
Benjamin Kofoed Thestrup | 2007 | 30.41 | 2:19.29 | |||||||
3 | Køge Drenge 1 | 2007 | 268 | 2:20.19 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:22.99 | |||||||||
Storm Melgaard | 2007 | 32.27 | 32.27 | |||||||
Carl Gustav Christensen | 2007 | 42.82 | 1:15.09 | |||||||
Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 34.39 | 1:49.48 | |||||||
Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 30.71 | 2:20.19 | |||||||
4 | Minions | 2007 | 179 | 2:40.40 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:38.54 | |||||||||
Mathias Johansen | 2007 | 39.32 | 39.32 | |||||||
Luka Kepser | 2007 | 49.40 | 1:28.72 | |||||||
Emil Mandsberg | 2008 | 38.07 | 2:06.79 | |||||||
Nikolaj Nielsen | 2007 | 33.61 | 2:40.40 | |||||||
5 | Køge Drenge 2 | 2007 | 176 | 2:41.33 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:36.46 | |||||||||
Charlie Bastillini-Noval | 2007 | 41.81 | 41.81 | |||||||
Mikkel Skoubo | 2008 | 46.39 | 1:28.20 | |||||||
Malthe Sommer | 2009 | 38.00 | 2:06.20 | |||||||
Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | 35.13 | 2:41.33 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:50 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nia Sommer | 2010 | Køge Svømmeklub | 47.21 | ||||||
2 | Melina Ertman | 2011 | Køge Svømmeklub | 48.74 | ||||||
3 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.02 | ||||||
4 | Josefine Frigast la Cour | 2010 | Køge Svømmeklub | 50.68 | ||||||
5 | Anna Novak | 2010 | Køge Svømmeklub | 50.73 | ||||||
6 | Mejse Kamper Thomsen | 2011 | Næstved IF | 51.71 | Deltager ej i finale | |||||
7 | Caya Kvisgaard | 2010 | Køge Svømmeklub | 52.17 | ||||||
8 | Jórun Winther | 2011 | Suðuroyar Svimjifelag | 52.98 | ||||||
9 | Sissal Rógvadóttir | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 53.41 | ||||||
10 | Frida Koch | 2010 | Køge Svømmeklub | 53.52 | ||||||
11 | Andrea Vig Lauritsen | 2010 | Køge Svømmeklub | 54.59 | ||||||
12 | Josephine Wesselhoff | 2010 | Vordingborg Svømme Klub | 54.82 | ||||||
13 | Mille Stokholm | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 55.04 | ||||||
14 | Johanne Møller Hansen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 55.32 | ||||||
15 | Austeja Giedraite | 2012 | Køge Svømmeklub | 55.59 | ||||||
16 | Anna Hildebrandt | 2011 | Køge Svømmeklub | 56.15 | ||||||
17 | Diana Bech | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 57.85 | ||||||
18 | Caroline Elisabeth Moris | 2010 | Køge Svømmeklub | 58.08 | ||||||
19 | Lucca Kiding | 2011 | Køge Svømmeklub | 58.53 | ||||||
20 | Eva Debess | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 58.54 | ||||||
21 | Emma Due Olsen | 2011 | Holbæk Svømme Klub | 1:00.30 | ||||||
22 | Ela Narin Bas | 2010 | Køge Svømmeklub | 1:00.67 | ||||||
23 | Sofie Nørgård Muus | 2011 | Køge Svømmeklub | 1:02.17 | ||||||
24 | Silje Kvisgaard | 2012 | Køge Svømmeklub | 1:04.44 | ||||||
- | Nora Stølsgård | 2010 | Køge Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 34.30 | ||||||
2 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | 37.71 | ||||||
3 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 38.18 | ||||||
4 | Amanda Liechti | 2008 | Køge Svømmeklub | 38.67 | ||||||
5 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | Greve Svømmeklub | 39.08 | ||||||
6 | Lea Osberg Højsted | 2008 | Ægir Klaksvik | 39.16 | ||||||
7 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 39.51 | ||||||
8 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 40.31 | ||||||
9 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.33 | ||||||
10 | Róa Trygvadóttir | 2008 | Ægir Klaksvik | 40.34 | ||||||
11 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | Greve Svømmeklub | 40.73 | ||||||
12 | Anna Sofie Skov | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 40.84 | ||||||
12 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.84 | ||||||
14 | Ragnhild Jacobsen | 2008 | Ægir Klaksvik | 41.05 | ||||||
15 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.26 | ||||||
16 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 41.56 | ||||||
17 | Isabella Høj Johansen | 2008 | Greve Svømmeklub | 41.83 | ||||||
18 | Durita M. Askham | 2008 | Ægir Klaksvik | 41.88 | ||||||
19 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.89 | ||||||
20 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 41.93 | ||||||
21 | Freya Runoberg Lind | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 42.82 | ||||||
21 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 42.82 | ||||||
23 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 43.34 | ||||||
24 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | 43.61 | ||||||
25 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.64 | ||||||
26 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 43.65 | ||||||
27 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.66 | ||||||
28 | Laura Sandgreen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 43.71 | ||||||
29 | Anna Eirfeldt | 2009 | Greve Svømmeklub | 43.76 | ||||||
30 | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.09 | ||||||
31 | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.11 | ||||||
32 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.36 | ||||||
33 | India Høj Dresler | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.47 | ||||||
34 | Andrea Toubroe Jørgensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 44.87 | ||||||
35 | Lucca Helsinghof | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.74 | ||||||
36 | Sofie Pedersen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 46.19 | ||||||
37 | Mathilde Søgaard | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 46.51 | ||||||
38 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 46.63 | ||||||
39 | Mathilde Dithmar | 2009 | Greve Svømmeklub | 46.95 | ||||||
39 | Mathilde Marie Grydholt | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 46.95 | ||||||
41 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 47.43 | ||||||
42 | Mia Erica Armstead Evans | 2009 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.96 | ||||||
43 | Elisabeth Toft Kristensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 48.39 | ||||||
44 | Nanna Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 48.91 | ||||||
45 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | 49.26 | ||||||
46 | Caroline Ploug Høyer | 2009 | Køge Svømmeklub | 49.88 | ||||||
47 | Bjarta Í Lágabø | 2009 | Suðuroyar Svimjifelag | 51.01 | ||||||
48 | Julie Bruun | 2008 | Greve Svømmeklub | 51.41 | ||||||
49 | Josefine Jaakkonen Nielsen | 2009 | Næstved IF | 53.95 | ||||||
50 | Maja Maria Rasmussen | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 55.26 | ||||||
51 | Nanna Bøchman Pheiffer | 2009 | Næstved IF | 55.56 | ||||||
52 | Lilja Strøm Winther | 2009 | Suðuroyar Svimjifelag | 57.50 | ||||||
53 | Hannah Borgstrøm | 2009 | Køge Svømmeklub | 58.60 | ||||||
- | Isabella B Bonde | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Silja Bech | 2008 | Suðuroyar Svimjifelag | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 09:41 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 37.42 | ||||||
2 | Vitus Ketscher | 2009 | Hvidovre Svømmeklub | 38.56 | ||||||
3 | Kalle Grydgaard | 2009 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.77 | ||||||
4 | Dánial Petur Abrahamsen | 2009 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 47.54 | ||||||
5 | Mikkas Skoubo | 2010 | Køge Svømmeklub | 48.41 | ||||||
6 | Elias Elborg Johannessen | 2009 | Køge Svømmeklub | 50.96 | ||||||
7 | Oscar Eriksen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 51.17 | ||||||
8 | Lucas Madsen | 2009 | Vordingborg Svømme Klub | 51.64 | ||||||
9 | Christian Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 51.77 | ||||||
10 | Simon Lynghøj Bagger | 2009 | Køge Svømmeklub | 52.30 | ||||||
11 | Markus Fjeldsted | 2010 | Køge Svømmeklub | 54.63 | ||||||
12 | Lucas Bendtsen | 2010 | Næstved IF | 54.85 | ||||||
13 | William Fruergaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 55.57 | ||||||
14 | Gilbert Frede Jensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 56.83 | ||||||
15 | Villads Beck | 2009 | Køge Svømmeklub | 57.25 | ||||||
16 | Mats Pedersen | 2009 | Køge Svømmeklub | 58.39 | ||||||
17 | Julius Kock | 2012 | Køge Svømmeklub | 59.97 | ||||||
18 | Nikola Kochkovski | 2010 | Køge Svømmeklub | 1:00.36 | ||||||
19 | August Emil Madvig Jensen | 2011 | Køge Svømmeklub | 1:02.55 | ||||||
- | Lau Kjellerup | 2011 | Køge Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.36 | ||||||
2 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 32.25 | ||||||
3 | Marius Hedvang Segato | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.59 | ||||||
4 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.10 | ||||||
5 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 35.43 | ||||||
6 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.64 | ||||||
7 | Rio Halawi | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.85 | ||||||
8 | Frederik William Holm | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 36.71 | ||||||
9 | Aaron Hullegård | 2007 | Simklubben Laxen | 36.85 | ||||||
10 | Erling Erlendsson | 2007 | Havnar Svimjifelag | 37.10 | ||||||
11 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.22 | ||||||
12 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.51 | ||||||
13 | Jóannes Clementsen | 2007 | Suðuroyar Svimjifelag | 37.87 | ||||||
14 | Simon Meuller | 2007 | Simklubben Laxen | 38.05 | ||||||
15 | Benjamin Kofoed Thestrup | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 38.13 | ||||||
16 | Asger Friis Justesen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 38.30 | ||||||
17 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.42 | ||||||
18 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.60 | ||||||
19 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.69 | ||||||
20 | Fróði Hansen | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 38.91 | ||||||
21 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 39.25 | ||||||
22 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 40.47 | ||||||
23 | Victor Bjørneborg | 2007 | Greve Svømmeklub | 40.52 | ||||||
24 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | Greve Svømmeklub | 40.63 | ||||||
25 | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.82 | ||||||
26 | Silas Dam Lindberg | 2008 | Havnar Svimjifelag | 40.99 | ||||||
27 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 42.17 | ||||||
28 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 42.74 | ||||||
29 | Bárður Ólavsson | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 42.75 | ||||||
30 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | Køge Svømmeklub | 42.83 | ||||||
31 | Jacob Hwaiz | 2007 | Hvidovre Svømmeklub | 43.08 | ||||||
32 | Holger Larsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.35 | ||||||
33 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.49 | ||||||
34 | Pelle Christian Severin | 2008 | Køge Svømmeklub | 43.97 | ||||||
35 | Alfred Nietzson-Bentholm | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.76 | ||||||
36 | Eyðun Róðinsson | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 45.45 | ||||||
37 | Alexander Agerbæk Nielsen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 45.64 | ||||||
38 | August Ibsen | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.49 | ||||||
39 | Rasmus Helmark | 2008 | Ishøj Svømme Klub | 47.37 | ||||||
40 | Anders Jensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 47.78 | ||||||
41 | Luka Kepser | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.39 | ||||||
42 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 49.10 | ||||||
43 | Clint Schrøder | 2008 | Greve Svømmeklub | 53.03 | ||||||
- | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Hans-August Wessel | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:41 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nia Sommer | 2010 | Køge Svømmeklub | 39.32 | ||||||
2 | Nora Stølsgård | 2010 | Køge Svømmeklub | 39.83 | ||||||
3 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.68 | ||||||
4 | Caya Kvisgaard | 2010 | Køge Svømmeklub | 42.29 | ||||||
5 | Frida Koch | 2010 | Køge Svømmeklub | 43.98 | ||||||
6 | Mejse Kamper Thomsen | 2011 | Næstved IF | 44.16 | Deltager ej i finale | |||||
7 | Sissal Rógvadóttir | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 44.57 | ||||||
8 | Anna Novak | 2010 | Køge Svømmeklub | 45.08 | ||||||
9 | Johanne Møller Hansen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 46.54 | ||||||
10 | Josefine Frigast la Cour | 2010 | Køge Svømmeklub | 46.67 | ||||||
11 | Melina Ertman | 2011 | Køge Svømmeklub | 46.70 | ||||||
12 | Diana Bech | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 47.26 | ||||||
13 | Josephine Wesselhoff | 2010 | Vordingborg Svømme Klub | 47.28 | ||||||
14 | Andrea Vig Lauritsen | 2010 | Køge Svømmeklub | 47.92 | ||||||
15 | Talita Johannesen | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 48.00 | ||||||
16 | Jórun Winther | 2011 | Suðuroyar Svimjifelag | 50.19 | ||||||
17 | Caroline Elisabeth Moris | 2010 | Køge Svømmeklub | 50.23 | ||||||
18 | Emma Due Olsen | 2011 | Holbæk Svømme Klub | 52.57 | ||||||
19 | Sofie Nørgård Muus | 2011 | Køge Svømmeklub | 55.65 | ||||||
20 | Anna Hildebrandt | 2011 | Køge Svømmeklub | 55.91 | ||||||
21 | Lucca Kiding | 2011 | Køge Svømmeklub | 56.87 | ||||||
22 | Ela Narin Bas | 2010 | Køge Svømmeklub | 57.07 | ||||||
23 | Austeja Giedraite | 2012 | Køge Svømmeklub | 57.45 | ||||||
24 | Eva Debess | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 58.16 | ||||||
25 | Silje Kvisgaard | 2012 | Køge Svømmeklub | 1:02.26 | ||||||
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asta Hänel Christensen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 31.29 | ||||||
2 | Amanda Liechti | 2008 | Køge Svømmeklub | 32.11 | ||||||
3 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 32.46 | ||||||
4 | Lea Osberg Højsted | 2008 | Ægir Klaksvik | 33.01 | ||||||
5 | Róa Trygvadóttir | 2008 | Ægir Klaksvik | 33.12 | ||||||
6 | Anna Sofie Skov | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 33.26 | ||||||
7 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 34.06 | ||||||
8 | Durita M. Askham | 2008 | Ægir Klaksvik | 35.30 | ||||||
9 | Ragnhild Jacobsen | 2008 | Ægir Klaksvik | 35.34 | ||||||
10 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 35.80 | ||||||
11 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | 35.82 | ||||||
12 | Andrea Toubroe Jørgensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 35.85 | ||||||
13 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | 35.88 | ||||||
14 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 36.65 | ||||||
15 | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.66 | ||||||
16 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.69 | ||||||
17 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.56 | ||||||
18 | India Høj Dresler | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.66 | ||||||
19 | Lucca Skaarup Ulnits Jensen | 2008 | Næstved IF | 38.04 | ||||||
20 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.25 | ||||||
21 | Sofie Pedersen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 38.45 | ||||||
22 | Freya Runoberg Lind | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 38.63 | ||||||
23 | Lucca Helsinghof | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.14 | ||||||
24 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.70 | ||||||
25 | Elisabeth Toft Kristensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 40.36 | ||||||
26 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 40.81 | ||||||
27 | Mathilde Søgaard | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 40.84 | ||||||
28 | Mia Erica Armstead Evans | 2009 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.20 | ||||||
29 | Bjarta Í Lágabø | 2009 | Suðuroyar Svimjifelag | 41.25 | ||||||
30 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 42.01 | ||||||
31 | Silja Bech | 2008 | Suðuroyar Svimjifelag | 42.39 | ||||||
32 | Mathilde Marie Grydholt | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 42.56 | ||||||
33 | Josefine Jaakkonen Nielsen | 2009 | Næstved IF | 43.90 | ||||||
34 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | 44.13 | ||||||
35 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 44.24 | ||||||
36 | Caroline Ploug Høyer | 2009 | Køge Svømmeklub | 45.33 | ||||||
37 | Isabella B Bonde | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 45.49 | ||||||
38 | Nanna Bøchman Pheiffer | 2009 | Næstved IF | 45.86 | ||||||
39 | Hannah Borgstrøm | 2009 | Køge Svømmeklub | 51.04 | ||||||
40 | Lilja Strøm Winther | 2009 | Suðuroyar Svimjifelag | 53.03 | ||||||
- | Angela Bang Svendsen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 32.93 | ||||||
2 | Vitus Ketscher | 2009 | Hvidovre Svømmeklub | 33.99 | ||||||
3 | Kalle Grydgaard | 2009 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.05 | ||||||
4 | Mikkas Skoubo | 2010 | Køge Svømmeklub | 39.63 | ||||||
5 | Dánial Petur Abrahamsen | 2009 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 40.22 | ||||||
6 | Oscar Eriksen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 43.04 | ||||||
7 | Elias Elborg Johannessen | 2009 | Køge Svømmeklub | 43.48 | ||||||
8 | Simon Lynghøj Bagger | 2009 | Køge Svømmeklub | 43.87 | ||||||
9 | Markus Fjeldsted | 2010 | Køge Svømmeklub | 43.96 | ||||||
10 | Ivan Chen | 2010 | Næstved IF | 44.90 | ||||||
11 | Villads Beck | 2009 | Køge Svømmeklub | 46.16 | ||||||
12 | Georg Jørgensen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 46.61 | ||||||
13 | Lucas Bendtsen | 2010 | Næstved IF | 48.36 | ||||||
14 | Lucas Madsen | 2009 | Vordingborg Svømme Klub | 48.67 | ||||||
15 | William Fruergaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 50.66 | ||||||
16 | Mats Pedersen | 2009 | Køge Svømmeklub | 54.00 | ||||||
17 | Gilbert Frede Jensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 54.17 | ||||||
18 | Nikola Kochkovski | 2010 | Køge Svømmeklub | 55.18 | ||||||
19 | Julius Kock | 2012 | Køge Svømmeklub | 58.05 | ||||||
19 | Lau Kjellerup | 2011 | Køge Svømmeklub | 58.05 | ||||||
- | August Emil Madvig Jensen | 2011 | Køge Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 28.52 | ||||||
2 | Gustav Karlsson | 2007 | Simklubben Laxen | 29.16 | ||||||
3 | Rio Halawi | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.73 | ||||||
4 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 30.04 | ||||||
5 | Simon Meuller | 2007 | Simklubben Laxen | 30.65 | ||||||
6 | Aaron Hullegård | 2007 | Simklubben Laxen | 30.72 | ||||||
7 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.89 | ||||||
8 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 30.94 | ||||||
9 | Nicolas Christiansen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 31.15 | ||||||
10 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 31.62 | ||||||
11 | Erling Erlendsson | 2007 | Havnar Svimjifelag | 31.86 | ||||||
12 | Fróði Hansen | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 32.07 | ||||||
13 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.29 | ||||||
14 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.74 | ||||||
15 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 32.96 | ||||||
16 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.23 | ||||||
17 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 33.26 | ||||||
18 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 33.34 | ||||||
19 | Nicolai Molter Petersen | 2008 | Næstved IF | 33.68 | ||||||
20 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 34.05 | ||||||
21 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 34.07 | ||||||
22 | Jóannes Clementsen | 2007 | Suðuroyar Svimjifelag | 34.22 | ||||||
23 | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.47 | ||||||
24 | Asger Friis Justesen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 34.49 | ||||||
25 | Pætur E. Thorkildshøj | 2007 | Havnar Svimjifelag | 34.52 | ||||||
26 | Silas Dam Lindberg | 2008 | Havnar Svimjifelag | 34.80 | ||||||
27 | Alfred Nietzson-Bentholm | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.90 | ||||||
28 | Jacob Hwaiz | 2007 | Hvidovre Svømmeklub | 35.30 | ||||||
29 | Bárður Ólavsson | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 35.61 | ||||||
30 | Holger Larsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.22 | ||||||
31 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.28 | ||||||
32 | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.70 | ||||||
33 | Alexander Agerbæk Nielsen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 37.00 | ||||||
34 | Pelle Christian Severin | 2008 | Køge Svømmeklub | 37.60 | ||||||
35 | Frederik Kindberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.62 | ||||||
36 | Anders Jensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 38.03 | ||||||
37 | August Ibsen | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.48 | ||||||
38 | Eyðun Róðinsson | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 39.22 | ||||||
- | Hans-August Wessel | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ||||||
- | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:51 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mille Stokholm | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 57.54 | 2:00.56 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 47.72 | 1:37.82 | |||||
2 | Christian Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 58.87 | 2:04.97 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 21, 25m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | Vallensbæk IF Af 1939 | 21.84 | ||||||
2 | Sissal Rógvadóttir | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 22.22 | ||||||
3 | Johanne Møller Hansen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 22.56 | ||||||
4 | Mille Stokholm | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 24.29 | ||||||
5 | Emma Due Olsen | 2011 | Holbæk Svømme Klub | 25.48 | ||||||
6 | Josephine Wesselhoff | 2010 | Vordingborg Svømme Klub | 26.24 | ||||||
Løb 21, 25m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Róa Trygvadóttir | 2008 | Ægir Klaksvik | 16.77 | ||||||
2 | Lea Osberg Højsted | 2008 | Ægir Klaksvik | 17.20 | ||||||
3 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | 17.43 | ||||||
4 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 18.05 | ||||||
5 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 18.07 | ||||||
6 | Ragnhild Jacobsen | 2008 | Ægir Klaksvik | 18.29 | ||||||
7 | Durita M. Askham | 2008 | Ægir Klaksvik | 18.45 | ||||||
8 | Laura Sandgreen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 19.78 | ||||||
9 | Sofie Pedersen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 20.65 | ||||||
10 | Josefine Jaakkonen Nielsen | 2009 | Næstved IF | 21.39 | ||||||
11 | Mathilde Marie Grydholt | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 21.58 | ||||||
12 | Nanna Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 22.73 | ||||||
13 | Mathilde Søgaard | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 23.01 | ||||||
14 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 23.82 | ||||||
15 | Silja Bech | 2008 | Suðuroyar Svimjifelag | 23.91 | ||||||
- | Lucca Skaarup Ulnits Jensen | 2008 | Næstved IF | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 22, 25m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Vitus Ketscher | 2009 | Hvidovre Svømmeklub | 18.32 | ||||||
2 | Oscar Eriksen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 22.65 | ||||||
3 | Christian Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 23.40 | ||||||
4 | Dánial Petur Abrahamsen | 2009 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 23.97 | ||||||
5 | Ivan Chen | 2010 | Næstved IF | 26.13 | ||||||
6 | Lucas Madsen | 2009 | Vordingborg Svømme Klub | 27.77 | ||||||
Løb 22, 25m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 15.63 | ||||||
2 | Erling Erlendsson | 2007 | Havnar Svimjifelag | 15.95 | ||||||
3 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 15.99 | ||||||
4 | Jóannes Clementsen | 2007 | Suðuroyar Svimjifelag | 16.71 | ||||||
5 | Asger Friis Justesen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 16.82 | ||||||
6 | Silas Dam Lindberg | 2008 | Havnar Svimjifelag | 17.29 | ||||||
7 | Fróði Hansen | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 17.60 | ||||||
8 | Pætur E. Thorkildshøj | 2007 | Havnar Svimjifelag | 17.87 | ||||||
9 | Bárður Ólavsson | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 18.40 | ||||||
10 | Nicolai Molter Petersen | 2008 | Næstved IF | 18.59 | ||||||
11 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 18.60 | ||||||
12 | Frederik Kindberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 19.21 | ||||||
13 | August Ibsen | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 19.69 | ||||||
14 | Eyðun Róðinsson | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 20.82 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 23, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Debes | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 22.38 | ||||||
2 | Mejse Kamper Thomsen | 2011 | Næstved IF | 22.88 | ||||||
3 | Jórun Winther | 2011 | Suðuroyar Svimjifelag | 23.86 | ||||||
4 | Sissal Rógvadóttir | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 24.77 | ||||||
5 | Talita Johannesen | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 25.93 | ||||||
6 | Diana Bech | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 26.22 | ||||||
7 | Eva Debess | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 26.28 | ||||||
8 | Rosa Lykke Rask | 2012 | Køge Svømmeklub | 31.85 | ||||||
Løb 23, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lea Osberg Højsted | 2008 | Ægir Klaksvik | 18.76 | ||||||
2 | Freya Runoberg Lind | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 19.23 | ||||||
3 | Róa Trygvadóttir | 2008 | Ægir Klaksvik | 19.66 | ||||||
4 | Asta Hänel Christensen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 19.83 | ||||||
5 | Durita M. Askham | 2008 | Ægir Klaksvik | 20.05 | ||||||
6 | Mia Erica Armstead Evans | 2009 | Vallensbæk IF Af 1939 | 20.65 | ||||||
7 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 20.66 | ||||||
8 | Ragnhild Jacobsen | 2008 | Ægir Klaksvik | 20.90 | ||||||
9 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 22.50 | ||||||
10 | Nanna Bøchman Pheiffer | 2009 | Næstved IF | 23.66 | ||||||
11 | Bjarta Í Lágabø | 2009 | Suðuroyar Svimjifelag | 23.96 | ||||||
12 | Silja Bech | 2008 | Suðuroyar Svimjifelag | 24.03 | ||||||
13 | Lilja Strøm Winther | 2009 | Suðuroyar Svimjifelag | 27.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 24, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kalle Grydgaard | 2009 | Vallensbæk IF Af 1939 | 21.39 | ||||||
2 | Dánial Petur Abrahamsen | 2009 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 21.99 | ||||||
3 | Georg Jørgensen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 23.31 | ||||||
4 | Bertram Lyngby | 2012 | Køge Svømmeklub | 31.84 | ||||||
5 | Matti Schimmel | 2013 | Køge Svømmeklub | 32.25 | ||||||
6 | Carl Ørum Jensen | 2012 | Køge Svømmeklub | 37.54 | ||||||
Løb 24, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 17.50 | ||||||
2 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 17.56 | ||||||
3 | Jóannes Clementsen | 2007 | Suðuroyar Svimjifelag | 17.77 | ||||||
4 | Nicolas Christiansen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 17.95 | ||||||
5 | Fróði Hansen | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 19.41 | ||||||
6 | Silas Dam Lindberg | 2008 | Havnar Svimjifelag | 19.58 | ||||||
7 | Pætur E. Thorkildshøj | 2007 | Havnar Svimjifelag | 20.39 | ||||||
8 | Bárður Ólavsson | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 20.62 | ||||||
9 | Eyðun Róðinsson | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 22.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 25, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Debes | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 24.66 | ||||||
2 | Sissal Rógvadóttir | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 24.84 | ||||||
3 | Talita Johannesen | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 25.70 | ||||||
4 | Diana Bech | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 30.92 | ||||||
5 | Eva Debess | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 31.67 | ||||||
6 | Jórun Winther | 2011 | Suðuroyar Svimjifelag | 31.68 | ||||||
Løb 25, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lea Osberg Højsted | 2008 | Ægir Klaksvik | 19.37 | ||||||
2 | Róa Trygvadóttir | 2008 | Ægir Klaksvik | 20.12 | ||||||
3 | Durita M. Askham | 2008 | Ægir Klaksvik | 22.67 | ||||||
4 | Laura Sandgreen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 23.10 | ||||||
4 | Ragnhild Jacobsen | 2008 | Ægir Klaksvik | 23.10 | ||||||
6 | Bjarta Í Lágabø | 2009 | Suðuroyar Svimjifelag | 23.15 | ||||||
7 | Mathilde Søgaard | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 26.78 | ||||||
8 | Silja Bech | 2008 | Suðuroyar Svimjifelag | 27.15 | ||||||
9 | Isabella B Bonde | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 27.37 | ||||||
10 | Lilja Strøm Winther | 2009 | Suðuroyar Svimjifelag | 38.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 26, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ivan Chen | 2010 | Næstved IF | 26.86 | ||||||
2 | Dánial Petur Abrahamsen | 2009 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 29.77 | ||||||
3 | Lucas Bendtsen | 2010 | Næstved IF | 31.08 | ||||||
4 | Georg Jørgensen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 33.35 | ||||||
Løb 26, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Fróði Hansen | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 18.88 | ||||||
2 | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 19.43 | ||||||
3 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 20.55 | ||||||
4 | Jóannes Clementsen | 2007 | Suðuroyar Svimjifelag | 20.80 | ||||||
5 | Bárður Ólavsson | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 20.98 | ||||||
6 | Luka Kepser | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 21.16 | ||||||
7 | Pætur E. Thorkildshøj | 2007 | Havnar Svimjifelag | 22.38 | ||||||
8 | Eyðun Róðinsson | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 22.75 | ||||||
9 | Silas Dam Lindberg | 2008 | Havnar Svimjifelag | 23.74 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 27, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Køge Blandet Slik 1 | 2007 | Køge Svømmeklub | 2:04.64 | ||||||
Storm Melgaard | 2007 | 28.59 | 28.59 | |||||||
Amanda Liechti | 2008 | 31.84 | 1:00.43 | |||||||
Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 30.80 | 1:31.23 | |||||||
Augusta Bollmann | 2009 | 33.41 | 2:04.64 | |||||||
2 | Stjerne Mix | 2007 | GTI | 2:07.48 | ||||||
Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 34.62 | 34.62 | |||||||
Victor Bjørneborg | 2007 | 31.56 | 1:06.18 | |||||||
Amalie Lykke Madsen | 2008 | 33.00 | 1:39.18 | |||||||
Marius Hedvang Segato | 2007 | 28.30 | 2:07.48 | |||||||
3 | Hvidovre | 2007 | Hvidovre Svømmeklub | 2:09.57 | ||||||
Asta Hänel Christensen | 2008 | 31.68 | 31.68 | |||||||
Vitus Ketscher | 2009 | 33.48 | 1:05.16 | |||||||
Jacob Hwaiz | 2007 | 1:04.41 | 2:09.57 | |||||||
Angela Bang Svendsen | 2008 | 2:09.57 | ||||||||
4 | Matador Mix | 2007 | GTI | 2:12.04 | ||||||
Jasmin A. Didriksen | 2009 | 34.74 | 34.74 | |||||||
Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 32.46 | 1:07.20 | |||||||
Luna Madrid Poulsen | 2009 | 34.17 | 1:41.37 | |||||||
Benjamin Kofoed Thestrup | 2007 | 30.67 | 2:12.04 | |||||||
5 | Nif Mix | 2007 | Næstved IF | 2:17.67 | ||||||
Nicolai Molter Petersen | 2008 | 33.66 | 33.66 | |||||||
Martine Foged | 2009 | 35.77 | 1:09.43 | |||||||
Selma Ganci Frederiksen | 2008 | 34.48 | 1:43.91 | |||||||
Jeppe Nielsen | 2007 | 33.76 | 2:17.67 | |||||||
6 | Stjernemix | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:19.97 | ||||||
Rosalina M. Postgaard | 2010 | 37.54 | 37.54 | |||||||
Valdemar Møller-Ern | 2008 | 32.40 | 1:09.94 | |||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 30.33 | 1:40.27 | |||||||
Mia Erica Armstead Evans | 2009 | 39.70 | 2:19.97 | |||||||
7 | Køge Blandet Slik 2 | 2007 | Køge Svømmeklub | 2:25.56 | ||||||
Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 31.56 | 31.56 | |||||||
Vica Lucie Axen | 2008 | 37.94 | 1:09.50 | |||||||
Mikkel Skoubo | 2008 | 33.66 | 1:43.16 | |||||||
Alberte Kobyluch Høst | 2009 | 42.40 | 2:25.56 | |||||||
8 | Køges Stjerne Mix | 2007 | Køge Svømmeklub | 2:28.12 | ||||||
Malthe Sommer | 2009 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Nora Stølsgård | 2010 | 40.10 | 1:14.03 | |||||||
Carl Gustav Christensen | 2007 | 34.71 | 1:48.74 | |||||||
Nia Sommer | 2010 | 39.38 | 2:28.12 | |||||||
9 | Køges Matador Mix | 2007 | Køge Svømmeklub | 2:38.97 | ||||||
Charlie Bastillini-Noval | 2007 | 33.94 | 33.94 | |||||||
Frida Koch | 2010 | 44.42 | 1:18.36 | |||||||
Pelle Christian Severin | 2008 | 37.42 | 1:55.78 | |||||||
Caroline Ploug Høyer | 2009 | 43.19 | 2:38.97 | |||||||
10 | Køges Click Mix | 2009 | Køge Svømmeklub | 2:49.76 | ||||||
Elias Elborg Johannessen | 2009 | 43.63 | 43.63 | |||||||
Josefine Frigast la Cour | 2010 | 46.53 | 1:30.16 | |||||||
Mikkas Skoubo | 2010 | 37.81 | 2:07.97 | |||||||
Caya Kvisgaard | 2010 | 41.79 | 2:49.76 | |||||||
11 | Køges Vingummi Bamser | 2009 | Køge Svømmeklub | 3:12.50 | ||||||
Villads Beck | 2009 | 1:31.34 | 1:31.34 | |||||||
Anna Novak | 2010 | 45.58 | 2:16.92 | |||||||
Markus Fjeldsted | 2010 | 55.58 | 3:12.50 | |||||||
Ela Narin Bas | 2010 | 3:12.50 | ||||||||
12 | Køges Labre Laber | 2009 | Køge Svømmeklub | 3:15.38 | ||||||
Gilbert Frede Jensen | 2009 | 54.50 | 54.50 | |||||||
Melina Ertman | 2011 | 47.94 | 1:42.44 | |||||||
William Fruergaard | 2009 | 53.11 | 2:35.55 | |||||||
Elisabeth Toft Kristensen | 2009 | 39.83 | 3:15.38 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 105 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:18 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 105, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lea Osberg Højsted | 2008 | Ægir Klaksvik | 40.50 | 1:23.68 | |||||
2 | Anna Sofie Skov | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 41.86 | 1:27.75 | |||||
3 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 43.21 | 1:28.90 | |||||
4 | Ragnhild Jacobsen | 2008 | Ægir Klaksvik | 44.20 | 1:31.98 | |||||
5 | Durita M. Askham | 2008 | Ægir Klaksvik | 46.42 | 1:34.67 | |||||
6 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.97 | 1:35.08 | |||||
7 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.16 | 1:37.69 | |||||
8 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 47.49 | 1:37.97 | |||||
9 | India Høj Dresler | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.92 | 1:40.03 | |||||
10 | Mathilde Søgaard | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 49.29 | 1:41.07 | |||||
11 | Freya Runoberg Lind | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 46.14 | 1:41.90 | |||||
12 | Laura Sandgreen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 47.96 | 1:42.27 | |||||
13 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 50.13 | 1:47.40 | |||||
14 | Bjarta Í Lágabø | 2009 | Suðuroyar Svimjifelag | 53.63 | 1:48.87 | |||||
15 | Mia Erica Armstead Evans | 2009 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.90 | 1:53.48 | |||||
16 | Lilja Strøm Winther | 2009 | Suðuroyar Svimjifelag | 1:00.91 | 2:05.74 | |||||
- | Alberte Hansen | 2009 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Nanna Bøchman Pheiffer | 2009 | Næstved IF | DSQ | ej berør v 25m | |||||
- | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | DSQ | Ej f.b. ved 50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:18 |
Resultat Løb 106 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:28 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 106, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 1:10.97 | ||||||
2 | Marius Hedvang Segato | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:13.71 | ||||||
3 | Rio Halawi | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.26 | ||||||
4 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.42 | ||||||
5 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.73 | ||||||
6 | Erling Erlendsson | 2007 | Havnar Svimjifelag | 1:19.97 | ||||||
7 | Simon Meuller | 2007 | Simklubben Laxen | 1:21.07 | ||||||
8 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | Greve Svømmeklub | 1:22.34 | ||||||
9 | Frederik William Holm | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 1:22.73 | ||||||
10 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 1:24.08 | ||||||
11 | Fróði Hansen | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 1:25.13 | ||||||
12 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.30 | ||||||
13 | Benjamin Kofoed Thestrup | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 1:25.39 | ||||||
14 | Victor Bjørneborg | 2007 | Greve Svømmeklub | 1:25.83 | ||||||
15 | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.70 | ||||||
16 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 1:27.19 | ||||||
17 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 1:28.96 | ||||||
18 | Silas Dam Lindberg | 2008 | Havnar Svimjifelag | 1:29.46 | ||||||
19 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:31.06 | ||||||
20 | Pelle Christian Severin | 2008 | Køge Svømmeklub | 1:32.79 | ||||||
21 | Holger Larsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:33.89 | ||||||
22 | Eyðun Róðinsson | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 1:37.42 | ||||||
23 | Rasmus Helmark | 2008 | Ishøj Svømme Klub | 1:43.92 | ||||||
24 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:45.29 | ||||||
- | Hans-August Wessel | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Clint Schrøder | 2008 | Greve Svømmeklub | DSQ | ej fort. bev. 25+75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:28 |
Resultat Løb 107 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 107, 100m Medley Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 1:14.14 | ||||||
2 | Amanda Liechti | 2008 | Køge Svømmeklub | 1:20.61 | ||||||
3 | Lea Osberg Højsted | 2008 | Ægir Klaksvik | 1:21.83 | ||||||
4 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 1:22.08 | ||||||
5 | Asta Hänel Christensen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 1:23.87 | ||||||
6 | Róa Trygvadóttir | 2008 | Ægir Klaksvik | 1:24.26 | ||||||
7 | Anna Sofie Skov | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 1:24.79 | ||||||
8 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:25.48 | ||||||
9 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 1:25.69 | ||||||
10 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | Greve Svømmeklub | 1:27.91 | ||||||
11 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | Greve Svømmeklub | 1:27.94 | ||||||
12 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | 1:28.80 | ||||||
13 | Isabella Høj Johansen | 2008 | Greve Svømmeklub | 1:30.50 | ||||||
14 | Andrea Toubroe Jørgensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 1:30.60 | ||||||
15 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:30.97 | ||||||
16 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:31.67 | ||||||
17 | Durita M. Askham | 2008 | Ægir Klaksvik | 1:31.74 | ||||||
18 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 1:32.25 | ||||||
19 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:32.61 | ||||||
20 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:32.71 | ||||||
21 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:32.87 | ||||||
22 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 1:33.08 | ||||||
23 | Ragnhild Jacobsen | 2008 | Ægir Klaksvik | 1:34.61 | ||||||
24 | Amalie Olsen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 1:34.98 | ||||||
25 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 1:35.73 | ||||||
26 | Laura Sandgreen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 1:37.62 | ||||||
27 | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:37.66 | ||||||
28 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | 1:38.65 | ||||||
29 | Anna Eirfeldt | 2009 | Greve Svømmeklub | 1:39.07 | ||||||
30 | Julie Bruun | 2008 | Greve Svømmeklub | 1:39.71 | ||||||
31 | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:41.06 | ||||||
32 | Lucca Helsinghof | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:41.15 | ||||||
33 | Mathilde Dithmar | 2009 | Greve Svømmeklub | 1:41.45 | ||||||
34 | Sofie Pedersen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 1:42.07 | ||||||
35 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 1:42.26 | ||||||
36 | Josephine Madsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 1:43.94 | ||||||
37 | Elisabeth Toft Kristensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 1:43.99 | ||||||
38 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 1:44.13 | ||||||
39 | Mathilde Søgaard | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 1:44.24 | ||||||
40 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:44.82 | ||||||
41 | Mathilde Marie Grydholt | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 1:45.16 | ||||||
42 | Bjarta Í Lágabø | 2009 | Suðuroyar Svimjifelag | 1:48.77 | ||||||
43 | Josefine Jaakkonen Nielsen | 2009 | Næstved IF | 1:49.76 | ||||||
44 | Caroline Ploug Høyer | 2009 | Køge Svømmeklub | 1:49.83 | ||||||
45 | Nanna Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 1:50.23 | ||||||
46 | Isabella B Bonde | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 1:55.91 | ||||||
47 | Hannah Borgstrøm | 2009 | Køge Svømmeklub | 2:04.78 | ||||||
- | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | DSQ | ryg afs på mave v 50 | |||||
- | Sarah Budolph Olsen | 2009 | Greve Svømmeklub | DSQ | ryg afsl. på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 108 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:55 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 108, 100m Medley Herrer, Indledende 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius Hedvang Segato | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:15.00 | ||||||
2 | Rio Halawi | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.79 | ||||||
3 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.52 | ||||||
4 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.05 | ||||||
5 | Aaron Hullegård | 2007 | Simklubben Laxen | 1:18.43 | ||||||
6 | Frederik William Holm | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 1:19.47 | ||||||
7 | Erling Erlendsson | 2007 | Havnar Svimjifelag | 1:19.64 | ||||||
8 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 1:19.65 | ||||||
9 | Simon Meuller | 2007 | Simklubben Laxen | 1:20.21 | ||||||
10 | Victor Bjørneborg | 2007 | Greve Svømmeklub | 1:20.65 | ||||||
11 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.16 | ||||||
12 | Fróði Hansen | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 1:22.61 | ||||||
13 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.39 | ||||||
14 | Nicolas Christiansen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 1:23.94 | ||||||
15 | Asger Friis Justesen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 1:24.32 | ||||||
16 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 1:24.45 | ||||||
17 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | Greve Svømmeklub | 1:24.55 | ||||||
18 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 1:25.18 | ||||||
19 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 1:25.35 | ||||||
20 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 1:25.70 | ||||||
21 | Nicolai Molter Petersen | 2008 | Næstved IF | 1:25.91 | ||||||
22 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.95 | ||||||
23 | Benjamin Kofoed Thestrup | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 1:27.50 | ||||||
24 | Jóannes Clementsen | 2007 | Suðuroyar Svimjifelag | 1:27.87 | ||||||
25 | Nikolaj Bandsholm | 2007 | Hvidovre Svømmeklub | 1:28.06 | ||||||
26 | Pætur E. Thorkildshøj | 2007 | Havnar Svimjifelag | 1:28.08 | ||||||
27 | Silas Dam Lindberg | 2008 | Havnar Svimjifelag | 1:28.55 | ||||||
28 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 1:28.65 | ||||||
29 | Bárður Ólavsson | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 1:31.32 | ||||||
30 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:31.66 | ||||||
31 | Rasmus Helmark | 2008 | Ishøj Svømme Klub | 1:34.78 | ||||||
32 | Luka Kepser | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:34.85 | ||||||
33 | Alexander Agerbæk Nielsen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 1:36.57 | ||||||
34 | Anders Jensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 1:37.94 | ||||||
35 | Eyðun Róðinsson | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 1:39.52 | ||||||
36 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:42.94 | ||||||
- | Jacob Hwaiz | 2007 | Hvidovre Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alfred Nietzson-Bentholm | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | cr. arm i fly | |||||
- | Clint Schrøder | 2008 | Greve Svømmeklub | DSQ | crawl start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:55 |
Resultat Løb 109 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 109, 100m Frisvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 1:05.34 | ||||||
2 | Amanda Liechti | 2008 | Køge Svømmeklub | 1:09.03 | ||||||
3 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 1:11.25 | ||||||
4 | Lea Osberg Højsted | 2008 | Ægir Klaksvik | 1:11.84 | ||||||
5 | Róa Trygvadóttir | 2008 | Ægir Klaksvik | 1:12.38 | ||||||
6 | Asta Hänel Christensen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 1:12.52 | ||||||
7 | Anna Sofie Skov | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 1:12.96 | ||||||
8 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 1:15.34 | ||||||
9 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 1:15.81 | ||||||
10 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | 1:19.32 | ||||||
11 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.21 | ||||||
12 | Andrea Toubroe Jørgensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 1:20.26 | ||||||
13 | Durita M. Askham | 2008 | Ægir Klaksvik | 1:21.05 | ||||||
14 | Ragnhild Jacobsen | 2008 | Ægir Klaksvik | 1:21.36 | ||||||
15 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | 1:21.42 | ||||||
16 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 1:21.60 | ||||||
17 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.32 | ||||||
18 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.43 | ||||||
19 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.84 | ||||||
20 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 1:25.65 | ||||||
21 | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.13 | ||||||
22 | India Høj Dresler | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.58 | ||||||
23 | Lucca Helsinghof | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.95 | ||||||
24 | Sofie Pedersen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 1:27.66 | ||||||
25 | Laura Sandgreen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 1:29.78 | ||||||
26 | Ella Jakobsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.93 | ||||||
27 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:30.73 | ||||||
28 | Silja Bech | 2008 | Suðuroyar Svimjifelag | 1:30.77 | ||||||
29 | Freya Runoberg Lind | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 1:31.15 | ||||||
30 | Frida Fly Haastrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:31.61 | ||||||
31 | Mathilde Søgaard | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 1:33.28 | ||||||
32 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 1:35.12 | ||||||
33 | Gabriella Nymark-Jessen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:35.82 | ||||||
34 | Bjarta Í Lágabø | 2009 | Suðuroyar Svimjifelag | 1:37.59 | ||||||
35 | Mathilde Marie Grydholt | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 1:39.20 | ||||||
36 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 1:40.65 | ||||||
37 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | 1:41.83 | ||||||
38 | Nanna Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 1:44.36 | ||||||
39 | Nanna Bøchman Pheiffer | 2009 | Næstved IF | 1:44.48 | ||||||
40 | Maja Maria Rasmussen | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:54.36 | ||||||
41 | Lilja Strøm Winther | 2009 | Suðuroyar Svimjifelag | 1:58.04 | ||||||
- | Ella Trøstrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 110 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 110, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.72 | ||||||
2 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 1:03.29 | ||||||
3 | Gustav Karlsson | 2007 | Simklubben Laxen | 1:05.19 | ||||||
4 | Marius Hedvang Segato | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:06.44 | ||||||
5 | Simon Meuller | 2007 | Simklubben Laxen | 1:07.08 | ||||||
6 | Aaron Hullegård | 2007 | Simklubben Laxen | 1:07.68 | ||||||
7 | Nicolas Christiansen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.32 | ||||||
8 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 1:08.70 | ||||||
9 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 1:09.08 | ||||||
10 | Victor Bjørneborg | 2007 | Greve Svømmeklub | 1:09.82 | ||||||
11 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.37 | ||||||
12 | Erling Erlendsson | 2007 | Havnar Svimjifelag | 1:10.42 | ||||||
13 | Fróði Hansen | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 1:10.51 | ||||||
14 | Frederik William Holm | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 1:11.54 | ||||||
15 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 1:12.39 | ||||||
16 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 1:12.88 | ||||||
17 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 1:13.03 | ||||||
18 | Nikolaj Bandsholm | 2007 | Hvidovre Svømmeklub | 1:13.30 | ||||||
19 | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.16 | ||||||
20 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | Greve Svømmeklub | 1:15.24 | ||||||
21 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 1:15.40 | ||||||
22 | Nicolai Molter Petersen | 2008 | Næstved IF | 1:17.03 | ||||||
23 | Asger Friis Justesen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 1:17.31 | ||||||
24 | Benjamin Kofoed Thestrup | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 1:17.49 | ||||||
25 | Bárður Ólavsson | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 1:18.50 | ||||||
26 | Alfred Nietzson-Bentholm | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.82 | ||||||
27 | Pætur E. Thorkildshøj | 2007 | Havnar Svimjifelag | 1:19.12 | ||||||
28 | Silas Dam Lindberg | 2008 | Havnar Svimjifelag | 1:19.99 | ||||||
29 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:20.73 | ||||||
30 | Eran Akar | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.87 | ||||||
31 | Holger Larsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.23 | ||||||
32 | Alexander Agerbæk Nielsen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 1:23.17 | ||||||
33 | Jóannes Clementsen | 2007 | Suðuroyar Svimjifelag | 1:23.30 | ||||||
34 | Rasmus Helmark | 2008 | Ishøj Svømme Klub | 1:23.34 | ||||||
35 | Pelle Christian Severin | 2008 | Køge Svømmeklub | 1:23.78 | ||||||
36 | Anders Jensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 1:24.75 | ||||||
37 | August Ibsen | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:26.33 | ||||||
38 | Eyðun Róðinsson | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 1:27.30 | ||||||
39 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:32.07 | ||||||
40 | Clint Schrøder | 2008 | Greve Svømmeklub | 1:37.91 | ||||||
- | Hans-August Wessel | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Jacob Hwaiz | 2007 | Hvidovre Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:56 |
Resultat Løb 119 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:34 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 119, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 39.88 | 1:25.23 | |||||
2 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 41.30 | 1:29.33 | |||||
3 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.37 | 1:31.85 | |||||
4 | Amanda Liechti | 2008 | Køge Svømmeklub | 44.03 | 1:32.56 | |||||
5 | Lea Osberg Højsted | 2008 | Ægir Klaksvik | 1:33.56 | ||||||
6 | Asta Hänel Christensen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 44.40 | 1:35.39 | |||||
7 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 45.97 | 1:37.65 | |||||
8 | Anna Sofie Skov | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 46.05 | 1:38.15 | |||||
9 | Róa Trygvadóttir | 2008 | Ægir Klaksvik | 46.54 | 1:39.35 | |||||
10 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.59 | 1:40.45 | |||||
11 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 47.99 | 1:40.71 | |||||
12 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | Greve Svømmeklub | 48.18 | 1:41.84 | |||||
13 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 47.58 | 1:42.86 | |||||
14 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.33 | 1:43.50 | |||||
15 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | Greve Svømmeklub | 48.99 | 1:45.47 | |||||
16 | Andrea Toubroe Jørgensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 51.09 | 1:46.42 | |||||
17 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 50.90 | 1:46.67 | |||||
18 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 50.30 | 1:47.45 | |||||
19 | Julie Bruun | 2008 | Greve Svømmeklub | 51.58 | 1:47.87 | |||||
20 | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.08 | 1:48.25 | |||||
21 | Ragnhild Jacobsen | 2008 | Ægir Klaksvik | 52.31 | 1:48.39 | |||||
22 | India Høj Dresler | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 52.11 | 1:48.90 | |||||
23 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | 51.23 | 1:49.52 | |||||
24 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.13 | 1:50.17 | |||||
25 | Mathilde Dithmar | 2009 | Greve Svømmeklub | 53.46 | 1:50.71 | |||||
26 | Laura Sandgreen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 51.96 | 1:52.37 | |||||
27 | Lucca Helsinghof | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.67 | 1:52.74 | |||||
28 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 53.95 | 1:53.72 | |||||
29 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 53.19 | 1:54.24 | |||||
30 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 52.88 | 1:54.86 | |||||
31 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.61 | 1:55.17 | |||||
32 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 54.99 | 1:55.50 | |||||
33 | Isabella Høj Johansen | 2008 | Greve Svømmeklub | 53.49 | 1:55.64 | |||||
34 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 52.78 | 1:55.84 | |||||
35 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | 58.54 | 1:58.58 | |||||
36 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 55.79 | 2:00.76 | |||||
37 | Bjarta Í Lágabø | 2009 | Suðuroyar Svimjifelag | 58.50 | 2:04.58 | |||||
38 | Anna Eirfeldt | 2009 | Greve Svømmeklub | 59.28 | 2:07.37 | |||||
39 | Lilja Strøm Winther | 2009 | Suðuroyar Svimjifelag | 1:11.21 | 2:41.12 | |||||
- | Maja Maria Rasmussen | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | ||||||
- | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Nanna Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ||||||
- | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:34 |
Resultat Løb 120 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 120, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.18 | 1:19.19 | |||||
2 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 39.85 | 1:25.51 | |||||
3 | Rio Halawi | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.70 | 1:25.87 | |||||
4 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.33 | 1:26.47 | |||||
5 | Frederik William Holm | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 39.42 | 1:26.97 | |||||
6 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 42.30 | 1:28.37 | |||||
7 | Erling Erlendsson | 2007 | Havnar Svimjifelag | 41.57 | 1:29.26 | |||||
8 | Marius Hedvang Segato | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.50 | 1:29.36 | |||||
9 | Aaron Hullegård | 2007 | Simklubben Laxen | 43.45 | 1:32.14 | |||||
10 | Victor Bjørneborg | 2007 | Greve Svømmeklub | 43.21 | 1:32.40 | |||||
11 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 45.43 | 1:33.09 | |||||
12 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.12 | 1:34.10 | |||||
13 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 43.55 | 1:34.42 | |||||
14 | Fróði Hansen | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 44.26 | 1:35.27 | |||||
15 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 46.32 | 1:37.54 | |||||
16 | Nicolai Molter Petersen | 2008 | Næstved IF | 46.23 | 1:38.03 | |||||
17 | Benjamin Kofoed Thestrup | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 45.60 | 1:38.04 | |||||
18 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | Greve Svømmeklub | 46.98 | 1:39.02 | |||||
19 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 47.62 | 1:40.50 | |||||
20 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 46.74 | 1:40.72 | |||||
21 | Nicolas Christiansen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 46.97 | 1:40.89 | |||||
22 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 46.93 | 1:42.02 | |||||
23 | Alfred Nietzson-Bentholm | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.22 | 1:42.54 | |||||
24 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 49.46 | 1:42.75 | |||||
25 | Bárður Ólavsson | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 48.74 | 1:43.98 | |||||
26 | Pætur E. Thorkildshøj | 2007 | Havnar Svimjifelag | 50.41 | 1:44.69 | |||||
27 | Rasmus Helmark | 2008 | Ishøj Svømme Klub | 50.84 | 1:45.48 | |||||
28 | Eyðun Róðinsson | 2008 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 50.79 | 1:45.82 | |||||
29 | Alexander Agerbæk Nielsen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 50.99 | 1:48.30 | |||||
30 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 51.38 | 1:48.37 | |||||
31 | Luka Kepser | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.74 | 1:48.53 | |||||
32 | Pelle Christian Severin | 2008 | Køge Svømmeklub | 51.67 | 1:51.13 | |||||
33 | Frederik Kindberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.05 | 1:51.83 | |||||
34 | Jacob Hwaiz | 2007 | Hvidovre Svømmeklub | 51.77 | 1:51.90 | |||||
35 | Holger Larsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 52.60 | 1:53.00 | |||||
36 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | Køge Svømmeklub | 52.90 | 1:53.29 | |||||
37 | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 56.21 | 1:55.61 | |||||
38 | Anders Jensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 56.66 | 1:56.52 | |||||
39 | Clint Schrøder | 2008 | Greve Svømmeklub | 59.55 | 2:05.49 | |||||
- | Hans-August Wessel | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:29 |