Results for UGP1 2019-2020, Löddeköpinge
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
Skånesim/SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Strömland |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Lövberg |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:24.31 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hampus Erdös |
2003 |
Simklubben Lödde |
|
|
2:27.96 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Ewertz |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:29.67 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Hansson |
2002 |
Simklubben Hajen |
|
|
2:36.16 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Svante Vilhelmsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:33:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Witzell |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
|
2:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Fröjd |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:33.21 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melvin Lentonsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:37.39 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent Tran |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:41.47 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Riis |
2004 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
2:48.78 |
+27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bruno Lindqvist |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo Thomsen |
2004 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:33:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bill Beckman |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isaac Barrett |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:23.94 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Komstedt |
2005 |
Simklubben Sydsim |
|
|
2:35.97 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jannes Krüger |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:41.53 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pelle Erdös |
2005 |
Simklubben Lödde |
|
|
2:47.58 |
+25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fayzan Alam |
2005 |
Simklubben Sydsim |
|
|
2:59.48 |
+37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dennis Henriksson |
2005 |
Simsällskapet Iden |
|
|
3:00.22 |
+38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Theodor Fought |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
3:14.22 |
+52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Lindsjö |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:33:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Bech |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonatan Bååth |
2006 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
2:44.66 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Lundkvist |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
3:03.63 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:33:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Zhang |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:46.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Muscalu |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:47.35 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ruslan Dzhamalov |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:56.95 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Andersson Medhani |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:57.37 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tim Edelberg |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
3:04.21 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vide Sandberg |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
3:09.72 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Björk |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
3:11.79 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arthur Ekman |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
3:22.89 |
+36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ariv Deolalikar |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
3:37.80 |
+51.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albin Wikström |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristoffer Nilsson |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred Fogelmark |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:33:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 16:35:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|